NintendoPassion Opublikowano 18 Listopada 2009 Opublikowano 18 Listopada 2009 Witam państwa, Podczas krótkiego wyjazdu w sprawach służbowych, wraz z kolegą zatrzymaliśmy się po drodze w sklepie Bass Pro Shop, w miejscowości Bolingbrook. Sklep znajduję się mniej więcej 44km na zachód od Chicago. Ulokowany w głównym centrum handlowym Bolingbrook, jest głównym konkurentem sieci sklepów Cabela's. Założony około 1970 roku przez John L. Morris'a, który sprzedawał ręcznie robione przynęty w sklepie alkoholowym swojego ojca, dziś jest siecią ponad 60 sklepów w całych Stanach Zjednoczonych. Średnia powierzania sklepu waha się od 28,000 to 42,000m². Postanowiłem podzielić się z państwem krótką sesją zdjęciową i pokazać wygląd i wyposażenie sklepu od środka. http://img197.imageshack.us/img197/3159/100085.th.jpg W holu wita nas przytulny kominek i greeter, czyli osoba witająca odwiedzających klientów. Tutaj można spokojnie na kogoś poczekać, popijając gorący napój. Przybyliśmy w godzinach wczesnych i kominek nie został jeszcze rozpalony. Technicznie rzecz biorąc, włączony. http://img21.imageshack.us/img21/1971/100082.th.jpg http://img69.imageshack.us/img69/3865/100083.th.jpg Na parterze znajdują się głównie łodzie, wędziska i przynęty. Wszystko bogato przystrojone. Czerwone kokardy przypominają patronom o nadchodzących świętach i wieloma promocjami z nimi związanymi. Na pierwszym planie choinka, stary pick-up (dosyć często spotykany motyw w większych sklepach odzieżowych). http://img69.imageshack.us/img69/8789/100084.th.jpg http://img132.imageshack.us/img132/3222/100074.th.jpg http://img5.imageshack.us/img5/5184/100075.th.jpg Stoiska w wędziskami, kołowrotkami i przynętami. Do wyboru, do koloru. Różowe zestawy dla młodych adeptek pasji rodziców też są http://img20.imageshack.us/img20/6164/100049.th.jpg http://img198.imageshack.us/img198/6994/100058.th.jpg http://img121.imageshack.us/img121/8386/100052.th.jpg http://img696.imageshack.us/img696/9947/100054.th.jpg http://img27.imageshack.us/img27/9122/100055.th.jpg http://img25.imageshack.us/img25/3332/100059.th.jpg W głównej części sali znajduje się ogromna wystawa z akwarium, w którym znajdują się gatunki naturalnie występujących ryb okolic miejscowości. Wszystko tworzy dosyć miłe wrażenie. http://img25.imageshack.us/img25/1109/100065.th.jpg http://img696.imageshack.us/img696/5551/100073.th.jpg http://img198.imageshack.us/img198/720/100063.th.jpg Tutaj jeszcze kilka rzutów na halę. Na jednym ze zdjęć, sekcja sklepu z łodziami. Tak, wszystko pod ciepłym dachem. http://img132.imageshack.us/img132/3222/100074.th.jpg http://img695.imageshack.us/img695/2458/100076.th.jpg Obok łodzi, mała część specjalnie zorganizowana dla milusińskich. Tak jak na filmach często można zauważyć, będzie tutaj zasiadał św. Mikołaj i wysłuchiwał najskrytszych marzeń młodszych adeptów wędkarstwa, czy też łowiectwa. http://img197.imageshack.us/img197/2839/100081.th.jpg Na piętrze, znajdują się stoiska z wiatrówkami, bronią palną, lunetami, łukami i kuszami. Polowanie z kuszy jest zabronione. Mają do niej dostęp tylko osoby niepełnosprawne, które są zwolnione od tego zakazu. I tutaj przemysł zbrojny nie zapomina o płci pięknej. Broń palna i wiatrówki są dostępne w kolorze różowym. Można także zakupić różowy kamuflaż. Dodam tylko, aby zdobyć pozwolenie na broń, potrzebne jest tylko zdjęcie, 20 USD i niekaralność. Proces otrzymania takiego pozwolenia trwa około dwóch tygodni. Posiadając ów dokument, możemy śmiało dokonać zakupu dowolnej broni. Pamiętajmy tylko, czy zakupowana broń jest dozwolona w naszej miejscowości. Dla przykładu, w Chicago zabronione jest posiadanie broni krótkiej. Za to z bronią półautomatyczną nie ma problemu. http://img696.imageshack.us/img696/5863/100077.th.jpg http://img132.imageshack.us/img132/3307/100078.th.jpg Jeżeli jesteście państwo z wizytą w Chicago, serdecznie zapraszam do odwiedzenia tego sklepu. Mam nadzieję, że spodobał się państwu ten krótki foto-wpis z moich okolic. Pozdrawiam serdecznie. P.S. - zdjęć jest znacznie więcej, ale wpis jest ograniczony tylko do 20 fotografii, jestem autorem zdjęćlink do wszystkich zdjęć:http://yfrog.com/jd100072jx
biosteron Opublikowano 18 Listopada 2009 Opublikowano 18 Listopada 2009 Super fotki ,z chęcią bym korzystał z zakupów w takim sklepie,tylko ta odległość.
pirania74 Opublikowano 18 Listopada 2009 Opublikowano 18 Listopada 2009 Żyć nie umierać Do takiego sklepu to z chęcią pojechałbym na miesięczną wycieczkę
@slider@ Opublikowano 18 Listopada 2009 Opublikowano 18 Listopada 2009 Żyć nie umierać Do takiego sklepu to z chęcią pojechałbym na miesięczną wycieczkę Polskie biura podróży powinny o tym pomyśleć
pirania74 Opublikowano 18 Listopada 2009 Opublikowano 18 Listopada 2009 Żyć nie umierać Do takiego sklepu to z chęcią pojechałbym na miesięczną wycieczkę Polskie biura podróży powinny o tym pomyśleć Jak najbardziej Hotel w pobliżu, najlepiej w środku sklepu Żarcie pod ręką...
NintendoPassion Opublikowano 18 Listopada 2009 Autor Opublikowano 18 Listopada 2009 Dziękuję za przywitanie i komentarze. Hotelu tam akurat nie ma, ale restauracja jest. A z noclegiem przecież też nie jest trudno.
remek Opublikowano 18 Listopada 2009 Opublikowano 18 Listopada 2009 Również witam serdecznie na forum! Fajny wstęp na forum. Widzę, że grono wędkarzy z Chicago coraz mocniejsze! Super!
lukomat Opublikowano 20 Listopada 2009 Opublikowano 20 Listopada 2009 Podaczas mojej ostatniej wizyty w Basspro, pare tygodni temu, jakis desperado katowal bassy w najwiekszym akwarium Musialo go mocno przycisnac A poza tym co ceny nie za specjalne bym powiedzial. Na posezonowej wyprzedazy ubran kupilem kilka szpanerskich koszul. Na przyszly sezon beda jak znalazl. Ze sprzetu wedkarskiego, to co chcialem to obamacalem i... zamowilem na ebay. Z przesylka 10-20% taniej.Pozdrawiam
NintendoPassion Opublikowano 20 Listopada 2009 Autor Opublikowano 20 Listopada 2009 Podaczas mojej ostatniej wizyty w Basspro, pare tygodni temu, jakis desperado katowal bassy w najwiekszym akwarium Musialo go mocno przycisnac A poza tym co ceny nie za specjalne bym powiedzial. Na posezonowej wyprzedazy ubran kupilem kilka szpanerskich koszul. Na przyszly sezon beda jak znalazl. Ze sprzetu wedkarskiego, to co chcialem to obamacalem i... zamowilem na ebay. Z przesylka 10-20% taniej.Pozdrawiam Oczywiście że w internecie większość rzeczy jest tańsza. Mniejsze koszty operacyjne, prawda?Sam sklep, postanowiłem sfotografować, aby po prostu pokazać forumowiczom ten kryzys panujący w Stanach Zjednoczonych. A co do zniżek, polecam Discount Cave (jaskinia obniżek) w sklepie. Tam można coś zawsze znaleźć. Największe zniżki, jak wiadomo są w Czarny Piątek (dzień po święcie Dziękczynienia) i w Boże Narodzenie. Jak wszędzie. Również pozdrawiam.
Gumofilc Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 Witam rowniez na forum i uwazam, ze to fajne wejscie. : thumbup: O tym, ze w takim sklepie jak Basspro mozna sie niezle wyposażyć od stop do glow wiemy nie od dziś. Z Tym, ze wiekszosc Bardziej od strony internetowej.Podejrzewam, ze dopiero widok takiej ogromnej Stodoły sprzętem uswiadamia o jakiej skali podazy mowi sie. Mysle, ze kazdy z tego forum cos tam znalazby dla siebie. Gumo
jerry hzs Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 Black Friday jest za tydzien !!!
Mekamil Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 Jeśli kiedyś uda mi się zaplanować wakacyjny wyjazd do US to Bass Pro Shop na pewno będzie obowiązkowym punktem podróży.
biosteron Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 To już za jednym zamachem odwiedź też sklep Cabela's
lukomat Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 Podaczas mojej ostatniej wizyty w Basspro, pare tygodni temu, jakis desperado katowal bassy w najwiekszym akwarium Musialo go mocno przycisnac A poza tym co ceny nie za specjalne bym powiedzial. Na posezonowej wyprzedazy ubran kupilem kilka szpanerskich koszul. Na przyszly sezon beda jak znalazl. Ze sprzetu wedkarskiego, to co chcialem to obamacalem i... zamowilem na ebay. Z przesylka 10-20% taniej.Pozdrawiam Oczywiście że w internecie większość rzeczy jest tańsza. Mniejsze koszty operacyjne, prawda?Sam sklep, postanowiłem sfotografować, aby po prostu pokazać forumowiczom ten kryzys panujący w Stanach Zjednoczonych. A co do zniżek, polecam Discount Cave (jaskinia obniżek) w sklepie. Tam można coś zawsze znaleźć. Największe zniżki, jak wiadomo są w Czarny Piątek (dzień po święcie Dziękczynienia) i w Boże Narodzenie. Jak wszędzie. Również pozdrawiam. Niestety na szalenstwo Czarnego Piatku sie nie zalapalem. Nalezy sie tu male sprostowanie z mojej strony (po korespondencji z Pittem). Moje paczki nie szly przez ocean, odebralem je tam, stad sporo taniej niz w BassPro.Pozdrawiam
mizer Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 Mam pytanie. Orientujecie się czy sklep internetowy Bass Pro wysyła zakupy do Polski?
Gumofilc Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 Jassne, ze wysyla. Lecz ostatnimi czasy sumaryczne koszty tej wysylki zrobily sie nie do wytrzymania. Reszte niech dopowiedza bardziej biegli... Gumo
NintendoPassion Opublikowano 21 Listopada 2009 Autor Opublikowano 21 Listopada 2009 Mam pytanie. Orientujecie się czy sklep internetowy Bass Pro wysyła zakupy do Polski? Witaj, Według ich regulaminu wysyłkowego tutaj:http://bit.ly/8P4LuTOdpowiedź na Twoje pytanie brzmi TAK. Dodaj standardowo 45% wartości całego zamówienia. Minimum zamówienia to $40USD. Z regulaminu wynika że zamawiają drogą telefoniczną i faksem, ale nie na necie. P.S. - jako świeży na jerkbait.pl chciałbym podziękować Państwu za miłe komentarze. Pozdrawiam.
peresada Opublikowano 21 Listopada 2009 Opublikowano 21 Listopada 2009 nic dodać nic ująć. koszty wysyłki z cabelasa czy basspro do europy na stałe wykluczyły wyżej wspomnianych z grona moich dostawców ebay na ten przykład dużo tańszy. chociaż brakuje mi wspaniałej oferty odzieży wszelakiej... pozdrówka
NintendoPassion Opublikowano 22 Listopada 2009 Autor Opublikowano 22 Listopada 2009 a co do Cabela's, to też gdzieś jakieś fotki powinienem mieć W końcu byłem tam razem kiedyś z Tadkiem.
chulo Opublikowano 22 Listopada 2009 Opublikowano 22 Listopada 2009 Byłem w Bassie i Cabelasie w Wisconsin. Pierwszy raz byłem w takim szoku że nic nie kupiłem Łaziłem po sklepie przez 4h i oglądałem, macałem, u nas chyba nigdy nie bedzie takiego sklepu...
NintendoPassion Opublikowano 22 Listopada 2009 Autor Opublikowano 22 Listopada 2009 To prawda, można chodzić i chodzić. Miejmy nadzieję, że kiedyś i w Polsce coś takiego powstanie.
ender Opublikowano 22 Listopada 2009 Opublikowano 22 Listopada 2009 coś takiego widziałem w Kijowie rok temu na targach wedkarskich i troszkę mysliwskich,i troszkę do pływania, ale to była wystawa a tu sklep, tylko pozazdrościc, chociaż tam oferta wędek z Japonii była oszałamiajaca, a z Ameryki tylko st.croix było. a schimano czy daiwa to wystawiała modele tak mniej wiecej pozyżej 300 ojro.
NintendoPassion Opublikowano 24 Listopada 2009 Autor Opublikowano 24 Listopada 2009 coś takiego widziałem w Kijowie rok temu na targach wedkarskich i troszkę mysliwskich,i troszkę do pływania, ale to była wystawa a tu sklep, tylko pozazdrościc, chociaż tam oferta wędek z Japonii była oszałamiajaca, a z Ameryki tylko st.croix było. a schimano czy daiwa to wystawiała modele tak mniej wiecej pozyżej 300 ojro. Prawda, wyższe modele z wyższej półki tanie nie są. Ale kołowrotek to tylko połowa sukcesu Jak już wspomniałem wyżej, może w Polsce kiedyś powstanie takie centrum? Mekka?
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się