Skocz do zawartości

Dragon HM 69 Slider Cast czy coś z pracowni?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Rozważam kupno tego kija i prawie byłem zdecydowany, bo lubię HM-y Dragona, a jak raz z serii 69 nie mam żadnego, ale dziś przeczytałem artykuł pt. Przygoda z wędką napisany przez @Friko i pomyślałem, że jeszcze nigdy nie miałem wędki z pracowni, i że może taki kij - na przykład dokładnie ten, którego budowę Friko opisał - byłby lepszym rozwiązaniem?

Chciałbym wędkę do niskoprofilowego kołowrotka Okuma VS Baitcaster i przynęt takich jak: Slider 10 i 12, Salmo Jack 18 (tonące). Proszę o porady - zwłaszcza na Ciebie liczę Friko, bo zaimponowałeś mi jak diabli - ale w ludzkim języku, bo przejrzałem forum, zobaczyłem fachowe dyskusje na temat blanków i zapragnąłem zmienić hobby... :lol:

 

Opublikowano

Hej, artykuł jest sprzed wielu lat ale blank nadal dostępny i nadal równie adekwatny do zastosowań które wymieniłeś co wtedy :D jakie to nudne, prawda :o

Nawet nie wiem czy nie bardziej w sumie godny polecenia (i do tego tańszy) jest odpowiednik z materiału RX6 - MB785 (był rozważany jako alternatywa w artykule).

 

Swoją drogą, tonący jack 18 to dosyć oryginalnie muszę powiedzieć, większość wędkarzy których znam łowi na pływające

 

Pozdrawiam

Opublikowano
Cześć. Nie łowiłem Sliderem HM. Miałem go natomiast kilkakrotnie w ręku w sklepie i zawsze z przyjemnością :D Mi on się podoba bardziej niż moje jerkówki oryginalne i te zbrojone w pracowniach. Jest lekki, taki jakiś przyjemny, ma fajne, głębsze ugięcie. Tylko troszkę długi jak dla mnie. Nie wiem też jak z awaryjnością tej wędki. Ale generalnie, w mojej ocenie- świetny kij.
Opublikowano

Jak do Jacka ten HM byłby taki sobie, to i do Slidera 12 S pewnie też. Jak sądzicie?

No i jeszcze raz zapytam: lepiej tego HM-a Slidera czy coś z pracowni, np ten, który opisał @Friko? W tym HM-ie przeraża mnie też trochę cena; ja mam wędki droższe, ale łowię na nie często, a jerkuję może ze 4 razy w roku, zatem ta cena trochę boli.

Aha, tylko kij muszę mieć dwuskładowy, bo taki się chwyta i jedzie gdziekolwiek i czymkolwiek na ryby (np motocyklem, np małym autkiem kolegi), a z wędką powyżej 2 m jest problem. Dzięki za merytoryczne, fachowe podpowiedzi.

Opublikowano

\

Aha, tylko kij muszę mieć dwuskładowy

 

No to masz problem, bo blanki o których tu piszemy wykonywane są tylkow 1 kawałku.

 

Jest sposób żeby to obejść - widziałem kiedyś kij jerkowy na MB Batsona wykonany w ten sposób że blank był przecięty i łączony na spigot - z tym że cięcie było nie w połowie długosci kija a za rękojeścią - czyli wędka po złożeniu wychodziła krótsza o długość rękojeści i składy były nierównej długosci; kij nad wodą działał bardzo dobrze, moim zdaniem właśnie dzięki temu że cięcie było nisko nie została zaburzona praca blanku - była to własność @Karambusa, który niestety już tu chyba nie zagląda, kij był wykonany w Fishing Center na specjale zamówienie Karambusa - chodzi o to że takie cięcie blanku kasuje gwarancję producenta na blank i po prostu zamawiający kij tak opracowany misi się liczyć z utratą gwarancji.

Opublikowano

W dwuskładzie polecam Dragon Millenium Fatso Jerk Cast z serii Heavy Duty. Dwie długości- 1,8 i 1,98 m. Łowiłem tym do 60 gram- do Sliderów 10S- super, bardzo mi się podoba. Jest fajny, lekki, przyjemny i tani. Jest też i do 120 gram, ale tylko machałem nim w sklepie. Będziesz miał kijek do łowienia 4 razy w roku.

Nie wiem ile Cie wyniesie uzbrojenie kija w pracowni, ale chyba co najmniej kilkaset złotych, ja myślę z 500- 600 zl to minimalne minimum :D Uzbrojenie kijka w dobre komponenty daje sumę około 1000- 1200 zł za gotową wędkę (tak było w moim przypadku).

Opublikowano
ostatnio zbrojenie wędek własnymi kończynami jest prawie tak samo popularne jak Nasza Klasa :mellow: więc moze? jak chcesz niewywalic fury keszu,to kup komponenty a reszta to,info z netu filmiki krok po kroku jak ubrac kij i już,a radocha z własnego napewno wielka bedzie.
Opublikowano

Otóż to, w przypadku jacka kij musi być po prostu odpowiednio sztywny, nie moze sie poddawac podczas prowadzenia.

ja akurat uwazam, ze wedki jerkowe, te z glebszym ugieciem, do pullbaitow lepiej sie nadaja

Opublikowano

No to zmartwiłeś mnie Friko. Ja sobie wymyśliłem, że jak poproszę o dwuskładowy kij ten czy inny, to mi zrobią i tyle, a to nie takie hop siup! Bez gwarancji nie chcę, a ponaddwumetrowe mam karpiówki - wożenie tego to dramat.

W takim razie dalej na 1 miejscu jest ten HM 69 Slider.

Ja niby mam kij, którym da się łowić - Team Dragona 1.98m do 70g. Jak coś wzięło, to się wyholowało, ale zbrzydł mi już, nie lubię go i tyle. Sztywne to, toporne, nie ładuje się podczas rzucania, nie pracuje przy holu - tyle, że lekki i dość daleko się rzuca, ale nie wiem jak rzuca się lepszymi, bo z innych wędek castingowych miałem w rękach tylko jeszcze gorsze: jakieś Millenium,co to w ogóle jest nieporozumienie i to cała seria; jakiegoś Jaxona, co ważył chyba więcej niż moja karpiówka itp.

Do maja sporo czasu, zatem proszę o dalsze rady i sugestie. Pozdrawiam

Opublikowano
Jozek, no to nie wiem jakie są inne, jak ten jest spolegliwy :lol: Ja na niego łowiłem tylko na Slidera 10, gumy i wahadłówki, więc nie wiem jaki byłby gdybym założył coś cięższego. Nigdy nie łowiłem jeszcze na Slidera 12, na Jacka, dopiero chcę popróbować. Może pod nimi by się ładował podczas rzutu i giął podczas prowadzenia. Dla mnie to kij od szczotki, ale mówię: nie mam z czym porównać. Tak czy owak znudziła mi się ta wędka i potrzebuję czegoś innego, może jak polubię kij, to bardziej polubię jerkowanie i będę miał lepsze wyniki? Nieraz tak jest.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...