Skocz do zawartości

Tonkinowe kije castingowe


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
a jak tak czytam wszelkie info o pstrągach łowionych w PL a także w skandynawii i myslę, że na te PL wystarczy 10 lb a na te w skandynawii 17 lb...reasumujac doszedłem do fanatstycznych wniosków... :o :huh: Ja już mam takie kije!! Uffff.... :D :D
  • Odpowiedzi 87
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Opublikowano

 

@ Remek

 

Ringa to taki Monoblock, troche mniej stuningowany. Wiec lepiej tego drugiego :D Moze pojawia sie jakies plytkie, zapasowe szpule do ITO i sprawa bedzie rozwiazana.

 

@ Jerzy

 

Faktycznie do tego kijka ITO bedzie za toporny, chyba ze jak napisalem wyzej.

 

Mi przychodzi jeszcze jeden pomysl: stare Abu 1601. Stuningowane, z inna dluzsza raczka bedie pasowalo jak ulal :mellow:

 

Bujo

Opublikowano

 

Tak Jurku. Ja wogóle sobie myślę o wędce około 14lb na pstrągi i odpowiedniej wielkości woblerki np. Sławkowe.

 

 

 

 

Suszna droga, póki się łowi fikoty to nie ma problemu, jak raz na czas siądzie coś dużego to płacz im zgrzytanie...

Opublikowano

Mifku,

AE74 to bez wątpienia najlepszy multipikator na świecie. Niczym się tak nie rzuca jak właśnie nim. Po prostu czad! Ale czy do takiej wędki?

 

Pozdrawiam

Remek

Opublikowano

cos wam powiem, do takiej wedki (klejonki) pasuje tylko i wylacznie taki kolowrotek B)

 

http://moldychum.typepad.com/moldy_chum/images/firefoxscreensnapz005_15.jpg

Opublikowano

Pitt,

Ja też tak sobie tłumaczę. Dla mnie tonkin pięknie pasowałby do muchówki i jakiegoś fajnego kołowrotka w stylu retro :D

 

Pozdrawiam

Remek

Opublikowano

Tak Jurku i dobra rzeka w Kanadzie :D

 

Pozdrawiam

Remek

 

 

remek nie przesadzaj jakas fajna rzczułka w Kolumbii Bryt. też mogłaby być :mellow:

Opublikowano

Kijki są piękne :o

 

Pierwsza myśl jaka mi przyszła do głowy to ze najbardziej będą one pasowały do osób które mieszkają w zamkach w

Szkocji i zasuwają starym bentleyem.

 

Pozdrawiam

Slider :D

Opublikowano

Witam,

 

Faktycznie kije wygladaja super. Mi jakos to nie pasuje, szczegolnie cena. Lapalem bodajze dwa tygodnie temu na klejonke Hardyego. Duma jednego z zaprzyjaznionych muszkarzy. Na mnie nie zrobila szczegolnego wrazenia. Faktycznie polozenie suchej muchy jest idealne ale juz np do nimfy sie nie nadawala ze wzgledu na dlugosc.

 

Na temat spiningow i castingow nie moge sie juz wypowiedziec bo nawet nie mialem ich w reku i jak zauwazyl redaktor sasiedniego portalu wszyscy dysponujemy tylko wiedza katalogowa.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

Opublikowano

Ja moge powiedziec ,że miałem do czynienia z polską klejonka typu Czapla czy jakos tak.moim zdaniem wędki tego typu w spinningu lub casie to przerost formy nad treścią,patrząć na ugiecie tych castów na fotach i prace pd rybą wydaje się,że sa to typowe krowie ogonki ,kluskowate.

moim zdaniem takie kijki dobre są jako exponaty(dobre do jakiejś pracowni na ścianę lub podświetlana gablotkę),dla uznanie ręcznej produkcji,przydało by sie w takim kiju,żeby rodbuilder sam wychodował,podlewał i scinał ten bambus :lol: wtedy byłoby niemalże 100% handmade

 

Opublikowano

 

Na temat spiningow i castingow nie moge sie juz wypowiedziec bo nawet nie mialem ich w reku i jak zauwazyl redaktor sasiedniego portalu wszyscy dysponujemy tylko wiedza katalogowa.

 

 

Drogi Bujo ... Tak? To już słyszę od momentu kiedy założyłem tą stronę :D Bez komentarza.

 

Pozdrawiam

Remek

 

Opublikowano
bujo to wszystko przez to, że nie mieszkasz ani w zamku ani nie jeździsz bentley'em... chyba :unsure: :unsure: :unsure:
Opublikowano

Tak To sa własnie takie kije secesyjne, Exponaty z klasyczna akcją :D trochę plaskorzeżby na skówkach,szlachetnych materiałow,zapachowych drewienek , słonecznikowych kolorków.

opisy piórem z ginącego gatunku Orła Bielika i ręcznie tkane nici na omotki :lol: Moim zdaniem to sztuma dla sztuki.

.mnie ciekawi jaką wymierna moc maja takie kije 2 lb -4lb.?

takie przeciaganie w nieskończoność liny z ryba też jest średnio przyjemne.

 

 

 

Opublikowano

bujo to wszystko przez to, że nie mieszkasz ani w zamku ani nie jeździsz bentley'em... chyba :unsure: :unsure: :unsure:

 

 

Niestety zamku i Bentleya sie jeszcze nie dorobilem. W zamian jest VW i wynajete mieszkanie :mellow: :mellow: :mellow:

 

Chociaz jak bym sprzedal wszystkie wedki i kolowrotki to moze na jakiegos starego Bentleya by starczylo :mellow: <_<

 

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...