Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

St Croix Elite Legend 1/8-5/8 oz

 

 

Witam i zarazem serdecznie pozdrawiam jestem nowy na tym forum.Zainteresowany jestem kupnem kijka z tematu czy ktos posiada-lowi ta seria?interesuje mnie,absolutnie wszystko tj.grubosc scianek blanku,wytrzymalosc na urazy mechaniczne,szybkosc,waga itd.Czekam na opinie Dziekuje.

Opublikowano
Adamus sa to przelotki Fugi SIC w tytanowych ramkach wszystko super tylko niewiem nic na temat grubosci scianek blanku
Opublikowano
W opisie napisano ze w tytanowych ramkach mysle ze do konca tygodnia go zamowie w tym roku rozga pod choinke hehe pozdrawiam.
Opublikowano

Coated , czyli powlekane . A po co miałyby być lite tytanowe , dla szpanu i zbędnych kosztów ?

Grubość ścianki nie jest chyba wyznacznikiem jakości blanku ani jego zaletą . Chyba że pragniesz mieć ML o wadze kija surfcastingowego . Jeżeli Cię to interesuje głębiej , poczytaj na firmowej stronie o jego konstrukcji i użytych materiałach . Tu , w tym przedziale , nie fabrykuje się popularnych hitów złozonych z dykty , lakieru i czadowych , zajebistych naklejek .

Bo inaczej można na zawsze pozostać w świecie uproszczeń i obiegowych poglądów ..

 

Opublikowano

Sławku, ad vocem :D świata uproszczeń o którym wspomniałeś, moje trzy grosze:

 

1.

Odnośnie TiCH coating - to czas pokaże na ile powłoka będzie trwała. Jeżeli mówimy o ramce to problem mniejszy, bo jak wiadomo z powlekanymi pierścieniami w przelotkach bywało i bywa różnie

 

2.

Grubość ścianek blanku może - nie musi - być zaletą. Jest to najlepszy jak dotąd i w zasadzie bezsporny sposób na zwiększanie odporności na urazy mechaniczne. Oczywiście jak zauważyłeś ma to swoje koszty - ale dla kogoś kto szuka kija do wędkowania w ciężkich warunkach powinien być to istotny parametr uważam.

 

Pozdrawiam

 

 

Opublikowano

Nie wiem czy kij do 5/8 z SC V (wysokomodulowy grafit) i znacznej dlugosci (290 cm) jest zaplanowany do uzytkowania w ciezkich warunkach :unsure:

 

To raczej kij do lowienia na sporych rzekach, w otwartym terenie.

 

Jak ktos nie wie o jakie rzeki chodzi to mozna sobie w google wrzucic Canada salmon river.

 

Zeby pozostalo jasne : uwazam, ze to sa znakomite wedki. Tak jak pisze @Slawek : pewne rzeczy zobowiazuja...

 

 

Guzu

Opublikowano

 

 

....

 

Zeby pozostalo jasne : uwazam, ze to sa znakomite wedki. Tak jak pisze @Slawek : pewne rzeczy zobowiazuja...

 

 

Guzu

 

szczegolnie te w dlugosciach do 7 stop i z przelotkami na gorze B)

 

Opublikowano

Trzyma się , panie Pawle , tytan stali lepiej niż chrom i nikiel na jasnych ramkach , albo czarna piecówka . Sprawdzałem niechcący i okazyjnie przy zarabianiu końcówek przelotek .

Nie mam wrażenia , żeby konstruktorzy blanków tak bardzo serio brali pod uwagę wrażenia użytkowników powodowane ich grubością . Czyli nieco inaczej niż my ..

Myślę że grubość jest bardziej pochodną jego przeznaczenia , ale teorii może byc tutaj wiele ..

Opublikowano

Czyli normalne zwykłe Sic Fuji w kolorze tytanu.

 

Jeśli chodzi o czysty tytan, jeszcze nie spotkałem nic wykonane z litego tytanu, najwyżej ze stopu, choć czysty tytan trzymałem w ręce i jest zaskakująco lekki, aż trudno było uwierzyć że to metal.

Opublikowano
Dziekuje wszystkim za wypowiedzi ten Legend ma byc z przeznaczeniem na pstragi a warunki jakie panuja na rzekach pstragowych to sami wiecie dlatego istotna jest dla mnie wytrzymalosc na urazy mechaniczne.Dlateko pytam o srednice scianek.
Opublikowano

Dziekuje wszystkim za wypowiedzi ten Legend ma byc z przeznaczeniem na pstragi a warunki jakie panuja na rzekach pstragowych to sami wiecie dlatego istotna jest dla mnie wytrzymalosc na urazy mechaniczne.Dlateko pytam o srednice scianek.

 

 

Witam,

 

Wiec po co pchac sie w wysokie moduly? Wiadomo ze beda mniej wtrzymale, bo takie musza byc. Osobiscie rozgladal bym sie za czyms mniej zaawansowanym technologicznie.Tak czy inaczej powodzenia w wyborze a jesli zdecydujesz sie na ten kijek daj znac jak sie sprawuje.

 

Pozdrawiam,

 

Bujo

Opublikowano

Hmm... jeśli to ma być na taki pstrągowy sajgon o jakim myślę, to w stu procentach zgodzę się z opinią Pitta i Bujo. 9'6 trochę trudno będzie manewrować,urazy nieuniknione, a wysokomodułowy grafit jest dość kruchy :(

Zastanowił bym się nad czymś poręczniejszym i ze starego, poczciwego IM6....

Opublikowano

Hmm... jeśli to ma być na taki pstrągowy sajgon o jakim myślę, to w stu procentach zgodzę się z opinią Pitta i Bujo. 9'6 trochę trudno będzie manewrować,urazy nieuniknione, a wysokomodułowy grafit jest dość kruchy :(

Zastanowił bym się nad czymś poręczniejszym i ze starego, poczciwego IM6....

Co kto lubi, i zależy jaki sajgon. Jeśli dodatkowo wędzisko ma pełnić rolę swego rodzaju uniwersału......

Wędziskiem, zbudowanym na TYM BLANKU łowiło mi się pstrągi, całkiem zręcznie. Np. na dolnych odcinkach Bobru i Kwisy.

Masz jednak rację. Są do tych celów lepiej dopasowane długości.

Opublikowano
Tak zgadzam sie z wami i wiem o co chodzi ale nie lubie lowic wedkami ponizej 3 metrow to moj pierwszy taki krociak o jakim myslalem inne kije mi poprostu nie leza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...