Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam-Moja przygoda z spinningiem zaczęła się w tym roku-pierwszy sezon z spinningiem zaliczony-teraz chciał bym kupić nowy kij-na razie chciał bym kupić kij w cenie do 200zł -Chodzi mi o kij do połowu szczupaków i sandaczy (głownie nad jeziorem Solina,J.Rożnowskie,Turawa) mam już kilka wybranych :

http://www.bass-sklep.pl/p/pl/5258/wedka+robinson+diplomat+j ig+master+24020g.html

 

http://www.szczupak.pl/produkt,2151

 

http://www.szczupak.pl/produkt,88

 

http://www.szczupak.pl/produkt,1123

 

Chciał bym kij 2,4m z wyrzutem max 20g (Czy taki wyrzut jest odpowiedni) Pozdrawiam i proszę o odp

Opublikowano
Myślę o gumach Fishunter,jakieś małe obrotówki podczas zabawy z okoniami.Co do akcji chciał bym sie poradzić Was (eksertów) jaka akcja powinna byc przy polowie sandaczy i większych okoni?
Opublikowano
Kilka lat juz spininguje i mialem juz wiele wedzisk i jestem pewien ze po paru miesiacach łowienia bedziesz wiedzial jakiej akcji i masy wyrzutu potrzebujesz.Mysle ze nie ma uniwersalnej zasady przy wyborze wedki.Kazdy lubi inaczej lowic i kazdy potrzebuje innej wedki.
Opublikowano

A nie lepiej dozbierać i zamówić kij w pracowni ? żart <_<

 

W sumie nie bardzo trafiłeś jeśli chodzi o forum i pytania o kije z dolnej półki (przynajmniej mam takie odczucie po czytaniu tego forum)

 

Ja se swojej strony preferuję szybsze kije czyli akcja fast, lub x-fast.

Jeśli chodzi o kije w tym przedziale cenowym to może coś z dragona seria mystery na początek, a jak już połowisz to będziesz wiedział czego od wędki oczekujesz, albo coś z kongera. Ogólnie jest dużo wędek w tym przedziale cenowym. Najlepiej przejdź się do jakiegoś sklepu wędkarskiego weź kija do ręki, pomachaj i sprawdź czy ci pasuje.

 

Jeśli chodzi o mniejsze gumy na niewielkich główkach oraz mniejsze przynęty na okonia to polecam coś o cw nie wyższym niż 20 g.

Opublikowano

Ja szczerze polecam Kongera.

Maja bardzo duży wybór wędek w dobrych cenach np. Carbomaxx'y, Aviatory itd do 21 lub 18g. Sam jeszcze takimi czasami łowie na rzece.

Myśle, że póki co nie ma sie co wciągać w droższe kije.

Lepiej sobie dołozyc parę groszy na dobry młynek lub/i plecionkę aby sie nie frustrować;)

Opublikowano

KoKoN co do młynka to się zgodzę, w razie w można go dać do następnej wędki, natomiast co do plecionki to szkoda przelotek w taniej wędce :D

 

Opublikowano

witaj na jerkbait.pl :D

 

 

Co do akcji chciał bym sie poradzić Was (eksertów) jaka akcja powinna byc przy polowie sandaczy i większych okoni?

ja kupilem juniorowi, na poczatek przygody z guma, wedke konger IRI skiper 245M ... nie jest to sprzetowe objawienie ale na poczatek wystarczy, kij jest calkiem poprawnie uzbrojony, lekki i mozna sie nim nauczyc lowic na gumy, prowadzac je na rozne sposoby ... pod mniejsza obrotowke tez sie nada ... natomiast przy woblerach mi nie pasuje, poniewaz akcja zblizona do ex-fast jest, wedlug mnie, nieodpowiednia, kiedy lowimy na woblery

 

ale zawsze najlepiej jest wziasc wedke do reki, w sklepie, przymocowac kolowrotek i organoleptycznie sprawdzic czy lezy :D

 

Opublikowano

Ja mam jeszcze kilka Robinsonów Jig Masterów (2,55 i 2,95 cw do 15g)tylko nie Diplomat'ów ale Xenonów.

Raczej złego słowa nie moge powiedzieć. Trzeba tylko szalenie uważać na szczytówki ponieważ wg. mnie sa bardzo urazowe.

 

Do kijków Shimano nie mam przekonania, dla mnie sa troszkę za miękkie.

 

Opublikowano

Ja mam jeszcze kilka Robinsonów Jig Masterów (2,55 i 2,95 cw do 15g)tylko nie Diplomat'ów ale Xenonów.

Raczej złego słowa nie moge powiedzieć. Trzeba tylko szalenie uważać na szczytówki ponieważ wg. mnie sa bardzo urazowe.

 

jak mozna zlego slowa nie powiedziec o czyms co jest, z doswiadczenia, bardzo urazowe???

uwazam, ze polecanie, czegos, co nie jest dobre, to zla porada

Opublikowano

Ja osobiście miałem niemiłe doświadczenia z Robinsonem Xenon. Miałem wędzisko Robinson Xenon Heavy Jig do 38g - kij do łowienia na koguty. Niestety któregoś razu wędka nie wytrzymała rzutu Sandrą uzbrojoną w główkę 15g i pękła 2cm poniżej łączenia...Wędzisko było też niedbale uzbrojone w przelotki bo niekoniecznie były one ustawione idealnie w jednej linii. Ale za taką cenę cudów raczej nie można się spodziewać :D

Co do Diplomata - miałem okazję łowić tym kijem i muszę powiedzieć, że wrażenia jak najbardziej pozytywne, ciekawa akcja, nienaganne wykonanie, polecam.

Opublikowano

Ja mam jeszcze kilka Robinsonów Jig Masterów (2,55 i 2,95 cw do 15g)tylko nie Diplomat'ów ale Xenonów.

Raczej złego słowa nie moge powiedzieć. Trzeba tylko szalenie uważać na szczytówki ponieważ wg. mnie sa bardzo urazowe.

 

jak mozna zlego slowa nie powiedziec o czyms co jest, z doswiadczenia, bardzo urazowe???

uwazam, ze polecanie, czegos, co nie jest dobre, to zla porada

 

Miałem na myśli to, że łowi sie tym kijem bardzo przyjemnie, jest bardzo czuły, dobrze leży w ręku jednak

jest bardzo urazowy. Trzeba uwazaż szczególnie na górny skład kiedy pakujemy się na/z ryb, kiedy przechodzimy przez krzaczory nad rzeką. Nigdy kij nie uszkodził mi sie w trakcie rzutów, holi itp. jednak przechodząc przez krzaki zaczepiłem plecionką o gałąź i pekła szczytówka - nigdy to mi sie nie przytrafiło z innyki kijkami. Uważam, że logistycznie nalezy szczególnie uważac i tyle;)

Poniewaz kolega pytał się m.in. o Robinsona napisałem jakie mam doswiadczenia z kijkami tego producenta - nie napisałem, że je polecam.

Polecałem wcześniej Kongery;)

 

Opublikowano
Ja polecał bym Ci shimano hyperloop cw 5- 20. 2.40m mam tego kijka już ze 3 lata,od początku chodzi z plećką i nic z przelotkami się nie dzieję.Jeśli chodzi o c.w to ja rzucałem wabiki prawie 40-sto gramowe i nic się z kijem nie stało.Nie mówię że cały czas przeginałem z gramaturą alę zdarzało się :unsure: Jak na początek polecam.
Opublikowano

Witam.

Z wędek fabrycznych jedynymi, które zostały w moim arsenale są dwa dragony - wklejanki, mystery contact jig 2.4m 3-20g i team dragon indeks 28-33-260 2.6m 7-28g. Ten drugi kosztuje +- 350-400zł ale mystery xt to 150zł. To są moim zdaniem durzo leprze wyroby niż tanie shimano, lepiej uzbrojone z dobrą akcją i relacją cena-jakość. Mystery może służyć jako lekka sandaczówka, bądz cięższa okoniówka. team dragon jest też w wersji 2.4m i jest trochę mocniejszy.

Kongery mają fajną akcje, miałem dwa - micros i tango ale są łamliwe.

Pozdrawiam. Klosskuba.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...