Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Właśnie oblookałem, obniuchałem i poważyłem obfociwszy po drodze revo premier, więc chciałbym w osobnym temacie podzielić się odczuciami.

 

Zaczynając jak zwykle od zewnątrz :mellow: paczka jak zwykle ABU, bez szału. W środku pianki i oliwka, że o samym multiku nie wspomnę. Jak wygląda pewnie już każdy widział - ta sama rama/wygląd el zewnętrznych, podobny do STXa z tym, że szpula i wodzik nie pokryte złotym azotkiem (tu jest mój błąd, wodzik jest pokryty azotkiem. przepraszam), tylko srebrne, podobnie rączka. Korbki standard guma. Hamulec główny jak i dociskowy z klikiem, więc łatwo będzie go sobie ustawić. Hamulec rzutowy magnetyczny - rozwiązanie znane z SX i STX. multik jest jak na revo niesłychanie lekki - waży jedynie 181g, czyli jedynie 6,6g więcej niż metanium mg7 i aż 68.7g lżejsza niż SX.

 

 

 

Jak się spisuje w akcji napisze jutro - jeszcze nie miałem okazji nim łowić.

post-236-1348913629,3994_thumb.jpg

post-236-1348913629,4755_thumb.jpg

  • Odpowiedzi 152
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opublikowano

Cześć Kuba rozumiem że nad wodą z nim nie byłeś. Jestem ciekaw

jak wypada w praktyce to by było bardzo interesujące poznać twój osąd. Wiedząc że wcześniej miałeś STX pozdrawiam i czekam na relacje.

Opublikowano

Szczerze mówię że nie jestem zbyt obiektywny - tu najlepiej by wysłać Tomaszka :mellow: , on sie zupełnie nie wkręca gadżetowo/bajerowo. Ja bardzo lubiłem STXa (w sumie to żałuję ze go pchnąłem w świat) więc raczej na pewno to revo mi też będzie pasować - z zastosowaniem do gumy i lekkich woblerów - coś jak u nas rzeczne sandacze/bolenie. A do jerków mam naszykowanego SXa z szybkim przełozeniem - jakoś ujmuje mnie jego kolor... chyba jestem fetyszystą :mellow:

 

 

a i jeszcze jedno o premierze - kosztuje on ok 175$ co moim zdaniem jest bardzo rozsądną propozycją, szczególnie przy obecnym kursie dolara.

Opublikowano

Jestem zaskoczony, magnetyk + lekka szpula :huh: Jestem ciekawy pierwszych testów. Standerus sprawdż go jak mozesz z jakimś kijem 17 lbs i powszechnie znanymi wabikami np PH 8F. Coś mi mówi, że to może być niezły multik na upały.. :unsure:

pozd JW :D

p.s jaki jest rozstaw korbki ??

Opublikowano
Dobra, nie wytrzymałem i nawinąwszy pozyczoną od Ramaya plecionkę stren 20lb pobiegłem na trawnik przed domem. Do premiera kij 25lb major craft. Lata już od aglia 2, lata nawet minnow 7F - jeden z największych gówolotów jakie znam. Perch 8 leci już spokojnie bez wysiłku i kombinowania, rapala x-rap 10cm to hmmmm, kończy sie trawnik niemalże :mellow:
Opublikowano

i to całkiem rozsądnie....

Wiadomo, nia są to odległości po horyzont ale na taka Wartę spokojnie by starczyło. Tym kijem i scorpionem (nie miałem innego multi) obsługiwałem zarówno paprochy (manns 4 czy 5cm rybka) na 4g główce, małe twistery, woblery 7cm takie jak executor czy long cast rapali to juz lecą jak pierdnięcie nie przymierzając, jak i gumy (kopyto 6) na 20g główkach. Bez problemu kij przekazuje brania okoni na ma łe gumki - jako delkitne pstryknięcia.

Jak dla mnie kij zaróno na większe przynęty pstrągowe, jak i przez pełen arsenał rzecznych sandaczy, po duże gumy na szczupaka, z tym że troszkę mu brakuje mocy gdyby miała siąść większa ryba (choć Peresada chyba w okolicy 90cm tym targał).

Opublikowano

i to całkiem rozsądnie....

Wiadomo, nia są to odległości po horyzont ale na taka Wartę spokojnie by starczyło. Tym kijem i scorpionem (nie miałem innego multi) obsługiwałem zarówno paprochy (manns 4 czy 5cm rybka) na 4g główce, małe twistery, woblery 7cm takie jak executor czy long cast rapali to juz lecą jak pierdnięcie nie przymierzając, jak i gumy (kopyto 6) na 20g główkach. Bez problemu kij przekazuje brania okoni na ma łe gumki - jako delkitne pstryknięcia.

 

to i tak nieżle. :o Jaką akcję ma ten kij? Ultra slow :mellow:

 

Takie głebokoładujace sie kijaszki to nawet przy sporej mocy potrafią miotać jakiś maleństwa... Sorry za zmiane tematu ale jestem na etapie kupna japońskiego kija o mocy 20 lbs z myślą o łowieniu na gorąco. Zastanawiam sie tylko czy taki kijek nie będzie zasłaby na spore i silne ryby..

pozd JW :D

Opublikowano

Hmmm zmartwię Cie ale kij jest raczej bardzo fast, taka szpada :mellow:

 

no to liczę, że kiedyś zaprezentujesz ten kijek. np. na jakimś zlocie bo tak uniwersalnego patyka to mnie sobie trudno wyobrazić.. :lol:

pozd JW :D

 

Opublikowano
Rozmawiałem z Peresadą - mimo że na razie tylko zrelacjonowałem multika przez telefon - myśl jest podobne - to może być świetna maszynka na trocie/łososie - obsługuje lekkie przynęty, średnie bez najmmniejszego problemu, szpula pozwala na zastosowanie żyłki w razie mrozu. Hamulec bardzo dużej mocy....
Opublikowano

Cześć,

Czyli plotki o lżejszej szpulce się potwierdziły. Premier wydaje się być super maszynką. Poprawiono zresztą największy mankament STX'a - szpulkę. Chwalono wodotryski ale nie zadbano o rzecz elementarną. Teraz jest inaczej - super sprawa!

 

Standerus dzięki za opublikowanie takiego opisu :D Może chcesz troszkę go rozszerzyć i opulikujemy na stronie głównej jako rozszerzenie testu Revo S? Dodałbym od siebie część o STX'ie.

 

Pozdrawiam

Remek

Opublikowano

Jasna sprawa, dzisiaj jak wreszcie się ruszę i wykonam część praktyczną :mellow:

 

No to super. Będzie bardzo fajne rozszerzenie artykułu o Revo S.

 

Pozdrawiam

Remek

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...