Sławek Oppeln Bronikowski Opublikowano 24 Stycznia 2010 Opublikowano 24 Stycznia 2010 Nasi w istotnej potrzebie .. http://www.petycje.pl/petycja/4830/wstrzymanie_organizacji_t rasy_kajakowej_na_rzece_bysztrzycy_powyzej_prawiednik..htmlMieszkają tu .. http://lubelskiepstragi.eu/index.php?option=com_content& task=view&id=336&Itemid=49
bassy Opublikowano 24 Stycznia 2010 Opublikowano 24 Stycznia 2010 Sławek szacun - uprzedziłeś mnie. Składajcie podpisy- jeśli oczywiscie możecie chłopaki bo całkiem chcą wyrugować wędkarzy, żeby sobie po tarliskach popływać...
szpiegu Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 wycinek z protokołu z posiedzenia Protokół XXXI/2008z XXXI sesji Rady Gminy Strzyżewice odbytej w dniu 30 grudnia 2008 roku w Strzyżewicach. Ad. 7 e) Podjęcie uchwały w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”. Realizując punkt 7 e porządku obrad Przewodniczący Rady Gminy udzielił głosu Wójtowi Gminy, który przedstawił projekt uchwały w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”.Pan Wójt przypomniał, że na poprzedniej sesji Rady Gminy został upoważniony przez Radę Gminy do przystąpienia do programu Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu. W związku z powyższym obecnie wymagane jest podjecie uchwały.Pan Wójt poinformował, że został złożony wniosek do WFOŚ w Lublinie o dotacje na zagospodarowanie rzeki również złożono zapotrzebowanie na pozyskanie osób z robót publicznych i interwencyjnych do Biura Pracy. Osoby te zatrudnione zostałyby przy oczyszczaniu rzeki. Wejście projekt jest szansą na oczyszczenie rzeki i promocje gminy.Pan Wójt zaproponował właścicielowi stawów, aby sprzedał te grunty na rzecz Gminy Strzyżewice. Na pozyskanych gruntach można by przy pomocy środków unijnych wykonać zalew w Strzyżewicach, z którego mogliby korzystać mieszkańcy gminy i pobliskiego Lublina.Przewodniczący Rady Gminy potwierdził, że idea jest słuszna.Pan Tadeusz Betiuk zaproponował, aby zalew w Strzyżewicach zgłosić do projektu Kajakiem po Bystrzycy.Pan Wójt poinformował, że najpierw trzeba być właścicielem gruntów. Przewodniczący Rady Gminy zapytał czy będą głosy w dyskusji. Zgłoszeń do dyskusji nie było w związku z powyższym Przewodniczący Rady Gminy poddał pod głosowanie projekt uchwały w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu”.Uchwała Nr XXXI/140/08 w sprawie współdziałania z Miastem Lublin, Powiatem Lubelskim, Powiatem Lubartowskim, Powiatem Ryckim, Powiatem Łęczyńskim przy realizacji projektu pn.: Promocja markowego produktu turystycznego Lubelszczyzny „Kajakiem po Bystrzycy i Wieprzu” została przyjęta w obecności 14 radnych - 14 głosami „za”, nikt się nie wstrzymał, nikt nie był przeciwny.
Friko Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 Z tego co doczytałem, to prostest nie jest skierowany przeciwko oragnizacji szlaku kajakowego jako takiego, a dotyczy tylko wyłączenia kilku kilometrów górnego biegu rzeki z liczącej kilkadziesiąt kilometrow trasy kajakowej...
szpiegu Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 @friko pewnie, że tak no ale sam wiesz będąc wędkarzem nie lepiej było by zrobić tam os jeżeli pływają tam tak duże ryby zamiast kajaków postawić na promocję terenów jako kraina pstrągiem i lipieniem płynąca, a ludzi z PUP zatrudnić w ramach interwencyjnych do zbierania śmieci przy rzece 1
bassy Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 Powtarzam. W dolnym biegu zorganizowano spływ( poniżej zbirnika Zemborzyce) i tam oczyszczono koryto. Obecnie lobby kajakowe chce zawładnąć całą rzeką nawet na odcinkach gdzie kładka kajakowa praktycznie stworzy pomost między brzegami lewym i prawym.....
Grzecho Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 Cześć Na spornym odcinku rzeka ma szerokość od 2 do 3 metrów, średnia głębokość to ok 0,5 metra, pełno tam zawalisk i drzew, których gałęzie wiszą nad samą wodą lub nawet sięgają lustra wody. Co najważniejsze znajduję się tam znaczna cześć tarlisk. Jeśli otworzą tam ruch kajakowy wszystkie zawaliska zostaną z wody usunięte, drzewa wycięte lub przycięte. Ryby zostaną pozbawione jakichkolwiek kryjówek. Tarliska, które przeważnie są z usypanych kopców żwiru, po jednym sezonie zostaną doszczętnie zniszczone. Kilkuletnia praca lubelskich wędkarzy, dzięki której w pobliżu dużego miasta mamy bardzo dobre łowiska pstrągowe pójdzie na marne. Przykro będzie na to patrzeć, bo w ostatnim czasie zrobiono dla tej rzeki wiele dobrego /odcinki no kill, haki bezzadziorowe, podwyższone wymiary, bardzo częste kontrole, budowy tarlisk, itp./ i zaczęło to przynosić coraz lepsze efekty. Dlatego proszę wszystkich forumowiczów o podpisywanie petycji. pzdrGrzecho
mirat Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 Sławek działaj masz moje poparcie i złożoną deklaracje z podpisem
Tomek TJ Opublikowano 25 Stycznia 2010 Opublikowano 25 Stycznia 2010 Poszło.Rzeka jest przepiękna,gdy byłem na delegacji to spedziłem tam troche czasu
bassy Opublikowano 26 Stycznia 2010 Opublikowano 26 Stycznia 2010 w imieniu pstrągów - dzięki za podpisy
Maynard Opublikowano 26 Stycznia 2010 Opublikowano 26 Stycznia 2010 Mój wpis trzy dni temu dostał nr 111, teraz jest ponad 430.. chyba nie idzie źle ze zbieraniem tych podpisów.Umieściłem ten link w jednym miejscu i kilka osób chętnie się przyłączyło.Zawsze coś, zawsze krok naprzód, nie w tył.. PozdrawiamGrzesiek
Grzecho Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 Akcja zbierania podpisów pod petycją trwa, w chwili obecnej jest już oddanych przeszło 500 głosów poparcia. Udało się do niej zaangażować nawet osoby niezwiązane z wędkarstwem, petycję co ciekawe popiera nawet wielu kajakarzy pzdrGrzecho
Panek Opublikowano 27 Stycznia 2010 Opublikowano 27 Stycznia 2010 516 (413) 100 osób nie potwierdziło wpisów, tzn 1 na 5
LASSOjbait Opublikowano 29 Stycznia 2010 Opublikowano 29 Stycznia 2010 otrzymałem nr podpisu 614. Trzymam kciuki
Sławek Oppeln Bronikowski Opublikowano 1 Lutego 2010 Autor Opublikowano 1 Lutego 2010 Tylko 1 procent w skali związku poświęciło dwie minuty , czyli prawdziwa nasza miara
Gość Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 (edytowane) . Edytowane 26 Czerwca 2014 przez J_J
Grzecho Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 Mimo wszystko dziękuję tym wszystkim, którzy poświęcili te 2 minuty. Walka o naszą rzekę cały czas trwa. Obecnie jest na etapie postępowania odwoławczego w procedurze administracyjnej. W dalszym ciągu potrzebne nam jest poparcie kolejnych osób, więc zachęcam do popierania petycji, gdyż będziemy się na nią powoływać w naszym sporze. W tej chwili mamy 689 głosów poparcia. To bardzo dużo, ale gdyby udało nam się przekroczyć 1000 robiłoby to dużo większe wrażenie. A przecież tylko na samym jerkbaitcie jest zarejestrowanych przeszło 3000 osób !!! Można co prawda zadać sobie pytanie, co mnie obchodzi jakaś tam rzeczka na drugim końcu Polski, ale jutro z takim samym problemem można mieć do czynienia na swoim łowisku. pzdrGrzecho
Sławek Oppeln Bronikowski Opublikowano 1 Lutego 2010 Autor Opublikowano 1 Lutego 2010 images/smiley_icons/icon_redface.gif No znów mnie zawiódł talent matematyczny i nieuleczalny optymizm . Faktycznie , tylko jedna dziesiąta procenta ma wolę i czas być twardym , środowiskowym lobby ..
Panek Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 Panowie działajcie, jest nas 3200 na forum, jak przejdzie ta petycja to w walce o inne rzeki będzie na pewno łatwiej bo pierwsze lody zostaną przełamane,u nas (Zamość-roztocze) walczymy o Wieprz, który został dosłownie zakatowany przez kajaki, myślę że każdy okręg miał by o co powalczyć więc do dzieła, w kupie siła (nie tej śmierdzącej ).
bassy Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 Takie życie Sławek,może lepiej troszczyć się o rybostan skandynawski?..................
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się