pabik Opublikowano 7 Stycznia 2010 Opublikowano 7 Stycznia 2010 witam wszystkich mam pytanie odnosnie shimano curado 101D: jak wielka jest róznica w możliwościach rzutowych tego kręcioła ze szpulą głęboką w porównaniu do płytkiej bo koleś ma do sprzedania ale ze szpulą głęboką i nie wiem co i jak doradzcie coś ,potrzebuje czegoś do wabików od 7g
tofik Opublikowano 7 Stycznia 2010 Opublikowano 7 Stycznia 2010 curado 101 z standardową szpulką spokojnie obsługuje 5g więc w zupełności taka właśnie szpula tobie wystarczy.
Sławek Opublikowano 7 Stycznia 2010 Opublikowano 7 Stycznia 2010 curado 101 z standardową szpulką spokojnie obsługuje 5g więc w zupełności taka właśnie szpula tobie wystarczy.Dokładnie. Warto tylko jeszcze pamiętać o kiju i doskonaleniu techniki rzutowej...
pabik Opublikowano 7 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 7 Stycznia 2010 dzięki za pomoc no i w takim razie na start wiosną razem z curado
Pablos Opublikowano 7 Stycznia 2010 Opublikowano 7 Stycznia 2010 Pierwszy raz widze male curado z tak gleboka SZPULKĄ. Jeśli to własnie Curado masz na mysli a nie bedziesz uzywal grubej linki to moze jednak warto zastanowic sie nad tym z plytszą szpulką?
Mekamil Opublikowano 7 Stycznia 2010 Opublikowano 7 Stycznia 2010 Pierwszy raz widze male curado z tak gleboka SZPULKĄ. Wersja 100DSV ma głęboką, ale... no właśnie jest tylko na prawą. To jest ewidentnie 101D ze szpulką od DSV.
Friko Opublikowano 7 Stycznia 2010 Opublikowano 7 Stycznia 2010 Nie widze multika w takiej konfiguracji do wabikow 7gr, absolutnie nie
remek Opublikowano 8 Stycznia 2010 Opublikowano 8 Stycznia 2010 7g przy tej szpulce może być ciężko albo granicznie - gdybam bazując na doświadczeniach z podobnych konstrukcji. Trzebaby kupić szpulę standardową - pewnie dostępne w japantackle.com PozdrawiamRemek
-PYTOON- Opublikowano 8 Stycznia 2010 Opublikowano 8 Stycznia 2010 Moja rada. Uważaj na przycisk zwalniający szpulkę - śruba mocowana jest w tworzywie i łatwo ją obrobić. Model ten nie ma bocznej prowadnicy i czasem jak zwalniasz szpulkę może ona rysować obudowę kołowrotka - wynik zginania. Dobrze jest usztywnić plastikowy element odrobiną kleju (łącząc go z metalowym elementem) lub naciskać przycisk możliwie blisko obudowy. Curado 200 czy Metanium Xt mają takie prowadnice i to w dużym stopniu poprawia kulturę pracy przycisków do zwalniania szpulki.
pabik Opublikowano 8 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 8 Stycznia 2010 szczerze to zgłupiałem panowie czy kupić z tą szpulką jedni mówią ok drudzy fe chyba jednak poczekam i poszukam ze szpulką standartową
tofik Opublikowano 9 Stycznia 2010 Opublikowano 9 Stycznia 2010 myślę że zarówno ja, jak i @sławek, po pierwszym poście kolegi @pabik-a myśleliśmy że ta głęboka szpulka to ta standardowa , a płytka to jakiś wymysł tuningowy. stąd napisaliśmy że da się spokojnie od 5g rzucać. w zaistniałej sytuacji oczywiście proponuję skupić się na modelu ze standardową szpulką ,rzutowo na pewno będzie lepsza a zapas linki jest wystarczający jak na tą wielkość multika. zastanawia mnie tylko czy różnica w komforcie rzutowym między standardową a tą głębszą szpulką z modelu DSV będzie aż tak drastyczna...kolega napisał że potrzebuje czegoś do wabików od 7g i myślę że nawet ta głębsza szpulka dobrze by to obsługiwała ,oczywiście przy odpowiednim doborze kija. miałem wszystkie 3 modele curado serii D i pamiętam że mimo sporej szpuli 201 obsługiwałem wabiki od 8g, kolega @mifek jak się wydaje łowił nim jeszcze lżej . tak więc nie przekreślał bym tej głębokiej szpuli
mifek Opublikowano 9 Stycznia 2010 Opublikowano 9 Stycznia 2010 kolega @mifek jak się wydaje łowił nim jeszcze lżej . Kolega mifek to w ogole jest inny i ze swojego po niewielkim tunningu rzuca salmo TINY S
jerzy Opublikowano 9 Stycznia 2010 Opublikowano 9 Stycznia 2010 Curado 101D a Curado 100DSV to dwa rozne swiatyTen pierwszy standardowo jest wyposarzony w szpulke o pojemnisci 150m zylki 0,22 mm i przy lekkim kiju i dbrej technice rzutowej pozwala na lowienie wabikami od 5g, szczegolnie jak na szpuli jest plecionka. 101D ma delikatna przekladnie. Curado 100DSV to mlynek robiony wylacznie na rynek amerukanski. Jego glowne przeznaczenie to techniczne lowienie bassow na mocne kije i grube plecionki na krotkich dystansach. Ma gleboka szpule i solidna przekladnie HEG. Jesli szukasz czegos do lekkiego lowienia 100DSV odpada.
Maynard Opublikowano 9 Stycznia 2010 Opublikowano 9 Stycznia 2010 Curado 101D a Curado 100DSV to dwa rozne swiaty(...) 101D ma delikatna przekladnie. Curado 100DSV (...) Ma gleboka szpule i solidna przekladnie HEG. Nie chcę tu za słowa łapać, ale proszę o wyłożenie tej delikatności przekładni.Chodzi tylko o porównanie do mocniejszego brata, czy obiektywnie.. Czy nadaje się to to, do rzucania lekkich (ok - nadaje się), ale dających spory opór wabików ? Typu lekkie duże obrotówki Czy raczej usprawnić rzutowo 201D na ile możliwe ? i dać sobie spokój z 101D na szczupaki, ew. szukać w innych multikach.
jerzy Opublikowano 9 Stycznia 2010 Opublikowano 9 Stycznia 2010 kolo przekladni 101D jest z jakiegos stopu pokrytego teflonem. Do tego sama zebatka jest dosc cienka. na szczupaki lowione na duze, ale lekkie obrotowki (np. Lusox) lepiej wez cos takiego jak Antares AR lub Metanium XT. 101D to mlynek do lekkiego lowienia. 100DSV ma mosiezna przekladnie typu HEG. Spokojnie wytrzyma przynety stawiajace wiekszy opor. Ale poco wywazac otwarte drzwi? Znajdzies znacznie lepsze mlynki na szczupaka i latwiej dostepne..
Maynard Opublikowano 9 Stycznia 2010 Opublikowano 9 Stycznia 2010 Ale poco wywazac otwarte drzwi? Znajdzies znacznie lepsze mlynki na szczupaka i latwiej dostepne.. Rozumiem, 101DSV i jakaś lekka szpulka Dzięki, pozdrawiam !Grzesiek
pabik Opublikowano 9 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 9 Stycznia 2010 chodzi panowie o to że w zeszłym roku zacząłem z pazurem i kupiłem daiwę megaforce 100 tshl i teraz chciałem rzucać czymś lżejszym . Daiwą od 12g no problem ale mam w pudełku parę wobków około 7-10 g a tymprzedziale nie bardzo się da tym sprzętem więc myślę że curado da radę mam wędkę st croix 7-21g
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się