grunwald18 Opublikowano 31 Stycznia 2010 Opublikowano 31 Stycznia 2010 od czego zaczac??jaka dlugosc na poczatek.na podstawie przeczytanych opini wydaje mi sie ze oprocz wzrostu wedkarza glowna role odgrywaja przynety.wysuwam kilka propozycji/pytan odnosnie dlugosci kija wzgledem przynet i technik:A-larus 2.4 14-84gr widzimy ze przedzial wagowy jest ogromny co wplywa na uniwersalnosc tego wedziska jedo zaleta a raczej firmy sa dobre opinie osob wspolpracujacych z ta firma.biorac pod uwage niewielka cene 280zl (trudno znalezc 2 kije podobnej jakosci szukajac wiekszej precyzji np 1 kij 10-30gr plus 2 kij 30-80 gr).jak sie ma dlugosc tego kija wzgledem roznorodnosci zastosowanych przynet:zarowno lekkie gumy jak i ciezkie jerki(chodzi mi o jego dlugosc)B-cormoran 2.10 3-39gr moim zdaniem rowniez i ten kij pozwala na uniwersalny dobor przynet oraz technik lowienia.nie spotkalem sie jeszcze z opiniami na temat tego kijka(nowosc 2010)jednak w sprzedazy jest 2.10 6-36gr.tutaj rowniez widzimy ze w tak szerokim zakresie wagowym trudno znalezc 2 kijki w cenie tego jednego(365zl) np.3-21 gr oraz 10-42gr.Jak widzimy obie pozycje (A i B)roznia sie od siebie.pozycja A moglaby sie wydawac idealna na szczupaka ,ideal dla srednio-ciezkiego jerkowania (jak to siema do dlugosci wedziska????) oraz mozliwosc uzywania ciezszych gum.pozycja B natomiast to ideal od lekkiego do ciezkiego castingu jak i lekkiego jerkowania(z czego wydaje mi sie ze do jerkowania dlugosc 2,10 jest odpowiedniejsza niz 2.40)uniwersalnosc (drapiezniki male jak i szczupak)zachodzi kilka zasadniczych pytan;-ktory kijek bedzie sie lepiej sprawdzal, larus przy dolnej granicy cw czyli 14 gr czy cormoran przy gornej granicy cw 39gr-ktory bedzie bardziej uniwersalny?(kazdy pomysli zalezy na co gdzie i co bedziesz cchial lowic)jednak mnie interesuje mozliwosc lowienia mniejszych drapieznikow jak i jerkowanie(wiekszosc pomysli ze trzeba miec 2 kije bo jedno wyklucza drugie)I tak:-czy kij 2.40 nie bedzie zbyt dlugi do jerkowania i czy przy 14gr przynetach kij bedzie dobrze sie sprawdzal-czy wybrac kij 2.10 i mogac lowic okonie(w moim przypadku black bassy)nie zrezygnujemy z polowu szczupaka nawet wykorzystujac lekkie i srednie jerki.zdaje sobie sprawe ze nie da sie wszytskiego pogodzic i tu zachodzi pytanie ostateczne:CZY KIJ 2.40 (14-84GR)BARDZIEJ WYKLUCZY PRZENTY 14GR W DOL CZYZNOW KIJ 2.10 (3-39GR)BARDZIEJ WYKLUCZY PRZYNETY 39GR W GORE.temat doboru sprzetu jest niczym ocean i niemozliwym jst znalezc zloty i cudowny srodek,mam jednak nadzieje ze nie pokrecilem za bardzo tematu i znajda sie fachowcy mogacy pomoc w oszlifowaniu najbardziej nurtujacego watku jakim jest uniwersalnosc sprzetu.dziekuje wszytskim ktorzy beda chcieli sprobowac wlasnych sil w owym temacie.z wedkarskim pozdrowieniem.grunwald.c&r
Friko Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 Oj chłopie, naotwierałeś wątków o castingu że się pogubić można. Mam wrażenie że o kilku rzeczach juz było mówione, jakby dokładniej przeszukać zasoby forum.. Nie znawm wędek które wymieniłeś, ale jeśli mowa o długościach to mogę kilka słów napisać o ogólnych zasadach rządzących długością kija castingowego. Generalnie - moim zdnaiem - czym dłuższy kij tym łatwiej sie rzuca. Oczywiście, duży wpływ ma tu ugięcie blanku i jeszcze inne czynniki, ale przy porównywalnych pozostałych parametrach łatwiejszy w obsłudze będzie kij dłuższy. Moim zdaniem do jerkowania kij długosci 240 będzie niezbyt wygodny, choc i nim mozna jerkowac np. prowadzac przynete z multika. Ale lepszy bedzie tu miomo wszystko krótszy patyk, bliżej 2 metrów. Długos powyzej 2m bedzie fajna np. do gum. Mysle ze dwa zestawy: krótszy, mocniejszy kij do jerkowania i dłuzszy, nieco bardziej finezyjny kij do pozostałych zastosowan da Ci wygodne pokrycie wiekszosci castingowych sytuacji.
grunwald18 Opublikowano 1 Lutego 2010 Autor Opublikowano 1 Lutego 2010 dzieki za wypowiedz.wlasnie tego sie obawiam ze bede musial zaopatrzyc sie w dwa kijki.raz jeszcze dzieki za rade.pozdrawiam.c&r
Sławek Oppeln Bronikowski Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 Bierz Beastmaster , polecany przez najlepszych ..
hasior Opublikowano 1 Lutego 2010 Opublikowano 1 Lutego 2010 beast mastery sa tanie i mocne (mało urazowe).ale z czułością i lekkością (masa) jest lipnie. Sławku jak zwykle subtelnie <_<
grunwald18 Opublikowano 1 Lutego 2010 Autor Opublikowano 1 Lutego 2010 pragne sprostowac to co namieszalem.larus ma dlugosc 2.10 a nie 2.40.wydaje sie dobra propozycja chociaz na innych forach niebardzo pisano o tej firmie jednak byly to kija za okolo 100zl czyli najnizsza polka na rynku
grunwald18 Opublikowano 2 Lutego 2010 Autor Opublikowano 2 Lutego 2010 images/smiley_icons/icon_redface.gif rozlalo...i to po calosci ;pte kijki sa raczej przykladem by rizwiac pewne watpliwosci od tamtego czasu przejrzalem mase innych kijkow z innych stajni.teraz mam na celowniku bass pro shops.zobaczymy co z tego wyjdzie.pozdrawiam wszytskich.c&r
krzysiek Opublikowano 9 Lutego 2010 Opublikowano 9 Lutego 2010 pragne sprostowac to co namieszalem.larus ma dlugosc 2.10 a nie 2.40.wydaje sie dobra propozycja chociaz na innych forach niebardzo pisano o tej firmie jednak byly to kija za okolo 100zl czyli najnizsza polka na rynku Larusa Platinum Executor Jerk niestety nie znam. Mam Larusa Larus Platinum BlackDiamond II. Mimo podejrzanego (raczej omyłkowego) opisu (do 3 oz.) moim skromnym zdaniem to wędka do +/- 1oz., czyli 28g. Ma bardzo przyzwoity blank, o solidnej ściance i równomiernym ugięciu. Jest zrobiona na komponentach Fuji i w miarę dobrze zmontowana (choć z ilością lakieru na omotkach trochę przesadzili). Całkiem fajnie obsługuje się nią mniejsze i średnie gumki (sprawdzała się przy sandaczowaniu) oraz małe jerkbaity. Jeżeli Executor jest zrobiony podobnie, to za te pieniądze (ja swoją kupiłem za 240PLN) mogę polecić.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się