Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

BOLENIE 2007


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1821 odpowiedzi w tym temacie

#1581 OFFLINE   pirania74

pirania74

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1068 postów
  • LokalizacjaPOLSKA

Napisano 31 październik 2007 - 21:23

Dzieki wszystkim B)

Pirania

Rano jak zerknałem (po kilku dzniach przerwy) na IMGW to troche sie zaniepokoiłem. Wisła wyzsza od kiedy szedłem ostatni raz na rapowanie. Nie byłem pewien czy uda mi sie dostać do boleni. Ze tam sa to jestem pewien od 3 tygodni. Z fartem to niema nic wspólnego :mellow:. Non stop je tam łowie. Kwestia sukcesu to zaprezentowanie przynety. W tym przypadku hermesa. Przy takich warunkach jak dzis było to szalenie trudne, ale zakonczyło sie sukcesem. Dzisiaj były najgorsze warunki jakie tam spotkałem od 21 dni- czyli podniesiona rzeka i wiatr w góre Wisły


:mellow: z fartem to żartowałem :D Wiem jakie są teraz warunki - prawde mówiąc bardzo trudne a tym samym twoje bolki budzą podziw - jeszcze raz gratuluję i życzę kolejnych jesiennych RAP :D

#1582 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 03 listopad 2007 - 09:59

:D



#1583 OFFLINE   BartekP

BartekP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 435 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 03 listopad 2007 - 10:46

O rany a ten znowu :lol: Parawdziwy zawrót głowy nie ma co szczere gratulacje ;)

#1584 OFFLINE   Zulus

Zulus

    Zaawansowany

  • Forumowicze
  • PipPipPip
  • 625 postów
  • LokalizacjaGórzyca

Napisano 03 listopad 2007 - 12:24

Jak magik wyciaga króliki z kapelusza tak ten wyciąga bolenie z wody. Naprawde niedowiary. Szczere gratulacje.

#1585 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 03 listopad 2007 - 12:57

Marcelinio ty chyba robisz fotki jednemu bolkowi :lol:
Już mnie trafia że u nas lipa na całej ziemi a do Wawy za daleko by jechać, dziś byłem ale cisza kompletna :(

#1586 OFFLINE   analityk

analityk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1892 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 03 listopad 2007 - 17:34

Dołączam się do gratulacji,
Śledzę ten wątek od roku ucząc się łowić bolenie - w tym roku łącznie 11 sztuk - największy 63 cm. Dzięki wszystkim uczestnikom forum za podtrzymywanie wiary w to że bolenie dają się łowić - staram się brać z Was przykład. Pozdrowienia,

#1587 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 03 listopad 2007 - 19:35

Dalej trudne bolki:) .

Załączone pliki

  • Załączony plik  rapek.jpg   46,28 KB   436 Ilość pobrań


#1588 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 03 listopad 2007 - 21:46

Gratulacje rybek chłopaki. Byłem parę razy na nowej miejscówce wyjąłem kilka średnich rapek. Miałem 3 brania takich boleni ponad 80cm siła potworna nie do zatrzymania. Żadnego nie udało mi się wyciągnąć, po ok minucie grającego hamulca i wygiętej wędki przy dolniku się spinały. Próbowałem już wszystkiego, wędka szybka i klucha, żyłka, plecionka, wymienione kotwice. Jest to miejsce w którym nie można daleko rzucić, jedynie pływającego woblera mogę puścić na ok 70m. Jak u was biorą delikatnie czy pewnie połykają. Doradźcie coś.

#1589 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 03 listopad 2007 - 22:00

Gratulacje rybek chłopaki. Byłem parę razy na nowej miejscówce wyjąłem kilka średnich rapek. Miałem 3 brania takich boleni ponad 80cm siła potworna nie do zatrzymania. Żadnego nie udało mi się wyciągnąć, po ok minucie grającego hamulca i wygiętej wędki przy dolniku się spinały. Próbowałem już wszystkiego, wędka szybka i klucha, żyłka, plecionka, wymienione kotwice. Jest to miejsce w którym nie można daleko rzucić, jedynie pływającego woblera mogę puścić na ok 70m. Jak u was biorą delikatnie czy pewnie połykają. Doradźcie coś.

Chciałbym tam być :mellow: :D
Nie wiem co Ci doradzić. To dziwne w ciągu jednego dnia 3 duże ryby poszły w ten sam sposób. Nie będę nic doradzał, bo takich sytuacji nie miałem. Ale zazdroszczę dużych ryb na wędce:)Oczywiscie szkoda, że nie wyjąłeś. Jest czego żałować.

#1590 OFFLINE   strzalka

strzalka

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 226 postów
  • LokalizacjaPPL-SPIN
  • Imię:Paweł

Napisano 03 listopad 2007 - 22:28

Ginel to był jeden dzień jedna ryba, i tak przez 3dni. Wątpię żeby to był ten sam boleń. Może jeszcze jeden został nie ukłuty.

#1591 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 listopad 2007 - 03:16

Strzałka, zaproś nas na tą miejscówkę to rozwiążemy Ci wszystkie problemy :lol:

#1592 OFFLINE   Marcel

Marcel

    pasjonaci

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1391 postów
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Leloch

Napisano 04 listopad 2007 - 09:25

Jak u was biorą delikatnie czy pewnie połykają. Doradźcie coś.


Jesli chodzi o pierwsza czesc pytania, to wirtualnie raczej ciezko podać recepte. Mam nadzieje jednak że zobaczymy te 80-tke na fotce :D

U mnie Bolenie walą niczym latem, tylko oczywiscie blizej dna. Tempo jak w ciepłych miesiacach. Jesli przesadze i za wolno poprowadze ciezko bedzie z zacieciem ryby. Sa sytuacje że mam branie - nie mam ryby. Przestaje rzucac w to miejsce. Daje mu odpoczać ze 30min i wali ponownie bez pudła.


#1593 OFFLINE   phalacrocorax

phalacrocorax

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 794 postów
  • LokalizacjaDziekanów Leśny

Napisano 04 listopad 2007 - 14:45

Ja dzisiaj się w końcu wybrałem na rybki. Było wszystko: wiatr, słońce, deszcz a nawet grad przez chwilę. Nawet udało mi się jedną rapkę wyjąć, coś ok 50cm. Pewnie moja ostatnia w tym roku :(

Załączone pliki



#1594 OFFLINE   jajakub

jajakub

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1024 postów
  • LokalizacjaLublin

Napisano 04 listopad 2007 - 14:56

Ale wam dobrze.
A ja kwitnę w domu z jakąś pseudo-grypą cholera jasna. :(

#1595 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 listopad 2007 - 16:12

Ale wam dobrze.
A ja kwitnę w domu z jakąś pseudo-grypą cholera jasna. :(



im dobrze bo u nas nic nie bierze :o

graty rapki na koniec sezonu :mellow:

#1596 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 listopad 2007 - 17:15

Redzi, coś Ty taki pobożny i się z tym sezonem żegnasz jak jeszcze 2 miechy łowienia? :D

#1597 OFFLINE   ginel

ginel

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 718 postów
  • Imię:Jacek

Napisano 04 listopad 2007 - 17:38

Redzi, coś Ty taki pobożny i się z tym sezonem żegnasz jak jeszcze 2 miechy łowienia? :D

Właśnie. Ja nadal czekam na branie siedmiokilowca:)

#1598 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 listopad 2007 - 17:49

Redzi, coś Ty taki pobożny i się z tym sezonem żegnasz jak jeszcze 2 miechy łowienia? :D



Małe niedociągnięcie słowne :mellow: Jeszcze się nie żegnam poluje na jakiegoś zandera ale sam drób :( W dodatku byłem w sobote na zrzucie i co się okazało że wogóle nie ma czego tam szukać szczególnie jeśli chodzi o bolki! zawsze o tej porze gotowało się bo ciepła woda i wogóle a na tyle godzin co rzucałem wogóle żadnego wyjścia. W porcie standard czyli wielka gleba! Odcinek poniżej kanału pozostawie bez komentarza :(

#1599 OFFLINE   Robert

Robert

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3771 postów
  • LokalizacjaAreszt Wydobywczy Istambuł

Napisano 04 listopad 2007 - 18:36

Redzi, bolki odżywiają się rybami a nie ciepłą wodą :D Szukamy uklei w dużych ilościach. I nie myśl, że będzie do Ciebie machać ogonem z daleka :lol:

#1600 OFFLINE   Redzi

Redzi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1866 postów
  • LokalizacjaBolenie nad Wisłą

Napisano 04 listopad 2007 - 19:06

To czym się żywią to wiem :o chodzi o to że uklei na kanale co prawda jest mało i nie ma jej wogóle przy brzegu i nie zanosi się by wogóle była :( Ale jakby z daleka pomachała to byłbym cały w skowronkach nawet mogła by podpłynąć i powiedzieć gdzie są zlokalizowane bolki <_<




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych