Skocz do zawartości

Shimano Ultegra 4000 Japan


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam serdecznie,

 

Mam okazję kupić nowy, sprowadzony kołowrotek z Japonii.

Przeznaczenie młynka to szczupak/sandacz pod plecionkę 10lb.

 

Miał ktoś z nim styczność?

Kompletnie nie znam tego kołowrotka, podobno odpowiednik Stradicka na rynek europejski tylko o mniejszym przełożeniu 4:8.

 

Za wszelkie cenne informacje, spostrzeżenia z góry dziękuję.

 

http://www.knkfishing.com/pd-shimano-ultegra-spinning-fishin g-reel.cfm

 

Pozdrawiam

Maciej

Opublikowano

Dawno temu, w drodze na rybki, oglądałem taki młynek, w sklepiku w Żarach. Nawet myślałem, że podróba Shimano....no, bo Ultegra?

Takie wędy były ale młynki?

Nie mniej pamiętam krótkie oględziny i szczerze mówiąc, gdybym wówczas miał stosowną kwotę, pewnie bym go kupił.

Sprawiał bardzo pozytywne, solidne wrażenie. Ale to o co pytasz, to już pewnie, jakaś nowsza edycja.

Opublikowano

jak juz pisalismy na privie,polecam widziałem,kumpel z Kutna ma i chwali.

popper ten co widziałes to zapewne tyła ultegra FG odpowiednik stradica FG taka złota z przeł 5,1-1 z pojeduncza korbą.

 

maniak-polecam cena atrakcyjniejsza niż TP a młyn na rynek japan chodzi bardzo płynnie.

kumpel tyra głowkami po 40 gram w nurcie Wisły i smiga bardzo dobrze,a nie był jeszcze konserwowany.

Opublikowano
No toto :D wlasnie panowie mnie tez interesuje ten mlynek ewentualnnie biomaster i co ciekawe tez niby odpowiednik stradica .to widac sporo jest tych odpowiednikow wszelkie info mile widziane i obydwa sa JDM (ultegra i bio...)
Opublikowano

popper ten co widziałes to zapewne tyła ultegra FG odpowiednik stradica FG taka złota z przeł 5,1-1 z pojeduncza korbą.

Masz pamięć. Tak, takiego właśnie oglądałem :D

Opublikowano

@KolegoM maniak.

A stare czarne shimano 400ogt kupione od Ciebie chodzi i chodzi i zajechać go trudno.Ostatnio obsługuje głowizny 35gramowe.

Opublikowano

@KolegoM maniak.

A stare czarne shimano 400ogt kupione od Ciebie chodzi i chodzi i zajechać go trudno.Ostatnio obsługuje głowizny 35gramowe.

No to dobrze, że Ci służy, no nie powiem, teraz by się przydał :mellow:

Opublikowano
A w tym młynku raczka korbki jest może składana przyciskiem??,widziałem go teraz na allegro i widzę, że tak.Ciekawe czy po dłuższym użytkowaniu nie będzie miało w tym miejscu zbyt dużego luzu :unsure:
Opublikowano
Pewnie to ten model z allegro , bo inne ultegry sa malezyjskie ale tez na rynek japonski a ten jest made japan .tez bylem zainteresowany kupnem tej ultegry ale wlasnie ta skladana raczka nie przeszla u mnie , no ale to juz wedle uznania jak kto woli.
  • 11 miesięcy temu...
Opublikowano
Mam Ultegrę 2500 Japan i nie dość, że pracuje super, jest łatwa do rozkręcenia i nasmarowania, to jeszcze zakładam do niej szpulki z Catany 3000 i pasują. Polecam, nigdy żadnych problemów nie miałem. Doświadczeń znad morza nie mam niestety.
Opublikowano

No toto :D wlasnie panowie mnie tez interesuje ten mlynek ewentualnnie biomaster i co ciekawe tez niby odpowiednik stradica .to widac sporo jest tych odpowiednikow wszelkie info mile widziane i obydwa sa JDM (ultegra i bio...)

ultegra i biomaster mają IDENTYCZNE bebechy i obudowy, różnią się tylko kolorem i liczbą łożysk( 4+oporowe i 6+oporowe, wersja z płytką szpulą S ma w niej jedno więcej).

w skrócie to ultegra jest odpowiednikiem stradica a biomaster twinpowera na rynek europejski - tyle że oba mają przeł. 4.8:1 jak TP.

bo japoński TP to już jest trochę inna konstrukcja bardziej zbliżona do stelli..

  • 2 lata później...
Opublikowano

Siemka , podłączam się do wątku i mam pytanko :) Shimano ultegra 4000 98 , da radę przy łowieniu sandaczy z opadu , przynęty to głównie gumisie 3-4 cale + 15-25 gram ołowiu :) Podbijanie z kołowrotka ( tak się już nauczyłem )

 

I...ile ten młynek waży ?

  • 7 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam, koledzy mam pytanie .Dostałem Ultegre 4000 Japan od teścia ale nie mam zapasowej szpuli .Poradzcie proszę jaka szpula może pasować .Z góry dziękuję.

  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

popper ten co widziałes to zapewne tyła ultegra FG odpowiednik stradica FG taka złota z przeł 5,1-1 z pojeduncza korbą.

 

maniak-polecam cena atrakcyjniejsza niż TP a młyn na rynek japan chodzi bardzo płynnie.

kumpel tyra głowkami po 40 gram w nurcie Wisły i smiga bardzo dobrze,a nie był jeszcze konserwowany.

Szukam srednio budzetowego kolowrotka do lekkiej szczupakowki i wyglada na to ze Ultegra jest tu silnym faworytem. Mam wiec pytanie do uzytkownikow tych kolowrotkow. Ktore modele nalezy brac pod uwage? W tej chwili rozpatruje model 3000 FG lub XT. Z gory dziekuje.

Opublikowano

Ja mam Ultegrę 3000 JDM, rocznik 98, polecam Ci. Kultura pracy fajna, dość lekki bo waży poniżej 350 gram, tylko dość ciężko szpulkę zapasową dorwać :P. Weź sobie model 3000 lub 4000 :).

Opublikowano

Tak fajny młynek ,mam taki 2000 na lekko , do ciężkich zadań używam stellę 4000 95 którą sobie bardzo chwalę 

Opublikowano (edytowane)

Ciężko je po pierwsze znaleźć, raczej byś musiał kombinować z zamiennikiem, cena pewnie gdzieś ~100, ale jest ona zależna od tego jak bardzo jej szukasz :P

Edytowane przez Czerwc

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...