Skocz do zawartości

Zakup Mikado na bolenie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

UGLY STICK to legendarne wędziska Shakespeare wyjątkowo wytrzymałe dzięki rdzeniowi z włókna szklanego z oplotem węglowym. Na blanki te Shakespeare daje nawet 7 lat gwarancji. Przelotki SIC firmy Fuji. Akcja szczytowa A , a pod obciążeniem prawdziwa parabola . Doskonałe wędziska do połowu sandaczy i szczupaków . - Jak w tym Ugly Stick'u mogą być przelotki Fuji SiC skoro ten kij kosztuje 270zł a same przelotki kosztują około 300zł ?? :unsure:

 

 

Zapewniam Cie,ze są zamontowane na tym kiju przelotki Fuji :D

 

Fuji a Fuji to niebo a ziemia, firma Fuji ma troche przelotek w ofercie i mogą to być zwykłe kaszany (choć wątpie, że jakiekolwiek fuji to kaszany ale dobra :mellow:) a mogą to być SiC'i, tylko czy to są SiC'i to niewiem. Ja sie nie czepiam tego kijka, że piszesz, że nim orasz i nic mu nie jest, nigdy tu takie czegoś nie napisałem, poprostu wątpliwa sprawa, że przelotki za 300zł są w kiju za 270... Pozdrawiam.

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Ok.Nie ma sprawy.Chcialem tylko zaznaczyc,ze dla mnie nie ma znaczenia czy to SIC czy nie SIC,dla mnie wazne jest,ze przelotki w tym kiju nie gna sie,nie robia sie wglebienia od plecionki itd.Kij jest oznakowany logiem Fuji i to mi wystarcza,wiem,ze ta firma lipy nie robi.Co z tego,ze moglby ten kij kosztowac 450zl z innymi przelotkami jak i z tymi za 270 jest super :D
Opublikowano

Ok.Nie ma sprawy.Chcialem tylko zaznaczyc,ze dla mnie nie ma znaczenia czy to SIC czy nie SIC,dla mnie wazne jest,ze przelotki w tym kiju nie gna sie,nie robia sie wglebienia od plecionki itd.Kij jest oznakowany logiem Fuji i to mi wystarcza,wiem,ze ta firma lipy nie robi.Co z tego,ze moglby ten kij kosztowac 450zl z innymi przelotkami jak i z tymi za 270 jest super :D

Bo o to przecierz chodzi, kij ma nam odpowiadać i mamy być z niego zadowoleni i czerpać przyjemność z połowu naszym patyczkiem. Pozdrawiam :mellow:

Opublikowano

Zulus, ty się naprawdę ocknij jak pisał szpiegu, ciągnięcie dys-

kusji z której nic nie wynika i w której kilkakrotnie zmienia

się zdanie w stosunku do tego co się wcześniej napisało do niczego nie prowadzi. To moje zdanie.

Pozdrawiam Jachu

Opublikowano
Coś bym tu powiedział, bo sam niewiem o co Ci chodzi i w którym momencie zmieniłem zdanie ale rzeczywiście nie ma sensu dalej ciągnąć tą dyskusje. To moje zdanie. Pozdrawiam
Opublikowano
Panowie po co te nerwy :D Forum jest po to zeby na nim dyskutowac.Jakby wszyscy mieli takie samo zdanie na kazdy temat to forum nie mialoby sensu.Pozdrawiam
Opublikowano

Nerwów nie ma, a dyskusję, fakt, warto zakończyć bo właściwie

wszystko zostało powiedziane. Jeśli ktoś poczuł się urażony moim

postem, a szczególnie @zulus, to sorki, nic osobistego nie mia-

łem na myśli. No bo jak mógłbym mieć ?

Pozdro Jachu

Opublikowano

@Gumo !

Szacunek, uświadomiłeś mnie właśnie, że jak się człowiek zagalo-

puje to internet pozwala, ten jego galop co najmniej wymazać.

Pozdro Jachu

PS. Potwierdza się, że człowiek uczy się przez całe życie, a napewno do czsu kiedy może. :mellow:

 

Opublikowano

Dzięki za pospowiedzi.

Przelotki są eóżne w różnych kijach. mamy SICI, HARDLOJE, FUJI i w tańszych kijach ALUMINA-OXYD. Moim zdaniem wszystko zależy od kija czy dobrze leży w ręce i czy dobrze się nim żuca. Tak się składa, że droższe modele sa nawet lepiej wykończone i mają inne grafity. Jaxon w ostatnich modelach popsuł sobie opinię.

W tańszych kijach w górze dolnika jako zaślepka wkładana jest gąpka malowana na czarno. W droższych kijach jest już plastikowa zaślepka.

Rzuca się też lepiej droższymi modelami - sprężystość grafitu.

Droższe modele też są lżejsze wagowo od tańszych.

Dowiem się w sklepie ile kosztuje Ugly Stick i porównam z internetem.

Wojtek

Opublikowano

gwoli ścisłości:

- FUJI - to firma produkująca asortyment - w tym przelotki

- HARDLOY, SiC, ALCONITE - to konkretne typy przelotek...

 

:D

Opublikowano

gwoli ścisłości:

- FUJI - to firma produkująca asortyment - w tym przelotki

- HARDLOY, SiC, ALCONITE - to konkretne typy przelotek...

 

:D

W dodatku wszystkie firmy fuji B)

Opublikowano

...

Przelotki są eóżne w różnych kijach. mamy SICI, HARDLOJE, FUJI i w tańszych kijach ALUMINA-OXYD. ...

nie zeby sie wymadrzac, ale alu-oxyd i hardloy to w zasadzie prawie to samo, jak przelotki sa fuji, to tez moga moga byc alu-oxyd, vel. hardloy, tylko wtedy nazywaja sie czesto alconite ... moga tez byc sic ... moga tez byc od batsona i nie musza byc fuji ... jest tez pacific bay ... btw sic to tak samo jak alu-oxyd, czy tez gold-cement tylko materialy, z ktorych wykonuje sie wnetrzna czesc przelotek ...

... bla-bla-bla ...

tak jak by to mialo wplyw na wedke klasy jaxon czy mikado? B)

 

 

 

 

ups, widze, ze mnie ktos ubiegl :mellow:

Opublikowano

Po pierwsze : nie SIC , a SiC :mellow:

Po drugie : symbol ten oznacza materiał z jakiego wykonany jest wewnętrzny pierścień przelotki ... w tym wypadku jest to węglik krzemu <_<

Opublikowano

Dzięki za wytłumaczenie pablom. W sklepie wytłumaczono mi, że Fuji robi przelotki pod swoją nazwą jak i uchwyty kołowrotków. Nie wiedziałem, że firma ta robi SIC czy Hardloy. Alumina-oxyd powiedziano mi, że stosuje się w tanich kijach bo są tańsze.

Ja łapałem tanim kijem na bazie węgla C24 i z przelotkami Alumina-oxyd i na plecionce pracował dobrze. Z kolei powiedziano mi, że SIC i Hardloy bardziej pasują do plecionki ba są gładsze.

Tak więc na rzekę 3m, ciężar 25 lub 30g i markowe przelotki do plecionki. W sklepie polecają nawet 40g, ale to już jest bardziej sztywny kij. Oglądałem 3m Mistrall 20-40g. Bardzo sztywny kij o minimalnym ugięciu - dużo by mi rapek spadało z powodu sztywności kija. Myślę na razie o Ugly Sticu i Dragonie.

Wojtek

Opublikowano

A ja ci polecę tego Dragona. Tu masz link do tego kija. Obecnie jest taka promocja, że w Twoim sklepie na pewno jej nie przebiją. Nie wiem tylko czy kij będzie się dobrze sprawował przy przynętach jakie podałeś. Ja swoim łowie jak na razie przynętami do 12g i jeszcze jest w nim trochę zapasu mocy. A oto i link:

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5& assortment=3&producer=27&kind=2647

Opublikowano
Powracając do wątku kolega @strzałka ma taki kij i wiem,że wymieniał w nim przelotki ale dalej musisz jego pytać bo nic więcej nie wiem :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...