Skocz do zawartości

Rainshadow RX7+ - opinie poproszę


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich i cieszę się, że powstał tu nowy jakże zacny dział.

Czas na nowy patyk. Rok temu podjąłem decyzję o nowej 5-tce. Zdecydowałem sie na Composite Developments z serii ICT i szczerze mówiąc totalne rozczarowanie.... plastikowa rurka o grubaśnych ścianach zupełnie bez duszy. Szczerze mówiąc moją muchową przygodę zacząłem od blanków Batsona (własnoręcznie zbrojonych) i pośród bardzo różnych opinii ja te patyki lubię. Przerobiłem trochę RX6 i RX7 w różnych długościach i klasach (teraz składam switcha) i uważam, że to przyjemne w łowieniu kijki. Co prawda nie machałem Scottami, Winstonami, Thomas&Thomasami i inną arystokracją ale parę Sage-y i Loomisów w ręku miałem... Tak czy siak myślę o #5 9' 4pcs z RX7+ - czyli tzw. uniwersale (na wyjazdy, mayfly-ja, nimfy na grubsze rybki, mokrą etc). Czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi blankami? Rzadko spotykany patyk w Polsce chyba z uwagi na jego krajową cenę (blank) a może trochę nidocaniany. Blank w USA about 150$.

p.s.

nie lubię plastikowych, bezdusznych, suchych wędek jeśli ktoś wie o czym piszę

pozdrawiam

kwiat

Opublikowano

Witam,

 

Lowilem troche RX7+ 9'#5 o jakim piszesz.Ciekawy patyk, taki uniwersal. Ma zdecydowanie cieplejsza akcje od ICT. Lepiej sprawuje sie tez na krotszych dystansach. Ja mialem sparowana z Airflo Ridge #5 i bylem zadowolony takze przy dosc dlugich rzutach.Kolega uzywa jej praktycznie jako jedynej wedki pstragowo-lipieniowej i twierdzi ze inna nie jest mu potrzebna. Do Twoich zastosowan nada sie spokojnie.A i robiony w Stanach w innej znanej firmie :D :D :D

 

Skoro juz wspominasz o 150 dolarach popatrz sobie na www.mrfc.com. Za niewiele wiecej znajdziesz Winstona chociaz Batsonowi nie mam nic do zarzucenia

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

 

P.S. Jak dla mnie ICT jest teraz faworytem i czekam az wypuszcza cos w 10' :D

Opublikowano

Bujo,

dzięki za obiektywną odpowiedź. Do mrfc zaglądam systematycznie, ostatnio pociągnąłem xi2 #8. Z tymi Winstonami to bym coś może i spróbował ale #5 w 4-ech kawałkach ze świecą tam szukać. A zdradzisz gdzie w USA Batson blanki wałkuje (z czystej ciekawości)?

pozdrawiam

kwiat

p.s.

to Ci się trochę podłożyłem z tym moim odczuciem ICT ale widzę, że nie bierzesz do bani i o to chodzi ...

Opublikowano

Hej,

 

To ze masz inna opinie o ICT nie ma najmniejszego znaczenia :D Gusta szczegolnie u muszkarzy bardzo sie roznia :D Notabene 9'#4 ICT jest zupelnie inna wedka niz #5. Duzo cieplejsza jak sie to okresla :D

 

Wszystkie moje znajome wroble zza oceanu cwierkaja ze modele z plusem robi St Croix :D :D :D Ile w tym prawdy nie wiem na 100% :D

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...