Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Jazie 2009


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
328 odpowiedzi w tym temacie

#301 OFFLINE   dragond500

dragond500

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 253 postów
  • LokalizacjaUK -Wrocław

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:21

@APTEKARZ

Cały czas jestem zaskoczony sprzęcikiem jakim łowisz Jazie, ale zaczyna mnie to troszke intrygować i chyba od przyszłego roku zdecyduję się na krok w twoją stronę i zmontuje podobnego kijka.

pzdr :mellow:

#302 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 08:37

Moim zdaniem kluczem do regularngo łowienia ryb jest dobre łowisko i obeność na nim, najlepiej jak najczęstsza. Sprzęt dobiera się do warunków nad wodą, a nie odwrotnie.

#303 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 18 wrzesień 2009 - 11:06

Moim zdaniem kluczem do regularngo łowienia ryb jest dobre łowisko i obeność na nim, najlepiej jak najczęstsza. Sprzęt dobiera się do warunków nad wodą, a nie odwrotnie.


Dokładnie Friko tak jak piszesz. Ja bym nawet dodał że sprzęt dobiera się do przynęt jakimi chcemy się posługiwać. W ostatnich latach castem było trudno rzucać ultra lekkimi wabikami. W tym roku nastąpił ogromny postęp w tym zakresie -> firma avail wypusciła na rynek rewolucyjne szpulki o masie 8g i głębokości 2.5mm (np do MG7 -> http://avail.jp/prod...5/ms_mt0725.htm). Przy tych szpulkach, uważany w ostatnich latach nr 1 do UL casta Conquest 51SS (masa szpulki 10g) jest przeszłością. Zaryzykowałbym nawet stwierdzenie że to jest zupełnie nowa klasa UL castingu. U rolka miałem okazje zobaczyć jakie są możliwości scorpiona 1001 z ową szpulka i efekty były poprostu porażające :huh:. Totalnym odjazdem jest najnowszy Aldebaran z ową szpulką 8g.

Na obecną chwile niewielu uzytkowników casta ma te szpulki, ale jak tylko z Japoni dojdzie do mnie przesyłka to postaram sie nakrecic jakiś filmik z testów i merytorycznie bez rzucania słów na wiatr pokazać jak miota wabiki.

Oczywiście zgodzę się w pełni z wami że multiplikator nigdy nie osiagnie takich możliwości jak korby bo to fizycznie niemożliwe - niemniej jednak tak jak napisał Firko, jeżeli łowisko nam pozwala na regularne lowienie dużych Jazi i Kleni przy uzyciu casta i wędkarzowi sprawia to przyjemność bo chce łowić castem to czego chciec wiecej ;). I nie chodzi tutaj o owy multiplikatorowy talibalizm ale o czerpanie przyjemności z naszego wspólnego hobby jakim jest wędkarstwo.



#304 OFFLINE   Friko

Friko

    SUM

  • Super moderatorzy
  • 18650 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 18 wrzesień 2009 - 11:21

jeżeli łowisko nam pozwala


Ot, i cała filozofia :D

Natomiast idąc w nieco inną stronę: czy to w spinningu czy to w castingu ślepą uliczą moim zdaniem jest wiara w to że sprzęt zapewni wędkarskie sukcesy. Droga do łowienia ładnych ryb nie wiedzie przez katalogi, strony internetowe czy rodbuilderskie pracownie ale przez błoto, bagno i chaszcze nad rzeką - albo jak coraz częściej w naszym przypadku - przez setki , tysiące kilometrów jakie pokonujemy zeby dojechać na dobre łowisko.

Kij czy kołowrotek / multiplikator MADE IN JAPAN za setki dolców sam nie nałowi :lol: więc jak ktoś uważa że sama inwestyca w sprzęt przełoży się na wyniki, to może srodze się zawieść

#305 OFFLINE   MATAS

MATAS

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 192 postów
  • LokalizacjaOslo

Napisano 18 wrzesień 2009 - 11:28

Natomiast idąc w nieco inną stronę: czy to w spinningu czy to w castingu ślepą uliczą moim zdaniem jest wiara w to że sprzęt zapewni wędkarskie sukcesy. Droga do łowienia ładnych ryb nie wiedzie przez katalogi, strony internetowe czy rodbuilderskie pracownie ale przez błoto, bagno i chaszcze nad rzeką - albo jak coraz częściej w naszym przypadku - przez setki , tysiące kilometrów jakie pokonujemy zeby dojechać na dobre łowisko.

Kij czy kołowrotek / multiplikator MADE IN JAPAN za setki dolców sam nie nałowi :lol: więc jak ktoś uważa że sama inwestyca w sprzęt przełoży się na wyniki, to może srodze się zawieść


No to jest chyba oczywiste - złota wędka i przynęta za 100 buksów nie wpływa na wyniki i efekty wędkarskie - absolutnie. Siedząc w Szwecji widzę że bardzo często przyjezdzają wędkarze o bardzo ubogich walorach sprzętowych i łowią szczupaki 120cm+!

Mój tata zawsze powtarza że najważniejsza jest wiara w przynęte. Ja bym do tego jeszcze dodał że trzeba uwierzyć w siebie - reszta przyjdzie sama ;). Jakie to ma znaczenie czy łowimy castem za 300 dolców czy korbą za 100zł - ważne zebysmy czerpali z tego przyjemność i wierzyli w swoje sukcesy wędkarskie, reszta przyjdzie sama.

#306 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 13:00

Pewnie że bezpośrednio nie wpływa na wyniki ale w nich pomaga na pewno.
.

Załączone pliki



#307 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 13:01

c.d.
.

Załączone pliki



#308 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:05

Dzisiaj jeśli chodzi o Jazie to dwa lorbaski 50+ ale z dużym plusem :o i mnogo kotów 40+.Fotki z holu takie sobie,może kiepskie,może dobre. :unsure:
.

Załączone pliki



#309 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:07

Jazie 50+
.

Załączone pliki



#310 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:08

Jazie 50+
.

Załączone pliki



#311 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:11

Jazie 50+.
.

Załączone pliki



#312 OFFLINE   Artech

Artech

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2684 postów
  • LokalizacjaSzczecin
  • Imię:Artur

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:16

Piękne rybki. Ale w dziale castingowym ostatnia rybka jest na innego wobka :lol:

#313 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 18 wrzesień 2009 - 20:26

Piękne rybki. Ale w dziale castingowym ostatnia rybka jest na innego wobka :lol:

:o Już zmieniłem.

#314 OFFLINE   szpiegu

szpiegu

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2534 postów
  • Lokalizacjadziki zachód :)

Napisano 19 wrzesień 2009 - 10:06

@aptekarz

a ten czarny wobler ma imitować zwiniętą pijawkę czy ślimaka :D no pochwal się co to jest.... poza tym gratuluje naprawdę rybnej wody i ciągłych holi

#315 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 19 wrzesień 2009 - 20:29

Szpiegu już wiesz co to jest i niech to zostanie dla Ciebie.Dzisiaj Rano bolki.Popołudniu Jazie.Połowić połowiłem ale nie szalały.Fotki w łapce więc nie wklejam idą do kajetu co gdzie na co itd. :o

#316 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 28 wrzesień 2009 - 16:20

Dzisiejszy 48cm złowiony w Narwiańskim Parku Narodowymhttp://img71.imageshack.us/img71/690/20090928119.jpg


#317 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 21 październik 2009 - 18:50

Jaśki dzisiaj pięknie współpracowały.Wklejam jedną fotkę i wiem że jest beznadziejna ale w dalszym ciągu nie opanowałem samowyzwalacza.Po za tym jak są brania to ja mam gorączkę.
Kijek Daiwa Morethan Branzino 85 8-35g 8-20lb,multi CC51,plećka stren 10 lb plus FC 70cm 10 lb.Przynęta wobler baryła prowadzona wachlarzem,łowisko-rzeka Wisła,godz.połowu ok 14stej.Jaś 53cm.
.

#318 OFFLINE   Tomy

Tomy

    SUM

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPipPip
  • 15991 postów

Napisano 21 październik 2009 - 18:54

Albo dwie wkleje.
.

Załączone pliki



#319 OFFLINE   Predatorhunter

Predatorhunter

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2078 postów
  • LokalizacjaHanau
  • Imię:Kamil

Napisano 22 październik 2009 - 07:49

Piekny Kaban :mellow: Gratki a co do fotek 1 nie jest zla a druga jak dla mnie bardzo fajna :mellow: nietypowe ujecie nietypowej rybki :D
zdr

#320 OFFLINE   Lester

Lester

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 544 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 22 październik 2009 - 18:38

Prawda, dzisiaj gryzły.Jeden z czterech-49cm.

http://img101.imageshack.us/img101/5267/20091022140.jpg




Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych