Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GPS i batymetria w telefonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 wrzesień 2014 - 12:50

Czy ktoś zna i stosuje /praktycznie/ jakiś program do zaznaczania i odnajdywania miejsc na jeziorze.Technika poszła tak do przodu że może cos jest na smartfony, a nie koniecznie dodatkowe urządzenie np. Garmin



#2 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 02 wrzesień 2014 - 12:56

androzic na androida, oziexplorerCE na urządzenia z windowsem (nie wiem jak najnowsze windy, bo jak microsoft zablkował w którymś wynalazku asusa możliwość instalowania softu spoza oficjalnej dystrybucji to odrzucam telefony z win), na stacjonarny oziexplorer.



#3 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 02 wrzesień 2014 - 13:12

ktoś praktycznie stestował albo używa  ?


  • pawas2 lubi to

#4 OFFLINE   osiak

osiak

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 677 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Kuba

Napisano 02 wrzesień 2014 - 13:25

GPS Essentials na androida. Używam od 2 lat. 



#5 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 02 wrzesień 2014 - 14:48

A ja mam Auto Mapę na telefonie i działa bardzo dobrze nie lylko na drodze ale i na wodzie.



#6 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 03 wrzesień 2014 - 07:21

a jak z dokładnoscią lokalizacji punktów, czy gps w telefonie  jest wystarczająco dokładny czytałem coś że ma dokładność ok 50 m???



#7 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 03 wrzesień 2014 - 08:53

z WAAS/egnos do 2-3m.



#8 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 03 wrzesień 2014 - 20:44

Ostatnio testowałem różne programy (w tym polecane już w innym wątku na jerkbait) pod androida i chyba zostnę przy Maverick. Dokładność pokazuje mi na poziomie do 4 m (na wodzie).



#9 OFFLINE   marcinesz

marcinesz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1184 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 04 wrzesień 2014 - 12:09

Bawiłem się LocusPro, ale ze względu na zżeranie baterii podczas długiego pływania jednak zainwestowałem w "ręczniaka".


  • mifek lubi to

#10 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 04 wrzesień 2014 - 13:54

Point to point ale nie znam dokładności

#11 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 08:56

LOKUS free darmowa aplikacja na android w telefonie . Od trzech lat używam i nie znam nic lepszego no może poza odpłatną odmianą tej samej aplik. LOKUS pro która posiada jeszcze wiele dodatkowych funkcji takich jak historia przebytej drogi. Nawet ta odpłatna ok. 30 zł jest warta każdej wydanej złotówki

#12 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 05 wrzesień 2014 - 09:03

Dodam że tak jak kolega wyżej zauważył LOKUS lubi energię i potwierdzam . Ja rozwiązałem to ładowarką samochodową którą podłanczam pod akumulator na łodzi . Można zakupić drugą baterię . Pozdrawiam i miłego pływania

#13 OFFLINE   gajowy

gajowy

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 108 postów
  • Lokalizacjakońcówka Bugu
  • Imię:Adam

Napisano 07 wrzesień 2014 - 06:53

'Navionics europe HD'
Nie ma nic lepszego

Mapa obejmuje następujące jeziora z dokładnością do 1 metra (wraz z batymetrią): Bełdany, Białoławki, Boczne, Brzozolasek, Buwełno, Dargin, Dobskie, Duży Niałk, Gołdopiwo, Górkło, Guzianka Mała, Guzianka Wielka, Jagodne, Kirsajty, Kisajno, Kocioł, Łabap, Łuknajno, Mały Niałk, Mamry, Mikołajskie, Mulik, Nidzkie, Niegocin, Pogubie Wielkie. Przylasek, Roś, Ryńskie, Stręgiel, Szymoneckie, Śniardwy, Święcajty, Tałtowisko, Tałty, Wiartel, Wigry, Wojnowo, Zegrzyńskie + port jachtowy Keja. Pozostałe jeziora i zbiorniki wodne przedstawiono na mapach konturowych, bez batymetrii.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

#14 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 10 wrzesień 2014 - 08:58

narazie zapaczkowałem wszystkie programu na mojego chomika /eljotnes - hasło 1111/ 

 

http://chomikuj.pl/e...kiej na telefon

 

i zacznę testować



#15 OFFLINE   Dano.

Dano.

    Wyprawy wędkarskie do Laponii

  • PRZEDSTAWICIEL MARKI
  • PipPipPip
  • 2345 postów
  • LokalizacjaBaza wędkarska w Laponii
  • Imię:Daniel

Napisano 10 wrzesień 2014 - 09:38

'Navionics europe HD'
Nie ma nic lepszego

Mapa obejmuje następujące jeziora z dokładnością do 1 metra (wraz z batymetrią): Bełdany, Białoławki, Boczne, Brzozolasek, Buwełno, Dargin, Dobskie, Duży Niałk, Gołdopiwo, Górkło, Guzianka Mała, Guzianka Wielka, Jagodne, Kirsajty, Kisajno, Kocioł, Łabap, Łuknajno, Mały Niałk, Mamry, Mikołajskie, Mulik, Nidzkie, Niegocin, Pogubie Wielkie. Przylasek, Roś, Ryńskie, Stręgiel, Szymoneckie, Śniardwy, Święcajty, Tałtowisko, Tałty, Wiartel, Wigry, Wojnowo, Zegrzyńskie + port jachtowy Keja. Pozostałe jeziora i zbiorniki wodne przedstawiono na mapach konturowych, bez batymetrii.


Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

 

 

Tak zapytam: masz i używasz czy przeczytałeś w necie lub reklamujesz?

Dlaczego pytam? Ano dlatego, że ja mam i nie chcę używać i wyrzuciłem pieniądze. 

Wyjaśniam szczegółowo.

Zakupiłem legalnie sondę  Elite 5 ze Stanów i równie legalnie drogą kupna wszedłem w posiadanie map Navionics.  Pływałem po Skandynawii i te mapy działały tam bardzo dokładnie, więc wiedziony tym tropem wydałem ponad 200 zł i zakupiłem interesujący mnie kawałek map z jeziorami, na których łowię. W szczególności z jednym mazurskim o powierzchni 400 ha.

Po wgraniu wszystkiego jak instrukcja kazała pojechałem, a w zasadzie popłynąłem na testy.

No i o ile gps w Elite nie jest mega dokładny, bo myli się o około 6-7 metrów (testowane z trzema urządzeniami równocześnie) o tyle mapy Navionicsa mylą się nieco znaczniej, bo okazuje się że moje 400ha jezioro, wg map Navionicsa znajduje się prawie 6 km dalej niż jest w rzeczywistości.

I to nie jest dokładność o której ty piszesz, czyli 1m i nie jest to błąd gps o którym ja piszę czyli 6-7 metrów.

Zatem ja osobiście nie mogę polecić tych produktów, bo są po prostu do niczego - w części warmińsko-mazurskiej.  Zdecydowanie natomiast mogę polecić ich produkty, jesli chodzi o Skandynawię - działało w Szwecji i w Danii.

Dodatkowo przeprowadziliśmy z kolegą test na identycznej Elitce, lecz zakupionej w polskiej sieci dystrybucyjnej. Test wypadł tak samo, czyli my pływamy po piachu, a woda jest 6 km dalej.

Potencjalni kupujący, niech wyciągną sami wnioski i uczą się na cudzych błędach  :)



#16 OFFLINE   darogryf

darogryf

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 258 postów
  • LokalizacjaGryfino

Napisano 10 wrzesień 2014 - 17:10

Dodam, że nawet linia brzegowa M. Bałtyckiego nie pokrywa się z mapą (w naszym kraju). Mam pełną mapę morza. 



#17 OFFLINE   eljotnes

eljotnes

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów
  • LokalizacjaOlsztyn

Napisano 18 wrzesień 2014 - 11:06

a może takie cacuszko:

 

http://allegro.pl/no...4598927695.html

 

24 loklozacje, dokładność 2-5m ???, udeńko i 170zł


Użytkownik eljotnes edytował ten post 18 wrzesień 2014 - 11:06


#18 OFFLINE   Bandit

Bandit

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 360 postów
  • LokalizacjaLegionowo
  • Imię:Marcin

Napisano 18 wrzesień 2014 - 23:20

Alpinequest. Uzywam od kilku lat. Autor otwarty na sugestie. Mozna wgrywać własnoręcznie kalibrowane mapy. Dodawanke nowych waypointow nest szybkie i proste. Ogolnie polecam.

#19 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 19 wrzesień 2014 - 05:51

GPS Essentials na androida. Używam od 2 lat. 

ja również! Dodatkowow DR Depth



#20 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 19 wrzesień 2014 - 06:39

Używałem bezpłatnej wersji Traxx Outdoors , spodobała mi się aplikacja i wykupiłem rozszerzenie aplikacji (więcej funkcji) po dłuższym użytkowaniu stwierdziłem że telefon nie zastąpi reczniaka i kupiłem germina etrex 20 , ma wszystko to czego potrzebuje , pewny chwyt w ręce nie martwię sie jak pada na niego deszcz i najwazniejsze bateria nie pada jak w telefonie.Ogolnie apka na telefon dobra tylko minus ze trzeba uważać na telefon podczas użytkowania , używałem na samsung galaxy s3.




Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych