Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wędkarstwo muchowe


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
482 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 29 listopad 2008 - 09:18

Nowa Zelandia to moje najwieksze wędkarskie marzenie, zrealizuje je jak będe duzy i bogaty :lol: ale muszkarskie mekki sa dużo bliżej. 2009 rok to dla mnie Półwysep
Kola a 2010 to Bośnia i Słowenia <_<

#262 OFFLINE   Marcinbilski-1990

Marcinbilski-1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjabrzegi i koryta rzek :)

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:29

Witam , również chciałbym zacząć swoją przygodę z muchą :mellow: , troszkę już się dowiedziałem przeglądając ten wątek , wczoraj na strychu znalazłem starą muchówkę, lub coś podobnego , spokojnie musiała przeleżeć jakieś 10 latek może więcej , niestety nie ma na niej żadnych opisów, wiem jedynie że ma 2,6m , i tu moje pytanie może głupie ale musze zadać ;) dało by rade tym coś pomachać ? , planuje kupno jakiegoś kija żeby zacząć się trochę bawić, rybami które chciałbym próbować łapać to klenie, pstrążki i lipienie, rzeki to Wisła i 2 mniejsze mniej więcej 6-7 m szerokości nawet mniej , możliwe że i San ze względu na nie dużą odległość ,może uda się wam coś o nim powiedzieć na podstawie tych zdjęć , w co jednak wątpię :wacko: a może jednak coś ??

http://images46.fotosik.pl/37/91197e44ef04009d.jpg
http://images24.fotosik.pl/302/33ec377f7f23b4e2.jpg
http://images29.fotosik.pl/301/feb0bd03d1ec80be.jpg

pozdrawiam serdecznie :D

#263 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:43

Jeżeli nie chcesz się zniechęcić do muchowania to odpuść sobie ten relikt przeszłości .W łowieniu na muchę kij jest mega ważny .
Średniej klasy kij plus dobra linka to podstawa .
Powodzenia :D

#264 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:48

Oszacowanie klasy kija na podstawie zdjęć jest raczej nie mozliwe. Jednak masz muchówke, jaka by ona nie była. Moja pierwsza muchówka to był przerobiony teleskopik 2,4m. Przeróbka polegała na tym że brzeszczotem obciołem dolnik (byłem jednym z pierwszych rodbuilderów w Polsce :lol: :mellow: <_< ) reszta pozostałą bez zmian i dało się na to łowić więc myśle że tym kijem ze zdjęć też dasz rade na początku. Pozdrawiam

#265 OFFLINE   Marcinbilski-1990

Marcinbilski-1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjabrzegi i koryta rzek :)

Napisano 03 grudzień 2008 - 20:57

dzięki za odpowiedź , co do sprzętu to dopiero chciałbym coś wybrać , a tym kijem poprostu sobie popróbowac, zniechęcić nie jest mnie tak łatwo, więc napewno nie odpuszcze, a przynajmniej nie z powodu sprzętu lub jego braku, czy w 400 zł wybrałbym sobie jakiś podstawowy kijek i kołowrotek do nauki ?? do tego z linką ??

edit.

Czy na początek wystarczyłby taki kołowrotek ??
JENZI - Purist Fly 6/7

#266 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 03 grudzień 2008 - 21:10

Kołowrotkiem to się przejmuj najmniej - to tylko magazyn na linkę. Dałbyś radę i bez niego :D
Według mnie najważniejsza jest dobra linka.

#267 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 03 grudzień 2008 - 21:12

SaNdAcZ muchówkę można zrobić nawet z leszczyny :)ale łowienie ma być przede wszystkim przyjemnością a nie męka.
Za 400zł bez problemu skombinujesz zestawik .

#268 OFFLINE   Jarek

Jarek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 498 postów
  • LokalizacjaSilesia

Napisano 03 grudzień 2008 - 21:34

Zgodzę się z przedmówcą:)
Najlepiej zainwestuj w linkę i kijek. Co do kołowrotka... Najmniej się przydaje, ale bardzo fajny i tani jest Okuma Airframe. Jego OGROMNĄ zaletą jest to, że ma szpulę typu large arbor, copowoduje, że linka nie jest nawinięta w tak drobne zwoje. Polecam:)
Co do linki na początek to bardzo fajne są linki przywożone z Anglii w zwykłych woreczkach. Mówi się, że są to linki Airflo, jednak producent się do nich nie przyznaje, a tak naprawdę nie widać różnicy:) Nie polecam Ci linki WF. DT można odwrócić na drugą stronę i dalej łowić, czego z WF już nie zrobisz:)
Pozdrawiam!

#269 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:17

czy w 400 zł wybrałbym sobie jakiś podstawowy kijek i kołowrotek do nauki ?? do tego z linką ??

edit.

Czy na początek wystarczyłby taki kołowrotek ??
JENZI - Purist Fly 6/7


Tak jak napisali koledzy- za 400 PLN można kupić przyzwoity zestaw. Polecam zwłaszcza coś z drugiej ręki- w wędkarstwie muchowym najważniejsze są linka i kij. Kołowrotek to sprawa drugorzędna(chyba że łowisz żaglice :mellow:) - ma mieścić linkę i wyważać wędkę. Zobacz komis na flyfishingu.


#270 OFFLINE   Mysha

Mysha

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1020 postów
  • LokalizacjaOstrołęka

Napisano 04 grudzień 2008 - 09:22

Nowa Zelandia to moje najwieksze wędkarskie marzenie, zrealizuje je jak będe duzy i bogaty :lol: ale muszkarskie mekki sa dużo bliżej. 2009 rok to dla mnie Półwysep
Kola a 2010 to Bośnia i Słowenia <_<


Kolski i NZ to w tej chwili porównywalne pieniądze- jeśli kupuje się bilet lotniczy 7-8 miesięcy wcześniej.


#271 OFFLINE   dariusz

dariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKöln, Niemcy
  • Imię:Darek

Napisano 04 grudzień 2008 - 11:56

Mi zostala polecona dla początkujących muchówka firmy Vision Attack. Cena za kij wynosi okolo 120Eur.

http://www.visionflyfishing.com/page.php?page_id=33&pid= 107&page=1
http://www.irishflyfishingshop.com/catalog/vision-attack-tro ut-rods-p-246.html

Pozdrawiam
Darek


#272 OFFLINE   warciak

warciak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 680 postów
  • LokalizacjaJarocin

Napisano 04 grudzień 2008 - 12:19

ja też zaczynałem w tym sezonie wędka World Champion Fly i kołowrotek Jaaxona z używanym sznurem 5 DT.Kij jest ok muszę tylko wymienić kołowrotek i sznur.
Tylko niewiem czy wybrać DT czy WF łowie w trudnych warunkach??


#273 OFFLINE   Zdzisław Czekała

Zdzisław Czekała

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 489 postów
  • LokalizacjaRzeszów
  • Imię:Zdzisław Włodzimierz
  • Nazwisko:Czekała

Napisano 04 grudzień 2008 - 12:25

Witam
A może ręcznie robiony Batson RX7 9' #5 za 550,- zł


Pozdrawiam
Zdzisław Czekała

Załączone pliki



#274 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:32

[quote]
Nowa Zelandia to moje najwieksze wędkarskie marzenie, zrealizuje je jak będe duzy i bogaty :lol: ale muszkarskie mekki sa dużo bliżej. 2009 rok to dla mnie Półwysep
Kola a 2010 to Bośnia i Słowenia <_<
[/quote]

Kolski i NZ to w tej chwili porównywalne pieniądze- jeśli kupuje się bilet lotniczy 7-8 miesięcy wcześniej.

[/quote]

No nie wiem ja przebagrowałem ostro oferte połączen lotniczych i bez 7 kafli to nie podchodź. Co prawda na miejscu ceny juz są całkiem przyzwoite ale bilety lotnicze to masakra. Nowa Zelandia to koszt +- 10 kafli (sam wyjazd) a Kola to 5 z kawałkiem więc różnica jest i to duża. Pozdrawiam

#275 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:45

Witam

@Sandacz,

Przebagruj w takim razie polaczenia na trasie Londyn-Auckland. Bedziesz mial mila niespodzianke, szczegolnie jesli bilety kupuje sie na pol roku wczesniej.

http://www.cheapflig...uckland/London/

@Marcin- z pelna swiadomoscia moge polecic ci wedki Cortlanda z seri GR2. Kosztuja tutaj 40-50 funtow. Wykonanie ok. Dobrze dobrana linka rzucaja bardzo daleko. Posiadam jeden z modeli i uzywam dosc czesto do suchej mimo ze za szafa mam Sage czy Thomas&Thomas. Dobierajac do tego linke np. Airflo Ridge i jakis tani kolowrotek zmiescisz sie w 400 zl. Bedziesz tez mial zestam zestaw nie tylko do nimfy.

Pozdrawiam,

Bujo

#276 OFFLINE   SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt;

    Forumowicz

  • Forumowicze
  • PipPip
  • 380 postów
  • LokalizacjaWarszawa - Miasto Feniksa

Napisano 04 grudzień 2008 - 14:51

SaNdAcZ muchówkę można zrobić nawet z leszczyny :)ale łowienie ma być przede wszystkim przyjemnością a nie męka.
Za 400zł bez problemu skombinujesz zestawik .


Pewnie, ze za 400 stówki można juz przyzwoity zestaw skompletować. Mysle jednak, że na początku mozna spokojnie dać rade kijem ze zdjęcia, pewnie że nie będzie łatwo i przyjemnie ale łowić się da na 100%. Ja z braku funduszy swoje pierwsze kroki muchowe (było to jakieś 13 lat temu) stawiałem ze stuningowanym teleskopikiem o którym juz pisałem a za sznyr służył mi kord natarty stearyną. Mimo wielu przeciwności i trudności, posługiwałem się tym zestawem przez przeszło rok. w tym czasie złowiłem na to ustrojstwo sporo jelcy, uklejek, płoteczek oraz kilka kleni i jazi grubo ponad 40cm. Muchy w tym czasie wykonywałem bez użycia bobinek, finisherów i innych przydatnych gadżetów a imadło miałem ślusarskie...i co dawałem rade. Teraz jak bym musiał łowić na takie coś to pewnie bym to olał, ale te 13 lat temu chęć łowienia na muchę i faza jaką miałem wgraną przezwycięzały wszystkie przeciwnosci i niedociągnięcia sprzętowe. Naajważniejsze są chęci, a sprzęt ...hmmm


Bujo, dziękóweczka :D


#277 OFFLINE   Marcinbilski-1990

Marcinbilski-1990

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 11 postów
  • Lokalizacjabrzegi i koryta rzek :)

Napisano 04 grudzień 2008 - 15:53

byłem dzis w wędkarskim i z kiji muchowych proponowano mi jedynie Jaxona xt-pro fly #5 2,75 m , możecie coś o nim powiedzieć ?? , wyboru dużego nie było , jak to w mniejszym mieście, więc chyba będę musiał zamówić sobie w jakimś sklepie internetowym
ze sznurów to tylko CORMORAN FLYCOR DT 5 FS
kompletnie się na tym nie znam , :(

aha i jeszcze jedno, lepsze są 2 czy 3 cześciowe ??
Pozdrawiam

#278 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 04 grudzień 2008 - 16:08

byłem dzis w wędkarskim i z kiji muchowych proponowano mi jedynie Jaxona xt-pro fly #5 2,75 m , możecie coś o nim powiedzieć ?? , wyboru dużego nie było , jak to w mniejszym mieście, więc chyba będę musiał zamówić sobie w jakimś sklepie internetowym
ze sznurów to tylko CORMORAN FLYCOR DT 5 FS
kompletnie się na tym nie znam , :(

aha i jeszcze jedno, lepsze są 2 czy 3 cześciowe ??
Pozdrawiam


Nie znam tego kijka.

Ja sobie sprawiłem na początek to:
http://www.sansport.pl/index.php?main_page=product_info& cPath=22_23&products_id=277
Linkę też Greysa, ale akurat w jej wprzypadku myślę, że nie była warta ceny.

Dobre linki robi Cortland, ale niestey do tanich nie należą.

Teoretycznie lepszą akcję mają dwuskładowe, ale wygodniejsze w transporcie są trój.

#279 OFFLINE   Paweł nizinny

Paweł nizinny

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 612 postów
  • LokalizacjaOstrołęka
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Stypiński

Napisano 04 grudzień 2008 - 17:08

@Marcinbilski-1990
Kup se chłopie Okume Aiframe za 80zł, do tego linkę Cortlanda powiedzmy 333 za ok 120zł, Oczywiście pływająca i WF. WF po temu że dalej machniesz i łatwiej rozbujasz sznur, a końcówka i tak się szybko nie zniszczy, chyba że będziesz poganiał krowy... :mellow:
Wędka na początek może być Konger WC 4-5 (do niej sznur WF#5), 2.75m, ok 200zł. Wszystko kupisz na necie, jak chcesz kij lepszejszy to kliknij na baraz w flyfishing.pl i daj oferte kupna, może znajdzesz coś używanego... Tani zestaw na początek,jak wpadniesz to i tak zmienisz na lepszy i dostosowany konkretnie do potrzeb, a jak nie bedziesz chciał to sprzedaz po roku i troche kasy odzyskasz na woblery... ;)
pozdrawiam
Paweł nizinny

#280 OFFLINE   Robcyk

Robcyk

    Nowy

  • Forumowicze
  • Pip
  • 41 postów
  • LokalizacjaTarnobrzeg

Napisano 04 grudzień 2008 - 18:56

Marcinbilski. Jeżeli chcesz łowić na Wiśle to nie radzę kupować linki Cormorana i Cortlanda np333. Troche szybko się niszczą.Moja rada to kołowrotek OKUMA Airframe ok 80zł, i linka Scientific Anglers http://www.taimen.com/mt/product_info.php?cPath=51_52_562&am p;products_id=217, a wędka to może być Konger WC Fly 4/5, lub np Cormoran Speciland Fly 2,7m aftm 4-6. Jeśli masz 100zł więcej to polecam bardzo wędkę Ross Esence fs za 299zł.Tu masz link http://www.spent.com.pl/sklep/product_info.php?products_id=6 20. Wędka jest super 4 częściowa i w ładnej tubie. Najlepszy stosunek jakości do ceny.Miałbyś zajefajny zestaw z tą wędką i tą Okumą i linką SA. Kup DT5 (można odwrócić na drugą stronę WF jest jednostronna). Pozdrawiam i życzę sukcesów. Hehe (przepadłeś jeśli się wciągnąłeś w muszkarstwo). Najlepszego.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych