Skocz do zawartości

Zakup Mikado na bolenie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przepraszam nie pomyślałem o tym. images/smiley_icons/icon_redface.gif

Myślaem, że chodzi o wygląd zewnętrzny kija.

W sklepie powiedziano mi, że Dragona sprzedają po cenie katalogowej 260zł. Kij Mikado 270zł. Ceny internetowej nie przebiją. Przykład Shimano Hyperloop Ax Spinning 2.70m 5-20g cena w sklepie 162zł, w internecie znalazłem nowy kij 62zł.

Mikado zaś w internecie promocja 193zł.

Wojtek

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

Myślę że samo dywagowanie , dociekanie związku między materiałem , nazwą i firmą jest dramatycznym i porażającym /pohhażającym/ uproszczeniem i zubożeniem tematu . Pomijamy tutaj niesłusznie , niebagatelny ładunek fantazji , takiej swoistej hojności oferenta . To nie jest jakiś tam , bezpłciowy asortyment tacklu , jakiś tam handel . Tu wszystko ma swój sens , głębszy wymiar . Głównie edukacyjny . Otrzymują bowiem początkujący /i nie tylko/ potężny ładunek , jeśli nawet nie wiedzy , to poglądów umożliwiających gładkie surfowanie w rzeczywistości .

Zakres jest kapitalny . Od plejstocenu po high technology ..

Poszerzamy swą mikrą wiedzę o , dinozaurach , diplodokach i t-rexach . Nie w kij dmuchał . Już tak ciemny nie jestem ..

A póżniej , jak pasażer wehikułu czasu bratałem się z Hermesem i Tanatosem . Wylizałem japan High Tenacity , Nano Cristal tudzież Evergreen'a /gdzieś to słyszałem?/, Katanę . Samuraja nie.. Pobujałem też nad U.S. Widziałem S.W.A.T. w akcji nad Two-Heart River , było Purple Rain .. I finałowy sztych Blue Sword ze Sky Dream .

No może ortografia i gramatyka mi nie wypiękniała , ale jestem cool i piszę na jerkbait ..

Bolki aż kwiczą ..

Opublikowano

A ja ci polecę tego Dragona. Tu masz link do tego kija. Obecnie jest taka promocja, że w Twoim sklepie na pewno jej nie przebiją. Nie wiem tylko czy kij będzie się dobrze sprawował przy przynętach jakie podałeś. Ja swoim łowie jak na razie przynętami do 12g i jeszcze jest w nim trochę zapasu mocy. A oto i link:

http://www.fishing-mart.com.pl/pl/products.php?groups=5& assortment=3&producer=27&kind=2647

 

 

Mam Ugly i Dragona serii Millennium,oba kijki są niezłe,ale jakbym mial wybierać to biorę Ugly :D

Opublikowano

Faktycznie jest to uproszczenie tematu jak mówi Sławek Oppeln Bonikowski. Tak się składa, że większość tych kiji o których mowa i nie tylko (wyższa półka i cena) można obejżeć w katalogu.

Mój sklep ma całą ofertę markowych kiji w katalogach (wybiera się ze zdjęcia i opisu). Kije które mi polecano też są w katalogu. Miałem w ręce tylko Dragona bo znajomy łowi na niego i bardzo go chwali. Na pytanie w sklepie o łapanie bolenia polecają kije 3m do 40g (5-40, 10-10 i 20-40g).

Wiem, ze dla mnie rodzaj grafitu, rodzaj przelotek i firma ma drugorzędne znaczenie. Chodzi mi zdecydowanie o kij 3m, ciężar 25g, sztywny dolnik i akcja szczytowa, który ugina się równo pod obciążeniem. Mam znajomych którzy łapią rapki na kije po 50 zł , 2.4-2.7m i ciężarze 40 lub 60g.

Łapią w dużych prądach na ripperki 10cm z dużym obciążeniem i taki kij pozwala im skutecznie zaciąć, a jak się złamie to go się wymienia na nowy. Kij nie łapie rapek tylko wędkarz.

Dobrze dobrany kij tylko ułatwaia łowienie i nie męczy ręki podczas długiego rzucania (lekka waga). :D

Wojtek

Opublikowano

Witam. Kupiłem wreszcie kij na bolka. Robinson Dynamic Ultra Power Jig 3m, 8-30g. Dostałem jeszcze żyłkę Match VAN BEN ELSDIJK 150m, 0.18mm, 3,52kg gratis. Można powiedzieć, ze jest to dobry kij boleniowy, a i sandacza da się zaciąć. :D

Wojtek

Opublikowano

Witam. Daje opis kija ROBINSON.

Specyfikacja techniczna:

producent-Robinson, model-DYNAMIC HS ULTRA POWER JIG, długość wędziska-3m, ciężar wyrzutu-8-30g, przeznaczenie-średni spinning.

Dodatkowy osprzęt:

brak.

Dane dodatkowe:

Przelotki typu SIC - ilość przelotek na blanku 10,

jednostopkowe, wzmacniane dodatkowo taśmą.

Uchwyt korkowy z wyważeniem (metalowe pierścienie na samym dole)-daje się zdejmować.

Składany zaczep do przynęt.

Góra dolnika zaślepiona plastikowym kapturkiem.

Rodzaj węgla - IM8 HI-Speed Women Graphite.

Kolor blanku - czarny metalik (na czarnym tle popielate kropki).

Akcja typu A.

Do kija był dołączony oryginalny pokrowiec - czarny z wykończeniem bordowym, posiada 2 oddziellne kieszenie, materiał odporny na wodę i zaczepy.

 

Podoba mi się w nim to,że...czyli +:

- bardzo dobry stosunek jakości do ceny,

- staranne wykończenie,

- ciekawy i oryginalny design,

- zapewnia bardzo dobry kontakt z przynętą,

- jest dość lekki (ok 260g),

- jest bardzo szybki,

- natychmiast tłumi drgania po zarzucie i zacięciu,

- posiada zdecydowanie szczytową akcję,

- daje się wyważyć z kazdym kołowrotkiem.

 

Nie podoba mi się w nim to,że...czyli -:

- ma troszkę zbyt długi dolnik (35cm po zdjęciu pierścieni

metalowych).

- na przynętach powyżęj 17g czuć wyrażnie pracę całego blanku.

Wojtek :D

Opublikowano

' ... Rodzaj węgla - IM8 HI-Speed Women Graphite ... '

szybkie kobiety to bardzo specyficzny rodzaj babeczek, dobrze uwazaj jak bedziesz na rybach ;)

:lol: :lol: :lol:

Tak a propos to wyjątkowo szybko przeprowadzony test. Pewnie kij wyholował już od wczoraj przynajmniej kilkanaście rzeczonych bolków w różnych warunkach. :huh:

Opublikowano

images/smiley_icons/icon_redface.gif Sory. Powinno być Woven. Ale macie racje jest niesamowicie szybki i trzeba z nim uważac na rybach tak jak z szybkimi kobietami i samochodami. :D

Wojtek

Opublikowano

Radeqs przeprowadziłem test na sucho po kupieniu kija w domu. Przy przynętach powyżej 17g blank pracuje aż po rękojeść-(bezsterowce 9cm Siudaka i główki jigow 25g). Nie wiem jak będzie się spisywał nad wodą-może mnie mile zaskoczy lub rozczaruje. Łapałem wcześniej kijem 2.70 znajomego. Ten jest o 30cm dłuższy. Rękojeść skruciłem do minimum - zdjołem całe obciążenie i ma 35cm.

Starałem się dać dokładny opis kija tej firmy.

W internecie znalazłem wiadomość, że firma Robinson zbroi kije na amerykańskich blankach., ale jej nigdzie nie potwierdziłem. ;)

Wojtek

Opublikowano

Życzę wielu pięknych ryb z nowym kijem w dłoni.

Na ten model jeden świetny polski spinnigista poławiał swego czasu duże bolki i sandacze.

Ty też powinieneś być z niego zadwolony :D

Opublikowano

Dzięki Maciejowaty za odpowiedź i życzenia. Kupiłem ten model bo wcześniej łapałem na 2.70m. Dłuższy model na rzekę bardziej się sprawdzi.

Życzę połamania kija na dużej rybie. :D

Wojtek

 

Opublikowano

Radeqs przeprowadziłem test na sucho po kupieniu kija w domu. Przy przynętach powyżej 17g blank pracuje aż po rękojeść-(bezsterowce 9cm Siudaka i główki jigow 25g). Nie wiem jak będzie się spisywał nad wodą-może mnie mile zaskoczy lub rozczaruje. Łapałem wcześniej kijem 2.70 znajomego. Ten jest o 30cm dłuższy. Rękojeść skruciłem do minimum - zdjołem całe obciążenie i ma 35cm.

Starałem się dać dokładny opis kija tej firmy.

W internecie znalazłem wiadomość, że firma Robinson zbroi kije na amerykańskich blankach., ale jej nigdzie nie potwierdziłem. ;)

Wojtek

A niech zbroi na czym chce:). Ja od paru sezonów do kleni używam 3 metrowego Dynamica Jig i powiem szczerze, że nawet w średniej masówce zdarzają sie dobre kije. Mój to wklejanka 1-10gr, ale z zapasem mocy. Podczas kleniowania kilka razy już siadł bolo i to nie mały i kij sprawdził sie znakomicie.

p.s Czy 35cm to dla ciebie długi dolnik? Zobacz w Daiwach, Shimano i innych:) Zresztą jeśli chodzi o długość dolnika to chyba Konger ma najkrótsze. Mój Dynamic od uchwytu kołowrotka ma dokładnie 34cm i nie jest to dużo.

Życze przyjemności z używania:)

Opublikowano
po obiedzie obiecuje zrobić fotki i wtedy napisze coś więcej w temacie o ugly sticku który jest na naszym forum. z tym że zbyt wiele o tym kiju narazie nie wiem, nie był jeszcze nad rzeką
Opublikowano

Radeqs masz racje co do zbrojenia kija. Ja łapałem wcześniej na Jaxona Telstara 3m, 10-30g i ma on dolnik 32cm.

Jest to dobry kij na bolki za niewielkie pieniądze. Dość sztywny i lekki (wyciągnołem na niego w tamtym roku 55 bolków). Niestety nie trafiłem na dobry egzemplarz i kij pękł na dolniku (pod kołowrotkiem) podczas brania. Był już raz klejony w tym miejscu zanim trafił do sklepu. Naprawiłem kij - włóżyłem dodatkowo w dolnik rdzeń plastikowy. Poza zwiększeniem troche wagi, kij nic nie stracił z akcji.

Dzięki za życzenia - kij Robinson na pewno sprawdze nad wodą i to w dużych prądach, bo w takich łapie.

Wojtek

Opublikowano

@Rutt:

to się bardzo dobrze składa , bo ja chce sobie sprawić sobie taki sam tylko krótszy o 30cm ...

jak go przetestujesz to daj mi znać B)

byłbym wdzięczny za wszelkie informacje

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...