Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa podłodziowa - rolki, płozy czy podpory?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
834 odpowiedzi w tym temacie

#421 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 07 kwiecień 2021 - 14:39

Po kilku wodowaniach nic takiego nie zauważyłem u siebie , natomiast wszystkim i sam też zrobiłem , wszystkie profile wypryskałem w środku    fluitem do samochodów do profili zamkniętych  taki przezroczysty długi wężyk wszędzie wejdzie ,  dzięki czemu nic w środku nie będzie korodować  lepiej na zimne dmuchać tym bardziej że zostaje przyczepa  na kilka lat  



#422 OFFLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 07 kwiecień 2021 - 15:20

U mnie odpukać lakier nie złazi ;)

#423 OFFLINE   Dzudik

Dzudik

    Nowy

  • Forumowicz+ bez giełdy
  • Pip
  • 10 postów

Napisano 07 kwiecień 2021 - 20:44

Witam. Czy ktoś ma w swojep przyczepce rolkę killową taką podwojną wahadłową. Jak sie sprawuje. Czy lepsza jest przyczepka z łamanym dyszlem?

#424 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 08 kwiecień 2021 - 12:49

Nie ma nic lepszego niż ten wachliwy komplet rolek.
Ja ten komplet mam z kół pompowanych i rozstaw między kółkami jest taki żeby dziób się w nich blokował aby łódka na fali nie uciekała na boki podczas wyciągania

Załączone pliki


Użytkownik nurek28 edytował ten post 08 kwiecień 2021 - 12:52


#425 OFFLINE   Bartek1989

Bartek1989

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 500 postów

Napisano 08 kwiecień 2021 - 13:26

W dobrej cenie jest do kupienia w centrum przyczep cynka pod poznaniem. Kupiłem sobie ale jeszcze nie testowałem

#426 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 09 kwiecień 2021 - 21:44

Chłopaki... nie ma lepszych lub gorszych rolek od łamanego dyszla.

Zajmujecie się kwadraturą koła -czy jest Wam to naprawdę potrzebne?

Slipuję swoją łódź na portowych slipach, czasami na dziko. Przez myśl mi nie przechodzą wahliwe rolki czy łamany dyszel. Wjeżdżam przyczepą do wody (zwykle tak aby błotniki mi zalała woda) i łódka albo tam albo z powrotem. Robię to sam albo z chłopakiem 12-latkiem bez żadnych mecyji.

Przyczepa z rzędem  rolek kilowych i cztery płozy. Łódka jakieś 900 do 1000 kg.

 

Owszem jak bym miał slipować na bulwarach to pewnie miał bym łamany dyszel. Przy czym w przyczepach z hamulcem ten patent chyba nie występuje



#427 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 09 kwiecień 2021 - 22:28

Akurat u mnie jak jest niski poziom jeziora to ty byś na ryby nie wypłynął.
4m piachu a potem 10cm wody na długości 15m.
Chcialbym zobaczyć jak zostajesz na piasku i szukasz pomocy.
W oddali też kamienie.

Załączone pliki


Użytkownik nurek28 edytował ten post 09 kwiecień 2021 - 22:44


#428 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 09 kwiecień 2021 - 22:53

@nurek... są takie sytuacje jak: wolno postępująca głębokość i ciężko wjeżdżać dalej samochodem, oraz przepadliste brzegi (np. żwirownie) i wtedy też wygodnie jest stanąć kołem na lini brzegowej i haratać łódkę na suchą przyczepę. Robiłem tak (za namową) może dwa razy z łódką 460 cm. Nie zbyt mi to spasowało i znalazłem lepsze miejsce do slipowania na drugim brzegu. Osobiście z tą łódką 460 na łagodnej plaży slipowałem (kilkanaście razy w roku, przez kilka lat) na takim patencie:

 

 

 

 

Te wahliwe rolki do mnie nie przemawiają ;)



#429 OFFLINE   nurek28

nurek28

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1583 postów
  • LokalizacjaMazury

Napisano 10 kwiecień 2021 - 07:08

Co do filmu to wszystko ok tylko że ja pływam 90% czasu sam.

I teraz naprawde bez złośliwości.
Innego slipu też byś nie szukał mając 400m swojej lini brzegowej z dwoma własnymi slipami.
Slipy powiedzmy zabetonowane płatne i to nie mało plus potem parking. Dostępu do wody w innych miejscach BRAK.
I nie bardzo widze jak trzymasz swoją 900kg łódke przy bocznym wietrze i dużej fali w listopadzie gdy woda ma 3st.C.
Rozumiem że jak doplymął byś do brzegu to chlopak 12 lat trzyma 900kg łodke przy fali a ty idziesz po samochód.
Jeśli nie trzyma tylko przypływasz jak daleko się da i idziesz po samochód z przyczepą to fala boczna dobija łódke do brzegu bokiem i wtedy dopycha coraz blizej brzegu i lipa.

#430 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 10 kwiecień 2021 - 07:12

Czy zgodnie z przepisami w Polsce można na tzw. dzikim slipie wjechać kołami przyczepki do wody?

#431 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 kwiecień 2021 - 08:24

Slip jest urządzeniem wodnym, na które wymagane jest pozwolenie wodnoprawne. Piszesz o dzikim slipie tzn. wybudowanym bez takiego pozwolenia. Masz odpowiedź 😁

#432 OFFLINE   TomekTomek11112

TomekTomek11112

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 69 postów

Napisano 10 kwiecień 2021 - 11:28

Nie chodzi mi o dziko wybudowany slip. Raczej o zwykłą plaże.
  • nurek28 lubi to

#433 OFFLINE   GrzesM

GrzesM

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 408 postów
  • LokalizacjaKatowice
  • Imię:Grzegorz

Napisano 10 kwiecień 2021 - 11:37

Też nie wolno

https://wiadomosciwe...-wodowac/652767

#434 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 kwiecień 2021 - 16:28

Panowie, przestrzegacie ładowności przyczepy, sprawdzał wam ktoś ile rzeczywiście waży zestaw w stosunku do DMC przyczepy?

Mogą być jakieś praktyczne konsekwencje przeładowania przyczepy, bo według przepisów to wiadomo jak to ma wyglądać,

ale jak na dmc 500kg waga przyczepy-200kg załaduję zestaw np.380-400kg-może być problem ?

Teraz mam samochód z dmc 750kg, zestaw będzie ważył ok300kg czyli mieszczę się w dmc przyczepy i samochodu

ale w razie zmiany samochodu i łodzi może zrobić się problem bo przyczepę będę chciał zostawić.

Niby większość samochodów używanych do naszych celów ma DMC powyżej 600kg, ale można się zdziwić:

kolegi niemała Toyota Corolla Verso 1.8 ma tylko dmc 450kg bez hamulca. Honda CRV ma 600kg też jakoś mało jak na taki samochód.

 

Co radzicie, brać DMC 500 czy 600 ?



#435 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2021 - 18:00

Panowie, przestrzegacie ładowności przyczepy, sprawdzał wam ktoś ile rzeczywiście waży zestaw w stosunku do DMC przyczepy?

Mogą być jakieś praktyczne konsekwencje przeładowania przyczepy, bo według przepisów to wiadomo jak to ma wyglądać,

ale jak na dmc 500kg waga przyczepy-200kg załaduję zestaw np.380-400kg-może być problem ?

Teraz mam samochód z dmc 750kg, zestaw będzie ważył ok300kg czyli mieszczę się w dmc przyczepy i samochodu

ale w razie zmiany samochodu i łodzi może zrobić się problem bo przyczepę będę chciał zostawić.

Niby większość samochodów używanych do naszych celów ma DMC powyżej 600kg, ale można się zdziwić:

kolegi niemała Toyota Corolla Verso 1.8 ma tylko dmc 450kg bez hamulca. Honda CRV ma 600kg też jakoś mało jak na taki samochód.

 

Co radzicie, brać DMC 500 czy 600 ?

Pisząc DMC samochodu rozumiem, że chodzi Ci o pozycję O2 w dowodzie rejestracyjnym czyli - dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca ?

Maks, niezależnie od tego jakie auto kupisz będzie 750 a minimalnie, to analogicznie im mniejsze, lżejsze i słabsze auto ten parametr będzie miało mniejszy. Są chyba nawet jakieś małe popierdółki, które w pozycji o2 mają ze 300 kg.

 

Co do ważenia przyczep to mojemu koledze kiedyś ważyli ale on ciągnął jakąś wielką łódź, na wielkiej przyczepie wielkim terenowym samochodem a żeby ważyli lekką przyczepę z lekką łódką to nigdy w życiu nie słyszałem. Co nie oznacza, że tego zrobić nie mogą i że nie mogą walnąć mandatu za to przeciążenie zestawu. 



#436 OFFLINE   lopez77m

lopez77m

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 238 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 10 kwiecień 2021 - 18:17

Pisząc DMC samochodu rozumiem, że chodzi Ci o pozycję O2 w dowodzie rejestracyjnym czyli - dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca ?

Maks, niezależnie od tego jakie auto kupisz będzie 750 a minimalnie, to analogicznie im mniejsze, lżejsze i słabsze auto ten parametr będzie miało mniejszy. Są chyba nawet jakieś małe popierdółki, które w pozycji o2 mają ze 300 kg.

 

Co do ważenia przyczep to mojemu koledze kiedyś ważyli ale on ciągnął jakąś wielką łódź, na wielkiej przyczepie wielkim terenowym samochodem a żeby ważyli lekką przyczepę z lekką łódką to nigdy w życiu nie słyszałem. Co nie oznacza, że tego zrobić nie mogą i że nie mogą walnąć mandatu za to przeciążenie zestawu. 

Oczywiście  o -O2 dopuszczalna masa przyczepy bez hamulca.
 



#437 OFFLINE   kruz

kruz

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 739 postów
  • LokalizacjaFMI
  • Imię:Krzysztof

Napisano 10 kwiecień 2021 - 18:22

Jeśli będziesz ciągnął przyczepę o DMC 750 a w aucie będziesz miał 600 to istnieje spore prawdopodobieństwo, że kontrolujący Cie policjant nakaże rozprzęgnięcie zestawu i przyjazd po przyczepę innym samochodem.

 

Poza tym ciągnąc cięższą niż możesz przyczepę,  w przypadku jakiegoś nieszczęścia, wypadku, kolizji .... będziesz odpowiadał za wszelkie wyrządzone szkody



#438 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 kwiecień 2021 - 18:45

Jeśli będziesz ciągnął przyczepę o DMC 750 a w aucie będziesz miał 600 to istnieje spore prawdopodobieństwo, że kontrolujący Cie policjant nakaże rozprzęgnięcie zestawu i przyjazd po przyczepę innym samochodem.

Poza tym ciągnąc cięższą niż możesz przyczepę, w przypadku jakiegoś nieszczęścia, wypadku, kolizji .... będziesz odpowiadał za wszelkie wyrządzone szkody


Dlatego ja przy zakupie dmc przyczepy dopasowałem do auta.
  • M a r a s lubi to

#439 OFFLINE   M a r a s

M a r a s

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1171 postów
  • LokalizacjaZS
  • Imię:Marek

Napisano 10 kwiecień 2021 - 20:18

Jeszcze jest coś takiego jak wagi preselekcyjne. Nie muszą Twojego zestawu zważyć "fizycznie" po zatrzymaniu aby wykryć niezgodność faktycznego ciężaru z tym co masz wpisane w DR. 



#440 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 14 kwiecień 2021 - 15:35

Temat poruszany i opisany dość obszernie, dmc przyczepy nie równa się pozycji O2 z samochodu - tam mówią o rzeczywistej masie całkowitej. Opinie są różne interpretację również - ja dostałem odpowiedź z ITD że jeśli dmc przyczepy jest 750 ale jestem pewien że wszytsko wazy np 600 kg to w niczym nie przeszkadza żeby ciągnąć zestaw pojazdem który w dow rej O2 ma np 650kg a w razie kontroli nie przyjmować mandatu...

Jest tu gdzieś na forum zdjęcie opini - odpowiedź ITD na ten temat i napisali jak powyżej.

Użytkownik womaly23 edytował ten post 14 kwiecień 2021 - 15:37





Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych