Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Szkoda że o nordstream i o tym jak zostanie przepłukany i czym nie zrobiono reportażu... w sumie wg wielu doniesień Bałtyk zamieni się w pustynie po spuszczeniu do niego kosmicznej ilości m3 aldechydu, mordującego większość żywych stworzen...
Opublikowano
a kto będzie płakał nad jakimiś tam dorszami? Dla zwykłego śmiertlenika to tylko ryba, paru doktorków napisze prace, może nawet zmontują mrożący krew w żyłach film, kilka pikiet i tyle. Wszystkie ryby nie wymrą, coś tam przeżyje, będzie trzeba chronić, będzie gdzie wydawać kasę, potem zrobi się park dla turystów, gdzie w akwarium będzie można zobaczyć ostatnie dorsze... interes się kręci. :unsure: :wacko:
Opublikowano

to wszystko to sa proroctwa.tylko kwestia czasu jak zniknie ta ładna rybka ,brak perspektywicznego myślenia,tak samo wkur*** jest wedkarstwo morskie na kutrach wszystko idzie do filetowania,

są wyjatki.ale wciagane przez ogół i wiekszość patroszących :angry: ośródlądziu niema co gadać.

nadzieja w młodych,prpagowaniu C&R,zakazie odłowów,i karach z miń 4 zerami w kwocie za przekraczanie limitu lub kłusowanie.

Opublikowano

kubus mamy blizej. gotlandia, dania - choc tu akurat raczej mniejsze ryby, no i oczywiscie niemcownia :mellow:

 

czekaj do kwietnia, pojeziemy do BH i... sie zakochasz :mellow:

Opublikowano

Nic nie zmieni faktu że film jest zwyczajnie tendencyjny.A może nakręciliby film o tym że są największym trucicielem Bałtyku, o masowych zakwitach trujących glonów w sąsiedztwie nadbałtyckich,szwedzkich plaży.Spotkałem się jakiś czas temu z opinią że nasze wybrzeże jest dużo czystsze i bardziej przyjazne,ekologicznie dla turystów niż szwedzkie.Ilość pestycydów sypanych na pola w Szwecji i spływająca rzekami do Bałtyku wielokrotnie przerasta to co spływa u nas.Ale o tym filmu nie nakręcą.Łatwiej jest zmusić polskich rybaków poprzez instytucje UE do ograniczenia lub rezygnacji z połowów.Owszem, dorsza zaczyna brakować w Bałtyku ale tutaj wina leży po każdej stronie.To nie szwedzcy rybacy są biedni tylko polscy.Coś tutaj jest nie tak.Nie neguję faktu niszczenia populacji ryb w naszym morzu ale trzymajmy się faktów :angry:.Tyle ode mnie. :D

Pozdrawiam!

Opublikowano

Nic nie zmieni faktu że film jest zwyczajnie tendencyjny.A może nakręciliby film o tym że są największym trucicielem Bałtyku, o masowych zakwitach trujących glonów w sąsiedztwie nadbałtyckich,szwedzkich plaży.Spotkałem się jakiś czas temu z opinią że nasze wybrzeże jest dużo czystsze i bardziej przyjazne,ekologicznie dla turystów niż szwedzkie.Ilość pestycydów sypanych na pola w Szwecji i spływająca rzekami do Bałtyku wielokrotnie przerasta to co spływa u nas.Ale o tym filmu nie nakręcą.Łatwiej jest zmusić polskich rybaków poprzez instytucje UE do ograniczenia lub rezygnacji z połowów.Owszem, dorsza zaczyna brakować w Bałtyku ale tutaj wina leży po każdej stronie.To nie szwedzcy rybacy są biedni tylko polscy.Coś tutaj jest nie tak.Nie neguję faktu niszczenia populacji ryb w naszym morzu al trzymajmy się faktów :angry:.Tyle ode mnie. :D

Pozdrawiam!

 

Malo znam osob ktore lubia sobie same strzelac w stope.

Wiec czemu Szwedzi maja krecic o sobie ? niech Polacy nakreca o Szwedach. Za unijne pieniadze oczywiscie...

 

Guzu

 

Opublikowano

Nic nie zmieni faktu że film jest zwyczajnie tendencyjny.A może nakręciliby film o tym że są największym trucicielem Bałtyku, o masowych zakwitach trujących glonów w sąsiedztwie nadbałtyckich,szwedzkich plaży.Spotkałem się jakiś czas temu z opinią że nasze wybrzeże jest dużo czystsze i bardziej przyjazne,ekologicznie dla turystów niż szwedzkie.Ilość pestycydów sypanych na pola w Szwecji i spływająca rzekami do Bałtyku wielokrotnie przerasta to co spływa u nas.Ale o tym filmu nie nakręcą.Łatwiej jest zmusić polskich rybaków poprzez instytucje UE do ograniczenia lub rezygnacji z połowów.Owszem, dorsza zaczyna brakować w Bałtyku ale tutaj wina leży po każdej stronie.To nie szwedzcy rybacy są biedni tylko polscy.Coś tutaj jest nie tak.Nie neguję faktu niszczenia populacji ryb w naszym morzu al trzymajmy się faktów :angry:.Tyle ode mnie. :D

Pozdrawiam!

 

Za unijne pieniadze oczywiscie...

 

Guzu

 

 

 

jedwabiste podsumowanie tematu....... cała prawda

Opublikowano
Dokładnie.Np. o zdechłych zwierzętach walających się na szwedzkich plażach w czasie zakwitu trujących glonów.Albo najlepiej niech pokażą jak żyje się bogato naszym rybakom a jak biednie szwedzkim...
Opublikowano

.Albo najlepiej niech pokażą jak żyje się bogato naszym rybakom a jak biednie szwedzkim...

 

Mysle ze to akurat nie ma zwiazku z ekologia i problemem ubywajacego dorsza w Morzu Baltyckim....

 

Guzu

Opublikowano
spoko skończy się kasa z EU skończy się rybaczenie na Morzu Bałtyckim wszak przykładowo dostać 1000 zł za nie pływanie i nie łowienie miesięcznie (prawie jak na wczasach) a pływać i łowić i dostać za to 200 zł puki co się opłaca nie będzie tego 1000 wątpię żeby komuś się opłacało te 200 pływać szarpać się z siatami chyba ze 200 a do tego 1000 na lewo no ale Polska to kraj absurdów wątpię, że urzędnicy z Brukseli przewidzieli coś takiego, że polscy rolnicy będą zaorywać ugory na których rosną 20 letnie drzewa tylko po to aby uzyskać dopłaty........ inne piękne rzeczy to sady orzecha włoskiego tak bardzo polskiego :wacko: ponieważ za jedno drzewno płacą najwięcej a ze po 5 latach wypadnie to już nie ma znaczenia liczy się kasa w tym momencie i teraz a co będzie za jakiś czas....... będziemy się martwić za parenaście lat.... rybacy mają swoje lobby które głośno krzyczy manifestuje i jest przy tworzeniu ustaw, chciałbym aby powstało takie lobby w wydaniu wędkarskim morskim tam można jeszcze coś zdziałać
Opublikowano

Ryby w morzu to zasób strategiczny jak ropa czy węgiel. Zasób eksplorowany bez jakichkolwiek miar dotyczących ochrony czy zrównoważonej eksploatacji. Rybacy, czy to z PL czy SWE czy FR czy NOR poprostu łowią tak długo póki nic nie zostanie. W międzyczasie obrzucając się błotem. To co dzieje się na morzu jest porostu szaleństwem bez widoków na happy end. Kolejne populacje i całe gatunki są unicestwiane a przerośnięte floty rybacki przerzucają się na next big thing. Sęk w tym że w przeciągu około 20 lat od teraz będą mogli poławiac co najwyżej meduzy. Ciekawe kto będzie wtedy winny - zapewne oni...

 

Szwedzki materiał przedstawiony w tym wątku budzi co najwyżej rozrzewnienie.

Opublikowano

Ja tam się na tym niby nie znam, ale pamiętam, że gdy nas UE podsumowało, że przekroczyliśmy normy połowowe dorszy coś kilkakrotnie(?), i nakazali zawieszenie połowów itd, to superpremier Kaczyński do spółki z 28letnim działaczem Młodzieży Wszechpolackiej (taki co zamawia pięć piw podniesieniem ręki), którego zrobił ministrem rybactwa - pojechali nad morze judzić rybaków, żeby olali UE i łapali spokojnie dalej.

 

Znaczy premier kraju należącego do UE namawiał do łamania praw UE!

 

No to paru patriotów-idiotów poszło na lep kaczyzmu i wypływali raźno w morze...

 

Potem okazało się, że ci co popłynęli - to dostali kary... a ci co zachowali się jak ludzie a nie małpy stadne - dostali odszkodowanie za nie wypływanie z portu.

 

No i masz męża stanu!

 

Ja tam nie wiem... ale zauważyłem, że morze w pobliżu brzegów szwedzkich jest czystsze niż po nasze stronie... przypadek???

 

Jakoś Szwedzi dbają o przyrodę, co widać na każdym kroku... a polactwo sra w swojej Umiłowanej Łojczyźnie po krzakach, rozrzuca butelki i śmieci po lesie i jeziorach... a nawet opanowało technologię wsiową sporządzania nieszczelnych z założenia szamb... prawda?

 

Po co płacić za wywożenie ścieków, skoro można to wpuścić w Matkę Ziemię, którą się, kur..., szalenie kocha wielką patriotyczną miłością...

 

No i w życiu nie widziałem Polaka - pijanego rybaka, hydraulika, rolnika, robotnika... ani żeby mu nogi śmierdziały...

 

Skąd.

 

Bośmy są spod Jana Paweła Siedemnastego...

 

Opublikowano

Piotrze!

Troszkę wysil się i poszukaj opracowań w necie a z nich się dowiesz że Szwedzi to najwięksi truciciele Bałtyku.Pestycydy,pestycydy i jeszcze raz pestycydy pochodzące z upraw rolnych, tego nie zobaczysz gołym okiem,chyba że masowe zakwity trujących glonów.Polskich rolników nie stać na sztuczne nawozy a szwedzkich a i owszem i walą tego co nie miara.Ot co.Pożyj w Szwecji,pobądź tam na co dzień a dostrzeżesz że wiele historyjek na temat tego kraju to tylko mity.Poważnie. :)Jeżeli chodzi o mnie to wszystko w tym temacie zostało powiedziane.Pozdrawiam!

 

p.s.i nie twierdze że Szwedzi nie dbają o ekologię ale bez przesady... :D Poza tym to forum wędkarskie i nie interesują mnie twoje polityczne zapatrywania,troszkę pojechałeś... :D

Opublikowano

Tak od razu mi sie wydal ten watek sredniorokujacy....o co tu chodzi?

Jezeli chodzi o przerzucanie sie odpowiedzialnoscia ktory z krajow wyrzadzil Baltykowi najwieksze zlo...to ja wysiadam.

 

To wszystko brzydko pachnie polityka a w takim razie bardziej pasuje na np. onet a nie na ten portal.

 

Powtarzam sie..obejrzalem film i nie widze w tym nic polskiego....rownie dobrze moze to byc kuter ..czeski. ( a tak, nawet Czesi maja swoj wklad w degradacje Baltyku)

 

Gumo

Opublikowano

Hej, chłopaki wyluzujcie.

 

Wstawiłęm ten link jako ciekawostkę. Nie miałem na celu politycznych przepychanek i innych podtekstów.

 

JA jestem zdania, że nawet jeśli film jest jednostronny i nieco tendencyjny to jest w nim też sporo prawdy. Dobrze wiemy, że nasi rodacy nie przykładają zbytnio uwagi do różnych obostrzeń prawnych i nie chodzi tu o rybaków stricte, tylko o ogół zjawisk społecznych w naszym kraju.

 

Ciężko też wyrokować co bardziej szkodzi naszym dorszom. Czy przełowienie sieciowe, czy szwedzkie pestycydy, czy może polskie szambo wpływające największymi rzekami, czy może nowe rurociągi, czy rozszczelniające się składy broni chemicznej z II wojny na dnie morza, czy w końcu ciasne cieśniny duńskie i zbyt słabe napływy słonej wody, która to jest zbawienna i niezbędna w cyklu rozrodczym dorsza.

 

MOżemy sobie gdybać w nieskończoność. Ja tam do UE nic nie mam. Uważąm też, że może nie zawsze skutecznie ale przynajmniej przekazała nam niejako w obowiązkowym spadku systemy bardziej kontrolowanego dbania o środowisko. Oczywiście nie w każdych warunkach musi się to sprawdzać, ale przynajmniej podjęto próby działań, których nigdy wcześniej nie bylo w tej części Europy.

 

... i nie dajcie się zwariować, bo to czy to kręcił Szwed, Niemiec czy inny ludek za kasę Unii nie zmieni faktu, że świadomość naszych ekip rybackich jest jaka jest... wybić do dna co żyje, zarobić dziś, a jutro... kto się martwi jutrem...

Opublikowano

Szanowni Koledzy !

Kolego Piotrze Zamiara !

Prosze pamietać, że jesteśmy na forum wędkarskim. Tu są przedstawiciele wszystkich opcji politycznych. Prosze nie robić politycznych , wulgarnych, wtrętów, albowiem jest to najlepsza droga do rozbicia jedności forum. Wysoce niesmaczne jest Pańskie zachowanie. Idź Pan sobie mieszać i judzić gdzie indziej, a jeśli chcesz Pan to robić to tutaj to chociaż może w nieco innej formie!

U.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...