Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#1341 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 23 wrzesień 2007 - 20:31

@wujek - gratki dla żonki za ładnego bolenia - jak widać, świetnie sobie radzi :mellow:

#1342 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 23 wrzesień 2007 - 20:32

@maciejowaty - wow - gdzie ty połowiłeś tyle rapek :unsure: Ja próbowałem szczęścia na odcinku miejskim w Warszawie - wyszedłem na zero - pełno grunciarzy :/ Gratuluję połowu :mellow:

#1343 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 23 wrzesień 2007 - 20:42

@maciejowaty - wow - gdzie ty połowiłeś tyle rapek :unsure: Ja próbowałem szczęścia na odcinku miejskim w Warszawie - wyszedłem na zero - pełno grunciarzy :/ Gratuluję połowu :mellow:


Grunciarze to faktycznie czasem problem nie do przeskoczenia :wacko:
Potrafią skutecznie zablokować najlepsze miejscówki.

Ja wczoraj połowiłem w spokoju ,ale kosztowało mnie to wodę w woderach,ubłocone ubranie i aparat fotograficzny,gonitwę za odpływającym pudełkiem z przynętami :lol: oraz wyławianie z wody bezcennej czapki jerbait.pl ;)


#1344 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 23 wrzesień 2007 - 20:48

[quote]
@maciejowaty - wow - gdzie ty połowiłeś tyle rapek :unsure: Ja próbowałem szczęścia na odcinku miejskim w Warszawie - wyszedłem na zero - pełno grunciarzy :/ Gratuluję połowu :mellow:
[/quote]

Grunciarze to faktycznie czasem problem nie do przeskoczenia :wacko:
Potrafią skutecznie zablokować najlepsze miejscówki.

Ja wczoraj połowiłem w spokoju ,ale kosztowało mnie to wodę w woderach,ubłocone ubranie i aparat fotograficzny,gonitwę za odpływającym pudełkiem z przynętami :lol: oraz wyławianie z wody bezcennej czapki jerbait.pl ;)

[/quote]

:lol: :lol: :lol: nieźle, jak na jedną wyprawę :D Z odcinkiem miejskim dam chyba sobie spokój i rapek poszukam gdzieś na obrzeżach Warszawy :D Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję połowu

#1345 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 wrzesień 2007 - 22:00

Gratki for @all za rapki. Dziś wraz z kolesiami po blanku :mellow: odwiedzilismy znajome rewiry...było całkiem nieźle, połowilismy kilkanaście rapek..co do pogody, to chyba lato sobie o nas przypomniało B)

Załączone pliki

  • Załączony plik  rapa.jpg   44,81 KB   1060 Ilość pobrań
  • Załączony plik  rapka.jpg   96,87 KB   1072 Ilość pobrań


#1346 OFFLINE   Kuba

Kuba

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2424 postów

Napisano 23 wrzesień 2007 - 22:28

Nas dzis bolki olaly totalnie. Rzucalismy im wszystko, a one nic :(
Dobrze ze sandacz i szczupak sie nieco w Wawie ruszyly, bo byloby kiepsko. Zwlaszcza cieszy sandacz, który wydawal sie w Warszawie wyginac.

#1347 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 24 wrzesień 2007 - 06:32

Ooo, Szpiegu, co się stało że zamieściłeś zdjęcie? Czyżby w końcu zacząłeś zabierać aparat? :D Ja ostatnio też fajnie połowiłem :D




czesc wujek

fotka jest robiona z telefonu przez kolege aparatu dalej nie nosze ;)

#1348 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 28 wrzesień 2007 - 20:49

To że u nas bolki jak narazie zamarły na śmierć to wiem :( , a w innych rejonach wiślanych jest to samo??? :wacko: co się dzieje z tymi rapkami :angry:

#1349 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 28 wrzesień 2007 - 21:26

Wydaje mi się że ta wysoka woda trochę pomieszała nam plany co do jesiennych boleni. Zimne noce, zimna woda która poszła z gór wg mnie sprawiły że na powierzchni nie pokazuje się tyle boleni ile bym chciał. Dodatkowo wysoka woda spowodowała że nie widać wogóle przykos które jesienią są wg mnie najlepsze. Myślę że jak woda jeszcze trochę opadnie, odsłoni przykosy i przyjdzie ciepły październikowy bezwietrzny wyż będzie jeszcze można w tym roku trafić na boleniowe żniwa. Mimo to coś tam się dzieje :D

Załączone pliki



#1350 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 28 wrzesień 2007 - 21:47

Dzisiejsza wyprawa nad Wisłę w poszukiwaniu boleni WIELCE nieudana :/ Zjawiłem się po 17:00 a już około 18:00 trzeba było uciekać przed ulewą i piorunami, które waliły gdzie popadnie - widok jednym słowem - ZGROZA. Mało tego - podczas powrotu urwałem w samochodzie tłumik (gdzieś pośrodku) :/ na tych kiepskich Polskich drogach, gdzie po czy w czasie deszczu nic nie widać - czy jest dziura czy jakiś próg :/ Pech i pech Woda w dalszym ciągu dość wysoka, przykosy niewidoczne, brak oznak żerowania boleni Jestem podwójnie wkurzony :/

P.S @wujek, gratki - ładna sztuka :mellow:

#1351 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 29 wrzesień 2007 - 08:54

No to cóż czekamy na te przykosy. U nas jest jedna ale z kolei na niej też nie ma bolków albo są tylko pieronki nie jedzą!

#1352 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 wrzesień 2007 - 09:02

Jeśli bolenie są na przykosie to powinny brać. Z przykosami jest jeden problem. Trzeba mieć łódkę żeby do większości dopłynąć.

#1353 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 29 wrzesień 2007 - 10:03

Problemem nie jest brak przykos, ani zimna woda. Problem polega na tym, że wysoka woda rozproszyła jesienne zgromadzenia uklei zanim się zrobiły. Jeśli takowe się gdzieś pojawia to bolenie otoczą je „opieką” momentalnie. Szanse na taki scenariusz są raczej marne, ale trzeba mieć rękę na pulsie bo są tzw. „nagrody pocieszenie” czyli mini zgrupowania pojawiające się niespodziewanie. Trwa to krótko bo bolki chcąc się najeść szybko je rozganiają.

#1354 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 29 wrzesień 2007 - 10:24

U mnie jest tak że bolenie na spędach najcześciej gromadzą się właśnie na przykosach lub śródrzecznych rafach, ale jak ich nie ma bo są przykryte wodą to raczej ten temat odpada. Bolenie w tym momencie są bliżej brzegu i polują w rozproszeniu gromadząc się w nielicznych i trudniejszych technicznie niż przykosy miejscach. Chłodniejsza woda i ciągle wiejące wiatry powodują że drobnicy nie ma dużo przy powierzchni co odbija się na większych problemach w znalezieniu boleni.

#1355 OFFLINE   remek

remek

    Administrator

  • Administratorzy
  • 26625 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Remek

Napisano 30 wrzesień 2007 - 08:38

Maciejowaty,
Widzę, że czapeczka na głowie :D Fajnie!

Gratulacje bolków.

Pozdrawiam
Remek

#1356 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 30 wrzesień 2007 - 19:39

W sobotę dwa trafione(małe) które zeszły po kilku chwilach z haka. Dziś 6 godziń nad wodą.Bolki zaczęły sie pokazywać dopiero w samo południe przez 2 godzinki, potem znowu siadły. Na pewnym odcinku na jednej tylko przykosie zagotowalo się tak jak powinno:)Ale żadna przynęta tej przykosy nie dosięgła:( To są sporadyczne dni, kiedy pragnę pływadła.

#1357 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 30 wrzesień 2007 - 19:55

Ginel, mogę wpaść do Ciebie z łódką na tą przykosę na gościnne występy. Jak jesteś zainteresowany to szczegóły na priv. Ja dziś miałem pięknego bolka który po 20 min pływania za nim, spadł. Wziął z dna na prototyp nowej przynęty. Wygląda jak ukleja i pływa jak ukleja :D

#1358 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 30 wrzesień 2007 - 20:00

@Remek
Czapeczka przynosi mi szczęście...powyższy rekordzik już nieaktualny :o


#1359 OFFLINE   Stachu

Stachu

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 236 postów

Napisano 02 październik 2007 - 15:59

coś cicho w tym wątku...
to może zapodam kolejnego z kapelonów :mellow: :lol:

Załączone pliki



#1360 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 02 październik 2007 - 17:37

Maciejowaty po jakimś tuningu jesteś czy ta czapeczka ma taką moc, ładne wyniki kręcisz gratulacje. Na warcie bolki gdzieś uciekły.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych