Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Najlepsze wędzisko muchowe-subiektywny ranking użytkowników


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1805 odpowiedzi w tym temacie

#381 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 10 listopad 2015 - 19:17

Andrzej kupil G Loomisa NRX :) Moze sie pochwali co to za kijek?

Co do Z-axisa to zgodze sie ze #6 jest nieco przyciezki do mikro suchej.

Użytkownik ictus edytował ten post 10 listopad 2015 - 19:20


#382 OFFLINE   dariusz

dariusz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 161 postów
  • LokalizacjaKöln, Niemcy
  • Imię:Darek

Napisano 22 listopad 2015 - 19:29

Na stronie yellowstone angler pojawił się nowy test wędek klasy #5

 

"2016 5-weight-shootout"

 

http://www.yellowsto...loop-optistream


  • robert.bednarczyk lubi to

#383 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 22 listopad 2015 - 20:48

Do mnie dotarł wreszcie g Loomis IMX #3. Okazało się że to SIGNATURE SERIES i zamist loga G Loomis ma podpis. Nie miałem jeszcze okazji porzucać ale tylko mając ją w ręku powiem, że może to byc świetny kij. Wie ktos może czym SIGNATURE SERIES różni sie od zwykłego IMX?

 

Kolejny raz yellowstoneangler.com wygrała wędka G Loomis, tym razem to NRX LP (miał ktoś w ręku?). To co prawda teraz Shimano, ale wierzę że Gary Loomis zna się na rzeczy i IMX nad wodą też pokaże pazur :)


Użytkownik ictus edytował ten post 22 listopad 2015 - 21:01

  • robert.bednarczyk lubi to

#384 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 22 listopad 2015 - 21:01

Na stronie yellowstone angler pojawił się nowy test wędek klasy #5
 
"2016 5-weight-shootout"
 
http://www.yellowsto...loop-optistream

Ooooo.... fajny. Mnie cieszy wysoka pozycja Orvisa Heliosa 2, mimo, że wędka już ponad 3 lata na rynku. Myślę o kupnie właśnie tego co jest w teście lub #6. Nowy Orvis Recon też bardzo wysoko. Ciekawostki od Hardy'ego, których nie znałem.

#385 OFFLINE   ictus

ictus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1610 postów
  • LokalizacjaWawa
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:W.

Napisano 22 listopad 2015 - 21:11

Orvisa Helios 2 dalej mnie strasznie ciekawi - taka lekka wędka to musi byc perełka. Scott Radian wpadł mi tez w oko. Dziwne że Winston dopiero na 7 w "performance only".


Użytkownik ictus edytował ten post 22 listopad 2015 - 21:15


#386 OFFLINE   maciekg

maciekg

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 170 postów

Napisano 22 listopad 2015 - 21:56

Winstony nie za bardzo wypadają w ich testach...,może po za 8'6#4, natomiast interesujące jest to, że Opti Stream trzyma się wciąż wysoko przy takiej konkurencji ,,,jeśli kogoś interesują #piątki ;)



#387 OFFLINE   tomaszek11

tomaszek11

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 592 postów
  • LokalizacjaNadolice Wielkie

Napisano 22 listopad 2015 - 23:23

Winstony nie za bardzo wypadają w ich testach...,może po za 8'6#4, natomiast interesujące jest to, że Opti Stream trzyma się wciąż wysoko przy takiej konkurencji ,,,jeśli kogoś interesują #piątki ;)

To nie jest kwestia wypadania w testach. G Anderson chyba nie bardzo lubi się z Winstonami :-) Wybór BIII Plus w teście "prawdziwej" piątki można uznać za co najmniej mało fortunny.

Oczywiście jest to najnowsza propozycja Winstona, co nie znaczy że ta seria to kije uniwersalne i dobre do wszystkiego.

Sam chciałbym mieć możliwość porównania Plusa do LS na przykład, pewnie chciałbym aby oba zostały ale nie można mieć wszystkiego :D

 

tomaszek11


  • tlok lubi to

#388 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 23 listopad 2015 - 08:36

Podobnie jest w przypadku Orvisa Heliosa 2 - wybór do testów #5 akurat wędziska o akcji tip flex zamiast mid flex wydaje się bardzo mocno kontrowersyjny. No cóż, podobnie jak nasz ranking, testy Yellowstone,a też są zapewne dotknięte dozą subiektywizmu. Pozycja Winstona BIII też co najmniej zadziwiająca.



#389 OFFLINE   Artur Idec

Artur Idec

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 17 postów

Napisano 24 listopad 2015 - 17:33

Podobnie jest w przypadku Orvisa Heliosa 2 - wybór do testów #5 akurat wędziska o akcji tip flex zamiast mid flex wydaje się bardzo mocno kontrowersyjny. No cóż, podobnie jak nasz ranking, testy Yellowstone,a też są zapewne dotknięte dozą subiektywizmu. Pozycja Winstona BIII też co najmniej zadziwiająca.

Amerykanie kochają się w bardzo szybkich wędkach i pewnie dlatego wybrali do testów model TIP FLEX.

Swego czasu spece z Yellowston skomentowali Crossa S1 mniej więcej w ten sposób; "my wiemy że cała Europa zachwyca się tą wędką, ale my wolimy wędki sztywniejsze". Więc tak jak Robert  pisze jest w tych raportach bardzo dużo subiektywizmu.


  • robert.bednarczyk lubi to

#390 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 24 listopad 2015 - 17:58

Zapewne Arturze jest jak piszesz, choć niestety niewiele wiem na temat flyfishingu w US. Może to kwestia tego, że tam ponoć wszystko jest naj......, także ryby, na które polują. W naszych realiach uporczywe posługiwanie się "tipami" powodowałoby pewnie zbyt wiele spadów 30- taków, które, choć niewielkie, mogą dać niezłą zabawę. Łowimy zatem znacznie subtelniej, ale dobrze, że topowi producenci US liczą się z naszymi upodobaniami, co widać w ich ofercie.
  • Paweł Bugajski lubi to

#391 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2015 - 18:33

No i stało się...... Lubelska Robomania (dopiero co wróciłem) znowu doprowadziła do bardzo poważnego uszczerbku w domowym budżecie i sprawiła wielką radość. Oto wreszcie, po poszukiwaniach trwających ponad półtora roku kupiłem wędkę, o której być może będzie okazja za jakiś czas napisać, subiektywnie oczywiście, że mam kijek idealny do streamera, który także będzie służył w razie sprzyjających okoliczności do "sucharka" i mokrej, .....do krótkiej i długiej nimfy pewnie niekoniecznie. Założeniem głównym było jednak - kupić kija do streamera. O tym, że nie polubiłem, kupionego w ub. roku Hardy'ego Zemitha, już w temacie było. Bywa - ta wędka ma wielu zwolenników, ale mnie po prostu nie spasowała i z tego powodu czeka na, umówionego już, nabywcę. Ale do rzeczy, bo się rozgadałem ...... Na moją prośbę Piotrek z Talma Flyhouse przywiózł na Rybomanię do testów trzy wędki Orvis Helios 2 , wszystkie długości 9' - dwie #5 mid flex i tip flex oraz #6 tip flex. Dlaczego akurat Helios 2 ? Po pierwsze jestem zauroczony tą wędką #4 9' mid flex, kupioną dokładnie rok temu, po drugie Helios 2 #6 9' ma bardzo dobre opinie, po trzecie te wędki, w różnych klasach sytuują się chyba we wszystkich rankingach bardzo wysoko, po czwarte mam 51 lat i wychdzę z założenia, że czasem mogę sobie sprawić przyjemność mimo poważnego uszczerbku domowego budżetu (nie aż tak wielkiego, bo ostatnio sprzedałem trochę sprzętu wędkarskiego), po piąte, a może powinno to być wyżej w klasyfikacji,..... Moja Ukochana Żona jest bardzo wyrozumiała, do tego stopnia, że podobnie jak w minionym roku, towarzyszyła mi na Rybomanii, rozumiejąc, że muszę mieć nową wędkę. Porzucałem trochę każdym z kijaszków ....., skrępowany, onieśmielony, popełniając niekiedy szkolne błędy... Inaczej być nie mogło skoro towarzyszyli mi mistrzowie flyfishingowi - Piotrek Talma i Igor Glinda. No cóż - ja muszę jednak poświęcić chwilę na nauczenie się nieznanej wędki, oni zupełnie jakby machali od urodzenia. Pierwszy odpadł Helios 2 # 5 mid flex, choć rzucało mi się nim najlepiej. Powód prosty - wędkę o bardzo zbliżonych parametrach już mam. Druga odpadła "piątka" tip flex, mimo, że nauczyłem się jej szybciej niż "szóstki". Powód już nie tak prosty, ale racjonalny - "szóstka" to jednak dwie klasy wyżej od tego co mam, większa moc, bez wątpienia lepsze parametry streamerowe, zwłaszcza przy cięższych przynętach. Krótka rozmowa z Piotrkiem i Igorem - co brać ? Mówię, że łatwiej mi z "piątką" tip flex. Odpowiadają zgodnie, niemal chórem - "szóstkę". Padają z ich strony kolejne argumenty (obaj łowią na te kije). Wędka spokojnie posłuży także do łowienia na suchą muszkę i nie tylko na jętkę majową, ale tam gdzie można się spodziewać większych ryb, a moc streamerowa jest niezaprzeczalna. Piotrek dodaje, że oczywiście na "suchara" z przyponem 0,10 mm lepiej nie próbować, ale na 0,14 mm łowi. Dodaje, że #6 daje zdecydowanie większy wybór linek tonących w różnych klasach tonięcia, a w #5 jest już z tym problem. Dobra, ale jeszcze muszę porzucać. Z linką pływającą WF początkowo szło mi trochę kulawo, ale w końcu łapię. Gęba się uśmiecha, mówię żonie, że wybór się dokonał. Ustalamy z Piotrem dzczegóły cenowe, które niech pozostaną między nami, pakujemy upragnione i wymarzone wędzisko, dziękuję zaprzyjaźnionym flyfishingowcom i do domu. W domu kolejne testy ogrodowe z kołowrotkiem Hatch 5 Plus i linką RioOutbound. Leje deszcz, a ja w sweterku napierniczam. Lata jak należy - po paru minutach ogród staje się za krótki.... Jest dobrze - oby do wiosny. Zobaczymy czy za rok, a może już po wiosennych pstrągach, będę mógł napisać, że mam najlepszy streamerowy kijek (subiektywnie oczywiście). Jest i łyżka dziegciu. Otóż kiedyś w tym samym temacie zaskoczyły mnie uwagi jednego z Kolegów, że zarzucano wędkom H2 nienajlepsze wykończenie. Dziwiło mnie to, bo moja "czwórka" to ideał. Ale "szóstka" trafiła w fazie wykończeniowej na nieco mniej uważnego pracownika firmy Orvis. Może przyuczał się do fachu, a może kończył robotę i śpieszył się na spotkanie z długonogą blond pięlnością...., nie wiem. Jednak jeśli przeczyta te słowa ( co jest mało prawdopodobne) to niech sobie uświadomi, że wypełzający na trzy przelotki lakier chwały mu nie przynosi, podobnie jak lekka nierównomierność jego położenia dokładnie w miejscu gdzie wędka nosi swą szlachetną nazwę. Lakier z przelotek usunąłem, korzystając z precyzyjnych natzędzi modelarskich. To łatwizna !!!!! Gość powinien mi oddać część dniówki za pomoc. Niewielka nierównomierność na samym początku blanku (tuż za uchwytem) nie przeszkadza mi i zapewne nie wpłynie na parametry ugięcia i akcji wędki, ale......przecież to kijaszek za grubą kasę. Wiem, wiem....., może się czepiam, większość nabywców pewnie by tego nie zauważyła, może długie lata doświadczenia modelarskiego zanadto wyostrzyły zmysły. No dobra - prawda jest taka, że jestem szczęśliwy. Poniżej fotki - takie na szybko. Robert.

Załączone pliki

  • Załączony plik  image.jpg   86,64 KB   6 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   103,66 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   38,34 KB   5 Ilość pobrań
  • Załączony plik  image.jpg   49,43 KB   5 Ilość pobrań


#392 OFFLINE   marian-56

marian-56

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 388 postów
  • LokalizacjaWrocław
  • Imię:Marian
  • Nazwisko:Wojnarowicz

Napisano 28 listopad 2015 - 18:39

GRATULUJĘ.!!!

Marian.



#393 OFFLINE   sierżant

sierżant

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 386 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Ryszard

Napisano 28 listopad 2015 - 19:04

Winszuję wspaniałego zakupu...a tymi nierównościami lakieru na pewno bym się nie przejmował.



#394 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2015 - 19:22

Winszuję wspaniałego zakupu...a tymi nierównościami lakieru na pewno bym się nie przejmował.

Masz rację, też tak do tego podchodzę, to bardzo subtelne. Dzięki Marianie i Ryszrdzie - jestem bardzo zadowolony. Wiele wskazuje na to, że wreszcie trafiłem.
  • OloPe lubi to

#395 OFFLINE   Paweł Bugajski

Paweł Bugajski

    dawniej "kardi"

  • TEAM JERKBAIT
  • PipPipPip
  • 1983 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Bugajski

Napisano 28 listopad 2015 - 19:32

Szczerze mówiąc to chyba jeden z najlepszych zestawów które można aktualnie skonfigurować. :)

Łowiłem przez chwilkę Twoim podobnym, o 2 klasy lżejszym zestawem i nadal cierpię...z zazdrosci.



#396 OFFLINE   Andrzej Stanek

Andrzej Stanek

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 4087 postów
  • LokalizacjaŚLĄSK

Napisano 28 listopad 2015 - 19:53

Bo TY Paweł już tak masz, pilnuj zielonych patyków, widzę, że gubisz azymut... :D


  • tlok lubi to

#397 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 28 listopad 2015 - 20:02

Gratuluję zakupu Robercie ! - kolekcja Heliosów rośnie w siłę :)

Niebawem i u mnie Rybomania (Katowice) ...również ostrzę sobie apatyt na jakieś zakupy 


Użytkownik K.Kalisz edytował ten post 28 listopad 2015 - 20:04


#398 OFFLINE   robert.bednarczyk

robert.bednarczyk

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2064 postów
  • Lokalizacjalubelskie
  • Imię:Robert

Napisano 28 listopad 2015 - 20:15

Gratuluję zakupu Robercie ! - kolekcja Heliosów rośnie w siłę :)
Niebawem i u mnie Rybomania (Katowice) ...również ostrzę sobie apatyt na jakieś zakupy

Fajna impreza Krzysiu, bardzo fajna, pogadać można z kolegami, pogapić się na sprzęt, potestować,.....i wreszcie kupić. To takie nasze święto. Ładnie to było zorganizowane na hali - były miejsca do rzutów z długimi, płytkimi brodzikami z wodą, które jakoś fachowo się nazywają, ale za cholerę nie pamiętam jak. Fajnie się tam machało muchówkami.

#399 OFFLINE   K.Kalisz

K.Kalisz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 414 postów
  • LokalizacjaGórny Śląsk

Napisano 28 listopad 2015 - 21:02

Własnie Robercie rozmach Rybomanii - tej chyba obecnie największej wędkarskiej imprezy w Polsce, to coś co dla mnie jest szczególnym magnesem. Już w ubiegłym roku chciałem zaliczyć wyjazd do Lublina ale jakoś inne obowiązki zmieniły plany. 

Fajnie, że jak piszesz jest sporo wystawców muchowych, bo tego chyba brakuje mi w tym moim zabrzańskim zaścianku najbardziej. Mamy co prawda te swoje coroczne "Łowy i Połowy", ale patrząc jak ostatnio się prezentują, to powinny się raczej nazywać Carp Festival. Mucha popada tu w marazm ...w tym roku było najgorzej od kilku lat. 

 

Niecierpliwie wiec czekam na to, jak napisałeś, święto ! .....11-13 marca 2016 :)    



#400 OFFLINE   thymalus

thymalus

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 720 postów
  • LokalizacjaWałcz

Napisano 28 listopad 2015 - 21:07

A napisz coś Robercie o tych piątkach Heliosa 2, bo nie ukrywam, że stoję przed dylematem zakupienia takiego uniwersała co to i strimerkiem niewielkim polata i mokrą, nimfką, a i suchą da radę. To kijek na średnie pomorskie.... Na pewno 9 i #5 Ale co...? Po łbie mi chodzi właśnie Helios, Zenith i ostatnio Loop Opti Stream. I byłoby dobrze gdyby nie nowe wypusty z Alnwick czyli nowe Hardy i Greys GR 70. Kijki z Alnwick kocham najbardziej chociaż ten Heiios jakoś mocno mnie ciągnie.. 






Użytkownicy przeglądający ten temat: 2

0 użytkowników, 2 gości, 0 anonimowych