Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

SANDACZE 2014


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1134 odpowiedzi w tym temacie

#701 OFFLINE   popper

popper

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9527 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk
  • Imię:Waldek

Napisano 21 październik 2014 - 11:21

.........oceniłem dwóch wędkarzy dość pochopnie jako typowych................

Zauważam ostatnio, że coraz częściej i mi się to przytrafia. Niestety :mellow: .

Oceniają młodsi wiekiem.

 

PS.

I taka refleksja- "dziadki" nie zginą nigdy, bo zawsze ktoś młodszy łatkę przypnie.

I myślę, wszystkich to czeka  :P


Użytkownik popper edytował ten post 21 październik 2014 - 11:37

  • salmon1977 i siwypike lubią to

#702 OFFLINE   KwaQ

KwaQ

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 387 postów
  • LokalizacjaGdzieś tam :)

Napisano 21 październik 2014 - 11:28

Forekast, jeśli to prawdziwy filmik to szacun dla kamerzysty za cierpliwość

 

hlehle, to miałeś tą przyjemność widzieć wypuszczane ryby. Tydzień temu na wiśle dwóch młodzików holowało sumka i ten jeszcze nie był w połowie dystansu a drugi już zapytał "w co my go weźmiemy"  :( dramat a dziwić się starszemu wędkarzowi ...



#703 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 21 październik 2014 - 11:56

 

hlehle, to miałeś tą przyjemność widzieć wypuszczane ryby. Tydzień temu na wiśle dwóch młodzików holowało sumka i ten jeszcze nie był w połowie dystansu a drugi już zapytał "w co my go weźmiemy"   :( dramat a dziwić się starszemu wędkarzowi ...

 

Na odcinku, na którym łowię najczęściej, większość dużych sumów jest wypuszczana. A i mniejsze często wracają do wody.



#704 OFFLINE   Kosa

Kosa

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 318 postów

Napisano 21 październik 2014 - 13:29

Jeszcze trochę i trzeba będzie sporządzać dokumentację z wypuszczania ryb. Relacja świadków, zdjęcia, filmy , a najlepiej to sceny z kamery przywiązanej linką PVA do ryby, żeby nikt nie miał wątpliwości, ze wróciła do wody. Więcej czasu nad wodą życzę, świeże powietrze dobrze wpływa na ludzki organizm. 


  • radek_u lubi to

#705 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 22 październik 2014 - 11:20

Panowie, dokąd to wszystko zmierza?

Jak ktoś napisze, że ryba miała 102 cm, to zaraz znajdzie się rzesza osób pewnych, że miała góra 99 cm.

Jak ktoś napisze że rybę puścił, to rozpoczynają się spekulacje czy aby na pewno, a może jednak zjadł.

Z drugiej strony, jest na forum sporo informacji celowo zmanipulowanych, mających innych wyprowadzić na manowce.
Wygląda na to, że najlepiej nic nie pisać i nic nie czytać, tylko robić swoje.



#706 OFFLINE   PePe.

PePe.

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1420 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 22 październik 2014 - 11:28

Panowie, dokąd to wszystko zmierza?

Jak ktoś napisze, że ryba miała 102 cm, to zaraz znajdzie się rzesza osób pewnych, że miała góra 99 cm.

Jak ktoś napisze że rybę puścił, to rozpoczynają się spekulacje czy aby na pewno, a może jednak zjadł.

Z drugiej strony, jest na forum sporo informacji celowo zmanipulowanych, mających innych wyprowadzić na manowce.
Wygląda na to, że najlepiej nic nie pisać i nic nie czytać, tylko robić swoje.

 

To są tak zwani "pieniacze" co sami nie łowią, a innemu nie wierzą  ;)



#707 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2014 - 15:43

No to super, że nie macie wątpliwości dot. "okrągłej" wagi ryby, czy też samego procesu ważenia, holu na przyponie z plecionki 0,08, etc. Ja mam. Po prostu zastanawiają mnie tzw. "okoliczności połowu", było nie było - wyjątkowe :) Czy ja, przepraszam, wzywam, żeby łowcę odsądzić od czci i wiary? Jedynie poklask mnie dziwi.

 

Za to w wątku "rybnickim" rozpętała się niezła gównoburza w związku z dwugodzinnym holem suma 244cm, zwiezieniem, foceniem, etc. :)



#708 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 22 październik 2014 - 15:55

No to super, że nie macie wątpliwości dot. "okrągłej" wagi ryby, czy też samego procesu ważenia, holu na przyponie z plecionki 0,08, etc. Ja mam. Po prostu zastanawiają mnie tzw. "okoliczności połowu", było nie było - wyjątkowe :) C

 

Nie wiem jak ją zważyli, ale jeśli na jakiejś gównianej wadze z dużym zakresem, to dokładność jest na tyle niska, że ciężko żeby podawali gramy.

Holowali rybę kilkanaście minut na plecionce, która mocą pewnie nie odstaje od żyłek 0.18, a pewnie jest nawet większa. A jak wiemy na takie żyłki wyciągano wielkie sumy (oczywiście po znacznie dłuższych holach). Dodatkowo hol odbywał się na jakimś leszczowym kiju, a więc i amortyzacja pewnie była odpowiednia.



#709 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2014 - 15:56

Panowie, dokąd to wszystko zmierza?

Jak ktoś napisze, że ryba miała 102 cm, to zaraz znajdzie się rzesza osób pewnych, że miała góra 99 cm.

 

Krzysiu,

Czepialstwo to jedno, a duby smalone to drugie. Nie będę rozpamiętywał poszczególnych przypadków, nie chce mi się szukać, ale przytoczę jeden. Na konkurencyjnym forum wrzucono fotę szczupaka 120 centów z Drużna. Ryba faktycznie niemożebnie gruba, ale większość szczupaków w przedziale 110-115cm jakie widziałem wyglądały na dłuższe od niej, nie mówiąc np. o 125 Daniela, która wyglądała na dłuższą o blisko głowę. Nie wiem, czy była to kwestia jakiegoś nieszczęśliwego ujęcia, ale wątpliwości byłby całkiem naturalne. A zdarzają się czasem przypadki, gdzie opisy łowców wręcz obrażają inteligencję użytkowników. Cóż, po prostu tak jest, choć pewnie nie ma sensu prowadzić dochodzeń tylko śmiać się serdecznie :)



#710 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2014 - 15:59

Nie wiem jak ją zważyli, ale jeśli na jakiejś gównianej wadze z dużym zakresem, to dokładność jest na tyle niska, że ciężko żeby podawali gramy.

Holowali rybę kilkanaście minut na plecionce, która mocą pewnie nie odstaje od żyłek 0.18, a pewnie jest nawet większa. A jak wiemy na takie żyłki wyciągano wielkie sumy (oczywiście po znacznie dłuższych holach). Dodatkowo hol odbywał się na jakimś leszczowym kiju, a więc i amortyzacja pewnie była odpowiednia.

 

Może, może - nie ma sensu polemizować. Tak, czy siak miała szczęście ta ryba, jeżeli w pod koniec upalnego lipca wróciła żywa do wody.



#711 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 22 październik 2014 - 16:16

Krzysiu,

Czepialstwo to jedno, a duby smalone to drugie. Nie będę rozpamiętywał poszczególnych przypadków, nie chce mi się szukać, ale przytoczę jeden. Na konkurencyjnym forum wrzucono fotę szczupaka 120 centów z Drużna. Ryba faktycznie niemożebnie gruba, ale większość szczupaków w przedziale 110-115cm jakie widziałem wyglądały na dłuższe od niej, nie mówiąc np. o 125 Daniela, która wyglądała na dłuższą o blisko głowę. Nie wiem, czy była to kwestia jakiegoś nieszczęśliwego ujęcia, ale wątpliwości byłby całkiem naturalne. A zdarzają się czasem przypadki, gdzie opisy łowców wręcz obrażają inteligencję użytkowników. Cóż, po prostu tak jest, choć pewnie nie ma sensu prowadzić dochodzeń tylko śmiać się serdecznie :)

 

Dlatego nie bardzo chce mi się podawać rozmiary ryb ostatnimi czasy. Każdy faktycznie może sobie podać wymiar od czapy i niestety mam wrażenie, że bardzo często jest to stosowane. Tak więc "długość" stała się pojęciem mocno względnym.



#712 OFFLINE   krzysiek

krzysiek

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 6198 postów
  • Imię:Krzysztof

Napisano 22 październik 2014 - 16:22

W tym temacie polecam zainteresowanym dobry tekst Kamila, z jajem napisany:

 

http://zahaczeni.net...o-ma-dluzszego/



#713 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 22 październik 2014 - 16:31

W tym temacie polecam zainteresowanym dobry tekst Kamila, z jajem napisany:
 
http://zahaczeni.net...o-ma-dluzszego/

 

Czasem patrząc na tabele rekordów naszych wędkarskich magazynów, człowiek sam nie wie, czy się śmiać, czy płakać.  Podobnie jest na wędkarskich forach, choć te mają taką przewagę, że pozwalają na natychmiastową reakcję głosu sumienia w postaci tych, którzy nie boją się mieć własnego zdania i wyłamać się z nieprzerwanej litanii „cozarybagratkikolo”.

 
To fakt, w gazecie można zamieścić wiele rzeczy i nikt nie ma możliwości tego skomentować. Takie kreowanie rzeczywistości. Co prawda w Internecie jest niezły bajzel i wiele dyskusji jest kompletnie niemerytorycznych, ale chyba jednak ostatecznie jest bardziej obiektywny :)



#714 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 22 październik 2014 - 16:42

Panowie, dokąd to wszystko zmierza?

Jak ktoś napisze, że ryba miała 102 cm, to zaraz znajdzie się rzesza osób pewnych, że miała góra 99 cm.

Jak ktoś napisze że rybę puścił, to rozpoczynają się spekulacje czy aby na pewno, a może jednak zjadł.

Z drugiej strony, jest na forum sporo informacji celowo zmanipulowanych, mających innych wyprowadzić na manowce.
Wygląda na to, że najlepiej nic nie pisać i nic nie czytać, tylko robić swoje.

A co powiesz na zdjęcie szczupaka ze złożoną wędką i podpisem że wróciła do wody??? Wątek Szczupaki 2014. Trochę to komiczne??? Czy wy też składacie wędkę do zdjęcia żeby było widać cały kij???  :blink:



#715 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 październik 2014 - 17:13

Daniel, pokazałem wiadomą rybę kumplowi i powiedział metrówa :-) . Pal licho jak ktoś dodaje i ta ryba wygląda na tyle, ale śmieszne jak coś pisze a tu widać że mocno dodane.

#716 OFFLINE   harry

harry

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 153 postów
  • LokalizacjaW-wa
  • Imię:Krzysiek
  • Nazwisko:S

Napisano 22 październik 2014 - 17:33

Panowie, jak mężczyzna sobie coś na publicznym forum wydłuża, co ewidentnie widać że jest krótsze, to mnie się zdaje że nie ma sensu go dobijać. Pewnie i tak sam wystarczająco cierpi, bo ma jakiś problem z tymi centymetrami. 

 

Jeżeli ktoś pisze że w ogólnopolskim miesięczniku, że rybę wypuścił, a jednak ją zjadł, to z jednej strony złapał punkty ujemne za kłamstwo i w piekle go za to przypalą, z drugiej strony w prasie pokazał się pozytywny przykład i jakiś procent czytelników mu uwierzy, co więcej jakiś mały procent czytelników się zaintryguje takim postępowaniem i może nawet jakiś minimalny procent czytelników wypuści kolejną złapaną rybę, a o to chyba nam wszystkim chodzi.

 

Jak już się wszyscy wyedukują, to znów będziemy mogli się chwalić swoimi okazami, bez ściemniania kiedy, gdzie i na co były złowione :)



#717 OFFLINE   hlehle

hlehle

    rybołap

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3493 postów

Napisano 22 październik 2014 - 18:20

Daniel, pokazałem wiadomą rybę kumplowi i powiedział metrówa :-) . Pal licho jak ktoś dodaje i ta ryba wygląda na tyle, ale śmieszne jak coś pisze a tu widać że mocno dodane.

 

Gruba ryba to i na większą wygląda. A i fotki całkiem ok ;)

Czasem bywa odwrotnie.



#718 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 22 październik 2014 - 19:11

Dokładnie, często widać że ryba fajna ale zdjęcie marne i nie oddaje wielkości, ale wiadomo nie każdy biega na ryby z lustrem.



#719 OFFLINE   patu

patu

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 6984 postów
  • Lokalizacjaokolice Szczecina
  • Imię:Patryk
  • Nazwisko:S.

Napisano 23 październik 2014 - 20:45

..a od kiedy to tylko lustro oddaje wielość ryby...to raczej zasługa obiektywu, który może być szeroki na kompakcie, systemie 4/3 itp...



#720 OFFLINE   wujek

wujek

    Ekspert

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPipPip
  • 5848 postów
  • Imię:Jan
  • Nazwisko:Soroka

Napisano 24 październik 2014 - 08:19

Nie chodziło mi o oddanie tylko wielkości ale ogólnie o jakość zdjęcia,a jakoś tak jest że małpkowe foty nie są najlepsze. Owszem można zrobić fajne zdjęcie i aparatem z telefonu, ale trzeba mieć min pojęcia o robieniu zdjęć. Odwrotnie, można też mieć lustro i robić słabe foty choć dobry sprzęt wybacza więcej błędów.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych