Dziencioł Opublikowano 17 Lutego 2009 Opublikowano 17 Lutego 2009 Witam. Przekopałem forum, ale nie znalazłem recepty na problem. Problemem jest luz powstały na łączeniu dolnika ze szczytem. Oba elementy niby ciasno pasują, ale jak macham to stuka właśnie w tym miejscu. Pasowało by to naprawić, bo lepiej nie będzie, ale nie wiem jak. Czy polakierować część wsadzaną, czy pociapać to żywicą (np. epoksydowa +Z1), czy może zastosować jakiś klej. Za wszystkie podpowiedzi z góry dziękuje.
Łukasz Masiak Opublikowano 17 Lutego 2009 Opublikowano 17 Lutego 2009 Cześć Złącze najlepiej spasować w jakiejś pracowni . Inna opcja to kupić grafit w spreyu mavera do tyczek . Bardzo dobrze działa przy małym luzie . Pozdrawiam Łukasz
pitt Opublikowano 18 Lutego 2009 Opublikowano 18 Lutego 2009 na szybko pomaga wosk ze swiecy, naprawde poga wizyta w pracowni
Dziencioł Opublikowano 18 Lutego 2009 Autor Opublikowano 18 Lutego 2009 Myślałem o polakierowaniu tego miejsca lakierem bezbarwnym, tylko boje się o blank, czy sie coś tam nie stanie. Jak nie znajde domowego sposobu na naprawe to kijek trafi do kogoś mądrego który go naprawi.
Piotrek Milupa Opublikowano 18 Lutego 2009 Opublikowano 18 Lutego 2009 Lakier bezbarwny odpada,kup płynny grafit Mikado( też na bazie lakieru ) koszt ok 4-5zł stosuje go od kilku lat i wędki z nawet sporym luzem udało się doprowadzić do używalności.
psulek Opublikowano 18 Lutego 2009 Opublikowano 18 Lutego 2009 Dołączam do kolegów powyżej - kup grafit w płynie lub udaj się do pracowni. Pozdrawiam Paweł
Jeziorm 1 Opublikowano 3 Listopada 2009 Opublikowano 3 Listopada 2009 Szukam takiego wątku bo pamietam ze kiedys była taka dyskusja, chciałbym sie dowiedziec czy da sie cos z tym zrobic czy raczej wedka idzie do kosza ??pzdr
Friko Opublikowano 3 Listopada 2009 Opublikowano 3 Listopada 2009 http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&goto=134214 msg_134214 ...bez przesady z tym koszem, przesmaruj świeczką i łów aż połamiesz, po prostu. Albo wybierz się do pracowni, być może przyczynę klikania da się zniwelować inaczej zestwiając dolnik ze szczytówką lub przycinając dolnik lekko.
Mekamil Opublikowano 4 Listopada 2009 Opublikowano 4 Listopada 2009 Nie wiem, czy tak wolno, czy to zgodne ze sztuką... ale kilka razy już się z tym spotkałem... I zawsze najprostszą i najpewniejszą metodą było po prostu przeszlifowanie łączenia drobniutkim papierem ściernym w odpowiednim miejscu - trzeba się dobrze przyjrzeć i przysłuchać, na jakiej wysokości złącza jest luz, czyli stukanie.Raz zresztą w 'pracowni' mi w ten sposób naprawiono złącze.
lipion Opublikowano 4 Listopada 2009 Opublikowano 4 Listopada 2009 a wędka węglówka? bo jeśli tak to polecam Carbon Graphite Spray Mavera, lub grafit w takiej małej buteleczce z pendzedlkiem jak lakiery do paznokci Mikado bodajże kiedyś robiło. Spryskujesz albo malujesz, składasz wędkę,pokręcisz delikatnie, ROZŁĄCZASZ! dość szybko, bo jak nie, to się sklei na amen. Jak wyschnie-możesz normalnie łowić bez klikania
Friko Opublikowano 4 Listopada 2009 Opublikowano 4 Listopada 2009 Witam serdecznie na forum życzę miłego korzystania i mam nadzieję że wszystkim nam będzie dane uszczknąć troche z muchowo-rodbuildingowego doświadczenia Pozdrawiam
Jeziorm 1 Opublikowano 4 Listopada 2009 Opublikowano 4 Listopada 2009 No wedka to szklak niestety ale mimo tego sprobuje z tym grafitem pzdr
Jozi Opublikowano 5 Listopada 2009 Opublikowano 5 Listopada 2009 @Lipion.Witamy na forum.Jak klika to smarowanie często już nie pomaga tylko szlifowanie.
lipion Opublikowano 5 Listopada 2009 Opublikowano 5 Listopada 2009 Dzięki za serdeczne przyjęcie Na forum to ja już jestem jakieś trzy tygodnie, tylko głosu nie śmiałem zabierać images/smiley_icons/icon_redface.gif Co do wszelkich ingerencji w blank (cięcie,szlif) zawsze odnoszę się ostrożnie i traktuję jako ostateczność, ale rzeczywiście czasami to jedyny sposób
Jozi Opublikowano 5 Listopada 2009 Opublikowano 5 Listopada 2009 Szlifowanie zlecam tylko fachowcowi bo można zdymać złącze.
harp Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 czy coś się z tym da zrobić? Podczas machania kijem słychać jak stuka na spigocie.
Kamil Z. Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Wiem, że miękki grafit się sprawdza. Jakieś stare, lekko klikające kije kiedyś ratowałem rysikiem z miękkiego ołówka. Aczkolwiek nie wiem czy nie byłaby to profanacja do hi-tech rodbuldingowych zabawek
Jozi Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Parafina w czystej postaci-używam st.croix.Może być świeczka, najlepiej biała, bo chyba w miarę czysta bez pigmentów. 1
Fatso Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Ja mam spray grafitowy Mavera właśnie do takich zastosowań. Potraktowałem tym kiedyś stukające złącze, zadziałało. Tak w ogóle jestem z Warszawy, jak Ty harp, więc ... Pzdr,Fatso
harp Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Ok. Dzieki. Zamówiłem kijek raz przyszedł telepiący. Drugi raz też. Zamawiam po raz trzeci jak się nie uda to się pewnie uśmiechnę o ten spray.
Mekamil Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Jeśli telepanie jest delikatne to możesz też przeszlifować drobnym papierem ściernym. Pod warunkiem, że głębsze wsunięcie spigota zredukuje ten luz.
Fatso Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Ja i mój spray pozostajemy do dyspozycji Pzdr,Fatso
Tarłoś Opublikowano 22 Stycznia 2011 Opublikowano 22 Stycznia 2011 Witam,najlepsze co jest to: spray grafitowy Mavera. http://www.mc-sklep.pl/spray-carbon-graphite-p-136.html
matusiak Opublikowano 23 Stycznia 2011 Opublikowano 23 Stycznia 2011 Grafit jest do uzupełniania ubytków a klikające złącze świadczy o złym spasowaniu co bankowo zakończy sie złamaniem kija
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się