Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przypony na drapieżniki


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
218 odpowiedzi w tym temacie

#121 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 20 sierpień 2015 - 14:55

piszesz że ci pocieły wolfram  :lol: może to nie były szczupaki tylko inne potwory...

 

Dzielę się swoim doświadczeniem. Jednak faktem jest, że gdyby mnie to nie spotkało, to trudno byłoby i mi uwierzyć. To był wyjątkowy dzień jeśli chodzi o brania - miałem kilkadziesiąt szczupaków, żadne potwory, okołowymiarowe. Co ważne, gęboko łykały przynęty. Pojawiały się mikrowystrzępienia włókien wolframowych a po kilkunastu szczupakach przypony strzelały. Na szczęście w obydwu przypadkach, jak ryby były już w podbieraku.

Od tego czasu nigdy już nie kupiłem wolframu.



#122 OFFLINE   Popej

Popej

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1179 postów
  • LokalizacjaGorzow Wlkp./Białystok
  • Imię:Bartosz
  • Nazwisko:Szczupak to jest król wód

Napisano 20 sierpień 2015 - 16:49

Nie polecam wolframow gorzowskiej firmy Dorado. Niestety,ale jakość wyrobow sie pogorszyla

#123 OFFLINE   NAD BUGIEM

NAD BUGIEM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 291 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Paweł

Napisano 20 sierpień 2015 - 18:26

Dzielę się swoim doświadczeniem. Jednak faktem jest, że gdyby mnie to nie spotkało, to trudno byłoby i mi uwierzyć. To był wyjątkowy dzień jeśli chodzi o brania - miałem kilkadziesiąt szczupaków, żadne potwory, okołowymiarowe. Co ważne, gęboko łykały przynęty. Pojawiały się mikrowystrzępienia włókien wolframowych a po kilkunastu szczupakach przypony strzelały. Na szczęście w obydwu przypadkach, jak ryby były już w podbieraku.

Od tego czasu nigdy już nie kupiłem wolframu.

pewnie nie był to wolfram, bo dobry jest b. ciężko nożem przeciąć



#124 OFFLINE   Hunter_pike

Hunter_pike

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 1852 postów
  • LokalizacjaSieradz
  • Imię:Przemo

Napisano 20 sierpień 2015 - 20:13

Nie ma to jak przypony z tytanowego drutu, ja akurat używam Dragonowskich tych lepszej jakości i jest super, zero załamań, odkształceń, skręceń jak przy wolframie, nie czepiają się woblery kotwicami przy wyrzucie, mankament to cena 9 zł sztuka.



#125 OFFLINE   Paavo

Paavo

    Casting Illuminati

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1616 postów
  • LokalizacjaKanta-Hämee - Southern Finland
  • Imię:Paweł

Napisano 20 sierpień 2015 - 22:28

Ja od dawna robię przypony sam używam Surfstrandu 10lb wiązanego bezpośrednio do kretlika i agrafki przy finezyjnych zestawach,do cięższego łowienia Surflon 20lb  na zaciskach,fakt faktem po kilku rybach przypony się odkształcają lub niszczy się powłoka nylonowa na surflonie,ale jeszcze nigdy mi się nie zdarzyło aby przypon strzelił na rybie czy zaczepie.


Użytkownik Paavo edytował ten post 20 sierpień 2015 - 22:29


#126 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 22 sierpień 2015 - 22:02

Przerabiałem linki AFW, zarówno Surstrand jak i Surflon. Wspomnianą przeze mnie wyżej linkę Savage Gear uważam za zdecydowanie lepszą, ze względu na mniejszą podatność na odkształcenia (praktycznie nie występuje) oraz łatwośc wiązania.



#127 OFFLINE   TomSuw

TomSuw

    Forumowicz

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPip
  • 448 postów
  • LokalizacjaPomorze środkowe
  • Imię:TOM
  • Nazwisko:SUW

Napisano 20 październik 2015 - 20:20

Zawsze stosowałem linki ze stajni Dragona ( chodzi mi o protekcje w wędkarstwie sandaczowym ). 2,5metra linki wraz z tulejkami kosztuje około 20 zł - znalazłem podobny produkt Sanger IC 7x7 5m linka w cenie 20 zł. Używał ktoś tego Sangera lub może polecić godną linkę o wytrzymałości 7-9 kg, która podobna jest do Dragonowskiego Surfstrandu czy Surflonu ?



#128 OFFLINE   kuczko

kuczko

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 53 postów
  • LokalizacjaŚmigiel
  • Imię:Damian

Napisano 04 listopad 2015 - 11:22

Dragon Surflon 7x7 w nylonowej otulinie , najlepsze.

Popieram lecz agrafki wymieniam na niezawodne spinwalowskie, ewentualnie kostalowskie



#129 OFFLINE   godski

godski

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15633 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 listopad 2015 - 11:43

Popieram lecz agrafki wymieniam na niezawodne spinwalowskie, ewentualnie kostalowskie

Spiwala tez ostatnio trafiłem słabszą partie. Gną sie strasznie. I to te do 16 czy tez 20 kg. Przechodzę na Eagle Claw.. 



#130 OFFLINE   Tomas81

Tomas81

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:K.

Napisano 04 listopad 2015 - 21:07

Spiwala tez ostatnio trafiłem słabszą partie. Gną sie strasznie. I to te do 16 czy tez 20 kg. Przechodzę na Eagle Claw.. 

Spinwal coś ma ostatnio chyba lekką zadyszkę. Do agrafek się nie przyczepię bo te co mam są super ale krętliki coś zaczęły mniej wytrzymywać. Po mocniejszej interwencji odczepiaczem z reguły kończy sie tym iż jest on do wymiany. Oczka wyłażą z tulejki :ph34r:  choć jeszcze nie rozerwałem krętlika. Za to agrafki zawsze nie naruszone. Używam głównie zestawu 20kg-ciężkie wiślane konary i kamulce ;)  A linka to oczywiście AFW 7x7 Surfstrand.



#131 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 10 listopad 2015 - 21:15

Ja używam wolframów spinwala 25cm 12kg a do słabszego zestawu mam 20cm 9kg-tylko jak ostatnio tym 20cm 9kg spiningowałem ciemną nocą,to Z MOJEJ winy zrobił się na początku trochę jak spirala,bo spiningując  ze szczytówką przy wodzie wciągnałem go niechcący :o kilka razy przez końcowe przelotki wędziska.Wyprostuje się jeszcze?

 

Najlepszy przypon jaki miałem to Dragon Titanium Braid 1x7 i niestety zerwałem go kiedyś na zaczepie a był naprawde rewelacyjny i trwały.Jego wadą jest tylko wysoka cena,bo około 20zł za 25cm przypon.



#132 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 10 listopad 2015 - 21:23

Wolfram w życiu Ci się nie wyprostuje :)



#133 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 10 listopad 2015 - 21:28

A mogło to być też od tego,że przy niefartownym rzucie woblerem po ciemku początek przyponu owiną się o przednią kotwiczke woblera?Rozplątywałem go, no i do tego  pare razy wciągnąłem go  ``niechcący :o `` spiningując w nocy na pierwsze przelotki-szczytówki wedziska. :)

 

Dać nowy przypon?-spinwale są tanie to tam pal licho.



#134 OFFLINE   skerim

skerim

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 47 postów
  • LokalizacjaStalowa Wola
  • Imię:Mirek

Napisano 11 listopad 2015 - 00:14

Osobiście używam i polecam przypony z linki (splot mikrowłukien stalowych) Sato. Nie nadszarpują budżetu, wytrzymałość bez zarzutu, fajne agrafki i dają się wyprowadzić na prostą jak je szczupły wokół paszczy opatuli :)

#135 OFFLINE   lokoko83

lokoko83

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 522 postów

Napisano 15 listopad 2015 - 14:14

Używał ktoś tego, jest niezła promocja w Decathlonie

 

http://www.decathlon...id_1588608.html



#136 OFFLINE   Relax

Relax

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 131 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Kowalski

Napisano 18 listopad 2015 - 19:44

Tak jak napisał Wojti-że pomijając wysoką cenę przypony tytanowe są solidniejsze od tańszych wolframowych.Jak nie mamy bardzo często zaczepu gdzie tracimy przynętę,to warto w nie zainwestować.Ja używam wolframowych,aczkolwiek moim ``prywatnym`` zdaniem najlepsze są takie przypony;

 

Ni-Wire-z  tańszych tytanów :) pol_pl_Dragon-Przypon-HM-1x7-Ti-Braid-Ti

 

 Plecionka tytanowa 1x7  B) Dragon_Titanium__5076802c5987c.jpg


  • Alexspin lubi to

#137 OFFLINE   Tomasz Dyduch

Tomasz Dyduch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 410 postów
  • LokalizacjaPolanka Wielka Oświęcim
  • Imię:Tomasz
  • Nazwisko:Dyduch

Napisano 21 listopad 2015 - 12:49

Hej

Jakich przyponów używacie podczas polowania na okonia, by zabezpieczyć się przed szczypakiem?

pzdr

tomek



#138 OFFLINE   urasenty

urasenty

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 767 postów
  • LokalizacjaGrodzisk Mazowiecki
  • Imię:Daniel

Napisano 21 listopad 2015 - 13:02

Dragon 7x7 3kg.

#139 OFFLINE   Andrzej2401

Andrzej2401

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 162 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Andrzej

Napisano 21 listopad 2015 - 13:08

Dragon Light Surfstrand 1x7  5kg/25cm



#140 OFFLINE   wesoływędkarz

wesoływędkarz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 104 postów
  • LokalizacjaToruń
  • Imię:Marek

Napisano 21 listopad 2015 - 13:19

Jeśli już faktycznie muszę zastosować taki element w zestawie to zakładam zawsze jak najcieńsze i miękkie aby nie zakłócić pracy przynęty. Ostatnio stosuję wolfram od spinwala.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych