Skocz do zawartości

Ranking woblerów szczupakowych 2009


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Trochę z przekory do ilości łowionych w tym roku szczupaków :unsure: i w nadziei, że z kolejnymi tygodniami wątek będzie rósł z powodu poławianych szczupaków, proponuję stworzenie jego kontynuacji z roku 2007 (wszystko zaczął @MATAS.

Nie ograniczamy się co do ilości woblerów. Można podać zarówno jeden jak i... (i tu mam nadzieję, że ktoś takie ilości łowi).

No to zaczynamy :D

Opublikowano
W tym roku zdecydowanie najlepsze jest...kopyto 6 na 20g główce <_< (seledyn z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem). Na woblery łowiłem wiosną, ryby jednak nie chciały współpracować.
Opublikowano

W tym roku zdecydowanie najlepsze jest...kopyto 6 na 20g główce <_< (seledyn z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem). Na woblery łowiłem wiosną, ryby jednak nie chciały współpracować.

 

Ty łowisz przecież na perłowe a ja na seledynowe <_<

Opublikowano

W tym roku zdecydowanie najlepsze jest...kopyto 6 na 20g główce <_< (seledyn z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem). Na woblery łowiłem wiosną, ryby jednak nie chciały współpracować.

 

Ty łowisz przecież na perłowe a ja na seledynowe <_<

 

Chyba żartujesz <_< Całe Syrsan łowiłem seledynowym, a nawet jedno Ci takie dałem

Opublikowano

ze wzg na charakter mojej rzeczki,dużo liści i ziela najlepiej sprawdził mi sie na szczupaki wobek salmo minnow 9 kolor RR tonacy,no i Twój Łamaniec mały,reszta to gumy.

ryby w ilosciach niekiedy 15szt na wyjazd :mellow: rozmiarowo max 65cm(okoliczni z żywcówką, dbaja by za duże nie urosły)

Opublikowano

W tym roku zdecydowanie najlepsze jest...kopyto 6 na 20g główce <_< (seledyn z czarnym grzbietem i czerwonym ogonkiem). Na woblery łowiłem wiosną, ryby jednak nie chciały współpracować.

 

Ty łowisz przecież na perłowe a ja na seledynowe <_<

 

Chyba żartujesz <_< Całe Syrsan łowiłem seledynowym, a nawet jedno Ci takie dałem

 

Dałeś, bo mi moje szczupaki pogryzły ;)

 

Jeśli chodzi o wobki to w tym roku nie miałem jakoś dużo okazji do testów - większość dużych ryb złowiłem na gumy (i to czasem malutkie).

Jednak całkiem fajnie sprawdził mi się ... Sławkowy pullbait :D

Opublikowano

Sprawdzily mi sie

 

Pike 11F HPE szczupaki do lekko ponad 80cm

Countdown 11FT mniejsze szczupaki ze stojacej wody

Yozuri Crank'n'Shad TMHT rzeczne szczupaki na Bugu

 

Na jerki w tym roku nie polowilem ale sie nie poddaje

 

Z gum najlepsze byly Mannsy Predator i Predator Maximuss oraz Lunker Shad. Perly i seledyny, gum w innych kolorach na szczupaka juz nie zarzucam. No i RH10 oczywiscie B)

 

Opublikowano

male rzeki i stawy; zebacze 50-75 cm: salmo roach, salmo perch 8 DR; bomber long A jointed, january pawlos

wieksze rzeki; zebacze 50-75 cm: salmo roach DR, salmo perch 8 DR, rapala shad rap

duze jeziora; zebacze 50-90 cm: salmo roach, zam, salmo warrior, ogorki made by pitt, january pawlos

 

poza tym jerkbaity, jerkbaity, jerkbaity i jeszcze raz (roznej masci) jerkbaity

Opublikowano

widzę fajny temacik :D

bedę tutaj często zagladał żeby wiedział co kupić na zębatego i o jakiej porze roku stosować dane przynęty :D

a wszystko dzięki uprzejmości doświadczonych KOLEGÓW po fachu :D

dzięki za fajny temacik SŁAWKU :D

 

Opublikowano

I teraz Radku nie wiem, czy chciałeś odstraszyć odpowiadających...? :D :wacko:

W sumie to rzeczywiście niepotrzebnie zdradzać miejscówki, sposoby, przynęty... numery telefonów... że się istnieje...

 

No chyba, że opatrznie zrozmiałem Twój post i... nieświadomie wzbudziłeś we mnie i może w innych takie postawy...

Opublikowano

I teraz Radku nie wiem, czy chciałeś odstraszyć odpowiadających...? :D :wacko:

W sumie to rzeczywiście niepotrzebnie zdradzać miejscówki, sposoby, przynęty... numery telefonów... że się istnieje...

 

No chyba, że opatrznie zrozmiałem Twój post i... nieświadomie wzbudziłeś we mnie i może w innych takie postawy...

 

niestety źle mnie zrozumiałeś/zrozumieliście :(

ja naprawdę chciałbym sie dowiedzieć od doświdczonych łowców szczupaków jakie stosować przynęty i kiedy je najlepiej stosować :D

ja nie mam zamiaru nikogo ciągnąć za język żeby mnie zabrał ze sobą na ryby i jeszcze na dodatek zdradził swoje tajne miejscówki

 

kiedyś tak sobie pomyślałem że skoro tak dużo się pisze o jerkach to kto wie może i ja kiedyś spróbuje :D

a dzieki takim tematom - ja nowicjusz będę wiedział za czym sie rozgląać i na co mieć oko :D

ot i wsio i niczego więcej nie oczekuje :D

 

/pozdrawiam- Radekg

Opublikowano
Ja za szczupłymi nie łaziłem w tym roku, ot 2 razy, ale blacharsko silikonowe to były wypady. Przy okazji, to sobie połowiłem troszkę. Żeby było śmieszniej wszystkie na Twoje 5-eczki, niestety wymiarami nie powalały. Ale mam kilka glinianek namierzonych i z leszczykami się wybieram. No oczywiście, do tego garść żelaza i trochę gumek dla bezpieczeństwa <_<
Opublikowano

I teraz Radku nie wiem, czy chciałeś odstraszyć odpowiadających...? :D :wacko:

W sumie to rzeczywiście niepotrzebnie zdradzać miejscówki, sposoby, przynęty... numery telefonów... że się istnieje...

 

No chyba, że opatrznie zrozmiałem Twój post i... nieświadomie wzbudziłeś we mnie i może w innych takie postawy...

 

niestety źle mnie zrozumiałeś/zrozumieliście :(

ja naprawdę chciałbym sie dowiedzieć od doświdczonych łowców szczupaków jakie stosować przynęty i kiedy je najlepiej stosować :D

ja nie mam zamiaru nikogo ciągnąć za język żeby mnie zabrał ze sobą na ryby i jeszcze na dodatek zdradził swoje tajne miejscówki

 

kiedyś tak sobie pomyślałem że skoro tak dużo się pisze o jerkach to kto wie może i ja kiedyś spróbuje :D

a dzieki takim tematom - ja nowicjusz będę wiedział za czym sie rozgląać i na co mieć oko :D

ot i wsio i niczego więcej nie oczekuje :D

 

/pozdrawiam- Radekg

A to przepraszam :D okazałem się zbyt drażliwy... Postaram się poprawić i życzę by owe wskazówki Ci pomogły :D

Opublikowano

Witam

 

Na pierwszym miejscu Muskymania Jake (napewno nie Skinner, który jakimś dziwnym trafem pracuje i wygląda podobnie !!!)

Potem Perch 14 z długim sterem. To tak na szybko z pudła z ponad 100 wobkami tylko na szczupaka

 

pozdrawiam Maciek

Opublikowano
U mnie jako ze to jest moj pierwszy sezon na casta liderem uczynił sie PROLOGIC JERK Freestyler 17cm :mellow:(6,5kg 95cm i jakis 4-ki) na drugim miejscu bym postawił Jacka tonacego na na trzecim Slaiderka 12cm RH(choc na niego tez miałem 97cm) B)
Opublikowano

U mnie na razie Na średnią krajową najlepszy okazał się Perch 8cm ze średnim sterem w naturalnym okoniowym kolorze, potem perch 14 na szczupłe w okolicach 80cm, w zasadzie na równi z Freestylerem Prologic 17cm w kolorach zbliżonych do płoci. W tym roku jeszcze ponad 80cm nie wyskoczyłem więc obraz wymaga uzupełnienia.

Leszczyk 9cm też zaliczył trochę szczupaków ale raczej w okolicach krajowego standardu.

Natomiast w ilości brań prym wiedzie dropshotowa gumka wielkości 15cm w seledynowych barwach zbrojona gołym hakiem, przy czym tu na 20 brań jednego szczupaka udaje się zaciąć (w większości gluty).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...