METR Opublikowano 22 Stycznia 2010 Opublikowano 22 Stycznia 2010 Cześć ! Powielając tamat kolegi Rivera ; jak w temacie gdzie można wyskoczyć na kropki w tych okręgach.Moje pstrągowanie to dopiero drugi sezon . W zeszłym to Kamionka i Pokrzywianka ale to ledwo wymiary i tak to cieszy. Może coś macie w tym temacie ... wiec czekam na podpowiedzi i sugestie gdzie co i jak ?
łukasz gamoński Opublikowano 24 Stycznia 2010 Opublikowano 24 Stycznia 2010 W okręgu kieleckim nie ma pstrągów prawie wcale...mamy kilka rzek górskich które zostaly zeżarte do cna...ZO Kielce dolożyło jeszcze oszustwa w zarybieniach no i mamy żółty piasek i trochę wody...Jestem z Kielc ale na pstrągi jeżdże na Roztocze...pzdrluk
METR Opublikowano 26 Stycznia 2010 Autor Opublikowano 26 Stycznia 2010 Z moich obserwacji wynika że na Kamionce jest dużo ale drobnego pstrąga ok 20cm o wieksze bardzo trudno Zastanawiam sie czym to spowodowane pomijając wędkarzy oczywiście
łukasz gamoński Opublikowano 26 Stycznia 2010 Opublikowano 26 Stycznia 2010 Przyczyna jest bardzo prosta...na tej rzece jest stanowczo za dużo ryb...rzeka ma mizerną bazę pokarmową i warunki w niej panujące nie są wstanie na utrzymanie tak dużej populacji ryb.Zwróc uwagę na zarybinia obwodu rybackiego kamienna ile tam sypią ryb...rzeki obwodu Czarna Nida 1 zarybiane są bardzo mizernie a są w stanie przyjąć większą ilość ryb...ZO Kielce nie zagłębia sie w takie szczegóły...oni wykonują plan zarybień(o jakości zarybień nie będe sie wypowiadał), operaty mają sprzed wojny, nie uaktualnione i wygląda to taka jak wygląda...a wladze okręgowe no cóż banda leśnych dziadków którzy powtarzają w kółko że sie nie da...Ktoś moze się zastanawiać że w poprzednim poście napisałem że w świętokrzyskim nie ma pstrągów a teraz pisze że w kamionce jest ich za dużo...Stwierdzam stanowczo że możliwości okręg kielecki ma, są rzeki, może nie wymarzone ale jednak, problemem jest to że gospodarowanie na nich jest fatalne.Puste śliczne rzeki i przerybiona kamionka z miliardami ryb po 20 cm...luk
Gribu Opublikowano 7 Lutego 2010 Opublikowano 7 Lutego 2010 Najgorsze jest to że na Roztoczu pstrągów też jakby coraz mniej
bassy Opublikowano 8 Lutego 2010 Opublikowano 8 Lutego 2010 Bo walą w łeb - proste, tylko odcinki nokillowe ratują pstrągowe rzeczki.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się