remek Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Szukam GPS'a ale niekoniecznie wędkarskiego. Chciałbym by był do podróży z dokładną mapą terenową Polski oraz z możliwością dokupienia map innych karajów/kontynetów. Cel: zaznaczanie miejscówek zarówno wędkarskich jak i terenowych (fotograficznych), nawigacja samochodowa mile widziana. Transfer danych do kompa i współpraca z google maps. Czy możecie coś zarekomendować? PozdrawiamRemek
witek Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Np. Garmin. Ja używam 176C i 276C. Można załadować GPMapę Topo. Mapy Europy serii City Navigator. Ale chyba nie współpracuje z google
Mateusz Baran Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Polecam całą serię Garmin Oregon od 300 - 550. howk
mario Opublikowano 11 Grudnia 2009 Opublikowano 11 Grudnia 2009 Ja mam trochę starszy - Garmin 60CSx. Polecam (do wszystkich zastosowań, o których napisałeś) @remekodezwij się, podrzucę do oględzin
peresada Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 ja w terenioe używam garmin legend HCxsprawdza się bardzo dobrze, chociaż w samochodzie bym nie użył, wyświetlacz za mały i nie dotykowy. natomiast łódka/teren jak najbardziej. wodoodporny, współpracuje z google earth, port micro sd.polecam http://img509.imageshack.us/img509/4188/p1000250j.jpg
remek Opublikowano 13 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 13 Grudnia 2009 A jak jest z mapami do takiego Garmina? Rozumiem, że Mapsource?
witek Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Mapsource. Ale to jest tylko program (darmowy zresztą) do załadowania map i zarządzania nimi.A mapy to GPMapa, City Navigator no i BlueChart
Guzu Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Panowie, Jaka jest realna dokladnosc takiego recznego GPS jak ten na zdjeciach ?Zaznaczam ze interesuja mnie zatosowania typowo wedkarskie. Czy urzadzenie wyposazone w port - np taki Micro SD - zaklada uzywanie portu jako zrodla map (umieszczonych na karcie) czy tez mapy laduja w pamieci wewnetrznej a karty uzywamy do transferu danych miedzy GPS a komputerem ? dzieki za informacje
peresada Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 witam!m dokładność jest b. wysoka. jezioro na którym łowię upstrzone jest b. niebezpiecznymi rafami. pływałem na nim w widoczności prawie zerowej ( mgła) nigdy nie wpakowałem się na zaznaczone mielizny. dodać tu należy ze wspomniane mielizny to często po prostu duże głazy, których jedynie niewielka cześć wystająca czy będąca tuż pod powierzchnią wody zagraża łódce i ich powierzchnia jest relatywnie niewielka. do transmisji danych używa się portu usb w które to wyposażone jest gps. port karty to jak najbardziej źródło map.pozdrówka
peresada Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 A jak jest z mapami do takiego Garmina? Rozumiem, że Mapsource? mapy oficjalne/płatne np. wypomniany bluechart to jedno, natomiast w sieci jest bardzo dużo dobrych mam wykonanych przez użytkowników gps-ów garmin. na przykład jezioro na którym łowie nie ma żadnej oficjalnej mapy, jednakże udało mi się takową zdobyć poprzez uprzejmość pewnego szkota warto poczytać www.garniak.pl
Guzu Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Dzieki Peresada za odpowiedz.Dopytam...Bardzo duza dokladnosc to rzedu 1 metra? Jak dokladne sa te standardowe mapy dostarczane wraz z takim urzadzeniem ? Guzu
peresada Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 myślę ze 1m co najmniej.mapa bazowa nie jest specjalnie szczegółowa. jak pisałem powyżej trzeba szukać/kupić mapę typu topo.pozdrowka
witek Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Dokładność jest taka jak dokładne są mapy i jaki czip w GPS-ie. Na BlueChart Atlantic 9.5 płynąłem w gęstej mgle w fiordach tuż przy skałach. To samo w szkierach pow. Sztokholmu. Remek, mogę ci pożyczyć do przetestowania 276c z zestawem map i popatrzysz.
Guzu Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Wyglada to ciekawie.Mieliscie okazje testowac tego typu urzadzenia w lokalizacjach gorskich ? doliny ocienione zboczami itd ?Nie ma problemu z lokalizacja ? Dokładność jest taka jak dokładne są mapy i jaki czip w GPS-ie jak to sie ma do zasugerowanego przez @Pereseda modelu legend ? Guzu
witek Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Legend ma CHYBA ten sam czip co np. nowy Colorado więc i dokładność będzie ta sama. Pozostaje tylko rozdzielczość ekranu a co za tym idzie wyświetlana szczegółowość map.
peresada Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 nie miałem takiej możliwości chociaż bez problemu łapie kilka satelit kiedy jestem w o domu. garmin samochodowy tego nie potrafi.pozdrówka
Tarłoś Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Garmin + GPmapa-topo i pstrągi same wskakują do podbieraka Szczerze polecam taką kombinację - sprawdza się wyśmienicie.
nemo Opublikowano 14 Grudnia 2009 Opublikowano 14 Grudnia 2009 Witam ponownie,poniższe pytanie się zdezaktualizowało, gdyż mega wyczerpujące testy GPS-ów firmy Garmin znalazłem na http://www.garniak.pl/ pozdrawiamPiotrek Cześć,a czy ktoś z Was używa Colorado 300? http://garmin.com.pl/produkt/-Colorado____300__46 Na youtube jako zaletę podkreślają możliwość obsługi jedną ręką (faktycznie, czasami na łodzi może się to przydać). Zastanawiam się, jak ten model ma się do Oregon 300. http://garmin.com.pl/produkt/-Oregon_300__112 Czy są jakieś praktyczne, znaczące róznice, poza tym pokrętłem w Colorado? Porównując te dwa modele na stronie Garmina cieżko doszukać się innej różnicy... Będę wdzięczny za każdą opinię. PozdrawiamPiotrek
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się