Tomek_N Opublikowano 29 Grudnia 2009 Opublikowano 29 Grudnia 2009 Czesc, wlasnie spotkalem sie z takim zdjeciem. Wykonane zostalo przez iangler z Tackle Tour. http://img15.imageshack.us/img15/7010/9d721e48.jpg http://www.tackletour.net/TTForums/viewtopic.php?f=12&t= 45684&p=349751#p349751 Zapraszam do dyskusji. PozdrawiamTomek
remek Opublikowano 29 Grudnia 2009 Opublikowano 29 Grudnia 2009 Tomku,Niebawem ... na j.pl o czymś fajniejszym. .... nie o 51s dc PozdrawiamRemek
tofik Opublikowano 29 Grudnia 2009 Opublikowano 29 Grudnia 2009 hehehe a pamiętam przepowiednie co lepszych kozaków że zarówno shimano i daiwa rezygnują z UL multików....
Tomek_N Opublikowano 29 Grudnia 2009 Autor Opublikowano 29 Grudnia 2009 Moim zdaniem kazdy racjonalnie myslacy uzytkownik tego forum, spodziewal sie ze tak wlasnie bedzie. Zakonczyli produkcje - ale za to wrzucili cos nowego na rynek. Nie chce nawet myslec o tym w jakich cenach handlowali jeszcze niedawno Daiwa Pixy albo Daiwa Presso. Napewno nie jedna osoba sie ugryzie teraz w d***. Taki chwyt marketingoy, tak mysle
peresada Opublikowano 29 Grudnia 2009 Opublikowano 29 Grudnia 2009 witam!wygląda że lekki casting ma się dobrze, jak nie coraz lepiej. nowe pixy, nowy conquest tudzież nowa odsłona morruma abu. chyba nie tylko paru @oszołomów@ z Polandu uprawia tą jakże karkołomną zdaniem wielu dyscyplinę? czy też może to tak tylko dla nas? wszakże nikt na świecie nie traktuje poważnie lekkiego castingu?@tofik - trudno się z Tobą nie zgodzić. pozdrówka
Bujo Opublikowano 3 Stycznia 2010 Opublikowano 3 Stycznia 2010 Witam, A moze jednak kreciolek nie zostal zaprojektowany do bardzo lekkich wabikow? Szpula jakby glebsza niz w standardowej Pixy sprzed 6 lat. Staram sie zrozumiec definicje lakkiego czy ultra lekkiego castingu. Czy na rynku japonskim badz amerykanskim sa dedykowane wedziska o mocy 6-8 lbs pod casta? Ot moze kreciolki maja komfortowo rzucac przynetami 5 gram ale czy to lekki casting czy juz nie? Wyjasnijcie prosze bo sie biedny pogubilem w tym wszystkim. Bujo
peresada Opublikowano 3 Stycznia 2010 Opublikowano 3 Stycznia 2010 to trochę pojęcie względne. nie bedę wnikał w definicję, ale zapewniam że nawet w popularnym basspro można kupić kije z pazurem od 2 lb. (nie wnikam czy to pozycja pod multiplikator czy spincast) wiec w połączeniu z np. z nowym cc DC który wg. @Remka miota 1.5g no to chyba jest ultra lekko?pozdrówka
Bujo Opublikowano 3 Stycznia 2010 Opublikowano 3 Stycznia 2010 Witam, @peresada, Przegladalem wlasnie oferte G Loomisa i St Croix. Najlzejsze w cascie znalazlem 10 lbs do drop shota. Nie zmienia to absulutnie faktu, ze starym Pixy dalo sie spokojnie rzucac przynetami 3 gramowymi ( wedka tez byla jakas Pixy w zestawie kolegi). W nowym jak wspomnialem glebsza szpula niczego za dobrego nie wrozy ale tu moge sie mylic bo kreciolej jest dopiero w planach :D Bujo
peresada Opublikowano 3 Stycznia 2010 Opublikowano 3 Stycznia 2010 trudno oceniać całą konstrukcję tylko przez pryzmat pojemości szupli. trzeba chyba zaczekac na gotowy młynek. tym bardziej że z tego co piszą na forum TT to nowa pixy ma mieścić tylko/aż 20m linki 8lb więcej.tak jak pisałem wcześniej poptrz na bass pro. nie bardzo widzę np. st croix robiącego kije pod crappie poza tym np. tenryu ma w swojej ofercie wędki castingowe od 6lb.pozdrówka
jerzy Opublikowano 4 Stycznia 2010 Opublikowano 4 Stycznia 2010 trudno oceniać całą konstrukcję tylko przez pryzmat pojemości szupli. trzeba chyba zaczekac na gotowy młynek. tym bardziej że z tego co piszą na forum TT to nowa pixy ma mieścić tylko/aż 20m linki 8lb więcej.tak jak pisałem wcześniej poptrz na bass pro. nie bardzo widzę np. st croix robiącego kije pod crappie poza tym np. tenryu ma w swojej ofercie wędki castingowe od 6lb.pozdrówka UL casting to w 98% rodbuilding i daleko posunieta customizacja. Dlatego nie dziwi mnie, ze niema na rynku wielu gotowych kijow castingowych ponizej 10 funtow.. Z Liberto Pixy byl inny problem. Tam byla dosc ciezka szpulka. Jej masa wynikala z faktu, ze Pixy ma Magforce V, a modul hamulca magnetycznego jest relatywnie ciezki. Pixy jednak dawala rade 3g wabikom na delikatnym kiju, gdyz srednica zew. szpulki byla niewielka, taka sama jak w Presso. Pixy to zdecydowanie mlynek do technicznych rzutow na krotkie odleglosci. Do lowienia na wiekszych dystansach lepsze byly multiki z hamulcem odsrodkowym. Tak wynikalo z porownania Pixy z Scorpionem 1001. Jesli w nowej pixy bedzie szpulka o malej srednicy i malej masie to jak pisze Peresada te 20m linki 8 lbs wiecej, nie wplynie ujemnie na wlasciwosci rzutowe.. pozd JW
Tomek_N Opublikowano 25 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 25 Stycznia 2010 Tomku,Niebawem ... na j.pl o czymś fajniejszym. .... nie o 51s dc PozdrawiamRemek Czekam(y)
remek Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 Tomku,Niebawem ... na j.pl o czymś fajniejszym. .... nie o 51s dc PozdrawiamRemek Czekam(y) Powoli, powoli .... najpierw Bolesław Uryn część II.
hasior Opublikowano 9 Lutego 2010 Opublikowano 9 Lutego 2010 jest tez nowy scorpion 1001 lekko odchudziny http://www.plat.co.jp/shop/catalog/product_info/language/en/ products_id/10482/cPath/22_81_85_1247/river-lake-fishing-fre shwater/scorpion-xt-1001-left-model.html
mifek Opublikowano 10 Lutego 2010 Opublikowano 10 Lutego 2010 http://japantackle.com/Daiwa_reels/Daiwa_PX68.jpg juz sie pojawil niemal w sprzedazy...
Sławek Oppeln Bronikowski Opublikowano 10 Lutego 2010 Opublikowano 10 Lutego 2010 Plat-oniczna revo-lucja ..
mifek Opublikowano 10 Lutego 2010 Opublikowano 10 Lutego 2010 jak dla mnie skrzyzowanie pixy/steez'a/presso
Tomek_N Opublikowano 10 Lutego 2010 Autor Opublikowano 10 Lutego 2010 A mi sie bardzo podoba nowy Scorpion
peresada Opublikowano 10 Lutego 2010 Opublikowano 10 Lutego 2010 mnie tez. co ciekawe przekladnia nie z jakiegos kosmicznego stopu ale poczciwego/trwalego mosiadzo podobnego czegos.podoba mi sie... pozdrówka
artmaniac Opublikowano 3 Kwietnia 2010 Opublikowano 3 Kwietnia 2010 no i już jest na ebay: http://cgi.ebay.com/Daiwa-NEW-LIBERTO-Pixy-PX68R-Right-Handl e-Model-NIB_W0QQitemZ380221028801QQcmdZViewItemQQptZLH_Defau ltDomain_0?hash=item5886f079c1
MefistoFishing Opublikowano 25 Kwietnia 2010 Opublikowano 25 Kwietnia 2010 kilka fotek http://images8.fotosik.pl/296/0a783c1c9282eb45.jpghttp://images8.fotosik.pl/296/d19ff01e82a1b11d.jpghttp://images8.fotosik.pl/296/2fcc88e173197c7a.jpghttp://images8.fotosik.pl/296/329a899d0652d64f.jpghttp://images8.fotosik.pl/296/27ecdbe55d5e5f4a.jpg
remek Opublikowano 25 Kwietnia 2010 Opublikowano 25 Kwietnia 2010 Fajny, jestem ciekawy jak w porównaniu z 51s dc
Tomy Opublikowano 16 Maja 2010 Opublikowano 16 Maja 2010 Jeszcze trochę i będę go testował na jaśkach.
Tomy Opublikowano 13 Sierpnia 2010 Opublikowano 13 Sierpnia 2010 No pikus dotarł do mnie.Dzisiaj testy
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się