Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Sławek szacun - uprzedziłeś mnie. Składajcie podpisy- jeśli oczywiscie możecie chłopaki bo całkiem chcą wyrugować wędkarzy, żeby sobie po tarliskach popływać...
Opublikowano

wycinek z protokołu z posiedzenia

 

 

 

 

Protokół XXXI/2008

z XXXI sesji Rady Gminy Strzyżewice odbytej w dniu 30 grudnia 2008 roku w Strzyżewicach.

 

 

 

Ad. 7 e) Podjęcie uchwały w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”.

 

Realizując punkt 7 e porządku obrad Przewodniczący Rady Gminy udzielił głosu Wójtowi Gminy, który przedstawił projekt uchwały w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”.

Pan Wójt przypomniał, że na poprzedniej sesji Rady Gminy został upoważniony przez Radę Gminy do przystąpienia do programu Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu. W związku z powyższym obecnie wymagane jest podjecie uchwały.

Pan Wójt poinformował, że został złożony wniosek do WFOŚ w Lublinie o dotacje na zagospodarowanie rzeki również złożono zapotrzebowanie na pozyskanie osób z robót publicznych i interwencyjnych do Biura Pracy. Osoby te zatrudnione zostałyby przy oczyszczaniu rzeki. Wejście projekt jest szansą na oczyszczenie rzeki i promocje gminy.

Pan Wójt zaproponował właścicielowi stawów, aby sprzedał te grunty na rzecz Gminy Strzyżewice. Na pozyskanych gruntach można by przy pomocy środków unijnych wykonać zalew w Strzyżewicach, z którego mogliby korzystać mieszkańcy gminy i pobliskiego Lublina.

Przewodniczący Rady Gminy potwierdził, że idea jest słuszna.

Pan Tadeusz Betiuk zaproponował, aby zalew w Strzyżewicach zgłosić do projektu Kajakiem po Bystrzycy.

Pan Wójt poinformował, że najpierw trzeba być właścicielem gruntów.

Przewodniczący Rady Gminy zapytał czy będą głosy w dyskusji.

Zgłoszeń do dyskusji nie było w związku z powyższym Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”.

Uchwała Nr XXXI/140/08 w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” została przyjęta w obecności 14 radnych - 14 głosami „za”, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciwny.

Opublikowano
Z tego co doczytałem, to prostest nie jest skierowany przeciwko oragnizacji szlaku kajakowego jako takiego, a dotyczy tylko wyłączenia kilku kilometrów górnego biegu rzeki z liczącej kilkadziesiąt kilometrow trasy kajakowej...
Opublikowano
@friko pewnie, że tak no ale sam wiesz będąc wędkarzem nie lepiej było by zrobić tam os jeżeli pływają tam tak duże ryby :D zamiast kajaków postawić na promocję terenów jako kraina pstrągiem i lipieniem płynąca, a ludzi z PUP zatrudnić w ramach interwencyjnych do zbierania śmieci przy rzece
  • Like 1
Opublikowano
Powtarzam. W dolnym biegu zorganizowano spływ( poniżej zbirnika Zemborzyce) i tam oczyszczono koryto. Obecnie lobby kajakowe chce zawładnąć całą rzeką nawet na odcinkach gdzie kładka kajakowa praktycznie stworzy pomost między brzegami lewym i prawym.....
Opublikowano

Cześć

 

Na spornym odcinku rzeka ma szerokość od 2 do 3 metrów, średnia głębokość to ok 0,5 metra, pełno tam zawalisk i drzew, których gałęzie wiszą nad samą wodą lub nawet sięgają lustra wody. Co najważniejsze znajduję się tam znaczna cześć tarlisk.

Jeśli otworzą tam ruch kajakowy wszystkie zawaliska zostaną z wody usunięte, drzewa wycięte lub przycięte. Ryby zostaną pozbawione jakichkolwiek kryjówek. Tarliska, które przeważnie są z usypanych kopców żwiru, po jednym sezonie zostaną doszczętnie zniszczone.

Kilkuletnia praca lubelskich wędkarzy, dzięki której w pobliżu dużego miasta mamy bardzo dobre łowiska pstrągowe pójdzie na marne.

Przykro będzie na to patrzeć, bo w ostatnim czasie zrobiono dla tej rzeki wiele dobrego /odcinki no kill, haki bezzadziorowe, podwyższone wymiary, bardzo częste kontrole, budowy tarlisk, itp./ i zaczęło to przynosić coraz lepsze efekty.

 

Dlatego proszę wszystkich forumowiczów o podpisywanie petycji.

 

pzdr

Grzecho

 

 

Opublikowano

Mój wpis trzy dni temu dostał nr 111, teraz jest ponad 430.. chyba nie idzie źle ze zbieraniem tych podpisów.

Umieściłem ten link w jednym miejscu i kilka osób chętnie się przyłączyło.

Zawsze coś, zawsze krok naprzód, nie w tył.. :D

 

Pozdrawiam

Grzesiek

Opublikowano

Akcja zbierania podpisów pod petycją trwa, w chwili obecnej jest już oddanych przeszło 500 głosów poparcia. Udało się do niej zaangażować nawet osoby niezwiązane z wędkarstwem, petycję co ciekawe popiera nawet wielu kajakarzy :mellow:

 

pzdr

Grzecho

Opublikowano

Mimo wszystko dziękuję tym wszystkim, którzy poświęcili te 2 minuty. Walka o naszą rzekę cały czas trwa. Obecnie jest na etapie postępowania odwoławczego w procedurze administracyjnej. W dalszym ciągu potrzebne nam jest poparcie kolejnych osób, więc zachęcam do popierania petycji, gdyż będziemy się na nią powoływać w naszym sporze.

 

W tej chwili mamy 689 głosów poparcia. To bardzo dużo, ale gdyby udało nam się przekroczyć 1000 robiłoby to dużo większe wrażenie.

A przecież tylko na samym jerkbaitcie jest zarejestrowanych przeszło 3000 osób !!!

 

Można co prawda zadać sobie pytanie, co mnie obchodzi jakaś tam rzeczka na drugim końcu Polski, ale jutro z takim samym problemem można mieć do czynienia na swoim łowisku.

 

pzdr

Grzecho

Opublikowano

Panowie działajcie, jest nas 3200 na forum, jak przejdzie ta petycja

to w walce o inne rzeki będzie na pewno łatwiej bo pierwsze lody zostaną przełamane,

u nas (Zamość-roztocze) walczymy o Wieprz, który został dosłownie zakatowany przez kajaki,

myślę że każdy okręg miał by o co powalczyć więc do dzieła, w kupie siła (nie tej śmierdzącej ).

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...