Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Baza wędek "travel"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
992 odpowiedzi w tym temacie

#501 OFFLINE   tomi101

tomi101

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 582 postów
  • LokalizacjaBielsk Podlaski
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Ignatowicz

Napisano 29 styczeń 2019 - 22:28

No ale jak wrazenia uzytkowe ? :)

Kij uzbrojony jest w 8 dwustopkowych przelotek Fuji Alconite + Fuji Sic na szczycie, uchwyt kołowrotka P.Bay 18 i rękojeść z mieszanki różnych korków.
Blank opisany jest do 40gram wyrzutu ,ale potrafi sporo więcej.
Z moich skromnych testów łowieckich wynika ,że kij zaczyna pokazywać cokolwiek od około 15gr +3-4"gumy,a dobrze się ładuje od 20-22gr +guma. Najciężej łowiłem 40gr+guma 4" i nie był to kres możliwości.Używałem linki 20lb Varivasa nawiniętej na Zaubera 4000,a docelowo miał być Taurus TP3000. Wszystkie dane odnoszą się do połowów w rzece.
Łowiłem tym kijem tylko z ....5 razy{łącznie około 30godzin} na przestrzeni dwóch lat.Przeznaczony był do ciężkiego łowienia w głębokich, jesiennych dołach ,a mam tylko 2 takie miejscówki dość daleko i z kiepskim dojazdem. :(
Jego celem miały być szczupaki i sandacze choć i średniego suma powinien obskoczyć. Ciężkie gumy,wahadłówki,woblery, koguty i niewielkie jerki -świetnie sobie poradzi.
Kij jest praktycznie dziewiczy -złowił jedną rybę.
Po uszkodzeniu środkowego elementu,kij został odesłany do FishingArt gdzie Pan K.Zieliński wykonał nowy element i nową szczytówkę w Nanotechnologii.Wędka jest na razie w pracowni ,w trakcie zbrojenia i pewnie niedługo wróci do mnie.

Pewnie będzie na sprzedaż ....bo zmieniłem trochę technikę ,miejscówki i sposób łowienia. :)

 

d03de6040b5a6d88med.jpg

,

Jak ktos dalej jezdzi i jest zainteresowany tymi blaasami, to jednak lepiej wybrac wersje 4 czesciowa niz 3.

Masz całkowitą rację ,że w dalekich podróżach szczególnie samolotem ,lepiej mieć 4 krótsze składy niż 3 trochę dłuższe.Blaas o którym pisałem ma 91cm długości transportowej.

 

Pozdrawiam Tomi B)


Użytkownik tomi101 edytował ten post 29 styczeń 2019 - 22:34

  • Del Toro lubi to

#502 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 29 styczeń 2019 - 23:13

Pewnie będzie na sprzedaż ....bo zmieniłem trochę technikę ,miejscówki i sposób łowienia. :)

Znam ten bol. Co lowisko to nowa wedka i kolowrotek  :rolleyes:

 

Jak ktos dalej jezdzi i jest zainteresowany tymi blaasami, to jednak lepiej wybrac wersje 4 czesciowa niz 3.

Moj system na dzien dzsiejszy jest taki. Do duzego plecaka mam tube ok 75 cm gdzie mi wchodza 3 skladowe kije o dlugosci 213 cm. To moj glowny arsenal zamorski. Jak uzywam kija np 2.7 m to juz musi byc w 4 kawalkach. 

Natomiast jak jade na pstragi to musi byc w 4 czesciach tak zebym go mogl schowac do malego plecaka. Ot i cala filozofia podrozowania z travelami  :)


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 29 styczeń 2019 - 23:15

  • gulf lubi to

#503 OFFLINE   januszz

januszz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 618 postów

Napisano 30 styczeń 2019 - 14:02

Moje 7'3''3pcs 78cm teź mieszczę w bagażu głównym i jest ok

#504 OFFLINE   chulo

chulo

    Forumowicz

  • TWÓRCY+
  • PipPip
  • 373 postów
  • Lokalizacjapwbaits.pl
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Wasilewski

Napisano 03 luty 2019 - 20:22

Nabyłem Dragona voyager trout bo sporo jeżdżę rowerem a w tym roku wybieram się na objazdówkę po Norwegii. Wędkę odebrałem wczoraj no i miło się zaskoczyłem wykonaniem. Nie mam i nigdy nie miałem dużych wymagań do kijków. Ale ten naprawdę robi wrażenie (przynajmniej wykonaniem na razie) 
Szkoda tylko, że wędki nie są dostarczane w tubie (wędki o połowę tańsze mają już je na wyposażeniu) 
I tu mam do Was pytanie, gdzie mogę kupić lub u kogo zrobić tubę na wymiar? Chcę zabezpieczyć wędkę na czas podróży rowerem i samolotem. No szkoda mi wędki po prostu.  A, że połamałem już parę kijków...



#505 OFFLINE   michaex

michaex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 222 postów
  • Imię:Michał

Napisano 04 luty 2019 - 01:38

@chulo, mam dwie od @misiek116p i bardzo sobie chwalę. Było trochę o tubach na forum - na pewno znajdziesz zdjęcia.

#506 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 08 luty 2019 - 13:53

Witam.

Znalazłem w sieci katalog Ron Thompson a w nim wędki Tyran Nx Series Travel z  najmocniejszą 20-60g. Jest tam również kijek  Tyran Nx Series Salt Spin z ciężarem wyrzutu 40-100g ale niestety w dwuskładzie. Może ktoś się orientuje czy były jakieś wypusty Tyranów Travel z max. ciężarem większym niż 60cm? Jak się sprawuje ta seria Nx w porównaniu do starszych konstrukcji?


  • wujek lubi to

#507 OFFLINE   Maraky

Maraky

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 525 postów
  • LokalizacjaMesogeios

Napisano 24 luty 2019 - 13:26

Fox Rage Prism Travel Power Spin 270cm 15-50g w pięciu częściach.

Może miał ktoś tę wędkę i może podpowiedzieć czy podany zakres ciężaru przynęt jest dobrze opisany?



#508 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 luty 2019 - 18:02

Łowił ktoś tym kijkiem? Jest też nowsza i trochę tańsza wersja o tym samym ciężarze. 215g wagi to super wynik, ciekawi mnie czy 110g to jest realny ciężar czy można go przeciazyc. Chcę nim łowić przynętami Maks 110g, głownie 50-70. Nowszy waży 275 ale kosztuje 550zl.
https://skleptrabucc...g-240cm-28-110g

Użytkownik wujek edytował ten post 24 luty 2019 - 18:08


#509 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 04 marzec 2019 - 14:28

Witam.

Wracam do tematu "ciężkiego" Ron Thompsn Tyrana.

Znalazłem coś takiego:

 

  • Wędka spinningowa Tyran NX-Series Salt Spin
  • Producent: Ron Thompson
  • Numer katalogowy: 48312
  • Długość: 8'-240cm
  • C.W.: 40-100g

 

i mam pytanie, jeśli ktoś się orientuje,  czy da się to pociąć na 4 kawałki bez przezbrajania?

Czy grubość ścianek pozwoli na bezpieczne przerobienie na wersję travel?

 

R.T. Wędka spinningowa Tyran NX-Series Salt Spin 240cm 40-100g

195,00 zł


#510 OFFLINE   Włóczykij

Włóczykij

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1252 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 05 marzec 2019 - 07:07

Nabyłem Dragona voyager trout bo sporo jeżdżę rowerem a w tym roku wybieram się na objazdówkę po Norwegii. Wędkę odebrałem wczoraj no i miło się zaskoczyłem wykonaniem. Nie mam i nigdy nie miałem dużych wymagań do kijków. Ale ten naprawdę robi wrażenie (przynajmniej wykonaniem na razie)
Szkoda tylko, że wędki nie są dostarczane w tubie (wędki o połowę tańsze mają już je na wyposażeniu)
I tu mam do Was pytanie, gdzie mogę kupić lub u kogo zrobić tubę na wymiar? Chcę zabezpieczyć wędkę na czas podróży rowerem i samolotem. No szkoda mi wędki po prostu. A, że połamałem już parę kijków...




Ja do Voyager salmona kupiłem na spójni przeźroczystą prostokątną tubę za ok 30zł i dociąłem do odpowiedniej długości. Na razie 4 loty w miękkiej torbie patyk przeleciał bez szwanku.

Użytkownik Włóczykij edytował ten post 05 marzec 2019 - 07:08


#511 OFFLINE   joshikaru

joshikaru

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 14 marzec 2019 - 23:34

Wie ktoś może czy można jeszcze gdzieś dostać tyrana travel 2,7m 15-45g?

#512 OFFLINE   spinjac

spinjac

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjalubuskie
  • Imię:Jacek

Napisano 15 marzec 2019 - 23:18

Widziałem tu:  https://bolw.pl/pl/p...cm-15-45g/34695



#513 OFFLINE   joshikaru

joshikaru

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 14 postów

Napisano 16 marzec 2019 - 19:52

Dzięki kolego, zamówiłem. Teraz tylko czekać aż przyjdzie.



#514 OFFLINE   jersey

jersey

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 671 postów

Napisano 02 maj 2019 - 13:15

panie i panowie podróżnicy,

czy mieliście może do czynienia z travelami z oferty major crafta?

http://www.majorcraf...jp/roditem/8801

 

szczególnie interesują mnie modele:

seabass CRX-964ML,

egingi CRX-864E i 864EL,

light game CRX-784LG.

 

z góry dziękuję za każdą informację.



#515 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3553 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 03 maj 2019 - 20:25

Mam egingi CRX-864E sprężysty głębiej gnący się parabol.Super się ładuje, dla mnie super kij około 15lb dobrze wyważa go stelka10 4000. Z linka duel pe 1 super daleko latają wabiki do 20-23 gram, bolka 70+ Wyjmuje w 15 sekund.taki z dzisiejszyZałączony plik  BDE8FE52-F372-42F9-97B0-44C8DF4DDE97.jpeg   331,92 KB   11 Ilość pobrań
  • jersey i Luckyguliver lubią to

#516 ONLINE   hasior

hasior

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3553 postów
  • Lokalizacjatam gdzie ryby

Napisano 06 maj 2019 - 12:30

panie i panowie podróżnicy,

czy mieliście może do czynienia z travelami z oferty major crafta?

http://www.majorcraf...jp/roditem/8801

 

szczególnie interesują mnie modele:

seabass CRX-964ML,

egingi CRX-864E i 864EL,

light game CRX-784LG.

 

z góry dziękuję za każdą informację.

 

 

W sumie to zauważyłem że tego light game CRX-784LG. też mam ,opisany moim zdaniem pradiwłowo,coś pod okonia na małe jaskółki,ja nim na welu pstrągi łowiłem na jigi,srednio szybki głeboko sie gnacy. ja mam przerobioną rekojeśc, bo w orginale nieporeczny, jak dla mnie za krótko było pod łokciem.


  • jersey lubi to

#517 OFFLINE   Luckyguliver

Luckyguliver

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 993 postów
  • LokalizacjaN17
  • Imię:Remek

Napisano 06 maj 2019 - 16:31

Mam egingi CRX-864E sprężysty głębiej gnący się parabol.

Mnie zawsze ciekawilo do jakich metod w naszych rodzimych warunkach mozna by zastosowac wedki Egi. Ten kij bardziej pod miekkie czy twarde przynety?

 

A jesli juz mowa o travelkach to dostalem do reki Ron Thompson Travel XP Spin 9ft / 270cm, Casting Weight: 15-45g. Kij lekki, smukly blank choc te oploty troche wygladaja jak namalowane :) Ugiecie w miare glebokie ale nie pelna parabola. Ogolnie rzecz biorac za te pieniadze wedka wyglada w miere przyzwoicie wykonana ale... tych 45g sie z niej nie wycisnie. Wg mnie realne CW bedzie do 25-30g. Kij wraca do sklepu bo mial to byc orez na lososie  :D


Użytkownik Luckyguliver edytował ten post 06 maj 2019 - 16:46


#518 OFFLINE   czarny1

czarny1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 939 postów
  • LokalizacjaLanckorona/Przemyśl
  • Imię:Michał

Napisano 06 maj 2019 - 18:45

W sumie to zauważyłem że tego light game CRX-784LG. też mam ,opisany moim zdaniem pradiwłowo,coś pod okonia na małe jaskółki,ja nim na welu pstrągi łowiłem na jigi,srednio szybki głeboko sie gnacy. ja mam przerobioną rekojeśc, bo w orginale nieporeczny, jak dla mnie za krótko było pod łokciem.

w lajcie krótki dolnik jest jeszcze w miarę zrozumiały... kupiłem niedawno benkei 704H i też przerabiałem - koniec rekojeści miałem około 20cm od łokcia:( przy kiju do 50g to głupota...



#519 OFFLINE   1ns4n1ty

1ns4n1ty

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 193 postów
  • LokalizacjaWashington, UK

Napisano 07 maj 2019 - 20:22

Mam CRX-904ML, uzywany przez pare dni na nie niezbyt udanej wyprawie do Hiszpanii.

W moim odczuciu wedka zaskakujaco uniwersalna pozwalajaca na na zabawe zarowno woblerami(yozuri minnow 130mm) jak i przynetami gumowymi(15g+4"kopyto,sidewinder sandeel4") .

Nie powiem jak radzi sobie z wieksza ryba bo takiej nie uswiadzyla jeszcze.

Jezeli chodzi o czulosc to uderzenie ponizszego wariat bylo dobrze wyczuwalne :)

 

IMG-20190423-141052.jpg


  • jersey lubi to

#520 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 05 lipiec 2019 - 13:51

Używa może ktoś wędki Shimano Stc Monster 240 do 110g?






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

1 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych


    guciolucky