Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#1381 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 03 październik 2007 - 10:42

ja na wisle zaobserwowalem kiedys, ze atak bolenia poprzedzala pikująca w to miejsce mewa, chwytała to czego boleń nie trafił.
zawsze też może zahaczyć bolka

#1382 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 październik 2007 - 12:10

ja na wisle zaobserwowalem kiedys, ze atak bolenia poprzedzala pikująca w to miejsce mewa, chwytała to czego boleń nie trafił.
zawsze też może zahaczyć bolka


Taka współpraca rybitwa-boleń często się zdarza, ale nie sądze żeby miała tak drastyczny efekt. Nawet przypadkowo.

#1383 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 październik 2007 - 12:12

@ chłopaki wiślaki


nawet nie wiecie jak ja wam zazdroszczę takich współpracy rybitwa boleń i strzałów rybitw w przynęty które idą pod samym wierzchem

#1384 OFFLINE   Yeah

Yeah

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 760 postów
  • LokalizacjaDar es Salaam

Napisano 03 październik 2007 - 12:20

rybitwy nie udalo mi sie złowić :D mam wrażenie, że albo odróżniały przynęte od ryb, albo widziały żyłke, tak czy inaczej omijały ją szeroklim łukiem :D

#1385 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 03 październik 2007 - 12:23

Ginel, coś w tym jest, że łamaniec paskudzi ryby. Ale zaradzimy na to jakoś. Po takim dniu jak dziś znowu chce mi się piłować i wiercić, więc jest szansa, że coś dostaniesz. Masz piękne miejsca na łowienie z wierzchu i musisz to wykorzystać, bo to niesamowicie wciąga i uzależnia.

Dziekuje bardzo :D

Ja już wczoraj byłem na warsztatach szkolnych i upiłowałem sobie dwie nowe blaszki.Wczorajszy twój wyjazd dał mi trochę do myślenia i już wyciągam wnioski. Zrobiłem na szybko pewien prototyp-zobaczymy co z tego wyjdzie. Oczywiście żaden plagiat, to nie w moim stylu! Z szacunku dla konstruktora. Powiem ci Robercie, że ostatnie miesiące oczy mi zaćmiły się woblerami i całkowicie zapomniałem o blaszkach, które mam zawsze ze sobą, ale wyciągam dopiero pod koniec pażdziernika.Podejrzewam, że nadszedł czas na żelazo wcześniej.
Cholera woda delikatnie w górę . Bolki to lubią, a ja siedze w domu i wierce w scianach:( Ale niedziela będzie cała dla nas:)

#1386 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 październik 2007 - 12:24

Jeszcze nie zdażyło mi się żeby rybitwa się pomyliła. Próbowała ale pewnie dostrzegała żyłkę i rezygnowała.

#1387 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 03 październik 2007 - 12:28

A mi podniosła ołowiankę na kilka metrów :o
Chyba się połapała ,że coś jest nie tak bo szybko wypluła metalową rybkę :D

#1388 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 październik 2007 - 12:33

konkretnie chodzi mi o takie jesienne balety na przykosach gdzie bolenie walą w ukleje jak wściekłe a od góry do tego rybitwy i inne ptactwo :D

#1389 OFFLINE   Maciejowaty

Maciejowaty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1178 postów
  • LokalizacjaLegionowo

Napisano 03 październik 2007 - 12:40

konkretnie chodzi mi o takie jesienne balety na przykosach gdzie bolenie walą w ukleje jak wściekłe a od góry do tego rybitwy i inne ptactwo :D


oj marzenia, marzenia :o


#1390 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 październik 2007 - 12:43

Ginel, w łowieniu boleni jest wiele pułapek. Zaślepienie jednym rodzajem przynęty też kiedyś przerabiałem. Przywiązanie do pewnych miejsc też. Wczoraj się przekonałem, że jeśli w okolicy Połańca na kilkunastu km nic się nie dzieje to nie oznacza , że wszędzie tak jest. Warto było wczoraj wykręcić te 116 km bo u nas być może bolki ruszą się dopiero na wiosnę a tak było super łowienie. Co do przynęty to musi ona wyraźnie smużyć. Łamaniec do tego zygzakuje i czasem chlapnie. Jest wiele technik prowadzenie. Samo łowienie jest kapitalne bo widzisz jak przynęta zbliża się do punktu X i adrenalina skacze łowiącemu i rybie. Cóż trzeba więcej. Czekam na wieści od Ciebie to wpadniemy chętnie raz jeszcze na wspólne łowienie.

#1391 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 03 październik 2007 - 13:07

Samo łowienie jest kapitalne bo widzisz jak przynęta zbliża się do punktu X i adrenalina skacze łowiącemu i rybie.



uważaj na serce żeby ci nie stanęło :lol:

#1392 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 październik 2007 - 13:29

Pompkę mam w bardzo dobrym stanie. Przydał by sie nowy stelaż i podreperować AF. Reszta śmiga B)

#1393 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 03 październik 2007 - 17:15

konkretnie chodzi mi o takie jesienne balety na przykosach gdzie bolenie walą w ukleje jak wściekłe a od góry do tego rybitwy i inne ptactwo :D


Ech gdzie te balety? Mi wystarczą same bolenie bez ptactwa B) . W tym roku takich baletów nie było, albo na nie nie trafiłem. Raczej to pierwsze bo trzymałem rękę na pulsie i z różnych źródeł wiem że bolenie się nie zgrupowały. Chodzą pojedynczo, ale przynajmniej jak się któregoś namierzy to bierze.
A jesienią to raczej korzystają ze stołówki mewy, rybitwy już odlatują.

#1394 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 październik 2007 - 17:50

@ Robert ty tu mnie nie załamuj że u nas bolki dopiero na wiosne będą chciały jeść, bo jak nie zaczną to sobie trotylu kupie i sprawdze czy naparwde wygineły na tym kanale :mellow: przy okazji niekurze też przeczesze :o

#1395 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 październik 2007 - 17:52

Pompkę mam w bardzo dobrym stanie. Przydał by sie nowy stelaż i podreperować AF. Reszta śmiga B)



wystarczy troszke naoliwić np. vodką.pl i będziesz śmigał jak nowy ;), ale i tak nie powinieneś narzekać bo zdróko to masz niezłe B)

#1396 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 03 październik 2007 - 18:36

Redzi, jak będziesz trenował do końca (ale nie wyczynowo), to też na formę nie będziesz narzekał. A co do bolków to niestety takie balety nigdy nie były regułą. To wynik pewnego delikatnego układu który tworzy się już od końca sierpnia. Jest wiele czynników które mogą go zburzyć. W porcie baletów nie będzie bo nie ma przykosy. W miejscówce nr. 2 też jej nie ma i sprawa przegrana. W miejscówce nr. 3 jest przykosa i są bolenie ale nie ma uklei. Bolki czekają tak jak i ja. U Ginela Wisła jest jeszcze bardziej płytka i tam się zeszły wszystkie elementy układanki. Na razie nie jest to wielkie stado ale to może się zmieścić. My jutro po raz ostatni zrobimy spływ i przeczeszemy wszystkie dobrze rokujące przykosy na odcinku 16 km. Trzymaj kciuki za powodzenie.

#1397 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 październik 2007 - 19:36

No ja myśle że uda wam się w końcu gdzieś je wyczaić i mi powiesz, a ja pojade w przyszły poniedziałek jak już wszystko przełapiecie :mellow: Wcześniej nie dam rady :angry: A co do formy to spokojnie rowerek napewno będzie w ruchu bo jak tu nie jeździć na wiślane wycieczki :o

@Robert nie mam teraz skype niestety brak laptopa, a do kompa musze dokupić mikrofon, ale byłem wczoraj na Rybitwach koło 18 zaraz po treningu tak zobaczyć i było kilka bolków przy opasce na wylocie tego kanałku, nawet nawet chodziły i widziałem kilka uderzeń w trawersie. Woda się jeszcze przelewa i sądze że sobie tam ukleje upatrzyły albo już zostały choć w to wątpie. Jutro też pojade zobaczyć gdyż dziś musiałem popracować fizycznie na działce B)

Ja jeszcze licze że przykosa się zrobi na ujściu bo pracuje po 7-8 bloków teraz i mają jeszcze tak pracować przez kilka dni więc może coś się ruszy, ale warunkiem chyba też będzie spadek wody a jak narazie się nie zanosi. Wczoraj przybór na kanale osiągnoł 1,5m w 2godziny! Chyba mają duże zapotrzebowanie na energie albo nadrabiają straty spowodowane wiślaną niżówką. Co do przepony to jest lipa odesłali tego co im przysłali bo zrobili ją z części jak tą poprzednią i teraz może być ciekawie no ale zobaczymy. Czekam na wieści jutro ze spływu.

#1398 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 październik 2007 - 19:46

@ Robert ja też bym z chęcią się załapał na jakiegoś łamańca bo moje blaszki czeka obróbka, a przez tą robote (4 etaty) trace sporo czasu za pogonią za chlebem. A i tak musze coś dorzucić sprzętu. A ta nowa okrągła blaszka z 6 nierdzewki jest rewelka różne konty ścięcia powodują różną prace teraz tylko czekać na bolki na która opcje będą najlepiej reagować i będzie gitara :huh:

#1399 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 03 październik 2007 - 19:48


Jeden z boleni, które ostatnio oszukały sie goniąc przynęte w zwalisku.



#1400 OFFLINE   mifek

mifek

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 11308 postów
  • LokalizacjaWioska Z Tramwajami
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:...znane...

Napisano 03 październik 2007 - 20:05

ladniutki :D




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych