Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#281 OFFLINE   szczupły Krzysiek

szczupły Krzysiek

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów

Napisano 22 styczeń 2016 - 09:46

Bierz Arcticę, gdzie nie czytam czy rozmawiam z kolegami, to słyszę o niej samo dobro.

 

 

Dwie sztuki w dłoń porównaj i bierz. Kasa jest na tyle "odrabialna" że nie ma co sie zastanawiać tygodniami :)

Arctica kupiona :):):) Oby do wiosny



#282 OFFLINE   wislokowy88

wislokowy88

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 145 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 03:55

Panowie, temat prawdopodobnie się już pojawił (nie obserwuję na bieżąco życia niniejszego 15 stronnicowego tematu). Co myślicie o TP 2016 Hagane. Noszę się z zakupem 2500S lub C3000. Postawiłem na Shimano, ponieważ jestem usatysfakcjonowany z użytkowania innymi kołowrotkami z tej firmy. Mianowicie Shimano Technium 2500FC, Stradic 2500FB i TP 2500MgS Shallow Special. Te dwa pierwsze stosuję do kleniowo-pstrągowych zestawów. Ten ostatni do okoniówki, za wzdręgami, jak również za kleniem. Mam już kołowrotki wielkości 2500, więc prawdopodobnie zdecyduję się na TP C3000. Kołowrotek nadal z myślą o kleniach, jaziach na lekko, sporadycznie na wyprawy za szczupakiem i brzaną. Jakie jest Wasze stanowisko?



#283 OFFLINE   Majo

Majo

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1095 postów

Napisano 23 styczeń 2016 - 11:49

U góry jest okienko wyszukiwarki, wpisz twin power, zaznacz przeszukaj ten temat i nie musisz obserwować na bieżąco życia 15 stronnicowego wątku. Jeśli to faktycznie nowość 2016r(nie śledzę nowinek) to jak myślisz-ile dostaniesz opinii??? Zwłaszcza praktycznych, i najlepiej znad wody??? :rolleyes: Do takich lekkich zastosowań na pewno da radę, nie przesadzajmy, że okoniowe przynęty czy kleniowe woblerki go zajeżdżą :)


  • Marcyś i Luckyguliver lubią to

#284 OFFLINE   blady00

blady00

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 15 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Tomasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 18:40

Caldia 4000 na bolenie ,szczupaki, nie za duża? Mam okazję wziąć tanio 


Użytkownik blady00 edytował ten post 23 styczeń 2016 - 18:40


#285 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 23 styczeń 2016 - 20:01

To juz spory kolowrotek . Moim zdaniem za duzy , szczegolnie pod bolka


Użytkownik bomber edytował ten post 23 styczeń 2016 - 20:04


#286 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 22:04

Panowie, czy obecnie jest jakaś różnica między Zauberem z dystrybucji Kongera (Dragon?), a tym produkowanym dla rynku niemieckiego? Warto dopłacać i ograniczać gwarancję do 2 lat? Pozdrawiam.



#287 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:20

To jeden z większych mitów jakie wyczytałem w internecie - Chińczyk wrzucający na końcu taśmy kołowrotki w zależności od szumów , stuków jakie wydają i segregujący - Konger , Ukraina , Dragon , Niemcy ...



#288 OFFLINE   leszczynski.bp

leszczynski.bp

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 240 postów
  • LokalizacjaZąbki/Bielsk Podlaski
  • Imię:Łukasz

Napisano 23 styczeń 2016 - 23:48

Czyli ściema i bez różnicy z której dystrybucji? Można jeszcze kupić te z odkręcaną rączką? Konger chyba oferuje składane za pomocą tego nieszczęsnego przycisku?



#289 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 styczeń 2016 - 00:11

Ściema w mojej opinii - kupiłem teraz Zaubera od Dragona , korbkę wymieniłem na tą z Red Arca bo pomimo tego, że składana to nie pasuje do tego kołowrotka (ergonomia i rozmiar).To masowa produkcja , sieczka totalna - w każdej dystrybucji są buble i lepsze egzemplarze.


Użytkownik Szymon82 edytował ten post 24 styczeń 2016 - 00:12


#290 OFFLINE   Negra

Negra

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3377 postów
  • LokalizacjaNiebo

Napisano 24 styczeń 2016 - 09:24

No chyba ze produkuja je w kilku fabrykach a te z najtanszych ida do Polski.



#291 OFFLINE   Szymon82

Szymon82

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1600 postów
  • LokalizacjaŁódź
  • Imię:Szymon

Napisano 24 styczeń 2016 - 13:02

Doszukiwanie się teorii spiskowych w produkcji Zauberopodobnych mocno wykracza już poza granice mojej wyobraźni.
  • Kamil_Be lubi to

#292 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 24 styczeń 2016 - 13:44

Ktoś może pamięta jak się kupowalo produkty techniczne z ZSRR? Trzeba bylo sprawdzić datę i godzinę produkcji. Najlepsze były z początku miesiąca (zanim rozkradli dostawę surowców) i z końca tygodnia w godzinach popołudniowych (bo już byli względnie trzeźwi).
Pierwsza zmiana w poniedziałki jechała na kilku promilach, a z konca miesiąca do legendy przeszła partia motocykli Ural z tlokami z kawałka drewna.

#293 OFFLINE   Hanibal

Hanibal

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 59 postów
  • Lokalizacjatam gdzie biorą
  • Imię:Paweł

Napisano 24 styczeń 2016 - 21:26

Ja zamieniłem korbkę od pasiona, bo w redach mam problem z korbka. W każdej z 2 zrobił się mały luz między knobem a metalową częścią. W sumie nawet w zauberze cf to samo tylko tam jest możliwość skasowania, więc skasowałem  :) Co do działania samych zauberów i klonów, to przy normalnym użytkowaniu i zmianie łożysk w rolkach działają już kilka lat bez zastrzeżeń.



#294 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 11:41

Witam

 

Szukam młynka do UL i zainteresowało mnie w/w  Soare.  Sparowany będzie z Phenixem FX 862-2

 

Jestem w posiadaniu Fx 701-1 + TP 1000FB, jak  dla mnie super zestaw  na łódkę, ale z brzegu trochę za krótki .

 

Przydały by się też nieco dłuższe rzuty, więc zastanawiam się nad wyborem wielkości 2000 czy 2500 .

 

Co myślicie o tym kręciołku, czy nada się do FX-a ?  czy takie 160g (wielkość 2000)  wyważy ten kij, i jak się ma ten młynek do

 

sprawdzonych konstrukcji konstrukcji takich jak np Biomaster  czy TP ?

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedż ?

 

Pozdrawiam.Sławek

 

 

 

 



#295 OFFLINE   Jozi

Jozi

    Ekspert

  • +Forumowicze
  • PipPipPipPip
  • 9666 postów
  • LokalizacjaBieszczady
  • Imię:Józek

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:20

Shimano 2500 bierz do tego kija. Masz już uzbrojony czy będzie dopiero zbroił, istotne by startowa albo była większa albo odstawiona odpowiednio od kołowrotka.

#296 OFFLINE   DarekM

DarekM

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 572 postów
  • LokalizacjaPieńsk

Napisano 25 styczeń 2016 - 12:42

Cześć też miałem ten sam problem co ty z wyborem kołowrotka do FX 701-1 ,ale wczoraj pojechałem na pstrągi i do phenixa podpiołem  starego Luwiasa 2506 ważącego 215 gram i po problemie. Kołowrotek wyważa kij idealnie ,żuty bardzo celne i na zadowalające odległości.



#297 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 15:31

 przy 701 mam startową 16 pb min, to tutaj do 2500 trzeba by było 20



#298 OFFLINE   Profil_Nieaktywny

Profil_Nieaktywny

    Sparta Rods

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 3476 postów
  • Imię:Łukasz
  • Nazwisko:Borucki

Napisano 25 styczeń 2016 - 15:43

Witam

 

Szukam młynka do UL i zainteresowało mnie w/w  Soare.  Sparowany będzie z Phenixem FX 862-2

 

Jestem w posiadaniu Fx 701-1 + TP 1000FB, jak  dla mnie super zestaw  na łódkę, ale z brzegu trochę za krótki .

 

Przydały by się też nieco dłuższe rzuty, więc zastanawiam się nad wyborem wielkości 2000 czy 2500 .

 

Co myślicie o tym kręciołku, czy nada się do FX-a ?  czy takie 160g (wielkość 2000)  wyważy ten kij, i jak się ma ten młynek do

 

sprawdzonych konstrukcji konstrukcji takich jak np Biomaster  czy TP ?

 

Z góry dzięki za każdą podpowiedż ?

 

Pozdrawiam.Sławek

 

ten soare można ustawić na równi z tp,to maleństwo ma nad wyraz ciekawe koło przekładni, także nie martwiłbym się o wtopę, mimo wszystko w zależności od budżetu za jaki ma Kolega możliwość owy młynek zanabyć proponuje zerknąć na vanquisha bo dużo drożej chyba nie wyjdzie, ewentualnie jakąś ładną małą stelle minimalnie cięższą, ten soare nie jest złym młynkiem do tych ul i xul ale cena troszkę mnie odrzuca i design nie porywa do chęci zakupu.

 

Pozdrawiam



#299 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 25 styczeń 2016 - 23:58

Vanquisha brałem pod uwagę na samym początku, ale po przeczytaniu paru postów trochę mnie zniechęciło, najgorsze jest to że nie można wziąć do ręki, zakręcić itd.

 

W moim miasteczku  brak salonu wędkarskiego , a w paru sklepikach zoologiczno wędkarskich " poznanie organoleptyczne" z młynkiem  powyżej 300pln jest

 

niemożliwe. Może jutro spotkam coś w Częstochowie.



#300 OFFLINE   slawek60

slawek60

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 215 postów

Napisano 27 styczeń 2016 - 22:46

Odwiedziłem największy (chyba) salon wędkarski i na pytanie;

Czy macie na stanie Vanquisha?-

-Co?

-Shimano Vanquist-mówię

-A co to jest?

Ps. Dwóch sprzedawców
  • Piotrek Milupa lubi to




Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych