Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#4241 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 23 luty 2023 - 18:31

Moim zdaniem BG, BG i jeszcze raz BG. Piękny czołg Daiwie wyszedł. Ja mam pierwszą generację Prorexa i między BG różnią się jednym łożyskiem. Tak Marcinie, mój jest lepszy odrobinę

https://allegro.pl/o...000-13031408102

Masz na myśli ten młynek?


  • Hesher lubi to

#4242 OFFLINE   fladra

fladra

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 107 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Bartosz

Napisano 23 luty 2023 - 18:48

Ten co podałeś w linku to 4000, ale uważaj bo to kawał betoniary. To nie jest normalne 4000. 2500 spokojnie tobie wystarczy.

Użytkownik fladra edytował ten post 23 luty 2023 - 18:49


#4243 OFFLINE   Hesher

Hesher

    Ekspert

  • Lurebuilding Team
  • PipPipPipPip
  • 6311 postów
  • LokalizacjaPułtusk
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Prażmowski

Napisano 23 luty 2023 - 18:58

https://allegro.pl/o...000-13031408102

Masz na myśli ten młynek?


https://allegro.pl/o...000-13031408102

Masz na myśli ten młynek?


Tak, dobra betoniarka ale tak jak kolega napisał, 2500 max 3000. Dwa i pół k miałem ostatnio w ręku. Bajka.

#4244 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 23 luty 2023 - 20:05

Tez się zastanawiałem nad BG ale jeden z naszych forumowych kolegów odradził bo właśnie 2500 zajechał łowiąc do 35g.

#4245 OFFLINE   Pat92

Pat92

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 177 postów
  • LokalizacjaMazowieckie

Napisano 23 luty 2023 - 21:32

Ryobi 4000 miał 315g.

Daiwa bg 2500 ma 265g a 3000: 305g.

 

Generalnie ten ryobi wyważał mi patyk w miare, ale miałem takze wrazenie, ze to za ciezki mlynek do lowienia od 10-30g. 
Moze mi powiecie czy te 40g beda mialy gigantyczne znaczenie?



#4246 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 21:41

Cześć,
ponownie :-)
jestem po zakupie Daiwa BG MQ 4000, wcześniej dużo wątpliwości, moich zapytań na "jerkbait" i gdzie indziej, sory, info wrzucę w kilku wątkach, może dotrze do szerszego grona, jak zdenerwuje to przepraszam bo w dobrej wierze :-)
Praca jest płynna, nie czuć dyskomfortu na rączce ani różnicy w pracy do standardu przełożenia 5 i coś. Nad kołowrotkiem długo się zastanawiałem (ma zastąpić Slammera a być lżejszy) , dużo zapytań na różnych "forach", różne odpowiedzi, "misz masz", wszystko katalogowo mi się podobało (aluminium, moc, waga, wyższa półka jak dla mnie"), ale bałem się "ciężkiej" korbki, to wysokie (zarazem sprzyjające przy ściąganiu dalekiego "trolla") przełożenie (złe doświadczenia z "białymi" Straick-ami z hamulcem walki i przełożeniem ponad 6, ale to ponad ćwierć wieku temu), zaryzykowałem, kupiłem i teraz mogę pomóc tą informacją :-) 
Chyba?
- moc całości czuć "mocno", lekkość konstrukcji też "czuć lekko", płynność pracy super, oporów - zero, a w "praniu" wyjdzie trwałość, ale raczej się nie obawiam, na ogół jak dotkniesz, widzisz i czujesz to wiesz, no ale "starych mercedesów już nie ma", trzeba przywyknąć, a może perełka? . Ogólnie wielkie super, no poza ceną :-)
Kupiłem w plecionie po cenie aktualnej 989, tam gdzie taniej to po telefonie okazuje się że nie ma, jak gdzieś proponują że ściągną to dużo powyżej 1,2 t. Jak zaczynałem się interesować to mogłem kupić za 800, no ale "frycowe". Teraz wezmę jeszcze jednego drogiego i dokupię jedną drogą szpulę na dwa - będzie taniej :-)   Zapomnę i będę się cieszył zabawkami. Jeszcze moje przemyślenia - Daiwę BG MQ 3000 warto (i to bym/będę robił to) wziąść jak będzie tańsza o minimum 200pln od BG MQ 4000. Korpus i moc ta sama, różnica w wadze niewielka (rotor i szpula minus parę gram), oba i tak są bardzo lekkie więc warto myśleć o dwóch takich samych i dla nich jednej drogiej szpuli zapasowej. Przymierzałem swoje "cacko" do moich kiiji shimano speedmaster, technium i beastmaster (choć BG MQ kupiona została do Daiwa Lexa 2,4 50-100, dzielona rękojeść, rewelacja, tam zostanie) i tu wyszły delikatne minusy dla "fochów" jak ja. Nie pasuje do wędek w kolorystyce czarnej ze złotem, sorry, dupa :-)
Może się przyda i pomoże


#4247 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 21:42

Cześć,
ponownie :-)
jestem po zakupie Daiwa BG MQ 4000, wcześniej dużo wątpliwości, moich zapytań na "jerkbait" i gdzie indziej, sory, info wrzucę w kilku wątkach, może dotrze do szerszego grona, jak zdenerwuje to przepraszam bo w dobrej wierze :-)
Praca jest płynna, nie czuć dyskomfortu na rączce ani różnicy w pracy do standardu przełożenia 5 i coś. Nad kołowrotkiem długo się zastanawiałem (ma zastąpić Slammera a być lżejszy) , dużo zapytań na różnych "forach", różne odpowiedzi, "misz masz", wszystko katalogowo mi się podobało (aluminium, moc, waga, wyższa półka jak dla mnie"), ale bałem się "ciężkiej" korbki, to wysokie (zarazem sprzyjające przy ściąganiu dalekiego "trolla") przełożenie (złe doświadczenia z "białymi" Straick-ami z hamulcem walki i przełożeniem ponad 6, ale to ponad ćwierć wieku temu), zaryzykowałem, kupiłem i teraz mogę pomóc tą informacją :-) 
Chyba?
- moc całości czuć "mocno", lekkość konstrukcji też "czuć lekko", płynność pracy super, oporów - zero, a w "praniu" wyjdzie trwałość, ale raczej się nie obawiam, na ogół jak dotkniesz, widzisz i czujesz to wiesz, no ale "starych mercedesów już nie ma", trzeba przywyknąć, a może perełka? . Ogólnie wielkie super, no poza ceną :-)
Kupiłem w plecionie po cenie aktualnej 989, tam gdzie taniej to po telefonie okazuje się że nie ma, jak gdzieś proponują że ściągną to dużo powyżej 1,2 t. Jak zaczynałem się interesować to mogłem kupić za 800, no ale "frycowe". Teraz wezmę jeszcze jednego drogiego i dokupię jedną drogą szpulę na dwa - będzie taniej :-)   Zapomnę i będę się cieszył zabawkami. Jeszcze moje przemyślenia - Daiwę BG MQ 3000 warto (i to bym/będę robił to) wziąść jak będzie tańsza o minimum 200pln od BG MQ 4000. Korpus i moc ta sama, różnica w wadze niewielka (rotor i szpula minus parę gram), oba i tak są bardzo lekkie więc warto myśleć o dwóch takich samych i dla nich jednej drogiej szpuli zapasowej. Przymierzałem swoje "cacko" do moich kiiji shimano speedmaster, technium i beastmaster (choć BG MQ kupiona została do Daiwa Lexa 2,4 50-100, dzielona rękojeść, rewelacja, tam zostanie) i tu wyszły delikatne minusy dla "fochów" jak ja. Nie pasuje do wędek w kolorystyce czarnej ze złotem, sorry, dupa :-)
Może się przyda i pomoże


#4248 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 21:45

Cześć,
ponownie :-)
jestem po zakupie Daiwa BG MQ 4000, wcześniej dużo wątpliwości, moich zapytań na "jerkbait" i gdzie indziej, sory, info wrzucę w kilku wątkach, może dotrze do szerszego grona, jak zdenerwuje to przepraszam bo w dobrej wierze :-)
Praca jest płynna, nie czuć dyskomfortu na rączce ani różnicy w pracy do standardu przełożenia 5 i coś. Nad kołowrotkiem długo się zastanawiałem (ma zastąpić Slammera a być lżejszy) , dużo zapytań na różnych "forach", różne odpowiedzi, "misz masz", wszystko katalogowo mi się podobało (aluminium, moc, waga, wyższa półka jak dla mnie"), ale bałem się "ciężkiej" korbki, to wysokie (zarazem sprzyjające przy ściąganiu dalekiego "trolla") przełożenie (złe doświadczenia z "białymi" Straick-ami z hamulcem walki i przełożeniem ponad 6, ale to ponad ćwierć wieku temu), zaryzykowałem, kupiłem i teraz mogę pomóc tą informacją :-) 
Chyba?
- moc całości czuć "mocno", lekkość konstrukcji też "czuć lekko", płynność pracy super, oporów - zero, a w "praniu" wyjdzie trwałość, ale raczej się nie obawiam, na ogół jak dotkniesz, widzisz i czujesz to wiesz, no ale "starych mercedesów już nie ma", trzeba przywyknąć, a może perełka? . Ogólnie wielkie super, no poza ceną :-)
Kupiłem w plecionie po cenie aktualnej 989, tam gdzie taniej to po telefonie okazuje się że nie ma, jak gdzieś proponują że ściągną to dużo powyżej 1,2 t. Jak zaczynałem się interesować to mogłem kupić za 800, no ale "frycowe". Teraz wezmę jeszcze jednego drogiego i dokupię jedną drogą szpulę na dwa - będzie taniej :-)   Zapomnę i będę się cieszył zabawkami. Jeszcze moje przemyślenia - Daiwę BG MQ 3000 warto (i to bym/będę robił to) wziąść jak będzie tańsza o minimum 200pln od BG MQ 4000. Korpus i moc ta sama, różnica w wadze niewielka (rotor i szpula minus parę gram), oba i tak są bardzo lekkie więc warto myśleć o dwóch takich samych i dla nich jednej drogiej szpuli zapasowej. Przymierzałem swoje "cacko" do moich kiiji shimano speedmaster, technium i beastmaster (choć BG MQ kupiona została do Daiwa Lexa 2,4 50-100, dzielona rękojeść, rewelacja, tam zostanie) i tu wyszły delikatne minusy dla "fochów" jak ja. Nie pasuje do wędek w kolorystyce czarnej ze złotem, sorry, dupa :-)
Może się przyda i pomoże


#4249 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 luty 2023 - 21:59

shimano speedmaster, technium
Może się przyda i pomoże

czy w uchwyt SpeedMastera wchodzi stopka? Czy masz taki uchwyt kołowrotka jak poniżej ?

Załączone pliki



#4250 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 22:22

dokładnie taki,

ja w slammerach nie skracam stopki tylko spiłowuję od góry takie dwie wystające krawędzie, odchudzam ją.

Ogólnie to moim zdaniem najpierw należy zdjąć warstwę "piórek" żeby zostawić sensowne minimum a jak się nie spasuje to dopiero skracać długość stopki.



#4251 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 luty 2023 - 22:39

dokładnie taki,
ja w slammerach nie skracam stopki tylko spiłowuję od góry takie dwie wystające krawędzie, odchudzam ją.
Ogólnie to moim zdaniem najpierw należy zdjąć warstwę "piórek" żeby zostawić sensowne minimum a jak się nie spasuje to dopiero skracać długość stopki.

Ale jak wchodzi ta BG MQ w tego SpeedMastera? Mieści się ?

#4252 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 22:46

"Slammera" moim zdaniem nie spasujesz z uchwytem "zamykającym" "shimano", zostanie ten głupi centymetr lub bardziej dwa przerwy, w latach '90   -   20 wieku to shimanowskie drewno/uchwyt się zamykało. Teraz na moje najnowsze 3 kije speedmaster dx i 3 stradic-ki fl - "przerwa" przy dociśnięciu naprawdę na max jest 1 - 1,5 cm.

Kiedyś kołowrotek super gt z kijem technium lub beastmaster (speedmaster to już ikona wtedy) zamykał się na "zero", po to to zostało stworzone jako przewaga nad konkuręcją w latach '90. Teraz to dupa ?!



#4253 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 23 luty 2023 - 22:46

Ogólnie wychodzi z tego że jak pogadasz to się dowiesz :-)



#4254 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 23 luty 2023 - 23:01

Ogólnie wychodzi z tego że jak pogadasz to się dowiesz :-)

Ale widzisz że ja go spasowałem czy nie? Bo wchodzi jak nad nim popracowałem. Widać na focie. Ja się pytam jak ta BG MQ 4000 wchodzi w ten uchwyt w SpeedMasterze :-)

Użytkownik Darek_W edytował ten post 23 luty 2023 - 23:02


#4255 OFFLINE   uzytkownikjerkbait

uzytkownikjerkbait

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 79 postów

Napisano 24 luty 2023 - 07:40

Sprawdziłem, też się nie dokręca. Ja tą daiwę kupiłem do kija Daiwa Lexa 2,4 50-100g z dzieloną rękojeścią, jest tam uchwyt fuji i też się nie dokręca, zostaje 1cm, ale nie będę piłował kołowrotka za 1t, przeżyję



#4256 ONLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 457 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 24 luty 2023 - 09:45

Sprawdziłem, też się nie dokręca. Ja tą daiwę kupiłem do kija Daiwa Lexa 2,4 50-100g z dzieloną rękojeścią, jest tam uchwyt fuji i też się nie dokręca, zostaje 1cm, ale nie będę piłował kołowrotka za 1t, przeżyję

zupełnie rozumiem chodziło mi tylko o info o wielkości stopki, dzięki

#4257 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 luty 2023 - 12:08

Panowie, które szpule mogą być kompatybilne z Twin Power 4000PG FD (2023)?

Próbowałem znaleźć oczywiscie oryginał (najchętniej płytką szpulę) ale totalnie nigdzie ich nie ma... a może źle szukam?



#4258 OFFLINE   saitt

saitt

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 816 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Paweł

Napisano 28 luty 2023 - 12:13

Jak chcesz płytszą to szukaj rozmiaru 4000MHG. Poza TP będą pasować szpule od Stelli, Vanqisha od 2019r wzwyż, stradica FL, Vanforda

#4259 OFFLINE   karuzo27

karuzo27

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 207 postów
  • LokalizacjaWWA
  • Imię:Mateusz

Napisano 28 luty 2023 - 12:18

Wielkie dzieki, próbowałem odkopać te informacje tu na forum ale to podsumowanie wyczerpuje temat. Swoją drogą od stradica?! nie pomyślałem, mam w tym samym rozmiarze i dziś to przymierzę. Fakt, ze zależy mi na płytkiej więc jeszcze tak czy siak spróbuję zaplować. 



#4260 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 28 luty 2023 - 18:20

Odpowiednik daiwy bg 2500, nie najnowszej mq, tylko starszy model, w stajni shimano - w sesie kultura pracy, przewidywalna trwałość - cena.. Podpowiecie ? Czy jednak bg.. Szukam kołowrotka do kijka 17lbs, przynęty max 30g ale raczej użytkowo 15-20g.

Użytkownik Bolesław edytował ten post 28 luty 2023 - 18:51





Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych