maniak Opublikowano 20 Października 2009 Opublikowano 20 Października 2009 Witam serdecznie, Mam okazję kupić nowy, sprowadzony kołowrotek z Japonii.Przeznaczenie młynka to szczupak/sandacz pod plecionkę 10lb. Miał ktoś z nim styczność?Kompletnie nie znam tego kołowrotka, podobno odpowiednik Stradicka na rynek europejski tylko o mniejszym przełożeniu 4:8. Za wszelkie cenne informacje, spostrzeżenia z góry dziękuję. http://www.knkfishing.com/pd-shimano-ultegra-spinning-fishin g-reel.cfm PozdrawiamMaciej
popper Opublikowano 20 Października 2009 Opublikowano 20 Października 2009 Dawno temu, w drodze na rybki, oglądałem taki młynek, w sklepiku w Żarach. Nawet myślałem, że podróba Shimano....no, bo Ultegra? Takie wędy były ale młynki?Nie mniej pamiętam krótkie oględziny i szczerze mówiąc, gdybym wówczas miał stosowną kwotę, pewnie bym go kupił.Sprawiał bardzo pozytywne, solidne wrażenie. Ale to o co pytasz, to już pewnie, jakaś nowsza edycja.
hasior Opublikowano 21 Października 2009 Opublikowano 21 Października 2009 jak juz pisalismy na privie,polecam widziałem,kumpel z Kutna ma i chwali.popper ten co widziałes to zapewne tyła ultegra FG odpowiednik stradica FG taka złota z przeł 5,1-1 z pojeduncza korbą. maniak-polecam cena atrakcyjniejsza niż TP a młyn na rynek japan chodzi bardzo płynnie.kumpel tyra głowkami po 40 gram w nurcie Wisły i smiga bardzo dobrze,a nie był jeszcze konserwowany.
Bury knives Opublikowano 21 Października 2009 Opublikowano 21 Października 2009 No toto wlasnie panowie mnie tez interesuje ten mlynek ewentualnnie biomaster i co ciekawe tez niby odpowiednik stradica .to widac sporo jest tych odpowiednikow wszelkie info mile widziane i obydwa sa JDM (ultegra i bio...)
popper Opublikowano 21 Października 2009 Opublikowano 21 Października 2009 popper ten co widziałes to zapewne tyła ultegra FG odpowiednik stradica FG taka złota z przeł 5,1-1 z pojeduncza korbą.Masz pamięć. Tak, takiego właśnie oglądałem
Jozi Opublikowano 23 Października 2009 Opublikowano 23 Października 2009 @KolegoM maniak.A stare czarne shimano 400ogt kupione od Ciebie chodzi i chodzi i zajechać go trudno.Ostatnio obsługuje głowizny 35gramowe.
maniak Opublikowano 23 Października 2009 Autor Opublikowano 23 Października 2009 @KolegoM maniak.A stare czarne shimano 400ogt kupione od Ciebie chodzi i chodzi i zajechać go trudno.Ostatnio obsługuje głowizny 35gramowe.No to dobrze, że Ci służy, no nie powiem, teraz by się przydał
biosteron Opublikowano 23 Października 2009 Opublikowano 23 Października 2009 A w tym młynku raczka korbki jest może składana przyciskiem??,widziałem go teraz na allegro i widzę, że tak.Ciekawe czy po dłuższym użytkowaniu nie będzie miało w tym miejscu zbyt dużego luzu
Bury knives Opublikowano 24 Października 2009 Opublikowano 24 Października 2009 Pewnie to ten model z allegro , bo inne ultegry sa malezyjskie ale tez na rynek japonski a ten jest made japan .tez bylem zainteresowany kupnem tej ultegry ale wlasnie ta skladana raczka nie przeszla u mnie , no ale to juz wedle uznania jak kto woli.
pitt Opublikowano 24 Października 2009 Opublikowano 24 Października 2009 moj bardzo dobry znajomy lowi na ultegre juz chyba 3 sezon ... wprawdzie #2500 (chyba?) i klenie, przy uzyciu zylki ... jednakze jest bardzo zadowolony
Guzu Opublikowano 26 Września 2010 Opublikowano 26 Września 2010 Panowie, Probowal ktos uzytkowac Ultegre w slonej wodzie ? Chetnie poznam opinie doswiadczonych Dzieki
LASSOjbait Opublikowano 26 Września 2010 Opublikowano 26 Września 2010 Mam Ultegrę 2500 Japan i nie dość, że pracuje super, jest łatwa do rozkręcenia i nasmarowania, to jeszcze zakładam do niej szpulki z Catany 3000 i pasują. Polecam, nigdy żadnych problemów nie miałem. Doświadczeń znad morza nie mam niestety.
Damian111oneeleven Opublikowano 27 Września 2010 Opublikowano 27 Września 2010 No toto wlasnie panowie mnie tez interesuje ten mlynek ewentualnnie biomaster i co ciekawe tez niby odpowiednik stradica .to widac sporo jest tych odpowiednikow wszelkie info mile widziane i obydwa sa JDM (ultegra i bio...)ultegra i biomaster mają IDENTYCZNE bebechy i obudowy, różnią się tylko kolorem i liczbą łożysk( 4+oporowe i 6+oporowe, wersja z płytką szpulą S ma w niej jedno więcej).w skrócie to ultegra jest odpowiednikiem stradica a biomaster twinpowera na rynek europejski - tyle że oba mają przeł. 4.8:1 jak TP.bo japoński TP to już jest trochę inna konstrukcja bardziej zbliżona do stelli..
Manniek66 Opublikowano 14 Grudnia 2012 Opublikowano 14 Grudnia 2012 Siemka , podłączam się do wątku i mam pytanko Shimano ultegra 4000 98 , da radę przy łowieniu sandaczy z opadu , przynęty to głównie gumisie 3-4 cale + 15-25 gram ołowiu Podbijanie z kołowrotka ( tak się już nauczyłem ) I...ile ten młynek waży ?
donkocur Opublikowano 11 Sierpnia 2013 Opublikowano 11 Sierpnia 2013 Witam, koledzy mam pytanie .Dostałem Ultegre 4000 Japan od teścia ale nie mam zapasowej szpuli .Poradzcie proszę jaka szpula może pasować .Z góry dziękuję.
hasior Opublikowano 12 Sierpnia 2013 Opublikowano 12 Sierpnia 2013 szpule pasują od symetre FG,stradica FG,biomastera 98JDM ,biomastera 00 JDM
DaMeK Opublikowano 25 Sierpnia 2014 Opublikowano 25 Sierpnia 2014 Odgrzeje kotleta, szukam schematu do malezyjskiej ultegry na rynek jdm z roku 2002 w rozmiarze 4000.
blackabyss Opublikowano 25 Sierpnia 2014 Opublikowano 25 Sierpnia 2014 poszukaj sobie tu http://www.spin-review.ru/reels/shimano/ultegra.htm
DaMeK Opublikowano 26 Sierpnia 2014 Opublikowano 26 Sierpnia 2014 Dzięki, ale niestety do tej ultegry brakuje, tzn na liście jest ale schemat się gdzieś wysypał. Szukam dalej
Luckyguliver Opublikowano 19 Grudnia 2014 Opublikowano 19 Grudnia 2014 popper ten co widziałes to zapewne tyła ultegra FG odpowiednik stradica FG taka złota z przeł 5,1-1 z pojeduncza korbą. maniak-polecam cena atrakcyjniejsza niż TP a młyn na rynek japan chodzi bardzo płynnie.kumpel tyra głowkami po 40 gram w nurcie Wisły i smiga bardzo dobrze,a nie był jeszcze konserwowany.Szukam srednio budzetowego kolowrotka do lekkiej szczupakowki i wyglada na to ze Ultegra jest tu silnym faworytem. Mam wiec pytanie do uzytkownikow tych kolowrotkow. Ktore modele nalezy brac pod uwage? W tej chwili rozpatruje model 3000 FG lub XT. Z gory dziekuje.
Czerwc Opublikowano 19 Grudnia 2014 Opublikowano 19 Grudnia 2014 Ja mam Ultegrę 3000 JDM, rocznik 98, polecam Ci. Kultura pracy fajna, dość lekki bo waży poniżej 350 gram, tylko dość ciężko szpulkę zapasową dorwać . Weź sobie model 3000 lub 4000 .
tymof Opublikowano 19 Grudnia 2014 Opublikowano 19 Grudnia 2014 Tak fajny młynek ,mam taki 2000 na lekko , do ciężkich zadań używam stellę 4000 95 którą sobie bardzo chwalę
Luckyguliver Opublikowano 19 Grudnia 2014 Opublikowano 19 Grudnia 2014 Po ile zwykle chodza szpulki do tych kolowrotkow ?
Czerwc Opublikowano 19 Grudnia 2014 Opublikowano 19 Grudnia 2014 (edytowane) Ciężko je po pierwsze znaleźć, raczej byś musiał kombinować z zamiennikiem, cena pewnie gdzieś ~100, ale jest ona zależna od tego jak bardzo jej szukasz . Edytowane 19 Grudnia 2014 przez Czerwc
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się