Skocz do zawartości

  •      Logowanie »   
  • Rejestracja

Witaj!

Zaloguj się lub Zarejestruj by otrzymać pełen dostęp do naszego forum.

Zdjęcie

Przyczepa podłodziowa - rolki, płozy czy podpory?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
834 odpowiedzi w tym temacie

#461 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 kwiecień 2021 - 20:21

@binio

1) Istotnie -pasuje w części dziobowej jedną rolkę domontować. Sam zobaczysz z czasem że te rolki i gumy dziobowe "suskie" uporczywie brudzą żelkot (szczególnie biały). Więc sugeruję rolki żółte lub niebieskie Knott'a.

 

2)To że kil się kończy za rolką, to normalna sprawa i te rolki na huśtawce nie wyeliminują kłopotu. Moim zdaniem dołóż boczne rolki lub płozy.

 

Ja jestem zadowolony z rzędu trzech rolek na tylnej belce. Jeżeli przyczepę masz "wyproszkowaną" to szkoda teraz spawać ale może cybanty. Prześpij się z tym jeszcze i na spokojnie coś wymyślisz.

 

 

Załączone pliki



#462 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 16 kwiecień 2021 - 20:40

Mam po 3 podwójne rolki podporowe na stronę i tu jest ok. Czemu twierdzisz , że huśtawka nie da rady? Zrobi się pod skosem i podeprze i kil i pawęż (ciężar rozłoży się na dwa punkty). Mocowanie ostatniej rolki kilowej jest teraz przed końcem łodzi (ok.25cm) i tu bym podparł tą huśtawkę. Mniejsza o większe. Bardziej chodzi mi o to , czy ośka 16mm nie będzie się uginać przy długości rolki 27cm.?

Użytkownik binio1111 edytował ten post 16 kwiecień 2021 - 20:46


#463 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 16 kwiecień 2021 - 21:39

O ile dobrze się rozumiemy to: po zamontowaniu tego wahliwego tandemu rolek, będziesz musiał / chciał podnieść je trochę do góry. Wówczas przy wciąganiu łódki na przyczepę z wody, przez pewien czas łódka będzie podparta tylko na tym tandemie i nie będzie żadnego podparcia z boku -będzie to mało stabilne. W końcowej fazie wciągania kil przyjemnie zjedzie po rolce na dół, dziób dobije do dziobownicy -wszystko cacy. Teraz jak będziesz wodował i nie wjedziesz do wody na tyle głęboko aby "dupa" łodzi zaczęła pływać to będziesz musiał ręcznie pchnąć łódkę tak mocno aby kil wjechał po rolkach trochę do góry -zgadza się?

 

Ta żółta rolka Knott'a na drugim zdjęciu, pod dziobem zamontowana jest na rurce kajnerowej. Takie same rurki miałem we wszystkich rolkach kilowych na przyczepie pod łodzią 470cm. Nie było mowy o uginaniu się w/w rurek -one będą pracowały bardziej w warunkach wytrzymałościowych na ścinanie.



#464 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2021 - 08:02

W sumie masz rację. Człowiek patrzy i nie widzi. Pisałem wycześniej , że ostatnią rolkę mogę podnieść teraz do góry ale wówczas wodował będę "pod górę". Wahliwy tandem ładnie podeprze łódkę w dwóch punktach ale -jak mówisz- nadal zostanie trochę pod górkę.
Mimo wszystko muszę coś wykombinować bo teraz łódka stoi na dwóch rolkach kilowych podparta w części środkowej. Dziub i Cała d..pa nie podparta
Co do dziobu to w moim suskim ewidentnie brakuje jeszcze jednej poprzeczki wspawanej bliżej przodu ( u Ciebie jest na wysokości lampek obrysowych)

Użytkownik binio1111 edytował ten post 17 kwiecień 2021 - 08:25


#465 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 17 kwiecień 2021 - 09:26

A jak dołożysz boczne podpory (rolki albo płozy) na ostatniej belce? i olejesz to że kil nie jest podparty ale cały tył będzie podparty?

 

A  z przodu, dziób też będzie kolidował ze stalowym profilem i trapem i tutaj może Ci wejść dwie rolki.

 

Osobiście miałem przyczepę Tema z dyszlem od zaczepu do samej osi. Rolki kilowe były tylko na poprzeczkach, natomiast przy slipowaniu zdarzało się że dziób koliduje z podłużnym dyszlem. Obłożyłem ten dyszel taką wykładziną jak płozy -montaż na trytkach -moim zdaniem OK.

 

Im więcej podpór -tym lepiej. Jak będziesz miał ich istotnie dużo to te dwie rolki pod kilem z powodzeniem wystarczą.



#466 OFFLINE   pawlo29

pawlo29

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 980 postów
  • LokalizacjaŁódż
  • Imię:Paweł
  • Nazwisko:Każmierski

Napisano 17 kwiecień 2021 - 10:31

W sumie masz rację. Człowiek patrzy i nie widzi. Pisałem wycześniej , że ostatnią rolkę mogę podnieść teraz do góry ale wówczas wodował będę "pod górę". Wahliwy tandem ładnie podeprze łódkę w dwóch punktach ale -jak mówisz- nadal zostanie trochę pod górkę.
Mimo wszystko muszę coś wykombinować bo teraz łódka stoi na dwóch rolkach kilowych podparta w części środkowej. Dziub i Cała d..pa nie podparta
Co do dziobu to w moim suskim ewidentnie brakuje jeszcze jednej poprzeczki wspawanej bliżej przodu ( u Ciebie jest na wysokości lampek obrysowych)

Widzę że mamy podobne problemy  , w poniedziałek odebrałem Foxsa 4 m i jak łódka miała 320 było ok  , to teraz nie jest ok , ja muszę dołożyć do pierwszych rolek parę cm bo rolki nie sięgają łódki , dokupiłem przedłużki ale tak jak u Ciebie obawa że łódka uderzy w dyszel ( 1 zdięcie ) kombinuje kupić rolkę gumową z  Juli i zamontować to na dyszlu  cybantami  , też mam przyczepę Suskiego tylko ja mam płozy które muszę dopasować  , czekam na słońce bo pod łódkę nie ma jak się położyć , razem coś będziemy kombinować na pewno coś wyjdzie   :)  .



#467 OFFLINE   Robas

Robas

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 2120 postów
  • LokalizacjaPoznań
  • Imię:Robert

Napisano 17 kwiecień 2021 - 10:35

u mnie jest lódź od Wożniaka , dół jest podobny do Twojej  , opiera się na wszystkich rolkach i delikatnie na płozach

możne coś pomoże

Załączony plik  IMG_20190330_191648.jpg   101,47 KB   14 Ilość pobrań



#468 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2021 - 10:50

"A jak dołożysz boczne podpory (rolki albo płozy) na ostatniej belce? i olejesz to że kil nie jest podparty ale cały tył będzie podparty? "

Trochę nie rozumiem. (?)

Teraz wygłąda to tak.

Załączone pliki


Użytkownik binio1111 edytował ten post 17 kwiecień 2021 - 10:52


#469 OFFLINE   dżemik

dżemik

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 241 postów
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 17 kwiecień 2021 - 13:47

@binio -według mnie, tył jest OK. Rolki które nie podpierają dna łodzi w czasie transportu, będą spełniały swoje zadanie w czasie slipowania. Tył masz podparty rolkami bocznymi.

Pod dziobem, cos bym poprawił.

 

Jeżeli brałeś przyczepę od Suskiej to prawdopodobnie powinieneś jeszcze sobie (we własnym zakresie) wyważyć koła -to jest za duży wydatek dla producenta  ;) .

 

Jeszcze jedna uwaga -o ile dobrze widzę na ostatnich zdjęciach -zakres pracy zawieszenia... odległość osi do gumowego bałwanka -nie masz tam za nisko? biorąc pod uwagę że dojdzie Ci jeszcze silnik.



#470 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2021 - 14:38

Między ramą a bałwankiem jest teraz 1,5cm. Jak stanę na łodzi robi się na 0. Bałwanki szpiczaste wiec siadają.Jak coś to zetnę czubki 2cm. Ale raczej jest ok.
Łódź dla testu dałem do przodu, podkręciłem tą ostatnią rolkę tak żeby podparła pawęż. Pchnąłem łódkę do tyłu i poszło bez problemu. Tył wspiął się po rolce do góry (kąt jest niewielki) i bez problemu mogłem spychać. Więc huśtawka tym bardziej da radę. Pchałem na płaskim a wodujemy zawsze trochę z górki więc będzie ok. Zaleta jeszcze taka , że unosi łódkę może 3cm do góry i luzuje boczne rolki. Łódka leciunio się kiwnie ale lżej zjeżdża. Czyli spawam huśtawkę. Na przód dospawam do końcówki dyszla rolkę i malina będzie.

Użytkownik binio1111 edytował ten post 17 kwiecień 2021 - 14:39


#471 OFFLINE   Łukasz.t

Łukasz.t

    Forumowicz

  • +Forumowicze
  • PipPip
  • 296 postów
  • LokalizacjaBiałystok
  • Imię:Łukasz

Napisano 17 kwiecień 2021 - 17:50

"A jak dołożysz boczne podpory (rolki albo płozy) na ostatniej belce? i olejesz to że kil nie jest podparty ale cały tył będzie podparty? "

Trochę nie rozumiem. (?)

Teraz wygłąda to tak.

A nie lepiej cofnąć dziobnicę o parę cm i całą łódź do tyłu tak żeby stała na tej rolce, nie duzo brakuje a na zdjeci widać że masz jeszcze trochę miejsca żeby wysunąć .

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

#472 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 17 kwiecień 2021 - 20:17

No niby tak  , ale wówczas pawęż bęzie wisiała za końcem przyczepy (będzie wystawać za linię świateł ze 20cm - teraz jest równo z końcem)


Użytkownik binio1111 edytował ten post 17 kwiecień 2021 - 20:18


#473 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 kwiecień 2021 - 16:43

Kilkanaście postów wyżej była dyskusja o lakierze na przyczepach Suskiego . Sam się chwaliłem ,że nic się nie dzieje i tak było do końca roku .W ten weekend postanowiłem przyczepę porządnie umyć przed sezonem i teraz wygląda jak dalmatyńczyk . Farba w niektórych miejscach odchodziła płatami . :( :angry:



#474 OFFLINE   womaly23

womaly23

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1500 postów

Napisano 25 kwiecień 2021 - 16:56

I po co było dopłacać 250 za kolor :)

#475 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 kwiecień 2021 - 17:03

Masz rację w ocynku jak już zmatowieje fajnie wygląda . Ale ja mam za to teraz panterkę :D :D



#476 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 kwiecień 2021 - 17:04

Suski niby jest octnkowany i potem malowany (napylany) proszkiem. Ogólnie ocynk nie bardzo nadaje się do malowania jak jest świeży. Jak już się trochę "wysezonuje" z reguły farba lepiej się trzyma. Są też specjalistyczne farby do ocynku.
W miejscach gdzie odpadła farba proszkowa widać ocynk?
  • M a r a s lubi to

#477 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 kwiecień 2021 - 17:16

Tak . Wygląda to tak jakby ocynk był niewystarczająco odtłuszczony i farba się tylko lekko przykleiła .



#478 OFFLINE   binio1111

binio1111

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 545 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 25 kwiecień 2021 - 17:36

https://el-mix.org.p...owac-proszkowo/

Kiedyś pomalowałem jedną ścianę nowego blaszaka farbą do metalu(oczywiście odtłuściłem przed robotą).Po kilku miesiącach wszystko się luszczyło płatami. Po roku pomalowałem taką samą farbą pozostałe ściany i tu już było ok.(ocynk się "wygazował" i już farba nie złaziła)

Może suski coś z technologią/rodzajem farby proszkowej ma nieodpowiednie.
Jak długo masz tą przyczepę?

Użytkownik binio1111 edytował ten post 25 kwiecień 2021 - 17:45

  • Przemek_M lubi to

#479 OFFLINE   Sławek77

Sławek77

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1372 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 25 kwiecień 2021 - 17:50

Ja mam suski od trzech lat i zero rdzy, cała czarna. Cały rok stoi pod chmurką.

#480 ONLINE   sero1975

sero1975

    Zaawansowany

  • +Forumowicze
  • PipPipPip
  • 1493 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Imię:Sergiusz

Napisano 25 kwiecień 2021 - 18:20

https://el-mix.org.p...owac-proszkowo/

Kiedyś pomalowałem jedną ścianę nowego blaszaka farbą do metalu(oczywiście odtłuściłem przed robotą).Po kilku miesiącach wszystko się luszczyło płatami. Po roku pomalowałem taką samą farbą pozostałe ściany i tu już było ok.(ocynk się "wygazował" i już farba nie złaziła)

Może suski coś z technologią/rodzajem farby proszkowej ma nieodpowiednie.
Jak długo masz tą przyczepę?

Równy rok .

 

Coś wybitnie z technologią nie poszło ...






Użytkownicy przeglądający ten temat: 7

0 użytkowników, 7 gości, 0 anonimowych