Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Klenie 2014r


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1336 odpowiedzi w tym temacie

#261 OFFLINE   Norbert 78

Norbert 78

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 507 postów
  • LokalizacjaBiała Podlaska

Napisano 24 marzec 2014 - 23:27

Widzę że najprostsze wobki kuszą najlepsze rybki. Własna produkcja woba?

Tak, zacząłem robić wobki rok temu, dzięki temu moje wędkarstwo weszło na "wyższy" poziom. Za kleniami i jaziami też chodzę od roku, coraz bardziej mi się to podoba  ;) 



#262 OFFLINE   tomesgw

tomesgw

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 62 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 25 marzec 2014 - 17:32

To tak samo jak u mnie, tyle że ja wobki zacząłem strugać tak " na poważnie" od niedawna, wcześniej były jakies przymiarki ale zbyt ubogą wiedze miałem ;p

Swoje to swoje, też jestem na etapie tworzenia maluchów, póki co z efektów jestem zadowolony.



#263 OFFLINE   Bobex

Bobex

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 234 postów
  • LokalizacjaZiemia

Napisano 27 marzec 2014 - 19:52

Pierwszy wiosenny szybki wypad na klenie zaowocował sporą ilością brań lecz większość niestety "pustych". 25ksl6g.jpgsw3jox.jpg

#264 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 27 marzec 2014 - 20:09

Bobek , piękne kleksy :D Gratki GRatki GRatki :D ja jeszcze nie byłem , widzę że musimy się wybrać ;P

#265 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 27 marzec 2014 - 21:29

Ładna rybka @Bobex graty!!

#266 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 28 marzec 2014 - 21:53

W końcu doczekałem się kilku dni urlopu które spędzam razem z rodziną w kraju. Oczywiście nie mogłem nie skorzystać z okazji aby w wolnej chwili nie zaglądnąć nad wodę. Nie ma to jak tak, po prawie trzech miesiącach przerwy znów móc łowić klenie a te dziś współpracowały jak na zawołanie. Nie powiem, musiałem przemierzyć spory kawałek rzeki aby je w końcu namierzyć i skusić je do brania. Przeważnie przebywały w pobliżu zalanych traw nie daleko od brzegu. W sumie udało mi się dziś złowić niecałe dwadzieścia sztuk z czego największe mierzyły odpowiednio 40, 43 oraz 48 cm. Niestety ale ten największy nie miał ochoty na wspólne pamiątkowe zdjęcie i czmychnął mi z ręki do wody! Pozostała po nim tylko byle jaka fotka oraz nagranie  :laugh: 
 
33xzodf.jpg
iqajio.jpg
vcq4k7.jpg
 
Oraz jedyna fotka jaką udało mi sie pstryknąć największej klusce.
2djdsee.jpg
 
Klenie dziś brały zarówno z powierzchni wody jak również na smużaczki prowadzone tuż pod jej powierzchnią, generalnie na INSECTa oraz chrabąszcze HUNTERa.


#267 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 28 marzec 2014 - 21:58

No Tomek, prawdziwy kleniarz z Ciebie.Gratuluje :)

Tomek powiedz co to za kamerka i czy wygodnie Ci z nia , nie ciazy?Jak sie schylisz to czapki nie chce zedrzec z glowy?Przymiarzlame sie do gopro z tym ustrojstwem na glowe i czulem sie jak gornik, a latalo to na bance :) mysle o kaerce w okularach


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 28 marzec 2014 - 22:02

  • wildriver lubi to

#268 OFFLINE   TOMI803

TOMI803

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 646 postów
  • Imię:Tomek

Napisano 28 marzec 2014 - 22:58

Piękne klenie-piękne foty!!! Gratulacje Tomku i oby takich fotek więcej!!! :)



#269 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 marzec 2014 - 00:07

..... to ja poproszę o radę (serio), jak to zrobić, aby złowić w jden dzień 20 kleni? Nie wiem jak u Was, ale u mnie po wyciągnieciu jednego i wypuszczeniu go do wody nie ma co liczyć na dalsze brania na odcinku conajmniej kilkudziesięciu metrów. Czyli chcąc złowić 20 sztuk musiałbym znaleźć 20 dobrych miejscówek .... w przypadku małych rzek niewykonalne, w przypadku Odry .... nie wiem, dlatego pytam .....

 

J.



#270 OFFLINE   wyjec

wyjec

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 434 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz

Napisano 29 marzec 2014 - 06:59

..... to ja poproszę o radę (serio), jak to zrobić, aby złowić w jden dzień 20 kleni? Nie wiem jak u Was, ale u mnie po wyciągnieciu jednego i wypuszczeniu go do wody nie ma co liczyć na dalsze brania na odcinku conajmniej kilkudziesięciu metrów. Czyli chcąc złowić 20 sztuk musiałbym znaleźć 20 dobrych miejscówek .... w przypadku małych rzek niewykonalne, w przypadku Odry .... nie wiem, dlatego pytam .....

 

J.

Jest opcja!!! Nie wypuszczać :P :P

A tak serio to w Drwęcy nawet jednego nie mogę skusić a pływa ich więcej niż uklei :)



#271 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 marzec 2014 - 08:18

..... to ja poproszę o radę (serio), jak to zrobić, aby złowić w jden dzień 20 kleni? Nie wiem jak u Was, ale u mnie po wyciągnieciu jednego i wypuszczeniu go do wody nie ma co liczyć na dalsze brania na odcinku conajmniej kilkudziesięciu metrów. Czyli chcąc złowić 20 sztuk musiałbym znaleźć 20 dobrych miejscówek .... w przypadku małych rzek niewykonalne, w przypadku Odry .... nie wiem, dlatego pytam .....

 

J.

 

Sporo zależności o tym decyduje :) .

Jeśli w stadzie jest kilka grubych samic to samców będzie tam "trzy razy tyle" + młodzież.

Jak słusznie zauważyłeś w małej rzece "sprawy się mocno komplikują".

Rzeka ze zdjęć na ciurek nie wygląda ;), dodatkowo podwyższony stan wody i tendencja (nie tylko kleni) do poszukiwania pokarmu na zalanym terenie. I tu pan Tomek wykazał się "instynktem" łowcy, sam napisał, iż miejscówek trzeba było szukać.  

Kolejna sprawa to pora roku. To nie letni "ospalec" na niżówce  :lol: , teraz trzeba się uwijać by zdobyć coś do żarcia a wygłodniała konkurencja nie śpi :lol: . Kleń na wiosnę trochę zapomina, że jest kleniem :lol: .


  • Slavobeer i c1eśla lubią to

#272 OFFLINE   Winko

Winko

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 534 postów
  • LokalizacjaGorlice
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Winiarski

Napisano 29 marzec 2014 - 09:51

..... to ja poproszę o radę (serio), jak to zrobić, aby złowić w jden dzień 20 kleni? Nie wiem jak u Was, ale u mnie po wyciągnieciu jednego i wypuszczeniu go do wody nie ma co liczyć na dalsze brania na odcinku conajmniej kilkudziesięciu metrów. Czyli chcąc złowić 20 sztuk musiałbym znaleźć 20 dobrych miejscówek .... w przypadku małych rzek niewykonalne, w przypadku Odry .... nie wiem, dlatego pytam .....

 

J.

 

Oj wierz mi że na złowienie przykładowo 20 sztuk podczas jednego spaceru rzeką wpływa kilka bardzo istotnych czynników. Po pierwsze dobre łowisko w którym klenia nie brakuje, świetnie dobrane przynęty, trochę wiedzy o kleniu oraz mnóstwo cierpliwości. Ja łowię w sumie tylko i wyłącznie na średniej wielkości górskich rzekach. Wczoraj podczas spaceru przez kilometr nawet nie zaobserwowałem śladu klenia aż w końcu w jednym miejscu pływało ich całe stadko tuż pod powierzchnią wody. Tylko pyszczki wystawały im nad wodę - tak ładnie zbierały! Kilka rzutów i już miałem na koncie pierwsze cztery złowione sztuki. Generalnie o tej porze roku zawsze staram się szukać tych ryb na wypłyceniach w pobliżu krzaków czy też zalanych traw. Smużaczki dobieram raczej w naturalnych kolorach. Prowadzę najczęściej po łuku tuż pod powierzchnią wody - czy to jeszcze smużenie?! Często jednak łowię smużaczkiem posyłając go w pobliże wcześniej wytypowanego stanowiska gdzie te ryby teoretycznie powinne się znajdować, po czym pozwalam dryfować przynęcie po powierzchni i tylko lekko podszarpuję wędziskiem uniesionym do góry aby wabik tylko puszczał na wodzie oczka - prawie jak na sztuczną muszkę! Wierzcie mi że na moich łowiskach bardzo często sie mi to sprawdza.



#273 OFFLINE   bjpol

bjpol

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 29 marzec 2014 - 12:49

..... no dobra, ale przecież po wypuszczeniu kleń i tak wystraszy resztę towarzystwa, chyba, że to tylko u nas ryby są tak płochliwe :(  Piszesz, że z jednego miejsca wyciągnąłeś cztery sztuki .... i właśnie o to pytam: jak to zrobić? :)   .... bo na mniejszej rzeczce po złowieniu pierwszej rybki mogę się pakować i zmieniać miejsce, a chciałoby się jeszcze połapać ....

przykładowe miejscówki:

 

Załączone pliki


  • K-Pon lubi to

#274 OFFLINE   c1eśla

c1eśla

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 473 postów
  • Lokalizacjanad rzeką
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2014 - 13:09

Winko pięknie połowiłeś , gratki !!!! Kluchy jak ta lala, ja jeszczena kleniach nie byłem , pstrągi silniej na mnie oddziałowywują :P ale może jutro bo ma być lampa ;P Co to masz za kamerke bo to chyba nie GoPro , fajnie kręci ?? pozdro c1esla

#275 OFFLINE   PaPaDaNcE

PaPaDaNcE

    kochający mąż

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 731 postów
  • LokalizacjaBiałystok/Wasilków
  • Imię:Maciej

Napisano 29 marzec 2014 - 15:51

a kolega "bjpol" nie wie że............ "gdzie łabedzie tam ch.j z ryb bedzie" ;) ?


  • Slavobeer lubi to

#276 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 29 marzec 2014 - 16:03

Zalezy od kleni :) widzialem miejsca gdzie byly i labedzie i klenie, tylko ze to labedzie byly karmione wiec klenie pewnie tez korzystaly.Widzialem nawet jak klenie przeganialy kaczki jak te skubaly chleb.Ale ja mowie o kleniach,  duzych rybach ponad 50cm.


Użytkownik grunwald1980 edytował ten post 29 marzec 2014 - 16:03


#277 OFFLINE   Darekspin

Darekspin

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 133 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Mrongas

Napisano 29 marzec 2014 - 19:36

Witam ....Gratuluje pierwszych kleni w sezonie!..... Marcowy kleń z Odry ,którego namierzyliśmy  z kolegą Jackiem... :-)   na wspólnej naszej wyprawie .....Skuteczną przynętą w przypadku tej ryby okazał się wobler BONITO......Pozdrawiam.

 

11jsvuv.jpg


Użytkownik Darekspin edytował ten post 29 marzec 2014 - 19:40


#278 OFFLINE   gondor

gondor

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 112 postów

Napisano 29 marzec 2014 - 19:44

Ale byczek :o , graty kolego



#279 OFFLINE   robert67

robert67

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 995 postów
  • LokalizacjaSelestat(F)

Napisano 29 marzec 2014 - 20:09

Ładniusi  :) .



#280 OFFLINE   KLANAD

KLANAD

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 467 postów
  • LokalizacjaTORUŃ
  • Imię:Tomek
  • Nazwisko:Krysiński

Napisano 29 marzec 2014 - 20:26

Witam ....Gratuluje pierwszych kleni w sezonie!..... Marcowy kleń z Odry ,którego namierzyliśmy z kolegą Jackiem... :-) na wspólnej naszej wyprawie .....Skuteczną przynętą w przypadku tej ryby okazał się wobler BONITO......Pozdrawiam.

11jsvuv.jpg

Ile miał bo piękna ryba!! ze zdjęcia wychodzi że z 1 metr :-)

Użytkownik KLANAD edytował ten post 29 marzec 2014 - 20:26





Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych