remek Opublikowano 22 Listopada 2009 Opublikowano 22 Listopada 2009 Cześć,Pojawiają się na naszym forum coraz częściej konkretne propozycje much. Wiem, wiem ... muszkarz powinien je robić sam i pewnie radość złowienia ryby na swoją jest większa ale ... gdzie obecnie w Polsce można zakupić muchy? Jakie sklepy, bądź jakich muszkarzy, którzy wiążą muchy i sprzedają swe arcydzieła polecacie. PozdrawiamRemek
peresada Opublikowano 22 Listopada 2009 Opublikowano 22 Listopada 2009 co prawda nie polski ale jest b. duży wybór, jakość też dobra.swego czasu skorzystałem. nawet teraz czasem coś kupię bo nigdy chyba nie będę fanem wiązania much.pozdrówkahttp://www.selectafly.com/
Gość Opublikowano 22 Listopada 2009 Opublikowano 22 Listopada 2009 Spory wybór jest tutaj: http://www.spent.com.pl/sklep/index.php?cPath=3_18&sort= 1a&page=1 Można też zlecić wykonanie much komuś na flyfishingu. Kiedyś robił mi je Pan Jerzy Kieroński- solidnie, niedrogo, dobrze.
kryst Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Remku, Choć sam na muchę nie łowię, to od czasu do czasu zamawiam i kupuję muchy dla moich amerykańskich kolegów. Dotychczas korzystałem z oferty krakowskiego sklepu: Hurch Flyfishing Poland - www.hurch.pl, i zamawiałem muchy telefonicznie, z dostawą do domu. Nie wiem, czy ich muchy są tanie, czy drogie. Wiem, że są wspaniałe! Pan Adam Sikora współpracuje z tym sklepem.
remek Opublikowano 23 Listopada 2009 Autor Opublikowano 23 Listopada 2009 Super! Dziękuję za linki na pewno, na początek skorzystam. PozdrawiamRemek
hasior Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 http://www.taimen.com/mt/index.php?cPath=136
dariusz Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Ja zamawiam moje muszki tutaj.http://www.inselcrew.de/index.php?languageid=2
Kuba Standera Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 http://salar.pl/index.php/cPath/10 sklep mojego dobrego znajomego. Bardzo wysoka jakość much.Na stronie wybór mały, z braku czasu na robienie kolejnych fotek. Ale można zamówić wszystko. Od Albuli (bonefisha) po Żaglicę. Mirek kręci muchy z najdziwniejszych zakątków świata, wg oryginalnych przepisów, dużo eksperymentuje z materiałami. Ogólnie - polecam
krys Opublikowano 24 Listopada 2009 Opublikowano 24 Listopada 2009 spent.com.pl polecam! fajne a co najważniejsze łowne muchy sprawdzone i w górach i na nizinach. zresztą jak pogadasz z Jackiem co Ci potrzba to tez ukręci....ma chłopak do tego smykałkę!Krys
pablom Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Ja dotychczas kupowałem na ebayu i od kilku osób na flyfishing.pl ( nie liczę sklepów stacjonarnych). Ogólnie mam złe doświadczenia jeśli chodzi o susz. Muchy pakowane w torebki strunowe, całe pogniecione, piórka często połamane. Co do reszty nie mam zastrzeżeń, łowne i tanio. Od pewnego czasu sam kręcę, może nie są najpiękniejsze ale są i nawet coś na nie udaje się złowić.
Friko Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Remek, a tego jegomościa poznajesz? ... też kręci muchy. Tu go zdybaliśmy na gorącym uczynku z Gumem, wracamy późnym wieczorem z jeziorowego survivalu a ten sobie w ciepłym szwedzkim domku siedzi i mota cuś na lipionka zresztą, jak sie potem okazało, namotał całkiem skutecznie
Bujo Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Witam, @Friko- temu panu najlepiej wychodzi motanie much z moich pudelek :D Fajnie widziec takie zdjecie. Pozdrawiam, Bujo
Friko Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Tak naprawdę to zdjęcie pokazuje sporą przewagę jaką muszkarz ma nad wodą - na podstawie obserwacji danego łowiska w danych warunkach i czasie może natychmiast stworzyć przynętę która w tym łowisku, w tych warunkach i tym czasie jest potrzebna... Romek po prostu poszedł na wodę, zobaczył jaki jest stan wody, jaki jest uciąg, na jakiej głębokości trzeba podać nimfe, co powinna imitować - wrócił do domku, siadł do motania i... następnego dnia było co założyć na koniec przypona. Myślę, że tego żadne zakupy nie zastąpią
Friko Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 ... a ponieważ odgrażałeś się że jak zobaczysz mnie z muchówką, to ogłosisz koniec portalu, to niniejszym wytrącam Ci argument z ręki sprawdzanie romkowych much:
Bujo Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Najbardziej podoba mi sie te szare pudelko w rekach Romka :D Skads je znam :D Bujo P.S. odnosnie portalu- jest dzial flyfishing wiec nie trzeba zamykac :D
Bujo Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Witam, Odnosnie sklepow z muchami- ebay jesli chodzi o mnie odpada- muchy robione sa gdzies w srodku Afryki i ich jakosc pozostawia wiele do zyczenia. Jedyne co widze to zlecenie komus zrobienia much na przyzwoitych haczykach, glowkach itd. Najtansze to nie bedzie ale warto. Ja krece glownie na Tiemco,ktore sa same w sobie bardzo drogie ( 20 sztuk 2499spbl to ponad 5 funtow). Za to nigdy mnie nie zawiodly Pozdrawiam, Bujo
remek Opublikowano 25 Listopada 2009 Autor Opublikowano 25 Listopada 2009 Friko - no to czas na zmknięcie ... nastąpił Friko ja to wiem, że prawdziwy muszkarz to ... ale ja dopiero zaczynam i badam teren i jak mówił mój rusycysta z podstawówki nie od razu Moskwę (???) zbudowano PozdrawiamRemek
Friko Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Dlatego żałuj, żałuj za grzechy... żeś się wtedy z nami nie zabrał. Ja to dla muchy raczej stracony jestem, ale Ty bys skorzystal
Roman Pietrzak Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 No to się narobiło. Friko, podoba mi się w Twoim poście słowo raczej... . Furtka, jak mniemam nie jest zamknięta.Pozdrawiam.Roman.
Friko Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 prosze jaki spostrzegawczy <_< tak,. zostawiam sobie taka furtke images/smiley_icons/icon_redface.gif jak za 7-8 miesiecy wybierzemy sie razem w to samo miejsce, to postanowilem sobie wykonac drugie podejscie no i może rzece poświęcę nieco więcej uwagi, żeby odegrać się na tym kabanku co mi spadł w tym roku
Roman Pietrzak Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 prosze jaki spostrzegawczy <_< tak,. zostawiam sobie taka furtke images/smiley_icons/icon_redface.gif jak za 7-8 miesiecy wybierzemy sie razem w to samo miejsce, to postanowilem sobie wykonac drugie podejscie no i może rzece poświęcę nieco więcej uwagi, żeby odegrać się na tym kabanku co mi spadł w tym roku Może???? Łódka na kłódkę, klucz do wody pod wyspę,spodnie na tyłek i hajda w rzekę na parę godzin R.
OloPe Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 Skorzystałem z oferty sklepu zalinkowanego przez Myshe. Muszki ładnie wyglądają i cena jest też atrakcyjna.
Bujo Opublikowano 25 Listopada 2009 Opublikowano 25 Listopada 2009 prosze jaki spostrzegawczy <_< tak,. zostawiam sobie taka furtke images/smiley_icons/icon_redface.gif jak za 7-8 miesiecy wybierzemy sie razem w to samo miejsce, to postanowilem sobie wykonac drugie podejscie no i może rzece poświęcę nieco więcej uwagi, żeby odegrać się na tym kabanku co mi spadł w tym roku Może???? Łódka na kłódkę, klucz do wody pod wyspę,spodnie na tyłek i hajda w rzekę na parę godzin R. Romek- zostaw tego pana dla mnie- juz ja sie nim zajme :D ban na lodke na tydzien, kolce w podeszwy i ognia nad wode Skonczy sie siedzenie i trolling a i muszka sie spodoba bo nie bedzie mial innego wyjscia Poradzilem sobie z dwoma znanymi Tobie osobnikami w tym roku dam rade i z Friko Bujo
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się