Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Wiedziałem ze szybko o to się rozbijemy :unsure:

Będę robił małe ilości dla siebie wiem ze standerus ma zwykłe imadełko i daje radę a ostatnio znajomemy uszczerbiła się podczas normalnej pracy szczęka w anvilu

A wydać chcę najmniej jak to możliwe B)

Opublikowano

Witam,

 

Poszukaj w takim razie jakiejs podrobki Regala, kilku moich kolegow na nich kreci i jakos sie spisuja. Trzeba troche uwazac bo potrafia miec miekkie szczeki, ktore latwo sie odksztalcaja.

 

Tu masz jeszcze ciekawa kopie w bardzo dobrym wykonaniu ale cena tez juz inna:

 

http://www.sportfish.co.uk/product/weaver-scottie-fly-vice

 

Ja na poczatek kupilem Griffin Odyssey Spider. Sprawowalo sie bardzo dobrze przy malych i srednich muszkach. Teraz jezdzi ze mna na wyjazdy.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

 

 

Opublikowano

Regal jest wystarczający do naprawdę prawie każdej muchy

Ja swojego mam z 8 lat i pakuję w niego haki od 22 do 8/0. Jest zajebiaszczy. Podobała się mi oczywiście wydumka Bujo, brakowało jeszcze jednak napędu hiperprzestrzennego i przyspieszacza hadronów :lol:

Ogólnie, może być tanio i solidnie, a górnej granicy wydatków chyba nie ma, mozna i imadło za kilkaset funciaków. Ja nadal jednak stoję przy swoim - zwykły regal obsłuży 99% sytuacji zwykłego flytiera

Opublikowano
A ja mam jakiś hiper nowoczesny wynalazek, nazywa się to no name i kosztuje jakieś 8pln (słownie: osiem złotych polskich) i daje radę. Jak mi się rozsypie to se coś kupię mniej wypasionego <_<
  • 6 lat później...
Opublikowano

Odkopie temat I zapytam o imadlo polacane do duzych hakow.

Co polecacie ?

Powoli mam dosc siermiegi dotychczasowego

 

Dziekuje

  • Like 1
Opublikowano

kazde markowe imadło będzie dobre. dodatkowo prawie każde z tych markowych ma możliwość zakupu szczęk dedykowanych typowo do największych haków.

chociaż standardowe szczeki bez problemu trzymają 8/0

ja mam renzzeti traveler.

jestem bardzo zadowolony. jeżeli nie szukasz typowego full rotary i celujesz w duże muchy te będzie bardzo dobre:

http://www.hmhvises.com/spartan.php

imadła z usa są naprawdę solidne

  • Like 1
Opublikowano

Sorry ale oryginalny nie będę. Albo oryginał albo podróbka Regala :) Używam tych imadełek od 20 lat, a może i lepiej  i chyba już do śmierci pozostanę im wierny. 

  • Like 1
Opublikowano

Sorry ale oryginalny nie będę. Albo oryginał albo podróbka Regala :) Używam tych imadełek od 20 lat, a może i lepiej i chyba już do śmierci pozostanę im wierny.

Pokazesz jakis link ? :)

Opublikowano

Sorry ale oryginalny nie będę. Albo oryginał albo podróbka Regala :) Używam tych imadełek od 20 lat, a może i lepiej i chyba już do śmierci pozostanę im wierny.

--------------

Ja rownież. :)

Opublikowano (edytowane)

 

Dziekuje

 

Mam taka wlasnie jakas podrobke tego Regala- Royala.

Cala czarna. Mocowana do rantu blatu.

Haczyk trzyma pewnie. To fakt.

Niemniej jednak obracanie tej glowicy to mordega. 

Poszukam produktu wyzszej jakosci.

Kwestia pozostaje tylko :

czy alternatywa wyglada tak, ze kupuje sie za 50-60 PLN i sie nie dyskutuje, czy trzeba wylozyc od razu setki USD ?

Nie ma nic posredniego ?

 

http://www.regalvise.com/revolution.html

Edytowane przez Guzu
Opublikowano (edytowane)

Danvis. Trochę plastiku ala szczęki ok. Używam i jestem zadowolony. Za 200 zł całkiem ciekawa propozycja.

 

Takie co z daleka wyglada jak karabinek UZI ? :)

 

http://www.flyfishohio.com/Vise%20Review%201/Danvise(600pw).jpg

Edytowane przez Guzu
  • Like 1
Opublikowano

 

Prezentacja 3 modeli Stonfo , między innymi kaimana. Mi podoba się transformer , kiedyś się na niego skuszę

  • Like 2
Opublikowano

Takie co z daleka wyglada jak karabinek UZI ? :)

 

http://www.flyfishohio.com/Vise%20Review%201/Danvise(600pw).jpg

 

 

danvise bez przedłożonego ramienia ( dodatkowy koszt ) w moich oczach jest bezużyteczne przy robieniu dużych much.

(posiadałem takowe)

 

napisze tak. jakiś czas temu zmieniałem imadło. danvise poszło do ludzi a ja "wymacałem" w sklepie wiele rożnych. 

zdecydowałem się na renzetti. moim zdaniem doskonały stosunek ceny do jakości. 

regal to fajny i kultowy sprzęt. bardzo popularny w usa, mnie zupełnie nie leżał. myślę że są jest wiele bardziej ergonomicznym imadeł.

poczytaj tu może coś  pomoże:

 

http://www.flyfishohio.com/Vise%20Review%201/Fly_Tying_Vise_Shoot-Out.htm

 

pozdrówka

  • Like 2
Opublikowano

Dziekuje

 

Mam taka wlasnie jakas podrobke tego Regala- Royala.

Cala czarna. Mocowana do rantu blatu.

Haczyk trzyma pewnie. To fakt.

Niemniej jednak obracanie tej glowicy to mordega.

Poszukam produktu wyzszej jakosci.

Kwestia pozostaje tylko :

czy alternatywa wyglada tak, ze kupuje sie za 50-60 PLN i sie nie dyskutuje, czy trzeba wylozyc od razu setki USD ?

Nie ma nic posredniego ?

 

http://www.regalvise.com/revolution.html

-------------

Ja takie imadło robione przez znanego "Rumcajsa" z nad Sanu sprzedałem za 110 PLN. Nie są to setki $$$$ a jakościowo odlatuje u mnie -naście, - dzieścia lat. Nieśmiertelne.

Niestety wszystkie moje zapasy sprzedane a "producent" olewa temat mimo wieloletnich prośb i dużego na nie zapotrzebowania. :(

  • Like 1
Opublikowano

Elton.

Jeżeli to pyt. do mnie to mam. Te z fotek (ostatnie ktore sprzedałem) było nówką. Mam też "swoje" na ktorym ukręciłem tysiące much. :)

 

Imadelko o ktorym pisałem wyżej dla kolegów których ten temat interesuje. :)

post-58042-0-61169500-1459622304_thumb.jpeg

post-58042-0-57104000-1459622335_thumb.jpeg

  • Like 2

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...