remek Opublikowano 18 Grudnia 2009 Opublikowano 18 Grudnia 2009 Cześć,To już tradycyjny wątek na jerkbait.pl. Co roku staram się dopytać Was jak przygotowujecie się do nowego (2010) sezonu pstrągowego: - kiedy rozpoczynacie- postanowienia- odkrycia - nowe łowiska- nowy sprzęt - wędki, kołowrotki, przynęty- experymenty- cele Zapraszam do dyskusji. Kropki już za kilkanaście dni! Będzie miło porozmawiać z Wami w tym trudnym okresie (oczekiwanie) właśnie o pstrągach. A swoją drogą ciekawy jestem kto ... rozpocznie w następnym roku wątek Pstrągi 2010 (oczywiście musi być zdjęcie). PozdrawiamRemek
popper Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 1. Po wczorajszej rozmowie z DanielemXR wiem, że w nowy sezon wkroczę z nowiusieńkim wędziskiem spinningowym zbudowanym na blanku CDRBR299ML (CD Blue Rapid)2. Tradycyjnie już, nie zabiorę żadnego pstrąga3. Po kilku sezonach doświadczeń zamierzam w końcu odpuścićsobie miejscówki, gdzie latem występują zgromadzenia drobnego pstrąga do 30 cm.4. Marzenie. Pobić wreszcie własny (kilkakrotnie wyrównany) wynik 50cm. +50 -tka jest dla mnie wciąż liczbą magiczną 5. Poświecę więcej czasu na podniesienie jakości wyników kosztem ilości brań. Ciekawe co z tego wyniknie
Sławek Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Ja niestety nie rozpocznę sezonu 1 stycznia, więc i wątku nie otworzę . Ale za to drugiego...Postanowienia to więcej testować i poszukiwać. Mam kilka nowych pomysłów i zamierzam je w warunkach polowych sprawdzić. Podejrzenia mam pozytywne ale to ryby je weryfikują.Chciałbym też popróbować dłuższego niż dotychczas castingu pstrągowego. Tak z 230 cm. Zobaczymy jaka będzie poręczność. Przeskok duży bo łowię 180 cm .Cel to duże ryby - w dobrym towarzystwie . Może też wrócę do robienia większej ilości zdjęć ale tego już nie obiecuję.
Panek Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Ja z kolei o przynętach. w roku 2010 stawiam na koguciki ale nie na zwykłe, ponieważ od tego roku jestem również muszkarzem... chce żeby były to koguty motane przeze mnie, a że jestem krętaczem przedszkolakiem i żadne zasady nie stanowią barier dla mojej wyobraźni pewnie tak samo jak z moich brązek, znajomi będą się tarzać ze śmiechu z tych kogutów. co mi tam ważne żeby wyniki były
bartolomeo Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 A ja mimo że mieszkam nad górskim Sanem nie za bardzo mam gdzie sezon rozpocząć bo wszystkie małe rzeczki to tylko mucha, Stupnica od lutego ale na Wiarze będzie można powalczyć z rekordami kręcącymi się koło 30 cm jak trafie tak dużego to chyba będę skakał ze szczęścia dlatego przynęty wobki w okolicach 3-4cm już są ładnie zapakowane do dwóch pudełeczek żyłka wymieniona i teraz tylko żeby przy tej temperaturze były jakieś miejsca gdzie da się kija zamoczyć to będe szczęśliwy
Sławek Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 A ja mimo że mieszkam nad górskim Sanem nie za bardzo mam gdzie sezon rozpocząć bo wszystkie małe rzeczki to tylko mucha, Stupnica od lutego ale na Wiarze będzie można powalczyć z rekordami kręcącymi się koło 30 cm jak trafie tak dużego to chyba będę skakał ze szczęścia dlatego przynęty wobki w okolicach 3-4cm już są ładnie zapakowane do dwóch pudełeczek żyłka wymieniona i teraz tylko żeby przy tej temperaturze były jakieś miejsca gdzie da się kija zamoczyć to będe szczęśliwy Ja akurat zacznę od wobków około 7-9 cm
popper Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 No Sławku. Będę pewnie topił Twoje szósteczki
Tomek_N Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Witam, w tym roku zlowilem swojego pierwszego pstraga (przypadkiem) i bede w nastepnym roku za nimi ganial Sprzet castingowy Niestety sezon dopiero sie zaczyna 01.04 wiec mam jeszcze troche czasu. Czekam zatem na Wasze pierwsze zdjecia i zycze wszystkim udanego sezonu PozdrawiamTomek
Bujo Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Witam, U mnie niestety sezon zaczyna sie dosc pozno bo w marcu. Wczesniej moze wpadne gdzies do Polski na kilka dni nad jakies tajne rzeczki, o ktorych slysze od znajomych Sprzetowo: wreszcie musze zdecydowac sie na wykonczenie kijka na starym blanku Blue Rapid- lezy to u Romka juz kawal czasu i musze opedzac sie od natretow chcacych go zakupic Poluje tez na jeden ciekawy kreciolek- stara Daiwe z limitowanej seri. Przynet mam za duzo i nic nowego nie planuje jak na razie, moze tylko uzupelnienie zapasow Sendali. Jakies jigi tez przydalo by sie ukrecic ale to juz najmniejszy problem. Bujo
SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt; Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 U mnie sezon 2010 to przejście praktycznie tylko na muchę. Oczywiście nie odmówię sobie wypadów ze spinem i kogucikami bo ten rodzaj łowienia kropków kocham. W nadchodzącym sezonie chcę dokończyć dopracowywanie nowego rodzaju jigów, w których główka będzie na zawiasie a cała przynęta będzie zbudowana na oddzielnym stelażu, konstrukcja troszkę podobna do zestawu z metody Drachkovicza (chyba napisałem to z błędem ). Jako ciekawostkę podam, że przynęta pracuje nawet wtedy gdy obciążenie leży na dnie. W zeszłym roku całkiem nieźle prowokowało to potoki Co do sprzętu to wymieniam młynek Daiwy na młynek Daiwy CD-ka kilka miesięcy temu zbudował mi Daniel wiec tu zmian nie będzie bo wędon okazał się wielce zacny i całkiem fartowny
Fatso Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Ja planuję zacząć sezon i rok z muchówką w garści, streamerem na końcu przyponu i malowniczą (inaczej) Czarną Przemszą, wijącą się leniwie u mych stóp Pzdr,Fatso
Kuba Standera Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Ten sezon to chyba będzie tylko mucha. Styczeń odpuszczam, może w lutym zacznę?
kryst Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Kuba, nie jesteś sam. Dla mnie sezon pstrągowy zacznie się po 15-tym czerwca.!
SaNdAcZ &#gt;&#lt;----*&#gt; Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Po 15 czerwca Ja rozumiem, ze można nie lubić zimowych łowów Ale kwiecień czy maj to sam miód nad pstrągową rzeczką
milo26 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Witam. Ja w tym roku podobnie jak Kuba, głównie mucha. Sezon zaczynam w styczniu. Oczywiście z castem wyskoczę pewnie z parę razy. Planowane są w tym roku z trzy wyjazdy na stare i nowe rzeki Słowenii. Na pstrągi przez duże P...
milo26 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Daniel, Zaproś, choć raz! <_< <_< Zapraszam.
remek Opublikowano 19 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 19 Grudnia 2009 Wrzuciłem wątek a nic nie napisałem od siebie Zaczynam w tym roku sezon od 2 stycznia. Mam nadzieję, że nic nie stanie mi na przeszkodzie i uda się planowo rozpcząć sezon. W tym roku kropki z pełnym zaangażowaniem będę męczył (z uśmiechem na twarzy) do końca kwietnia. Później oczywiście postaram się jeszcze pojechać na kilka wypraw - może jakaś zagraniczna wyprawa się trafi, ale nie mam jeszcze konkretnych planów. Metody: oczywiście kontynuuję połów pstrągów metodą baitcastingową. Wędki pozostają bez zmian - 8lb, 16lb, ale zmienia się multiplikator - w tym roku Cardiff 51s DC i coś jeszcze W tym roku jednak pojawi się i inna metoda - muchowa. Na razie wędka zamówiona i czekam. Reszta sprzętu składana i myślę, że kwiecień, maj już będę na posterunku z muchą. Przynęty: cały czas szukam i kombinuję z nowymi przynętami. Oczywiście w castingu jest trochę trudniej bo przynęty po prostu muszą latać, zwłaszcza jeśli łowimy na trudnych technicznie rzeczkach, ale staram się znaleźć coś nowego. W pudełku - woblerki (Bigbait, Salmo, z Czarnego, Krakuski i kwiskie ... oczywiście jakieś pojedyncze inne), wahadła (moje ulubione Stefana Przychoćki - przecierki K2), koguty (najlepsze jakie miałem Sandacza z naszego forum), kilka gumek. W tym roku to oczywiście chciałbym przeskoczyć jakiś fajny wymiar - minimum 50 cm. Na razie te duże mnie skutecznie omijają, albo ich po prostu nie potrafię złowić Poza tym chciałbym pojechać na Podlasie pozać jakąś ciekawą i malowniczą rzekę, której mógłbym zrobić kilka zdjęć. Poza tym ... fotografia, więcej zdjęć, więcej klimatów wędkarskich. PozdrawiamRemek
bassy Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Zaczynam 2 go stycznia. 1 go nie dam rady Odcinek no kill na Bystrzycy. Widziałem piękne kloce na tarle, powyżej 50cm. Może się skusi taki byczek......Spinning, wobki żyłka tzw. osiemnastka. Woblerki, koguciki + ekperyment przynętowy - jak poskutkuje podzielę się wrażeniamiW tym roku definitywnie zwiększam rozmiar wobków.
elektron Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Witam.Zacznę w styczniu jeżeli nie będzie mrozu i śniegu.Wędka ta sama Daiwa Shogun z lat 90 [nie do zdarcia].Przynęty-swoje woblery ok.5cm,obrotówki Glan,błysteczki wachadłowe ok.4cm zrobiłem ich w tym roku ok.150szt.Nowe przynęty to streamery z przegubową główką.W kwietniu i maju połowię na żabki Maansa -bardzo skuteczne.Postanowienie-nie zabieram żadnego do kwietnia.Marzenie- poprawić rekord życiowy ,mam 2x60 a więc pora na65,i jak najwięcej razy nad rzeką.
Guzu Opublikowano 19 Grudnia 2009 Opublikowano 19 Grudnia 2009 Witam, Ja sezon pstragowy pewnie zaczne z poczatkiem maja. Jak Goscie dopisza.Jak nie, to dopiero jak upaly wylacza mi Ebro... Wedke mam jedna przewidziana do takich zabaw (210 cm SC V).Byc moze sprobuje z zylka - bo wode w rzeczkach mam naprawde przezroczysta, a moze ten patent z przyponem z zylki tylko ? Przynety to woblery i wirowki : Salmo Executor, Shad Rapy. Z wirowek aszychminki i meppsy...powinno wystarczyc. Wazniejsze chyba znalezc rybe i dobrze jej podac wabik Na razie pstragowanie musi mnie do siebie w 100 % przekonac Bylem raz - fajne klimaty i ladne widoki. Kompletna odmiana od jezdzenia po Ebro... Guzu
rapia Opublikowano 20 Grudnia 2009 Opublikowano 20 Grudnia 2009 Witam.Ja swoj sezon zaczne jak Bog da drugiego stycznia bo pierwszego wybieram sie na trocie.Odwiedze swoja ulubiona rzeke pstragowa i moze uda sie złowic cos wiekszego niz w poprzednim sezonie. PZDR Piotrek
Grzecho Opublikowano 20 Grudnia 2009 Opublikowano 20 Grudnia 2009 Cześć Zbliżający się sezon pstrągowy będzie dopiero moim drugim, ale tak strasznie się wciągnąłem w kropki, że już we wrześniu zacząłem odliczanie W tym roku nałowiłem się na maksa małych pstrągów do 40 cm. Więc nadchodzący sezon zamierzam poświęcić tropieniu tych większych. Z powodów rodzinnych i zawodowych ominie mnie w tym roku huczny sylwester, ale w zamian już 1 stycznia będę mógł wyskoczyć na potoki Powiększam rozmiar swoich przynęt, szczególnie woblerów z 4-5 cm na 5-7 cm, ze wskazaniem na 7 cm. Podobnie zrobię z wahadłówkami i obrotówkami, które w tym roku okazały się na moich łowiskach najskuteczniejsze. Zamierzam też więcej uwagi poświęcić łowieniu gumami. Obłowię też wiele miejscówek, które w tym roku z wielu względów omijałem. Więcej czasu poświęcę innym naszym rzekom, Bystrzyca jest piękna, ale nie jedyna Marzę też o kilku wypadach na Roztocze. pzdrGrzecho
mirat Opublikowano 20 Grudnia 2009 Opublikowano 20 Grudnia 2009 Jeśli chodzi o mnie to w tym sezonie mam dwa plany do zrealizowania.Po pierwsze złowienie pierwszych pstrągów na muchę-poczyniłem już pewne zakupy sprzętowe.Po drugie pobić rekord na casting.PS. a może tak na jakimś zlocie.
barwena1977 Opublikowano 21 Grudnia 2009 Opublikowano 21 Grudnia 2009 Witam!Ja za pstrągami nigdy jeszcze się nie uganiałem, ale muszę przyznać że przez ostatnie 3 lata pilnie zbierałem do kupy wszelkie relacje, doświadczenia z nad wody, opisy miejscówek oraz ich adresy(czasem tajne), rodzaje i nazwy przynęt, czyli wszystko co jest potrzebne przy pstągowaniu, od moich kolegów posiadających w tej materii ogromną wiedzę.I przyszedł czas na to aby tą wiedzę wykorzystać w tym roku.Wędka:CTS 2.9m, 5-20gr,żyłki 0.20-0.22mm,przynęty,80% obrotówki i wahadła,kołowrotek Stradic 2500Fc i jazda nad wodę.Oby tylko zdrowie nie przeszkodziło w realizacji planów.Pozdrawiam!
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się