Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Mata do ważenia ryb.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 29 marzec 2009 - 07:29

Może już było, może nie ....

ProGuide Fish Hammock

pod adresem:

http://www.rapalaworld.com/accessory.php?s=aWQ9NDcmc2l2dT1hY 2Nlc3NvcmllcyZ0eXBlPTEmcD0xJmg9MTA2VlNDWU80

a kupić można np. tu:

http://www.reelfishing.co.uk/Rapala_ProGuide_Fish_Hammock.ht ml

#2 OFFLINE   lukexio

lukexio

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 399 postów
  • Imię:Łukasz

Napisano 29 marzec 2009 - 20:39

nie zle cena :D

#3 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 31 marzec 2009 - 02:44

Borykam się z kłopotem bezpiecznego wyhaczania i ewentualnego ważenia ryb (do tej pory nie ważyłem ich).
Chciałbym znaleźć coś na czym bezpiecznie położę np. szczupaka, jednocześnie mogąc go później zważyć i żeby wygodnie się to transportowało maszerując.
[OT]Ehhh jeśli dołożyć do tego wagę, aparat (najlepiej z mini statywem) + sprzęt stricte połowowy, oraz podstawowy prowiant to chyba na piesze wyprawy pomyślę o wózku karpiowym [OT/] :lol: <_< :lol:

Chciałbym pomacać materiał z jakiego ten worek jest zrobiony. Może być OK.

Pozdrawiam, Grzesiek

#4 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 08:46

Przeczytaj uważnie opis na stronie sprzedawcy. Myślę, że znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie Twoje wątpliwości dotyczące tej maty/siatki. Myślę także, że firma Rapala, w obecnej chwili, kiedy jest duża presja na dbałośc o kondycje C&R ryb, nie wypuściłaby gniota. Czasami warto zaufać profesjonalistom.
:D

#5 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 09:01

Witam,

Ok- niech bedzie po raz kolejny: maty siatkowe takie jak ta Rapala zostawiaja zdecydowanie wiecej sluzu szczupaka niz piankowe. Gotowa na prawde dobra mata jest produkt angielskiego Wychwooda- zapinany z obu stron, z uchwytami do wazenia ryby. Mojego Chuba musialem troche przerobic doszywajac uszka.Gdy cos takiego dodatkowo zmoczysz przed polozeniem ryby ma w moim mniemaniu najwieksze szanse powrotu w dobrej kondycji.

Wada takiego rozwiazania jest wielkosc ale to ma tylko znaczenie przy polowach z brzegu.

Pozdrawiam,

Bujo

#6 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 09:32

Gdy cos takiego dodatkowo zmoczysz przed polozeniem ryby ma w moim mniemaniu najwieksze szanse powrotu w dobrej kondycji.

.

Bujo,

Trochę mnie zaskoczyłeś. Wszędzie, ale to wszędzie, zalecane jest moczenie maty/worka/siatki przed kontaktem z rybą. niektórzy nawet zalecają wprowadzanie ryby do maty/worka/siatki w wodzie. :unsure:

Tym razem będę konsekwentny i ... zamówię ten hamak Rapali. Testy w Szwecji. Opiszę wrażenia, a Kolega Mifek zrobi zdjęcia! :mellow:


#7 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 09:37

Witam,

@kryst- te piankowe po prostu w moim mniemaniu sa lepsze, ot i tyle :D Uzywam ich juz pare ladnych lat bo oprocz wielkiego podbieraka sa wymogiem wpuszczenia na wiele lowisk.

Pozdrawiam,

Bujo

#8 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 10:56

@Bujo,

Proszę, nie myśl, że się czepiam. Szukam wyjaśnienia. Podbieraki są zrobione z hex mesh/micro mesh a mata do ważenia z extra soft material - oba materiały przyjazne rybom. Czemu więc występuje wymóg maty na łowisku? Można przecież zważyć rybę nie wyjmując jej z podbieraka (później odjąć wagę podbieraka). I tu widzę przewagę hamaka Rapali, bo ryba bedzie miała kontakt tylko z jednym podbierakiem/matą. Zaznaczam, że nie wiem z czego jest zrobiony hamak Rapali. Tego dowiem się jak kupię. :D

#9 OFFLINE   Bujo

Bujo

    Zaawansowany

  • Bloggerzy
  • PipPipPip
  • 4480 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 12:08

Witam,

Nie wiem jak zamierzasz podbierac szczupaki taka mata :D Lowienie tutaj jest tez troche inne. Wedki sa mocniejsze, plecionki zaczynaja sie od 40 lbs zas najczesciej jest to 65 lbs. Ryba jest podbierana najwczesniej jak jest to mozliwe. Ma przezyc, szczegolnie jesli jest to okaz. Po podebraniu jest kladziona na macie i wazona ( dlugosc tu sie nie liczy tylko waga).

Dlaczego nie mozna wazyc w podbieraku? Ciezko mi powiedziec. Jest to wymog lowisk i trzeba go uszanowac. Podbierak jakiego uzywam obecnie to dobra ''karpiowka'' z siatka bezwezlowa. I tak na nim zostaje wiecej sluzu niz na macie jakiej uzywam. Ryba na macie jakos mniej sie wierci, moze dlatego?

Pozdrawiam,

Bujo

#10 OFFLINE   kryst

kryst

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2028 postów

Napisano 31 marzec 2009 - 13:08

Dzięki Michał za wyjaśnienia.

Regulamin łowiska jest rzeczą świętą! Ot, pokombinowałem trochę. A tu trzeba trzymać się sprawdonych rozwiązań. :D

#11 OFFLINE   Maynard

Maynard

    Cast Spinn C&R

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1912 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 01 kwiecień 2009 - 00:13

Witam,

Ok- niech bedzie po raz kolejny: maty siatkowe takie jak ta Rapala zostawiaja zdecydowanie wiecej sluzu szczupaka niz piankowe. Gotowa na prawde dobra mata jest produkt angielskiego Wychwooda
(...)
Wada takiego rozwiazania jest wielkosc ale to ma tylko znaczenie przy polowach z brzegu.

Pozdrawiam,

Bujo


Właśnie o tę poręczność mi chodzi, głównie maszeruję
A że siatka, węzełki nie służą (zwłaszcza szczupakom) to niestety prawda i pełna zgoda z mojej strony. Dlatego szukam rozwiązania.

Pozdrawiam, Grzesiek




Użytkownicy przeglądający ten temat: 3

0 użytkowników, 3 gości, 0 anonimowych