Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Jako że grono posiadaczy Cardiff'a 51DC sukcesywnie się powiększa.Mam pytanko przede wszystkim do rodbuilderskiej części naszego forum ,ale i nie tylko(wszelkie opinie mnie interesują) : Co byście polecili czy też co rozważacie(jakie gotowe wędki ,jakie blanki do uzbrojenia), co będzie najlepiej współgrało z wyżej wymienionym multiplikatorem?
Opublikowano

Jako że grono posiadaczy Cardiff'a 51DC sukcesywnie się powiększa.Mam pytanko przede wszystkim do rodbuilderskiej części naszego forum ,ale i nie tylko(wszelkie opinie mnie interesują) : Co byście polecili czy też co rozważacie(jakie gotowe wędki ,jakie blanki do uzbrojenia), co będzie najlepiej współgrało z wyżej wymienionym multiplikatorem?

 

Musisz zadać sobie pytanie jakimi wabikami i jakie ryby zamierzasz tym sprzętem poławiać. Czyli jaka masa wabików (czy zupełne minimum, czy jednak trochę więcej). W oparciu o to wtedy można mówić coś o kijku.

Nie wiem jak poszerza się grono posiadaczy, natomiast na pewno powiększa się grono dotykaczy (do których i ja należę) :D.

Muszę jednak przyznać że z wielką ochotą przeszedłbym do grona posiadaczy przy pomocy jakiegoś sponsora większościowego :D

Opublikowano

Witaj

 

dla mnie jest zupełną egzotyką próba dobrania czy polecenia wędki tylko do posiadanego kołowrotka nie biorąc pod uwagę do czego ma być owa wędka używana, bez podania przewidywanego zastosowania, rodzaju i wielkości przynęt, rodzaju łowiska..

 

Rodzaj i wielkość kołowrotka oczywiście wpływa na zakres wędek które można z nim używać , logiczne jest że nie polecę ci 50 funtowego blanku do 6 uncji przy 51DC , jednak ten zakres możliwy do używania z nim jest w tak dużym spektrum długości, typów ugięcia, zakresu optymalnych ciężarów przynęt itd że moim zdaniem nie ma odpowiedzi sensownej na Twoje pytanie

 

 

 

Opublikowano

No to sprecyzujmy;

Przynęty w przedziale wagowym 1-6g raczej zupełne minimum(woblery szczególnie te mniejsze w przedziale 1,5-3g;wahadła około 2-3g i koguty do 6g)

Co na małe i średnie rzeczki na pstrąga(max 12 metrów szerokości).

Co na średnie i duże rzeki na pstrąga(15 m. i szersze.)

 

PS: Długość i akcja raczej taka aby komfortowo się tym rzucało i łowiło. ;)

 

Opublikowano
Przy dolnym zakresie wagi nie daje rady - to prawda, choć trzeba by było to sprawdzić przy pomocy żyłki i przy plusowej temperaturze. My mieliśmy okazję łowić plecionką w mróz :D
Opublikowano

Ten kij nie był projektowany do tak lekkich przynęt, jakimi teraz próbuje łowić remek przy pomocy pizdryka DC :unsure: Jest po prostu za szybi i zbyt trudny do opanowania dla paprochów.

Do takiego ultralekkiego łowienia zestawem baitcastingowym z CC51DC, jeśli ktoś widzi w tym sens, lepszym wyborem będzie kij na blanku nieco dłuższym oraz o głębszym, bardziej srodkowym ugięciu.

Opublikowano

Witam,

przejedź sie do Łukasza Masiaka i pooglądaj nowe blanki Phenixa, jest kilka bardzo ciekawych, które mogą się nadać do tego multika.

Opublikowano

Witam,

przejedź sie do Łukasza Masiaka i pooglądaj nowe blanki Phenixa, jest kilka bardzo ciekawych, które mogą się nadać do tego multika.

Już z nim rozmawiałem.Musze stwierdzić że będzie dobrze.Ma bardzo ciekawe blanki.Zainteresowanym polecam kontakt z Łukaszem.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...