Szyszak Opublikowano 8 Grudnia 2009 Opublikowano 8 Grudnia 2009 Witam,otwieram wątek zainspirowany tym co zobaczyłem na Japońskich stronach szukając ciekawostek o łowieniu pstrągów. Japonia słynie z tego, że łowi się tam ryby w przedziwne sposoby i przy uzyciu nietypowego sprzetu. To co zobaczyłem może do najdziwniejszych nie należy, w Europie stosuje się podobne techniki, ale nieco inaczej. Chodzi mianowicie o ultra lekkie łowienie pstrągów na cos w rodzaju bata. Długie wędziska około 6-8 metrów, brak kołowrotka i żywe owady lub też sztuczne muszki jako przynęta. W Japonii wygląda to na istnie kultową technikę. Przejrzałem wiele artykułów, a nawet filmiki się trafiły i wydaje mi się, że to nawet ciekawe. Poniżej wklejam linki, na których można zobaczyć conieco: http://www.tanidoraku.com/cyokoki/cyoko140/cyoko140.htmhttp://www.tanidoraku.com/cyokoki/cyoko146/cyoko146.htmhttp://www.tanidoraku.com/cyokoki/cyoko143/cyoko143.htm http://daiwa.globeride.co.jp/movie/fabv/keiryu/zero/mov_zero 05.htmlhttp://all.daiwa21.com/fishing/tyousyu/keiryu/index.html Umieszczam wątek w dziele fly fishing celowo. Jestem ciekaw co wytrawni muszkarze o tym myślą? Czy u nas w Polsce - Europie miałoby to sens? W sumie ryb dużych coraz mniej, a widać, że mali, skośni przyjaciele nastawiają się na wybitnie małe okazy Pozdrawiam,Jacek
Bujo Opublikowano 8 Grudnia 2009 Opublikowano 8 Grudnia 2009 Witam, Z owadami to chyba polskie prawo nie pozwala.My wynalezlismy metode ''zylkowa'' :D Francuzi lowia podobnie na swoich odkrytych, lakowych rzeczkach. Ryby raczej male- duzy pstragal pewnie by z takiej wedki zrobil nizlego travela :D Pozdrawiam, Bujo
peresada Opublikowano 8 Grudnia 2009 Opublikowano 8 Grudnia 2009 w Irlandii na jeziorach bardzo popularna jest metoda łowienia naturalnymi muchami ( jętka, koniki polne ) - dapping. używają do tego długich kijów najczęściej teleskopowych i kołowrotka ze szpula stałą. nie wiele to ma wspólnego z łowieniem na muchę, ot taka ciekawostka.
aTomek Opublikowano 8 Grudnia 2009 Opublikowano 8 Grudnia 2009 W bardziej przystępnym języku można o tej metodzie dowiedzieć się tu: http://www.tenkarausa.com/video.phpTa metoda zwie się TENKARA i podobno w Japonii jest bardzo popularna.
SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt; Opublikowano 8 Grudnia 2009 Opublikowano 8 Grudnia 2009 Za wielką wodą też spotkałem się z wyznawcami tej metody. Jak dla mnie to trochę onanizacja , która za wiele z muchą nie ma wspólnego.Ale Japońce to lubią różne takie dziwne akcje, a to łowienie na muchę batem, a to żonkę czy narzeczoną przebraną w strój uczennicy szkoły podstawowej
Kuba Standera Opublikowano 8 Grudnia 2009 Opublikowano 8 Grudnia 2009 Polecam książkę Rozwadowskiego tam jest cały rozdział o ciapaniu
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się