Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Blog muszkarski


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:02

http://muszkiipaluszki.wordpress.com/

Wiele ciekawych i praktycznych informacji

#2 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:51

????? @Pablom,

A jak się jerkuje muchówką? Nic personalnego, ale coraz więcej kolegów specjalizujących się w wędkarstwie muchowym zamieszcza posty na j.pl. Po co? Macie swoje znakomite fora to tam o tym piszcie.

Tak tylko w mojej opinii (która, i tak nikogo nie obchodzi):
j.pl rozmydla się 90-95% postów to spining i korba, 5% to casting i multik, 5% inne.

:wacko: :wacko: :wacko: :angry: :angry: :angry:

#3 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:56

kryst a co ci to tak strasznie przeszkadza .Łowię na muche spinning od niedawna na casta i nie widzę w tym nic złego. Wielu kolegów z tego forum łowi na muchę a na pewno wielu jest tym zainteresowanym.
Przejedz się na ryby boś strasznie spięty :D

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 14:58

Macie swoje forum, gdzie ja nie piszę o spinningu. To powinieneś zrozumieć dlaczego. <_<

#5 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 grudzień 2008 - 15:12

Ej, nie gryźć się <_<
Mucha, to bardzo ciekawa metoda i pozwala rozszeżyć swoje horyzonty. A poza tym jest to nasz (korbiarzy) ukłon w stronę castingu :huh: toć tu też mamy ruchomą szpule :lol:

#6 OFFLINE   Bezel

Bezel

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 405 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 07 grudzień 2008 - 15:28

Panowie, od tego jest dział Ciekawe Strony, co innego jakby ktoś w dziale Baitcasting robił takie rzeczy, moderatorzy zapewne nie mają nic przeciwko- sami opublikowali Kronike Początkującego Muszkarza ( autortwa Bujo jak się nie myle )

Druga sprawa to może załóżcie wątek w Off Topic gdzie tylko Fly Fishing bedzie poruszany.

#7 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 07 grudzień 2008 - 15:34

Kryst co to oznacza macie swoje forum a co ja jestem jakiś gorszy bo łowię na muche i nie mam przez to prawa tutaj o tym pisać .
http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=6371& ;start=0& jak pisaliśmy w tym wątku to jakoś nikt się nie czepiał a łowiliśmy tam tylko na muche.
Polecam jednak pójście na ryby


#8 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 15:35

Witam,

@kryst- chyba najlepiej zobrazuje to cytat z artykulu Tomasza Wojdy w WMH:
'' - Czesc!
-Dzien dobry.
- Jestes muszkarzem?
-Nie
-Ale lowisz na muszke?
-Tak
- To jestes muszkarzem!?
- Nie, jestem spiningista, ale lowie na muszke bo lubie

Mam nadzieje ze @tomek_w nie bedzie mial nic przeciwko uzyciu jego slow.

Dla mnie najbardziej obrazuje to muszkarzy z forum, przynajmniej mnie.

Pozdrawiam,

Bujo

#9 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 07 grudzień 2008 - 16:15

Drodzy Koledzy :D

fragment z naszego regulaminu:

(...) Naszym celem jest propagowanie nowoczesnego wędkarstwa w obszarze połowu ryb na przynęty sztuczne – rozumiemy przez to nie tylko otwartość na nowe wędkarskie techniki (...)


Na jerkbaicie mają swoje miejsce i spinningisci i baitcastingowcy i Ci którzy lubią trolling - i Ci którzy lubią muchę też :D

czy to rozmydla portal - można tak powiedzieć. Można też powiedzieć, że siła portalu tkwi w właśnie w różnorodności.

EDIT: zapomniałem o podlodowcach! B)




#10 OFFLINE   Kuba Standera

Kuba Standera

    W walce z głupota nie ma wygranych, są tylko cudem ocaleni

  • Bloggerzy
  • PipPipPipPip
  • 9643 postów
  • LokalizacjaGibraltar i okolice

Napisano 07 grudzień 2008 - 16:21

????? A jak się jerkuje muchówką?


Da się, jak usiłuję łowić szczupaki na muchę to własnie jerkowanie muchówką i muchą przynosi najlepsze efekty. Choć nie wiem czy to nie twitching :unsure: ale kto by tam to zrozumiał

#11 OFFLINE   pablom

pablom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2024 postów
  • LokalizacjaSulejówek

Napisano 07 grudzień 2008 - 17:59

????? @Pablom,

A jak się jerkuje muchówką?


Może tak
http://pl.youtube.com/watch?v=DD_p5oC7XpU&feature=relate d
lub
http://pl.youtube.co...h?v=v4JosL_Z37A
i jeszcze coś takiego
http://pl.youtube.com/watch?v=Z1Lv6nhpuws&feature=relate d

Czegoś to Ci nie przypomina????? B)



#12 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 07 grudzień 2008 - 20:45

Okey Guys,

Seya

On the Dark Side of the Moon
or

Shine on You Crazy Diamond

:mellow:

:mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

#13 OFFLINE   Marcin Goralewski

Marcin Goralewski

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 735 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:Goralewski

Napisano 16 grudzień 2008 - 11:27

muszkarze do pracy! nowy chruścik się pojawił, nowe muchy trzeba kręcić :D a 11 grudnia to dzień... chruścika :D))

Olsztyńscy naukowcy odnaleźli gatunek owada uważany do niedawna za wymarły w Polsce, chruścika - niprzyrówkę rzeczną (łac. leptocerus interruptus) z rodziny wąsatkowatych.

Jak poinformował prof. Stanisław Czachorowski z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, owad został złowiony w rzece Łynie w olsztyńskich Brzezinach.

- Nasze badania wskazują, że gatunek ten się odradza i ponownie pojawia się w miejscach, w których wcześniej wyginął. Przykładem jest Olsztyn - podkreślił.

Zdaniem Czachorowskiego, powrót tego gatunku chruścika oznacza poprawę czystości wody w rzece Łynie, ponieważ niprzyrówka rzeczna występuje tylko w bardzo czystych rzekach i jest gatunkiem wskaźnikowym do oceny stanu wód.

Niprzyrówka rzeczna do niedawna znajdowała się na Czerwonej Liście Zwierząt Ginących i Zagrożonych w Polsce jako gatunek prawdopodobnie wymarły.

Chruściki (Trichoptera) to rząd owadów wodnych o przeobrażeniu zupełnym. Wcześniej ich nazwę zapisywano jako chróściki (taki zapis spotkać można w publikacjach do połowy XX w.), regionalnie nazywane są także kłódkami (od kłoda, mała kłódka), klajdukami, obszywkami. Nazwę łacińską - Trichoptera, czyli włoskoskrzydłe - zawdzięczają obecnym na skrzydłach postaci dorosłych licznym włoskom. W Polsce występuje blisko 290 gatunków, w Europie ponad 900, zaś na całym świecie opisano ponad 11 tysięcy gatunków.

Chruściki zwracają uwagę ciekawym zachowaniem - larwy budują norki i przenośne domki. Używają do tego części roślin wodnych, nasion, ziarenek piasku i kamyków lub muszli mięczaków, spajanych przędzą jedwabną. Często w strukturę domków wbudowywane są nawet żywe ślimaki. Sposób, w jaki tworzone są domki oraz materiał do tego użyty często jest charakterystyczny dla określonego rodzaju, a nawet gatunku chruścików.

Olsztyńscy naukowcy popularyzują dzień chruścika; wyznaczyli go na 11 grudnia.
za wp.pl

#14 OFFLINE   Dejv

Dejv

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 67 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 grudzień 2008 - 16:33

Witam!
Nie wszystkie budują domki. Są też gatunki bez domkowe, stanowiące w niektórych naszych rzekach podstawę menu pstrągów ale nie tylko.

#15 OFFLINE   tomi78

tomi78

    Zaawansowany

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 1189 postów
  • LokalizacjaCieszyn

Napisano 30 grudzień 2008 - 22:50

Fajny filmik o rzece która mnie oczarowała :D .Nigdy nie widziałem żeby pstrąg tak pięknie zbierał jętke :huh: http://www.simmsfishing.com/site/gallery/gallery_display.htm l?gallery_id=00003&media_id=00010
I jeszcze pstrągi robiące delfinki http://www.simmsfishing.com/site/gallery/gallery_display.htm l?gallery_id=00003&media_id=00012
I jeszcze szczupaki na muszke nie ma nic piękniejszego jak widok zbiżajacej się fali do muchy .http://www.simmsfishing.com/site/gallery/gallery_display.ht ml?gallery_id=00003&media_id=00012

#16 OFFLINE   Jeziorm 1

Jeziorm 1

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1189 postów

Napisano 30 grudzień 2008 - 23:06

Piekne klimaciki :D i ten kolor wody..szok normalnie, pozazdrościć Tomi78 :D

pzdr




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych