Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#4341 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:05

Na stole jeszcze wszelkiej maści Zaubery + ich klony . Od święta taka 5 ich nie zajedzie , jest gwarancja . Nie żal ich katować - tanie a w razie zgonu pewniak giełdowy z kategorii "dawca części ". Kolorystycznie chyba wszelkie odcienie tęczy już dostępne...

#4342 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:17

Szczerze to niestety mi osobiście przychodzi na myśl tylko Daiwa BG 2500/3000
To są naprawdę świetne maszynki, polub się z tym kolorem :)
Ultegra FB to tez bardzo fajny i mocny młynek, ale cięższy i droższy, poza tym chyba ciężko teraz dostać.

Ultegra cięższa ? Kolor kolorem.. wiem że to "pedalskie" ale tak mi się chciało szaro czarnę wędkę zbudować..😇 Ta korba w bg.. może chociaż knob A i szpula nie złota od innej daiwy pasuje..🙂 Wracając do ultegry.. uważasz że da radę vs daiwa bg ? Tobie ufam...😉

Użytkownik Bolesław edytował ten post 11 kwiecień 2023 - 20:18


#4343 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:23

A tam korba od żuka. Zawsze można wymienić knoba, mi akurat leży ten w daiwie BG ,ale ja to łapy niedźwiedzie mam. Bynajmniej tak żona mówi w pewnych okolicznościach :D

Użytkownik mepps edytował ten post 11 kwiecień 2023 - 20:24

  • Darek_W lubi to

#4344 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:30

A tam korba od żuka. Zawsze można wymienić knoba, mi akurat leży ten w daiwie BG ,ale ja to łapy niedźwiedzie mam. Bynajmniej tak żona mówi w pewnych okolicznościach :D

Dobra żona. Kocha znaczy🙂👍
  • Biesan lubi to

#4345 OFFLINE   przemo_w

przemo_w

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2292 postów
  • Imię:Przemek

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:37

Ja tam do kija 7-28gr do opadu zapiąłem stradica C3000 bo akurat taki miałem wolny, tzn ostał mi się z innego kija. Miałem do wyboru między Daiwą BG 3000 a tym stradic,takie mi się zwolniły po pójściu w casting. Stradic jakoś lepiej pasował do kija 2.10cm 7-28. Padnie to padnie ,mam to gdzieś :D Dam znać po jednym czy dwóch sezonach.


Zdrowe podejście. A jak padnie to za niecałe 200zł kupisz nowy napęd i dalej będzie walczył.
  • Biesan lubi to

#4346 OFFLINE   Biesan

Biesan

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1130 postów

Napisano 11 kwiecień 2023 - 20:43

Ewentualnie oddam młodemu na dokończenie a sam będę miał pretekst do kupna czegoś innego :D tak to już jest w dzisiejszych czasach, kupując pralkę liczę się z tym że może nie dotrwać do końca gwarancji, w kołowrotkach wcale nie jest inaczej.
  • saitt lubi to

#4347 OFFLINE   Darek_W

Darek_W

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 455 postów
  • LokalizacjaJózefosław
  • Imię:Dariusz

Napisano 11 kwiecień 2023 - 22:29

Ultegra cięższa ? Kolor kolorem.. wiem że to "pedalskie" ale tak mi się chciało szaro czarnę wędkę zbudować.. Ta korba w bg.. może chociaż knob A i szpula nie złota od innej daiwy pasuje.. Wracając do ultegry.. uważasz że da radę vs daiwa bg ? Tobie ufam...

można na Ali całą korbę kupić do BG. Wkręcasz i już ! Nic wiercić nie trzeba. Mam jedną, chodzi fajnie.

#4348 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 12 kwiecień 2023 - 00:17

Daiwa BG w porownaniu do kultury pracy-nawijaniu,w stosusku do Ultegry to jak Żuk do VWgen

#4349 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 kwiecień 2023 - 07:48

Ultegra cięższa ? Kolor kolorem.. wiem że to "pedalskie" ale tak mi się chciało szaro czarnę wędkę zbudować..😇 Ta korba w bg.. może chociaż knob A i szpula nie złota od innej daiwy pasuje..🙂 Wracając do ultegry.. uważasz że da radę vs daiwa bg ? Tobie ufam...😉


Ultegra FB 4000 na pewno da radę. Tam jest niskie przełożenie, 50g gumy zwijała jak wściekła, obrotówka nr. 5 też nie będzie problemem.

Edit: w sumie przyszedł mi jeszcze do głowy Shimano Spheros.
Czyli morska, mocna, o dziwo lekka maszyna z najtańszym wormshaftem ze stajni Shimano, ale sam nie miałem w rękach, wiec to tylko teoria. Zdaje się, że to taka Ultegra okrojona z łożysk. Nawet byś się prawie zmieścił w budżecie

Użytkownik GroPerch edytował ten post 12 kwiecień 2023 - 07:52


#4350 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 kwiecień 2023 - 07:53

Daiwa BG w porownaniu do kultury pracy-nawijaniu,w stosusku do Ultegry to jak Żuk do VWgen


Ale co tu bedzie żukiem a co foldzsfagenem? 😂
moja BG kulturą pracy nie odbiega od najdroższych kołowrotków.

Użytkownik GroPerch edytował ten post 12 kwiecień 2023 - 07:54


#4351 OFFLINE   Bolesław

Bolesław

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 557 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 12 kwiecień 2023 - 10:41

Ultegra FB 4000 na pewno da radę. Tam jest niskie przełożenie, 50g gumy zwijała jak wściekła, obrotówka nr. 5 też nie będzie problemem.

Edit: w sumie przyszedł mi jeszcze do głowy Shimano Spheros.
Czyli morska, mocna, o dziwo lekka maszyna z najtańszym wormshaftem ze stajni Shimano, ale sam nie miałem w rękach, wiec to tylko teoria. Zdaje się, że to taka Ultegra okrojona z łożysk. Nawet byś się prawie zmieścił w budżecie


Dzięki GroPerch.. Chyba jednak pójdę w ultegrę fb 3000 z nislim przełożeniem. A bg kręci moim zdaniem świetnie. To fakt. Bardzo fajny kołowrotek. I mając ją w ręku nie trąca chińskim fajansem z bazaru jak większość współczesnych plastikowych świecidełek.
  • Darek_W lubi to

#4352 ONLINE   GroPerch

GroPerch

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 345 postów
  • LokalizacjaPółnocny Wschód i Wwa
  • Imię:Filip

Napisano 12 kwiecień 2023 - 12:00

Dzięki GroPerch.. Chyba jednak pójdę w ultegrę fb 3000 z nislim przełożeniem. A bg kręci moim zdaniem świetnie. To fakt. Bardzo fajny kołowrotek. I mając ją w ręku nie trąca chińskim fajansem z bazaru jak większość współczesnych plastikowych świecidełek.


Ja bym jednak szedł w oczko większy rozmiar

#4353 OFFLINE   MatB

MatB

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaZgierz
  • Imię:Mateusz
  • Nazwisko:Balcerzak

Napisano 12 kwiecień 2023 - 12:52

Czy ktoś z szanownych używa daiwy (model nie istotny liczy się rozmiar:) LT 3000-xh do ganiania za bolkami z wędką ok 12lb i może się podzielić wrażeniami?



#4354 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 kwiecień 2023 - 13:54

To jak już tak pytamy, i ja rzucę zagadnienie:
Kołowrotek do UL. Jakie są realne różnice w Daiwach:
Prorex X LT, Regal LT, Ninja LT? Pytam o użytkowanie a nie dane z katalogu (Nb nie znalazłem info czy ten Prorex ma wkrecaną korbę?)
Coś budżetowego, do 300pln, z lini LT Daiwy, w rozmiarze 1000/2000, jako zapas i dodatek. Nawet przy UL nie będzie tyrane

#4355 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 12 kwiecień 2023 - 14:53

Posiadam Prorex X LT. Nie ma wkręcanej korby. Wybrałem go ze względu na kolor, pasował mi do wędki. Do UL się nadaje. Co mnie w nim denerwuje to hamulec. Im bardziej go luzuje to tym słabiej trzyma się szpula. Jakoś to w daiwach gorzej niż Shimano rozwiązane. Nie wiem jak to opisać. W tanim gównie z Shimano jestem w stanie poluzować dużo hamulec i jeszcze dość mocno trzyma się szpula. W daiwie jak mocno poluzuje to szpula już zaczyna lekko latac, z tendencją do odchyłów góra dol. W tanim szajsie z Shimano lepiej to spasowano. Hamulec jest bardziej płynny, mimo jakby mniejszego zakresu skoku.

#4356 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 12 kwiecień 2023 - 17:32

@Gnat, to samo wrażenie miałem w starej Ninja A. Szpula latała jak świński ryj po korycie.
Dzięki za info, w takim układzie to chyba nie warto płacić za Prorex X skoro to Ninja z jednym więcej łożyskiem

#4357 OFFLINE   Marcin70

Marcin70

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 184 postów
  • Imię:Marcin

Napisano 12 kwiecień 2023 - 19:30

Posiadam Prorex X LT. Nie ma wkręcanej korby. Wybrałem go ze względu na kolor, pasował mi do wędki. Do UL się nadaje. Co mnie w nim denerwuje to hamulec. Im bardziej go luzuje to tym słabiej trzyma się szpula. Jakoś to w daiwach gorzej niż Shimano rozwiązane. Nie wiem jak to opisać. W tanim gównie z Shimano jestem w stanie poluzować dużo hamulec i jeszcze dość mocno trzyma się szpula. W daiwie jak mocno poluzuje to szpula już zaczyna lekko latac, z tendencją do odchyłów góra dol. W tanim szajsie z Shimano lepiej to spasowano. Hamulec jest bardziej płynny, mimo jakby mniejszego zakresu skoku.

Mam dobrego spawacza, alu kwasówka itp.  sobie poradzi.



#4358 OFFLINE   Gnat

Gnat

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 242 postów
  • LokalizacjaLegnica

Napisano 18 kwiecień 2023 - 05:58

To jest amelinium tego nie pospawasz.

#4359 OFFLINE   konrado

konrado

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 135 postów
  • LokalizacjaŚroda Wlkp
  • Imię:Konrad

Napisano 20 kwiecień 2023 - 20:26

Może się ktoś wypowiedzieć na temat Daiwy Airity model 2020? Raczej modelu 3000 że względu zastosowania lekki sandacz okoń na ciężej czyli około 12g.

Użytkownik konrado edytował ten post 20 kwiecień 2023 - 20:42


#4360 OFFLINE   Alexspin

Alexspin

    No comment - subjective opinion only

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3746 postów
  • LokalizacjaŁódź (łowiska O/Sieradz, O/Piotrków).
  • Imię:Aleksander
  • Nazwisko:senatorskie

Napisano 22 kwiecień 2023 - 06:45

(...) Bynajmniej tak żona mówi w pewnych okolicznościach :D

:doh:
https://polszczyzna....jmniej-roznice/






Użytkownicy przeglądający ten temat: 6

0 użytkowników, 6 gości, 0 anonimowych