Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Wilga Kraków i okolice


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
45 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 luty 2015 - 10:56

Witam wszystkich założyłem temat z czystej ciekawości czy ktoś ma jakieś doświadczenia na temat tej rzeczki. Interesują mnie aktualne informacje na temat rybostanu i ewentualnie miejscówek gdzie warto się tam wybrać ze spinem. Chciałbym wiedzieć jak się przygotować na wyprawe jak tylko będzie kilka stopni na plusie. Nie liczę na to, że ktoś poda mi wszystko jak na tacy ale byłbym wdzięczny na cenne wskazówki. Pozdrawiam

#2 OFFLINE   Piotr Boruch

Piotr Boruch

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 602 postów
  • LokalizacjaKraków/Nowy Sącz
  • Imię:Piotr
  • Nazwisko:Boruch

Napisano 08 luty 2015 - 11:10

Dawno dawno temu złowiłem kilka jazi przy ujściu ...ale to było z 5 lat wstecz no i na przedwiośniu. Dawno tam nie zaglądałem jakoś nie moje klimaty, ale dla krakowskich szperaczy może rzeczka stanowi jakąś wartość. Dla mnie ma charakter ...lekko ściekowy :D



#3 OFFLINE   Dygnitorz

Dygnitorz

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 64 postów
  • LokalizacjaSzczucin/Kraków
  • Imię:Jacek

Napisano 08 luty 2015 - 11:15

Podpinam sie do pytania, może jest na forum ktoś, kto łowi tam w miarę regularnie? Chciałbym zasięgnąć informacji na temat klenia w tej rzece, na których odcinkach występuje i w jakiej ilości? Mam zamiar w tym sezonie powalczyć z nimi na suchą muchę, a że w Krakowie mieszkam od niedawna to nie wiem od którego odcinka zacząć. Wszelka wiedza na temat klenia w krakowskich i podkrakowskich rzekach z pominięciem Wisły (prądnik, dłubnia, skawinka, rudawa, raba) jest dla mnie na wagę złota.

#4 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała

Napisano 08 luty 2015 - 11:27

Od siebie mogę dodać tyle że odcinek przyujściowy jest mocno uregulowany o niewielkiej głębokości. 
Byłem tam szukać fantów magnesem neodymowym i jakieś ryby zbierały coś z powierzchni. 
Latem przewija się mnóstwo osób, także miejscówka mało kameralna... Myślę że może być fajnym miejscem do obłowienia jak Wisła nabierze wody po opadach ;)
 


  • K-Pon lubi to

#5 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 08 luty 2015 - 14:41

Podpinam sie do pytania, może jest na forum ktoś, kto łowi tam w miarę regularnie? Chciałbym zasięgnąć informacji na temat klenia w tej rzece, na których odcinkach występuje i w jakiej ilości? Mam zamiar w tym sezonie powalczyć z nimi na suchą muchę, a że w Krakowie mieszkam od niedawna to nie wiem od którego odcinka zacząć. Wszelka wiedza na temat klenia w krakowskich i podkrakowskich rzekach z pominięciem Wisły (prądnik, dłubnia, skawinka, rudawa, raba) jest dla mnie na wagę złota.




To se możesz powalczyć.... z własnym cieniem jak słońce przygrzej. ...

#6 OFFLINE   fifek

fifek

    Zaawansowany

  • Zbanowani
  • PipPipPip
  • 895 postów
  • Lokalizacja800 m. od Szreniawy
  • Imię:Marcin
  • Nazwisko:F.

Napisano 08 luty 2015 - 14:43

Witam wszystkich założyłem temat z czystej ciekawości czy ktoś ma jakieś doświadczenia na temat tej rzeczki. Interesują mnie aktualne informacje na temat rybostanu i ewentualnie miejscówek gdzie warto się tam wybrać ze spinem. Chciałbym wiedzieć jak się przygotować na wyprawe jak tylko będzie kilka stopni na plusie. Nie liczę na to, że ktoś poda mi wszystko jak na tacy ale byłbym wdzięczny na cenne wskazówki. Pozdrawiam


proponuję poszukac bardziej interesujących łowisk

#7 OFFLINE   newrom

newrom

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1017 postów
  • LokalizacjaKraków... czasami

Napisano 08 luty 2015 - 18:46

Emson, czego z tym magnesem szukasz?

#8 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 08 luty 2015 - 20:29

proponuję poszukac bardziej interesujących łowisk


Jakies propozycje ? Interesuje mnie lekki spinning

#9 OFFLINE   GBP

GBP

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 216 postów
  • LokalizacjaZabierzów
  • Imię:G
  • Nazwisko:B

Napisano 08 luty 2015 - 20:54

Witam kolegów troszkę poczytałem to może zacznę czasami coś wrzucać.

O Wildze i nie tylko znajdziecie sporo informacji na tej stronce:

http://wedkarskiewak...iejsce-i-wilga/


  • pawelHERP, Piotr Boruch i flajsik lubią to

#10 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 luty 2015 - 13:04

GBP dzięki wielkie za świetny artykuł, teraz już wiem że warto się wybrać i próbować swoich sił na tej wodzie. Pozdrawiam

#11 OFFLINE   rav_id

rav_id

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 512 postów
  • Lokalizacjamiasto ;)
  • Imię:Rafał
  • Nazwisko:http://opowiescizespinningiem.blogspot.com

Napisano 10 luty 2015 - 20:12

GBP dzięki wielkie za świetny artykuł, teraz już wiem że warto się wybrać i próbować swoich sił na tej wodzie. Pozdrawiam

Mam - i pewnie nie tylko ja - nadzieję, że uszanujesz apel autora tego i pozostałych artykułów i rybki pozostaną w wodach żebyśmy mogli kolejne opowieści poczytać  ;)


Użytkownik rav_id edytował ten post 10 luty 2015 - 20:15

  • flajsik lubi to

#12 OFFLINE   slav

slav

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 302 postów
  • LokalizacjaKRK

Napisano 11 luty 2015 - 08:37

Artykuł bardzo dobry, natomiast przeglądając mapę trudno odnaleeźć miejsce gdzie jest dłuższy odcinek bez domostw.



#13 OFFLINE   Emson

Emson

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 66 postów
  • LokalizacjaBielsko Biała

Napisano 11 luty 2015 - 17:30

Emson, czego z tym magnesem szukasz?

 

Skarbów ;) Przeważnie trafia się złom na zmianę z tym co urywamy podczas wędkowania. 
Trafiają się również perełki takie jak koło od czołgu, maczeta (współczesna)  i inne powojenne pamiątki  ^_^ 

Przepraszam za zejście tematu.

PS. W razie czego PW ;) co by władzy pracy nie dokładać


Użytkownik Emson edytował ten post 11 luty 2015 - 17:31


#14 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1484 postów

Napisano 11 luty 2015 - 20:19

artykuł jak najbardziej trafny i realny ale najbardziej podoba mi się apel autora. bo mam duzy sentyment do tej rzeki a łowie na niej od paru lat bo mieszkam 300metrow w linii prostej od niej.bardzo urokliwa i sa pstrągi do puki paru kolesi będzie chodziło z czerwonym robaczkiem na przepływanke zaraz po zarybieniu. a pzw niebedzie z tym nic robic,by co jakiś czas puscic jakiś patrol.a ty ,,kolego flajsik'' jeśli chcesz chętnie podzielę się z toba swoimi spostrzeżeniami na jej temat.bo całkiem spory kawałek znam jej dosyć dobrze gdzie jakiś ciekawy odcinek,ale w wyższych partiach ,bliżej zrodła.ale  z roku na rok jest coraz gorzej z braku wody.



#15 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 luty 2015 - 17:08

Mam - i pewnie nie tylko ja - nadzieję, że uszanujesz apel autora tego i pozostałych artykułów i rybki pozostaną w wodach żebyśmy mogli kolejne opowieści poczytać ;)

Nie ma się co obawiać, wybierając się nad wodę wyruszam na ryby a nie po ryby :)

#16 OFFLINE   flajsik

flajsik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 101 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 16 luty 2015 - 17:09

artykuł jak najbardziej trafny i realny ale najbardziej podoba mi się apel autora. bo mam duzy sentyment do tej rzeki a łowie na niej od paru lat bo mieszkam 300metrow w linii prostej od niej.bardzo urokliwa i sa pstrągi do puki paru kolesi będzie chodziło z czerwonym robaczkiem na przepływanke zaraz po zarybieniu. a pzw niebedzie z tym nic robic,by co jakiś czas puscic jakiś patrol.a ty ,,kolego flajsik'' jeśli chcesz chętnie podzielę się z toba swoimi spostrzeżeniami na jej temat.bo całkiem spory kawałek znam jej dosyć dobrze gdzie jakiś ciekawy odcinek,ale w wyższych partiach ,bliżej zrodła.ale z roku na rok jest coraz gorzej z braku wody.

Baaardzo byłbym wdzięczny, może jakiś wspólny wypad ?

#17 OFFLINE   K-Pon

K-Pon

    Zaawansowany

  • PATRON
  • PipPipPip
  • 1800 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Krzysztof
  • Nazwisko:P.

Napisano 16 luty 2015 - 17:56

Dziś byłem 1,5h i trafiłem 3 pstrągi ok 30cm. Nad Wilgę mam z biura 5min. spacerkiem :)
Ilość śmieci standardowa jak na Kraków :(

#18 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1484 postów

Napisano 17 luty 2015 - 22:47

Flajsik niema problemu z rybami bo tez czekam na odrobine czasu i lepszej pogody bo nawet nieoplacilem karty.ale wskazówki i spostrzeżenia jak najbardziej mozemy wymienic.podal numer fonu to pogawędzimy co jak i gdzie na tej pięknej rzeczce jest

#19 OFFLINE   Bolen30

Bolen30

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1484 postów

Napisano 19 luty 2015 - 20:38

hej panowie był ktoś może w tym tygodniu na wildze ?



#20 OFFLINE   Yoruus

Yoruus

    Nowy

  • +Forumowicze
  • Pip
  • 16 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Jacek

Napisano 21 luty 2015 - 16:09

Witam byłem dziś, pierwszy raz na tej rzeczce na odcinku na granicy Krakowa. Zaskoczyło mnie bardzo duże zróżnicowanie tej wody, odcinki szybkie i płytkie na przemian z głębokimi zamulonymi. Brzegi z reguły strome, mocno zakrzaczone i zaśmiecone, dużo bardziej niż na Rudawie, Dłubni czy Szreni. Wydaje się że rzeczka ma potencjał, z tym że ja go akurat dziś nie doświadczyłem. 4 godzinki machania i zero kontaktu z rybą. Na Rudawie ostatnio jakoś więcej się działo. Tak wiec chyba tuta jeszcze wrócę ale może cieplejszą porą.






Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych