Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Dobór kołowrotków


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4744 odpowiedzi w tym temacie

#361 OFFLINE   Rebel64

Rebel64

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1396 postów
  • LokalizacjaStolica
  • Imię:Dariusz
  • Nazwisko:Nicki

Napisano 03 marzec 2016 - 18:24

Pieprzenie. Mialem model 2000 faktycznie lekki,ladny b.duza szpula co lubie. Ale brak mocy na przekladni i byl problem z 20g w podbiciu. Mialem na lodzi drugi zestaw z BlueArc 740 i juz tego uzywalem do konca lowienia.



#362 OFFLINE   Artek

Artek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1981 postów
  • LokalizacjaWielkopolska
  • Imię:Artur

Napisano 03 marzec 2016 - 20:58

Prawda jest taka, że Ci znani z gazet i filmów wędkarskich wędkarze łowią takim, a nie innym sprzętem, bo muszą. Każdy odcinek filmu ma innego sponsora z branży wędkarskiej i to sponsor daje sprzęt do łowienia. Tak jest w przypadku Crazy Fishermana i tak było jak były i są kręcone filmy do gazety Wędkarstwo Moje Hobby. Jeżeli by mieli kupować prywatnie sprzęt, to raczej by wybrali inny. Dlatego taki np. Mitchell u Kamila jest, bo musi być, a czy jest dobry, czy zły, to zawsze na filmie będzie zadowolony z jego użytkowania.


  • Kamil_Be lubi to

#363 OFFLINE   etherni

etherni

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1846 postów
  • LokalizacjaWschód
  • Imię:Sławek

Napisano 03 marzec 2016 - 22:38

Przydałby się taki wędkarski "Top Gear" - kilku psycholi bezlitośnie katujących sprzęt, bez związku z firmami z branży. Ale to mało realne, bo kto by opłacił tą produkcję?
Nawet czytając opinie na forum, dość trudno wyłapać kto pisze szczerze, a komu firma dała prezwnt za dobry PR.
Jedno jest dla mnie pewne, jeżeli ktoś broni do upadłego jakiejś konstrukcji, powszechnie znanej z określonych wad, to coś tu śmierdzi. Na drugim biegunie są dla mnie takie recenzje jak swego czasu dostał Jaxon ZX - konkrety, bez owijania w bawelnę, śrubki kiepskie, mlynek niezawodny. Nikt nie podważał meritum, różnice w opiniach były detaliczne.
  • coma lubi to

#364 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 04 marzec 2016 - 11:19

Siema, otóż nasz kolega forumowy, stworzy dla mnie spinning, a niestety nic mi po nim bez kołowrotka.....

Dowiedziałem się od niego, że kręcioł musi ważyć w granicach 250-280g, aby wyważył zestaw. Dotychczas patrzyłem na rarenium 2500-3000, niestety jest zbyt lekki (niestety wszystkie produkty aktualnie robią coraz lżejsze, co mnie irytuje....) ;( Kołowrotek z przeznaczeniem na Wiślane klenie, oczywiście możliwe przyłowy bolenia i innych ryb.....

Jaki model moglibyście doradzić do 900zł? Interesują mnie także modele używane, możliwe do dostania w formie bez wad ukrytych.



#365 OFFLINE   grzegorzyk

grzegorzyk

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 297 postów
  • LokalizacjaMazowsze
  • Imię:Grzegorz

Napisano 04 marzec 2016 - 11:28

 

niestety jest zbyt lekki (niestety wszystkie produkty aktualnie robią coraz lżejsze, co mnie irytuje....) 

 

Jak wszystkie ,a Patrzyłeś Biomastera fb ?



#366 OFFLINE   Bander

Bander

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1000 postów
  • LokalizacjaGliwice
  • Imię:Radek

Napisano 04 marzec 2016 - 11:36

Daiwa Tournament Z2500C 250g - niedługo na giełdzie wyląduje najprawdopodobniej :)



#367 OFFLINE   Karol Krause

Karol Krause

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4148 postów
  • LokalizacjaBIAŁOŁĘKA-GŁOGÓW
  • Imię:Karol
  • Nazwisko:Krause

Napisano 04 marzec 2016 - 11:36

Praktycznie wszystkie stare konstrukcje Shimano z lat 1995-2000 oraz Daiwy spełniają te kryteria , mowa o rozmiarze 2500



#368 OFFLINE   Voiteh

Voiteh

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 784 postów
  • LokalizacjaTarnów
  • Imię:Wojtek

Napisano 04 marzec 2016 - 11:42

A może coś takiego:

Okuma Raw II 30 

http://www.pirania-s...aw-ii---30.html

lub

Quantum Accurist PT 30:

http://allegro.pl/ko...5117228370.html

albo:

Dragon Nano lite XT60C FD:

http://allegro.pl/dr...5147146860.html

ten drugi właśnie do mnie jedzie  ;) i rozważam też zakup tego ostatniego  :)

wszystkie ważą tyle ile potrzebujesz i mieszczą się w Twoim budżecie  :)



#369 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 04 marzec 2016 - 11:51

Tak, właśnie dopiero co natrafiłem na biomastera.... Myślisz, że wybór byłby dobry? Nie chciałbym takich starych modeli, aczkolwiek, jeżeli trafiłaby się okazja..... Kołowrotek ma dobrze nawijać żyłke o grubości 0,18, bo taką będę stosował na klenia ;) Co do quantuma, też myślałem, ale inny model, a dragon i okuma jakoś mi nie pasuje.....


Użytkownik Squidward edytował ten post 04 marzec 2016 - 11:51


#370 OFFLINE   Lepton

Lepton

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 837 postów
  • Imię:Andrzej

Napisano 04 marzec 2016 - 11:53

Skoro kolega dopiero "stworzy",to wygodniej będzie kupić kołowrotek i pod ten konkretny model

wyważać kijek. 

Druga opcja  -  Masz patyk w ręku,biegniesz z nim do sklepu, lub dobrego kolegi, ewentualnie

znajomego owego kolegi... Przymierzasz ,przymierzasz aż uzyskasz satysfakcjonujący wynik.

Moim zdaniem ta opcja jest najlepsza.

Wszelkie rozważania na "sucho" są  :(.


  • Jozi lubi to

#371 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 04 marzec 2016 - 11:57

Zgadzam się z Tobą, tyle, że własnie pytałem ''stwórcy'', a on podejrzewam zna się na tym bardzo dobrze, i wie jaka waga do wyważenia będize potrzebna.... Wiadomo, to nie musi być ideł, że postawie na igle i będzie w poziomie.... Chodzi o to aby nie leciał nadmiernie do przodu, żeby ręki nie męczyło.... Chciałem tego rarenium, albo na giełdzie wystawionego pfluegera, ale one już są zbyt lekkie, więc to nawet w mojej normie się nie mieści ;)



#372 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 marzec 2016 - 11:58

Skoro kolega dopiero "stworzy",to wygodniej będzie kupić kołowrotek i pod ten konkretny model

wyważać kijek. 

ja bym tak zrobił, kup rarka i niech zbrojmistrz zakończy dolnik pierścieniami wyważającymi, będziesz miał idealnie wyważony kij przy dużo mniejszej wadze całego zestawu.



#373 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 04 marzec 2016 - 12:10

OOO, dobry patent... nie pomyślałem o tym, zaraz do niego napiszę, czy da się tak zrobić.... ;)



#374 OFFLINE   mariusz79

mariusz79

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 322 postów
  • LokalizacjaWarszawa
  • Imię:Mariusz

Napisano 04 marzec 2016 - 12:26

Alternatywą jest nawinięcie taśmy ołowianej na koniec dolnika i oklejenie taśmą izolacyjną, wersja najtańsza lecz mało estetyczna



#375 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 12:56

A który to "miszcz rodbuldingu" twierdzi, że to kołowrotek wyważa wędzisko? Powiedz... bądź kolega  ;)


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 04 marzec 2016 - 13:00

  • mariusz79 lubi to

#376 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 04 marzec 2016 - 13:20

Ja się go tylko spytałem orientacyjnie, ile kołowrotek powinien ważyć (MNIEJ WIĘCEJ)... Jako iż chciał okazać swoją grzeczność i nie spławiać mnie, podał pewien przedział wagowy, którego chciałbym się mniej więcej utrzymać, w takim razie....

 

Wyraź swoje zdanie na ten temat FidoAngel, jeżeli możesz.... Nie znam się na tym, a zawsze mogę się czegoś nowego dowiedzieć ;)



#377 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 14:09

A co tu można pisać, zrób tak: weź pierwszy lepszy spinning , podpinaj do niego różne kołowrotki i zobacz gdzie będzie punkt w którym zestaw jest w równowadze.

Deko praktyki wiecej warte niż kilogram teorii, zwłaszcza tej internetowej teorii.

 

Podaj mi na priv tego rodbuildera, no bądź kolegą...


Użytkownik FidoAngel edytował ten post 04 marzec 2016 - 14:10


#378 OFFLINE   Squidward

Squidward

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 99 postów
  • Imię:Dawid
  • Nazwisko:Śmigielski

Napisano 04 marzec 2016 - 14:32

Gdybym miał spinning to bym tak zapewne zrobił.... Ale, że nie mam, więc póki co pozostaje teoria ;-)
Po co Ci jego priv? Jeżeli chcesz zbudować sobie spinning, na forum jest kilku rodbuilderow, wiec samemu można wybrać ;-)

#379 OFFLINE   strary

strary

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1951 postów

Napisano 04 marzec 2016 - 14:39

A może w sklepie tak sobie podziałaj?  Polecam bo to bardzo ciekawe doświadczenie.

 

A z tym budowniczym - nie tak napisałem jak zrozumiałeś...



#380 OFFLINE   PatLove

PatLove

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 728 postów
  • LokalizacjaLBN
  • Imię:Marcin

Napisano 05 marzec 2016 - 11:51

Panowie potrzebuje pomocy w wyborze kreciolkow do 3 kijków z rożnym przeznaczeniem:
-Savage Gear MPP Spin & Twitch 198/30g (uniwersał, myslalem o red arc 10300/ zauber 3000)
-Mikado Inazuma Flash Perch 220/18g (okoń, myslalem o Spro Passion 720)
-Mikado Kamisiori Flash Zander 220/28g(sandacz, myslalem o zauber 4000)

Z góry dzieki za pomoc

Użytkownik PatLove edytował ten post 05 marzec 2016 - 12:50





Użytkownicy przeglądający ten temat: 8

0 użytkowników, 8 gości, 0 anonimowych