Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

GPS i batymetria w telefonie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
61 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   -PYTOON-

-PYTOON-

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 963 postów
  • Lokalizacja...

Napisano 19 wrzesień 2014 - 18:51

http://www.cnet.com/...r-phone-series/

Polecam do S3 na deszcz i kurz. Antena w ręczniaku lepsza.



#22 OFFLINE   pampi

pampi

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 547 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 22 wrzesień 2014 - 15:52

Ja używam aplikacji fishing points. Korzysta ona z map Google earth. Można klepac waypointy i zapisywać trasy trolingowe ;) co do dokladnosci GPS ciężko określić ale zawsze trafiam tam gdzie chce

#23 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 25 wrzesień 2014 - 20:31

Panowie sciagłem sobie locus free i fishing point bo jechałem na ryby. Gdy juz znalazłem fajną miejscówe ze jakies brania były mysle zapisze sobie. Wlanczam locusa cos tam sie niby laczy, nie moze sie polaczyc, nie widze mapy ble ble, odpalam fishing point tosamo jakies ustawienia, wprowadzam wspolrzedne gps pisze mi ze nie moge tego zapisac, nie wiem jak ble ble. Pomyslalem sobie kur...jestem na rybach czy na zajeciach z informatyki,do tego slonce na ekranie nic nie widać a w pizdu 30 min stracone na zabawe i nic z tego, biore kija macham dalej, wspolrzedne mam w glowie a azymuty na lądzie. Ktos ma jakis prosty program dla prostego chlopka niech poda nazwe a nie jakieś kombajny.



#24 OFFLINE   manonegra13

manonegra13

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 411 postów
  • LokalizacjaHiszpania

Napisano 25 wrzesień 2014 - 23:03

Zainwestuj w ręcznego gps i będziesz zadowolony :-)
Mam etrex20 w słońcu wszystko fajnie ładnie widać.

Użytkownik manonegra13 edytował ten post 25 wrzesień 2014 - 23:04


#25 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 07:50

Tak brat ma żółtego garmina ale on tylko zaznacza punkty i rysuje linie pływania, mi chodzi głównie o stawianie punktow ich nazywanie i możliwośc nawigowania własnie do odpowiednio wybranego punktu juz zapisanego tak jak w nawigacji.



#26 OFFLINE   Grzegorz B.

Grzegorz B.

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 413 postów
  • LokalizacjaStargard

Napisano 26 wrzesień 2014 - 10:35

WayPoint

https://play.google.....waypoint&hl=pl

Prościej się chyba nie da. Brakuje mi tam tylko połączenia z kompasem.



#27 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 16:42

Dzięki jutro będę testował.

#28 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 26 wrzesień 2014 - 19:34

Nawet staaary etrex miał możliwość zmiany nazwy waypointu oraz nawigowanie do waypointu. To podstawowa funkcjonalność którą mają nawet bezmapowe odbiorniki.

#29 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 19:53

Panowie sciagłem sobie locus free i fishing point bo jechałem na ryby. Gdy juz znalazłem fajną miejscówe ze jakies brania były mysle zapisze sobie. Wlanczam locusa cos tam sie niby laczy, nie moze sie polaczyc, nie widze mapy ble ble, odpalam fishing point tosamo jakies ustawienia, wprowadzam wspolrzedne gps pisze mi ze nie moge tego zapisac, nie wiem jak ble ble. Pomyslalem sobie kur...jestem na rybach czy na zajeciach z informatyki,do tego slonce na ekranie nic nie widać a w pizdu 30 min stracone na zabawe i nic z tego, biore kija macham dalej, wspolrzedne mam w glowie a azymuty na lądzie. Ktos ma jakis prosty program dla prostego chlopka niech poda nazwe a nie jakieś kombajny.




Nadal polecam polecam Ci tego Lokusa ,może i na pierwszy rzut oka wydaje się skomplikowany ale pobaw się nim w domu , wgraj mapy które są dostępne w zakładce i dopiero potem na rybki .Pozdrawiam i dużo dobrej zabawy ,

#30 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 26 wrzesień 2014 - 21:49

ok mirkus ale jak dodac pointa ? z tego co widze to działa jak nawigacja czyli od punktu w którym sie znajduje prowadzi mnie do drugiego.



#31 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 18:20

Tak, dokładnie tak jak mówisz. Teraz pobawmy sie w zaznaczanie punktu czyli w naszym przypadku odkrywamy dobrą miejscówkę i chcemy zapisać ją sobie w naszej aplikacji. Zanim to robię przy aktywnej mapie widzimy naszą pozycję. Aby zapisać prawidłowo pozycję przyciskam ikonkę potwierdzającą naszą pozycję (wrazie niechcącego przesunięcia mapy palcem) ikonka znajduje się w dolnym pasku po lewej stronie. Następnie dotykam drugą od prawej ikonkę na górnym pasku . Otwiera się nam zakładka , DANE ' na górnym pasku jest ikonka "pineska +" dotykamy ją i otwiera się kolejna zakładka gdzie zapisujemy np. górka niżej jest rubryka KATALOG tu wpisuję nazwę jezora np Śniardwy. niżej jest rubryla OPIS tu wpisujemy wszystko to co jest związane z tą górką że np jest mała 5x5. Tu chciałbym się chwilę zatrzymać i opisać pewien bajer który ma ta apka otóż zamiast gimnastykpwać się z robieniem ręcznych opisów ,można to nagrać jak w dyktafpnie można dodać zdjęcia można dodać nakręcony film z danego miejsca a wszystko to w dziecinnie prosty sposób. Po prawej stronie na górze jest napis ZAŁĄCZNIK klikamy to i na górnym pasku jest duży + klilamy go iwyskakuje wszystko : dodaj zdjecie ,nagraj opis inne bajery. Na pierwszy rzut oka wydaje się to wszystko skomplilowane ale jak to mówią trening czyni mistrza

#32 OFFLINE   madaro

madaro

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 45 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 18:40

mam nadzieję że Mirkus wybaczysz mi nadgorliwośc ,ja równiż ją używam pd wielu wielu latek. Pozdrawiam.

#33 OFFLINE   seemoore

seemoore

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 935 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 20:33

Panowie, ja zainstalowałem apkę OsmAnd. 

Za darmo pobieracie mapy, które widać, bez dostępu do internetu - w terenie. 

 

Nie testowałem jeszcze na wodzie, ale aplikacja wyglądza bardzo przyjemnie i można jak najbardziej dodawać ulubione miejsca. 

 

Zdam relację, jak ustalę coś więcej :)


Użytkownik seemoore edytował ten post 27 wrzesień 2014 - 20:36


#34 OFFLINE   mirkus

mirkus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 110 postów

Napisano 27 wrzesień 2014 - 22:07

Madaro lepiej się niedało. Super opis. Jak znajdę trochę czasu zrobię taki instuktarz LOKUS odA dp Z, bo uważam że każdy wędkarz powinien mieć taka lub podobną apkę dla własnego bezpiczeństwa .

#35 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 14 kwiecień 2015 - 11:04

W ubiegłym roku, u mnie najlepiej sprawdzał się Polaris Navigation, jego jedyny minus był taki, że w wersji darmowej można było zapisać tylko 3 waypointy. Sprawdzałem go z tradycyjnym gps, różnica napłynięcia max wynosiła 4-5 metrów.

Ale jako że technika cały czas idzie do przodu, chciałem zapytać, czy w tym roku możecie polecić coś jeszcze lepszego? Na androida



#36 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 15 kwiecień 2015 - 06:53

Dokładność wskazań nie leży po stronie programu, tylko odbiornika. Niestety antena ma wpływ, a te w telefonach są do d....

Oglądnij sobie Androzic, używa map oziexplorera (skanowane i kalibrowane zwykłe mapy papierowe, albo mapy w formie elektronicznej kupowane np od wydawnictwa kompas).



#37 OFFLINE   Gobio Gobio

Gobio Gobio

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1253 postów
  • Lokalizacjagórna Wisła
  • Imię:Wojtek

Napisano 15 kwiecień 2015 - 21:59

Nie jestem pewien czy na androida ale na iOs jest Galileo -polecam

#38 OFFLINE   ximus

ximus

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 152 postów

Napisano 26 maj 2015 - 16:34

Ktoś kojarzy w Lokusie ile waypiontów można wgrać?



#39 OFFLINE   suhhar

suhhar

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 989 postów

Napisano 16 czerwiec 2015 - 11:59

panowie pilnie potrzebny jakis program do miejscowek, ktory polecacie,prosty w obsludze i za darmo. Jest coś takiego ?



#40 OFFLINE   Sylwek K.

Sylwek K.

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 23 postów

Napisano 21 czerwiec 2015 - 15:17

W Galileo na IOS trzeba dokonać zakupu programu (3.99Euro), aby zaznaczać więcej niż jedną zakładkę, lepszym rozwiązaniem jest już MAPS.ME w której można pobrać mapy offline , a na Androida super apka jest Fishing Point , o której wspomniał wcześniej kolega.


Użytkownik Sylwek K. edytował ten post 21 czerwiec 2015 - 15:24





Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych