jerry hzs Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Na poczatku tego roku nasi spisali sie bardzo dobrze zajmujac po wielu eliminacyjnych zawodach 4 miejsce z 63 punktami . Ostatnie zawody eliminacji ktore byly rozgrywane w stanie Vermount wygrali deklasujac wedkarzy ze wschodniego wybrzeza . I tak nadchodzi finalowy Turniej ktory wyloni najlepszy team USA . 19 grudnia czyli za tydzien w Rhinelander Zibi i Jacek jako Team Fishmaniacs beda walczyli o I miejsce , Zlote Sygnety i slawe ktora za tym idzie Podaje jeszcze raz strone ktora pisze o tym www.naifc.com Jutro w sobote czyli 12 grudnia o godzinie 11.00 zaczyna sie Seminarium Podlodowe w pawilonie Cabelasa w Hoffman Estates na polnoc od Chicago ...Zibi i Jacek beda tam jako jedni z czolowki wedkarzy podlodowych , bedzie Greg Wilczynski jako trener kadry USA i przedstawiciel St Croixa oraz uczestnicy programu ICE MAN . Jacek i Zibi byli jednym z czterech teamow ktore braly udzial w ICE MANie ktory pokazywal wszystkie zawody eliminacyjne od podszewki . Jutro w Cabelasie porobie troche zdiec i tu wstawie
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 O Jurku, a ja właśnie wczoraj z Jackiem rozmawiałem, że trzeba wrzucić nowy wątek o naszych ice menach bo mistrzostwa już za tydzień. Wrzucę kilka zdjęć z zeszłego roku. PozdrawiamRemek
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Zawody to trzy dni. Pierwszy to prefishing. Tutaj zawodnicy trenują. Właściwie prefishing może trwać i 2 tygodnie ale kończy go oficlane spotkanie, na którym odczytany jest regulamin i pokazane to o co walczą - sygnety. http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/b1.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/b2.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/b3.jpg
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Zawody rozpoczynają się od samego rana i trwają do 14.00. O 14.00 zamykana jest kolejka w punkcie pomiaru wagi ryb. http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/c1.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/c2.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/c3.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/c4.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/c5.jpg
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Ryby są wyjmowane z wiader i przeglądane - czy nie zostały podłożone jakieś sztywne stare. Następnie ważone oraz ... wydawane do szkoły na stołówkę - ryby nie są wyrzucane! Przy okazji z każdym przeprowadzany jest wywiad - ile złowił, jak z taktyką, co następnego dnia. Ogólnie, mimo wielkiego napięcia, jest miła atmosfera. http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/d1.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/d2.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/d3.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/d4.jpg
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Drugi dzień dokładnie jak w Dniu Świstaka to samo. Tylko ... no właśnie wszystko się zmienia. Ryby już nie biorą tam gdzie brały wczoraj. Powód? Wyobraźcie sobie 200 super wędkarzy w zatoce. Łowią jak maszyny, jedną za druga rybą. To jakby po łowisku przepłynął kuter ... ba ... trawler Następnego dnia trzeba mieć pomysł co zrobić by coś złowić. I wtedy przydają się wiadomości z prefishingu. http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/e1.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/e2.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/e3.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/e5.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/e6.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/e7.jpg
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 Wędki, wędeczki - część st. Croix'a ale przede wszystkim inny sprzęt. Kołowrotki małe, głównie Tic'a ale ... widziałem też multiplikatory, czy zwykłe szpulki. Jedni mieli kiwoki, drudzy łowili na czuja. Oczywiście prawie wszyscy stosowali nowoczesną elektronikę Vexilar, MarCum czyli flashery. http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/f1.jpg http://jerkbait.pl/users/remek/naifc/2008/f2.jpg
remek Opublikowano 12 Grudnia 2009 Opublikowano 12 Grudnia 2009 No to chyba na tyle opowieści. W każdym razie pierwszego dnia było bardzo zimno -23 - -21C. Drugiego było zdecydowanie cieplej i padało. Impreza miała niesamowity klimat. A całość udało mi się zamknąć albumem dla organizatora mistrzostw: http://www.blurb.com/bookstore/detail/659186 PozdrawiamRemek
jerry hzs Opublikowano 12 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 12 Grudnia 2009 No to ostatni lyk kawy i w droge ....do Cabelaska
Friko Opublikowano 13 Grudnia 2009 Opublikowano 13 Grudnia 2009 Super, fajnie że założyliście ten wątek i przypomnieliście zeszłoroczne mistrzostwa. Mi łowienie spod lodu ogromnie się spodobało i mam nadzieję ze w tym roku będzie lód i uda mi się wyskoczyć 'na lód' kilka razy Tzymam kciuki za naszych chłopaków i czekam na wieści!
jerry hzs Opublikowano 13 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 13 Grudnia 2009 Do Cabelasa jade 25 minut , jest piekny sloneczny dzien cos kolo 0 C , mroz zaczyna puszczac . Po drodze dzwonie do Tadka i pytam czy tez juz jedzie ...okazuje sie ze jest na rzeka i wlasnie sie skapal ...zostawiam go wiec w spokoju niech lowi Jestem przed pawilonem Cabelasa po 11.00 . Seminarium zaczyna sie o 12.00 jest wiec czas przywitac sie znajomymi i posmyczyc po sklepie . Greg Wilczynski i Jacek pomalu przygotowuja stanowisko . Jest monitor do prezentacji filmow , wedki St Croixa Legend do lowienia na lodzie i osprzet towarzyszacy wedkarzowi w tych warunkach . Obok stanowisko firmy Vexilar . Obecnie w sklepach Cabelasa sa prowadzone takie seminaria bo to ostatnie dni przed otwarciem sezonu podlodowego . Po nich juz zawody i zajety terminarz dla zawodnikow a dla wiekszosci zwyklych wedkarzy codzienne wypady na lod . Tak jest w stanach w ktorych pokrywa lodowa skuwa jeziora . Grega Wilczynskiego poznalem w 2006 roku bedac na Wystawie Outdoor Show . Na stanowisku St Croixa zobaczylem prezentera o polskim nazwisku i zagadnalem go . Wedki ktore projektuje przechodza ewolucje i ciagle sie doskonala . Ich rodzina znacznie sie powiekszyla . Dzis oprocz bardzo krotkich byl prezentowany nowy model dluzszy do lowienia na plytkiej wodzie . Ryby tu sa bardziej plochliwe i wedkarz musi byc oddalony od otworu zeby ich nie ploszyc . Wedeczki te beda testowane na najblizszych mistrzostwach i potem nastepnych eliminacjach . Wedkarz na lodzie natrafia rozne warunki i musi miec kilka wedek zeby sie dostosowac . Byly omawiane rowniez przygotowania do zblizajacych sie Mistrzostw USA ktore juz za tydzien odbeda sie w Rhinelander w Wisconsin . W marcu , termin jeszcze nie jest okreslony , maja sie w Rhinelander odbyc Mistrzostwa Swiata . Oprocz wielu ekip ma przyjechac Ekipa z Polski . Trudno dzis powiedziec jak bedzie liczna , to zalezy czy PZW znajdzie pieniadze na ich wyslanie . Wszystko sie wlasnie rozstrzygnie w najblizszych tygodniach . W zeszlym roku ekipa z USA pod wodza trenera Grega Wilczynskiego goscila w Polsce na Mistrzostwach Swiata . Teraz czekamy na naszych , jak zaprezentuja sie na amerykanskich jeziorach .
jerry hzs Opublikowano 13 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 13 Grudnia 2009 Greg Wilczynski z albumem autorstwa naszego Remka z eliminacji do Mistrzostw USA .
jerry hzs Opublikowano 13 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 13 Grudnia 2009 Rodzina wedek Legend St Croixa Grega Wilczynskiego .
jerry hzs Opublikowano 13 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 13 Grudnia 2009 Sorry za off top ale obok tyle pieknych rzeczy . Na parterze fishing ...na pietrze myslistwo .... .
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się