remek Opublikowano 22 Listopada 2009 Opublikowano 22 Listopada 2009 Koledzy pomóżcie. Chciałem sobie kupić kołowrotek do linki #6-7. Co polecacie? Chciałbym raczej taki na laaaata. PozdrawiamRemek
SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt; Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Podstawowe pytanie to +- ile chcesz na ten cel przeznaczyć <_< Solidny młynek mozna kupić juz za niecałego tysiaka. Pamiętać trzeba, że szpule zapasowe są drogie. Cena szpuli to praktycznie połowa ceny kołowrotka. Dochodzi jeszcze wygląd, jednemu dany kołowrotek bedzie się podobal innemu nie.Jeśli wygląd nie ma aż takiego zanczenia wtedy jest dużo łatwiej.W tej chwili Cabelas wyprzedaje Ross-y Evolution, można kupić naprawdę solidny młynek za śmieszne pieniądze. Plusem kołowrotków Ross-a jest bardzo dobry hamulec. Ja do linek 6-7 mam Vision GT 5-7 i jestem z niego bardzo zadowolony.Pozdrawiam
peresada Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 lamson - najlepszy stosunek jakość cena. modele budżetowe mają ten sam hamulec jak najdroższe. w końcu hamulec to główne kryterium w młynkach muchowych. wspomniane lamsony mają bezobsługowy w pełni szczelny hamulec. polecam
Friko Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 a takie cuś: http://www.flyshopcloseouts.com/cpoint201/category.htm?categ oryId=19048&catalogStyleId=528 Hardy Uniqua Reel Size 3 for 7 and 8 Weights ~ Uniqua No. 3 Capacity: DT7 + 90m / WF8 + 135m ~ Weight: 6.31 oz. ~ Diameter: 3.50 inches Retails for: $299.00Our Price: $135.00 lub Hardy Uniqua Reel Size 2 for 5 and 6 Weights ~ Uniqua No. 2 Capacity: DT5 + 55m / WF6 + 75m ~ Weight: 3.43 oz. ~ Diameter: 3.00 inches Retails for: $275.00Our Price: $130.00 pytam wyłącznie dlatego że zalezy mi zeby remek szybko się zdecydował <_<
SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt; Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Remek jeszcze są te Rossy http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A& amp;_DAV=MainCatcat20431-cat602040_TGP&id=0016972321342a &navCount=6&podId=0016972&parentId=cat602040& ;masterpathid=&navAction=push&catalogCode=9IS&ri d=&parentType=index&indexId=cat602040&hasJS=true
Friko Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Super! Bardzo mi sie podoba, jeszcze Ci będzie kolorem do kija pasował. Remek kupuj, kupuj, kupuj, póki masz shippment za free
dariusz Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Polecam cos szwedzkiego, jesli ma byc na lata.Loop MULTI albo EVOTEC G3 http://www.irishflyfishingshop.com/catalog/loop-multi-reel-n ew-lower-price-p-508.html http://www.irishflyfishingshop.com/catalog/loop-evotec-g3-re els-p-1513.html
Bujo Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Witam, Z czystym sumieniem i cala odpowiedzialnoscia polecam Sage 2560 badz jego nowsze wydanie 4560. Jakosc wykonania na najwyzszym poziomie, hamulec wystarczajacy na najwieksze pstragi i najwazniejsza rzecz- przepiekny dzwiek hamulca przy odjezdze ryby :D Na prawde nic sie nie rowna Przezucilem troche kreciolkow i ten jest jak dla mnie numerem jeden! Pozdrawiam, Bujo
Bujo Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Polecam cos szwedzkiego, jesli ma byc na lata.Loop MULTI albo EVOTEC G3 http://www.irishflyfishingshop.com/catalog/loop-multi-reel-n ew-lower-price-p-508.html http://www.irishflyfishingshop.com/catalog/loop-evotec-g3-re els-p-1513.html Witam, Ze szwedzkiego to jest tylko design kreciolki Loopa sa robione w Korei. Zostal Danielsson ale ja i tak wole Sage jak w poscie wyze Bujo
SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt; Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Plusem tego Rossa jes również jego niska waga. Kołowrotek pod względem wyglądu moze i bez wodotrysków ale taką strategię wybrał Ross przy wszystkich swoich produktach. Natomiast jeśli chodzi o hamulec nie do przebicia. Ten kołowrotek bazuje na rozwiązaniach hamulca z kolowrotka Momentum a ten został uznany za najlepszy jaki do tej pory wpakowano do jakiegokolwiek kręcioła muchowego.
Bujo Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Plusem tego Rossa jes również jego niska waga. Kołowrotek pod względem wyglądu moze i bez wodotrysków ale taką strategię wybrał Ross przy wszystkich swoich produktach. Natomiast jeśli chodzi o hamulec nie do przebicia. Ten kołowrotek bazuje na rozwiązaniach hamulca z kolowrotka Momentum a ten został uznany za najlepszy jaki do tej pory wpakowano do jakiegokolwiek kręcioła muchowego. Witam, Lukasz- o momentum cos wiem :D Hamulec faktycznie masakra- mocniejszy ma chyba tylko Vanquish Lamsona. Szczerze mowiac Sage na pstragi mi spokojnie wystarcza- najwieksze jakie wyjalem mialy ponad 60 cm, z wiekszymi tez sobie dawal rade ale zylka juz nie koniecznie Pozdrowionka, Bujo P.S. Z waga to trzeba by bylo zobaczyc jaka wedke Remek zamierza uzywac i jaka jest optymalna waga kreciolka.
Trout Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Hardy Uniqua Reel Size 3 for 7 and 8 Weights ~ Uniqua No. 3 Capacity: DT7 + 90m / WF8 + 135m ~ Weight: 6.31 oz. ~ Diameter: 3.50 inches Retails for: $299.00Our Price: $135.00 lub Hardy Uniqua Reel Size 2 for 5 and 6 Weights ~ Uniqua No. 2 Capacity: DT5 + 55m / WF6 + 75m ~ Weight: 3.43 oz. ~ Diameter: 3.00 inches Retails for: $275.00Our Price: $130.00 A tu Friko masz nowy na 2010 model Uniquy Miałem w łapkach,prosta jak na Hardiego konstrukcja ale ładna http://fly.hardyfishing.com/en-gb/products/reels/performance -reels/uniqua-reels/
Adamus Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 Lamson Litespeed lub Teton http://www.worleybuggerflyco.com/qualityreels/Teton/The_Teto n_Specialist_Fly_Reels.htm
Adamus Opublikowano 23 Listopada 2009 Opublikowano 23 Listopada 2009 No i ważna sprawa jesli się planuje zakup kołowrotka to trzeba myśleć o szpulach zapasowych takie minimum to 2 szt. aby nad wodą mieć do dyspozycji przynajmniej 3 linki ( pływającą, intermedium lub wolno tonącą i coś szybko tonącego ).
remek Opublikowano 24 Listopada 2009 Autor Opublikowano 24 Listopada 2009 Remek jeszcze są te Rossy http://www.cabelas.com/cabelas/en/templates/product/standard -item.jsp?_DARGS=/cabelas/en/common/catalog/item-link.jsp_A& amp; amp;_DAV=MainCatcat20431-cat602040_TGP&id=0016972321342a &navCount=6&podId=0016972&parentId=cat602040& ;amp ;masterpathid=&navAction=push&catalogCode=9IS&ri d=&parentType=index&indexId=cat602040&hasJS=true Kurcze - wysprzedane Są tylko do #3-5.
Friko Opublikowano 24 Listopada 2009 Opublikowano 24 Listopada 2009 no i co - plujesz sobie w brode teraz? Mogles brac.W kolorze copper zostal jeszcze size 3.5 (#6-8)
lipion Opublikowano 1 Grudnia 2009 Opublikowano 1 Grudnia 2009 Jak tak, to może coś od Ari t'Harta albo Jacka Charltona???? \no, w ostateczności jakiś Nautilus lub Islander.....jeśli koniecznie chcesz wydać kasę i świecić marką.... ale jeśli potrzebny Ci muchowy kręciołek na lata, prawdziwy kołowrotek, a nie nazwa, to kup po prostu Pflueger Trion za niecałe 100$ i łów Remek, ŁÓW !!! a nie patrz na napisy....
Kuba Standera Opublikowano 2 Grudnia 2009 Opublikowano 2 Grudnia 2009 Akurat pflueger trion sprawiał wrażenie ciężkiego i topornego na maksa. Myślę że w tej kategorii cenowej ma mocną konkurencję i wypada przy niej dość słabo...
milo26 Opublikowano 2 Grudnia 2009 Opublikowano 2 Grudnia 2009 Z czystym sumieniem polecam. http://www.orvis.com/store/product.aspx?pf_id=40C7&dir_i d=758&group_id=768&cat_id=7627&subcat_id=7643
bassy Opublikowano 2 Grudnia 2009 Opublikowano 2 Grudnia 2009 Bar stock ma tandetne pokręttła hamulca - są tam po prostu elementy plastikowe, trzymałem to w ręku i zdecydowałem się na mid arbor
Andrzej Stanek Opublikowano 2 Grudnia 2009 Opublikowano 2 Grudnia 2009 Jeśli można wtrącić słowo do tematu.Moim zdaniem każdy markowy młynek z górnej półki będzie ok. Jest to tylko sprawa środków które chcemy zainwestować. Osobiście posiadam młynek kupiony w 2003 roku - LOOP evotec lw 2fiwe nr egzemplarza 207. Oryginalny szwedzki produkt, miałem też odpowiednik - Danielssona. Obecnie dokupiłem NAUTILUS-a.W moim odczuciu technicznie, materiałowo i estetycznie kołowrotki są podobne. Świetnie wykonane, spasowane, stosunkowo lekkie, precyzyjne hamulce.Nie mam preferencji na firmę, taka była dostępność i tak kupiłem. Trzymałem w łapce kilka innych podobnych konstrukcji konkurencyjnych firm.Wszystkie były zaawansowane technologicznie, dobrze prezentowały się przy kiju, podobne cenowo...
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się