Zbyszek_z2 Opublikowano 9 Grudnia 2009 Opublikowano 9 Grudnia 2009 Witam Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc, podpowiedź , wszelkie sugestie w doborze kija do połowów pstrąga na małe woblerki ( do 4 - 4,5 cm), gumki i blystki obrotowe do nr 2. Przeznaczona do używania w małych i średnich rzeczkach ( z brzegu ), sporadycznie na Sanie ( brodzenie ). Moje założenie to długość 2.4 - 2.7 , cw 5-15 ? Przediał cenowy , skromny, powiedzmy do 300 - 350 zł. Raczej nie biorę pod uwagę żadnych Jaksonów.Będę bardzo wdzięczny za każdą odpowiedź. Pozdrawiam Zbyszek
kryst Opublikowano 9 Grudnia 2009 Opublikowano 9 Grudnia 2009 Proponuję: Wyszukiwarka, hasło: pstrąg, mnóstwo wiedzy. Rodbuilder'zy też wnieśli wiele.
Kamil Z. Opublikowano 9 Grudnia 2009 Opublikowano 9 Grudnia 2009 Team Dragon 2,6m 5-18ghttp://www.kogutomania.pl/team-dragon-260m-518g-p-3945.htmlMoże coś takiego?Sam taki użytkuję, choć do łowienia w dużej rzece i naprawdę zacny kijek.Cena może troszkę wyższa, ale myślę, że warto. BTW.Poza tym zastanawiam się nad sprzedażą swojego, więc może będzie do wzięcia taniej(kijek na gwarancji) PozdrawiamKamil
remek Opublikowano 9 Grudnia 2009 Opublikowano 9 Grudnia 2009 kilka propozycji: http://www.jerkbait.pl/?p=206 http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=1860& ;prevloaded=1&&start=0 PozdrawiamRemek
Jozi Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 konger equs brawo 3-14g 2,65m.Chyba lepszy od dragona
Gumofilc Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 A takie szybkie pytanie rzuce (na pstragi tez to mozna stosowac), czy ktos sprawdzal blanki Lamiglasa (grafitowe) z serii International?Sa to tanie blanki, koszt do 50$ w US. Gumo
Jozi Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Paweł blank 50$=150zł do tego przelotki,uchwyt, korek itp i robi się conajmniej 500zeta.
Gumofilc Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Nie liczylem dokladnie ale skoro ma byc tanio to trzeba zrezygnowac z korka a przelotki dac Batson.Na pewno wyjdzie mniej. Gumo
Sławek Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Kiedyś się zabawię w samodzielne zmontowanie wędziska - to pewnie będzie na podobnej klasie blanku , ale na razie póki co nie przymierzam się
Gumofilc Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 No i, jak zauwazyl Slawek, zapomnialem o mozliwym honorarium rodbuilderskim, ktorego nie bede szacowal bo sa to ceny umowne - dany rodb. - dany klient.Jednak mimo wsztystko powinno wyjsc taniej. Gumo
Jozi Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 robocizna conajmniej150zł. lakier, omotka itp nikt za darmo nie będzie robił.Blank 150 i już jest 300.Przelotki, korek uchwyt,pierścień- 200 i jest 500zeta na dzień dobry.Komplet przelotek hardloy+sic=90zł, sic+alconite=150złchyba że kupisz w USA za 23$ komplet alconitów,blank za 50$ to wyjdzie taniej.
Jozi Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Dzwonisz do Daniela XRods zbroisz pacifica i wiesz co masz.Kto tanio kupuje dwa razy kupuje.
popper Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 http://www.jerkbait.pl/forum/index.php?t=msg&th=11579&am p;start=0&
hasior Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 własnoręcznie ubrany kij można zamknąć w kwocie 350zł.bedą to najtańsze przelotki forecast,nitka A uchwyt dps,ale niekoniecznie,sa tanie na allegro,moze byc też forecasta,rekojeśc z dzielonej pianki lub mieszanki gotowych korków na foregripa,zaadaptowanych na cała rekojeśc.pierscienie,zamiast alu,moga być grafitowe,lub nawet wcale.najdroższy jest lakier do omotek.bo klejdo rekojesci juz niekoniecznie. reszta tylko chęci.zatysfakcja napewno bedzie spora ze złowionego kropka na swoj kij
wobler129 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Proponowane kije do 15g nie dadzą rady pod obrotówkami nr 2. Za mało czynników podałeś, to będzie kij kompromisowy a nie pod pstrąga. Kij dobiera się raczej do danej metody, wody, przynęt, ryby, panujących warunków na łowisku. Jeśli uciąg rzeki jest dość mocny i będziesz próbował łowić wobkami głębokoschodzącymi, obrotówkami nr2 pod prąd to większość kijów do 15g będzie wygiętych do połowy. Nie mówię już o pstrągu 50cm, który zdemoluje taki zestaw. Dużo zależy od właściwości blanku. Także od linki jakiej używamy - plecionka nieco usztywnia nasz zestaw.
Bujo Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 Witam, Ja bym sugerowal poczekac chwile- czesto w dziale sprzedam sa markowe kijki za doslownie ciut wiecej. Dobrze z drugiej strony, ze masz ograniczony budzet bo znowu by sie rospetalo pieklo na forum :D Z mojej strony sprobowal bym takze napisac do Sandro Gattiego. Czesto ma na wyprzedazy gotowe kijki, ktore wozil gdzies po targach. Model 2.60 do 18 gram jest super i sprosta Twoim wymaganiom, 2.75 do 14 takze. Kosztuja chyba niewiele wiecej niz zakladasz. Pozdrawiam, Bujo
Grzecho Opublikowano 10 Grudnia 2009 Opublikowano 10 Grudnia 2009 cześć polecam Team Dragon 2,4m 3-14g, łowiłem cały sezon tą wędką głównie na małych i stosunkowo płytkich rzekach Lubelszczyzny, kij poradzi sobie ze wszystkimi wymienionymi przez Ciebie przynętami, ja przez większość sezonu łowiłem obrotówką nr 2, na pewno nie jest to wymarzony sprzęt na pstrągi, ale zanim zdecydujesz się na droższy z pracowni powinien spełnić swoje zadanie pzdrGrzecho
Gumofilc Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Mialem w lapie Gattiego zrobionego na blanku spiningowym i odczucie przy lowieniu - muchowka. Gumo
Bujo Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Mialem w lapie Gattiego zrobionego na blanku spiningowym i odczucie przy lowieniu - muchowka. Gumo Gomo- pamietasz moze jaki to byl model? Interesuje mnie to troche poniewaz 2.60 do 18 gram jaki posiadam zupelnie nie przypomina muchowki, 3.05m do 35 gram w 3 czesciach tez taki nie jest ( oba fabryczne w Alconitach). Jedynie 2.75 do 14 gr jest dosc miekki ( zbrojony w Sic) ale taki wlasnie mial byc. ryby trzymaja super Pozdrawiam, Bujo
Jozi Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Kij jak ma obsługiwać jigi 3g,gumki, woblerki 4-5cm małe obrotówki to 14-15g jest najodpowiedniejszy bo jest zasięg rzutu.Nie można mieć dwa w jednym.Mam takiego pacifica 4-14g 2,75m o akcji muchówki.Miota małe wabiki jak należy, świetnie trzyma rybę.Mocy na 50-ka może nie ma bo 40-ka gnie go po rękojeść, ale ryba z niego nie spada, nawet delikatny okoń na plecionce idzie jak po sznurku.
Jozi Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Do Zbyszka.Włanie ten kij idealnie sprawdza się w warunkach sanowych tylko teraz skupiam się na sandaczach bo nie ma czasu na san i kto wie jak się trafi kupiec to go nie sprzedam bo jest 15-ty w kolejce i zbiera kurz.Właśnie to są kije na pstrąga na bezzadziory, miękkie a nie szczotkowate.
Gumofilc Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 To nie byl moj kij lecz Kuby, ktory go sprzedal bo mu nie lezal wlasnie z tego powodu.Nie chce strzelac ale to bylo cos rzedu 2,6-2,7m, wyrzut ok. 40g a konstrukcja przypominalo max 20g.Celowo nie podaje mocy bo to mialo bardzo cienka scianke co moze byc zaleta albo wada.Moze Kuba wejdzie i sie wypowie. Dobrze zrobiony blank spiningowy nie jest ani kluchowaty ani sztywny. Zawsze jest to gietka sprezystosc.Mam taki kij na Lamiglasie, ktory ugina sie i pracuje, mimo iz napisali na nim...100LB. Rzecz w tym, zeby wybrac mocowo odpowiedni do danego lowienia. Gumo
DanekM Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 konger equs brawo 3-14g 2,65m.Chyba lepszy od dragona Używam tego kija na pstragi. Dla mnie jest na prawdę w porządku. Ryby nie schodzą, zapas mocy niewielki ale jest.Team Dragona do 18 gr testowałem i nie przypadł mi do gustu z powodu zbyt słabej precyzji przy rzucaniu małych i lekkich przynęt (szczególnie wobków 3-4cm -pływjacych).Generalnie Equs jest droższy niz podałeś w kwocie budżetu, ale można wyrwać używkę za 2-3 stówy jak to na przykład mnie się udało.Jeśli masz więcej pieniędzy, to warto jednak coś zrobić pod siebie
klecho Opublikowano 15 Stycznia 2010 Opublikowano 15 Stycznia 2010 W tej kwocie spokojnie trafisz Power gripa 2,7m do 15gr. Konstrukcja ma swoje lata, niestety gumkami nim nie połowisz, ale wobler i wirówki to sama przyjemność. Możesz spokojnie zakładać wielkość od 01 do 04, kij swoją akcją nie zgasi obrótów skrzydełka. Spady ryb też raczej nie grożą, prawie 100% uderzeń zapiętych, jak ty nie zatniesz, to wędka zrobi to za ciebie, poczujesz miękkie ugięcie i trzepotanie ryby. Wada - kij ma swoją wagę, ale rekompensuje świetnym czuciem przynęty.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się