Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Łódka wędkarska otwarta,kabinowa,jakis kompromis?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 15 wrzesień 2013 - 20:01

Witam,

 

czas na setny post wiec nadarza sie okazja by zadac Wam pytanie na temat nowej łodzi.

 

Do tej pory plywalem dosc krotko (2mies.) łodka 3,60 - ktora notabene szuka nowego wlasciciela

Ale apetyty rosnie w miare jedzenia i chyba zakupie nowa wieksza a silnik przyspawam:)

 

Zastanawiam sie nad zakupem nowej łodzi na przyszly sezon, na ta chwile zdecydowany jestem w 80% na nowa River Fox 420C -czyli z konsola. Łódka wiekszosci dobrze znana,fajnie wyposarzona - choc cena jak za sredniej klasy autko

 

Zaczelem sie jednak zastanwiac czy nie fajniej bylby miec odrobinke kabinki. Rozmawilem juz z Panem Krzysztofem - producentem Rivera powiedzial ze jego klienci kwestie niepogody rozwizuja poprostu parasolem na srodku łodzi - jest port.

Byc moze mozna uszyc jakis kawalek bimini do Riverfoxa, ale to buduje kolejne koszty...

 

Za kabinowa łodzia przemawia mozliwosc pozostania na łowisku na noc,swietlik,splawik,gruncik piekna sprawa, by potem z rana ruszyc ze spiningiem.

 

Byc moze kabinowka to fajniejsza opcja,mam nie lada rozterke.

Jakie sa wasze doswiadczenia?

Jakies sugestie?

Jakies przyklady fajnych kabinowych łodzi ?

 

 

Pozdr

 



#2 OFFLINE   paawelek83

paawelek83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1300 postów
  • LokalizacjaOżarów Mazowiecki

Napisano 15 wrzesień 2013 - 20:30

marzy mi się Rybitwa z silniczkiem z 50KM (do ogarnięcia w kwocie ok 20tyś).

Łódź o świetnych właściwościach tzn "dobrze pływa", ma półotwartą kabinę.

Minusy takiej łodzi to bardzo mało miejsca do wędkowania a we dwóch mało wygodne. poza tym możliwość wykonania rzutu tylko w tył od łodzi bo z przodu jest kabina, utrudnione operowanie kotwicą(chyba że zamontowana jest wyciągarka elektryczna na dziobie).



#3 OFFLINE   kulako

kulako

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 27 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 22:08

Na spinning wygodniejsza jest otwartopokładowa, jednak, gdy wybiera się w dalsze podróże lub pogoda jest niepewna to łódka chociażby półkabinowa jak Rybitwa jest nie do zastąpienia.



#4 OFFLINE   kotwitz

kotwitz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2378 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Kamil

Napisano 15 wrzesień 2013 - 23:00

Pokręci Ci się w głowie bo z doświadczenia wiem, że człowiek chciałby wszystko w jednym, a tak się nie zawsze da.
Łódkę powinniśmy dobrać przede wszystkim do wód na jakich pływamy, a dopiero później model, który będzie odpowiadał, podobał się itp. Jeśli będziesz chciał połowić np. trochę na wiśle, na dużym zbiorniku i na małym bajorku to się sprawa komplikuje i taki river fox (choć nie tylko) z silnikiem elektrycznym na dziobie rozwiązuje troszke sprawę. Kabinka jest fajna jak łowi się więcej stacjonarnie albo się lubi poleniuchować, do spiningu lepsza bez moim zdaniem.

#5 OFFLINE   nrt80

nrt80

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 303 postów

Napisano 15 wrzesień 2013 - 23:17

Pokręci Ci się w głowie bo z doświadczenia wiem, że człowiek chciałby wszystko w jednym, a tak się nie zawsze da.
Łódkę powinniśmy dobrać przede wszystkim do wód na jakich pływamy, a dopiero później model, który będzie odpowiadał, podobał się itp. Jeśli będziesz chciał połowić np. trochę na wiśle, na dużym zbiorniku i na małym bajorku to się sprawa komplikuje i taki river fox (choć nie tylko) z silnikiem elektrycznym na dziobie rozwiązuje troszke sprawę. Kabinka jest fajna jak łowi się więcej stacjonarnie albo się lubi poleniuchować, do spiningu lepsza bez moim zdaniem.

 

dokładnie. łódek można mieć tyle ile wędek, jednym wystarczy jedna, inni muszą mieć więcej. Imo rozsądnym kompromisem dla wędkarza-motorowodniaka to 2 sztuki ;)



#6 OFFLINE   Artur Z.

Artur Z.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 16 wrzesień 2013 - 07:02

Kabinówka do łowienia na spinning - pomyłka , łowiłem kilka razy - nie polecam , najlepsza otwartopokładowa , pojawiają się konstrukcje z kabiną łatwo demontowalną tak jak na zdjęciu poniżej , w zeszłym roku oglądałem tą dokładnie łódkę , niestety najmniejszy rozmiar 580cm. Podzukaj może ktoś produkuje coś mniejszego z tym systemem.

 

Załączony plik  1370948891.jpg   155,34 KB   144 Ilość pobrań

Załączony plik  580%20FunctionImage.jpg   31,06 KB   134 Ilość pobrań



#7 OFFLINE   janih

janih

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 469 postów
  • Lokalizacjanad wodą

Napisano 16 wrzesień 2013 - 07:09

NIe  no Panowie nie mowimy o posiadaniu 2 łódek bo to bez sensu:)

 

Łódka ma docelowo stać w porcie z Zegrzu takze w gre wchodza tylko wody Zalewu, ewentualnie wypad do Gnojna z elektrykiem

 

Rybitwa fajna sprawa !

 

Faktycznie ciezko "obspiningowac sie dookola" gdy z przodu mamy kabine jednak w razie zmiany pogody,kawka cherbatka i na glowe niepada

 

Artur ciekawa opcja naprawde, nie widzialem jeszcze czegos takiego, znasz moze producenta(str www badz cos)?

 

to jest prawie jak: chcialbym miec auto sportowe,szybkie,zwrotne ale przydaloby sie kombi na wózek  - zloty srodek jest RS6 ciekawe czy jest taka łódka



#8 OFFLINE   -YAN-

-YAN-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 736 postów
  • LokalizacjaPruszków

Napisano 16 wrzesień 2013 - 07:34

Kiedys miałem coś takiego - parę pływa po zalewie jeden stoi przy mojej kei. Nockę spędzałem na wodzie - spiningowanie bez problemu.2e9f5ebca4cc8d08m.jpg



#9 OFFLINE   lukasz2223

lukasz2223

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 111 postów
  • LokalizacjaPomorze
  • Imię:Łukasz

Napisano 26 wrzesień 2013 - 14:43

Fajny patent ma łódka od Krugera .Nazywa się Gamma delux i ma "stawianą" miękką kabinke.Takie coś mi się marzy i już któryś dzień z rzędu obmyślam nad jakimś stelażem do tego.Gdzieś jeszcze przypadkiem w necie natknąłem się na taką miękką kabinke,zdaje się cabrio na to mówią i tam było co nieco widać ale znaleźć coś nie mogę...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych