Skocz do zawartości

GÓRNE WYMIARY OCHRONNE


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na wodach PZW w Elblągu od roku 2010 będą obowiązywać górne wymiary ochronne: dla szczupaka 90cm i dla bolenia 70 cm :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

 

Małymi kroczkami do przodu - to był dobry dzień :mellow: :mellow:

 

PZDR

Zanderix

Opublikowano
mam nadzieje, ze bedzie z tego jakas mila odmiana pandemii i jak lowiska przetrwaja selectiv harvesting to nowa generacje bedzie przygotowana do C&R ... C&R bez don kiszoterii
Opublikowano

Ja zrobiłem to w Elblągu

 

Jeśli tylko znajdą się ludzie którym będzie się CHCIAŁO CHIEĆ to jest TO do zrobienia na terenie całej POLSKI - to naprawdę niewiele pracy, wystarczy trochę samozaparcia i chęci aby coś w tym kierunku poczynić.

 

PZDR

Zanderix

Opublikowano

mam nadzieje, ze bedzie z tego jakas mila odmiana pandemii i jak lowiska przetrwaja selectiv harvesting to nowa generacje bedzie przygotowana do C&R ... C&R bez don kiszoterii

 

@Zanderix,

 

Proszę, nie odczytuj mojego pytania jako przysłowiowej łyżki dziegciu, ale zapytam:

 

Czy górne wymiary ochronne będą dotyczyły rybaków?

 

Cała idea selektywnych zbiorów, jak napisał Pitt, bez rybaków, będzie ułomna. Wiemy przecież, że Polak potrafi.

 

@Zanderix,

 

Przyznam, że odwaliłeś kawał dobrej roboty!

Opublikowano

@kryst

Zamiarem moim było pokazanie, iż duże ryby nie zawsze muszą być skillowane, poletko które chciałbym najpierw obrobić to wędkarze, za mały jestem na rybaków (no może z czasem coś się zmieni bo na jednym z najlepszych żuławskich łowisk ma być w 2010 roku zakaz połowu szczupaków przez rybaków).

 

Mam pełną świadomość tego, że przepis ten nie będzie łatwy i przyjemny, ale pragnołem pobudzić do myślenia i jeśli tylko jakiś procent ryb uniknie głupiej eksterminacji to WARTO BYŁO.

 

PZDR

Zanderix

Opublikowano

@Zanderix,

 

Pełen szacunek i podziw dla Twoich działań! To wielki sukces i precedens. Może innym kolegom też się uda, mogą się odwołać na uchwałę PZW Elbląg.

Opublikowano

GRATULACJE Arek - bardzo cieszę się, że się udało i że mądrze u Ciebie w Kole zagłosowano!!!

Ten zakaz dla rybaków na 2010 to również bardzo dobra wiadomość!!!

Opublikowano

Rzecz rewelacyjna, nie sądziłem że w końcu doczekamy się pewnego przełamania betonu, ale jak widać można !! :D

 

Gratuluję i pozdrawiam.

 

Kuba

Opublikowano

Podłacze się do wątku i wspomnę o lubelskiej pstrągowo - lipieniowej Bystrzycy na której obowiązuje - na 2/3 rzeki zakaz zabijania ryb i obowiązek stosowania haków bezzadziorowych.

W dodatku okręg zdecydował o braku porozumień na wody górskie Skończyło się dopłacanie marnych 20 zł dla wędkarzy z sąsiednich okręgów którzy przyjeżdżali po mięso za tak śmieszną dopłatą. Naprawdę nie jest źle ale bez zaangażowania konkretnych ludzi nie doszłoby do takich reform.

Do tego 2,3 kłusoli na tydzień złapanych i fama już poszła ze rzeka to nie spiżarnia.

Opublikowano

Na wodach PZW w Elblągu od roku 2010 będą obowiązywać górne wymiary ochronne: dla szczupaka 90cm i dla bolenia 70 cm :mellow: :mellow: :mellow: :mellow:

 

Małymi kroczkami do przodu - to był dobry dzień :mellow: :mellow:

 

PZDR

Zanderix

 

Zanderix, nie ma co - GRATULUJĘ sukcesu!!! Oby inne okręgi poszły w wasze ślady :mellow:

Opublikowano

Na wodach PZW w Elblągu od roku 2010 będą obowiązywać górne wymiary ochronne: (..)dla bolenia 70 cm

 

PZDR

Zanderix

 

Z tutejszego regulaminu

6. Publikujemy zdjecia ryb których orientacyjne wymiary(nie chcemy i nie oczekujemy na zdjecia z miarką) dla poszczególnych gatunków wynoszą co najmniej:

 

Boleń - 65cm

 

 

Pozostało 5 cm

Opublikowano

Zanderix - napisz coś więcej jak? Jestem bardzo ciekaw jaka była Twoja droga do tego. Może być na PRV.

 

Ja zrobiłem tak:

 

Mając sposobność bycia delegatem na odbywające się co cztery lata zebrania sprawozdawczo-wyborcze w tym roku - złożyłem oficjalny wniosek który poparłem późniejszym pismem do Zarządu Okręgu o wprowadzenie górnych wymiarów ochronnych na elbląskich wodach.

 

Zarząd Okręgu powołał specjalną komisję, na posiedzeniu której zadeklarowałem się, że chce być - aby naświetlić sprawę jak ja to widzę, powstał projekt uchwały zawierającej propozycje wymiarów dla poszczególnych gatunków.

Moich propozycji gatunków było więcej, ale doszliśmy do porozumienia, że tak nowatorskie rozwiązania może być nieco szokujące dla (niestety) większej rzeszy wędkarzy i metodą małych kroczków wypadło na dwa gatunki.

Popularnego szczupaka i mniej popularnego (dla większej na naszych wodach wędkarzy) i tym samym mniej kofliktowego bolenia.

 

Podczas posiedzenia Zarządu na którym zatwiedza się wszystkie uchwały, jeszcze raz umotywowałem i wytłumaczyłem o co kaman projekt został poddany głosowaniu i jednomyślnie przyjęty do realizacji.

 

PZDR

Zanderix

Opublikowano

Dobra robota Arek! Pytanie tylko jak ten przepis bedzie egzekwowany. Nie zrozum mnie zle, nie czepiam sie, tylko obawiam sie, ze bez ochrony wod nic sie nie poprawi :(

Pozdrawiam

Opublikowano

@Lukomat

Mam pełną świadomość jak pisałem wcześniej o schodach ale jeśli jakiś procent zastanowi się zanim bezmyślnie przywali pałą w łeb rybie - to powatarzam WARTO BYŁO.

 

PZDR

Zanderix

Opublikowano
Gratulacje!!! tylko moim skromnym zdaniem musi zmienic sie coś jeszcze . przynajmniej u nas . Kontrola kontrola i jeszcze raz kontrola mięsiarzy bo u nas jej nie ma :( przez ostatnie 2 lata nikogo nie widziałem :( wiec to nic nie zmieni jak i tak wszystko pakują do wora albo bagażnika .no dramat! Może PZW się obudzi byle nie zapózno . Sory jeśli ostro ale myśle że nie i popieram w całości inicjatywe

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...